menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Polityka Komentarze i dyskusje polityczne oraz gospdarcze - globalne i lokalne. Na tym podforum nie jest możliwe bezpośrednie zamieszczanie zdjęć.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #125461  
Nieprzeczytane 27-05-2019, 16:53
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
Jarek!
dlatego o jakości wspominałem
ekipa wybitnych i tryskających intelektem
ja stawiam na ..... Jurgiela. Razem z Karskim muszą zdobyć unijne szczyty

"Kwiat" Pis-u oddala się do PE co oznacza, że osłabionemu prezesowi łatwiej będzie odebrać władzę jesienią. I tego się trzymajmy!
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #125462  
Nieprzeczytane 27-05-2019, 17:07
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II
Już kiedyś pisałem, że nigdy od żadnego rządu nic nie dostałem z wyjątkiem różnych dotacji i grantów od UNI dlatego nie jestem uzależniony od tych co rządzą ani tych co przegrywają..

No proszę, dostałeś z naszego, bo to MY wpłacaliśmy do Unii po kilka miliardów € rocznie.

Poza tym dziwię się;
były ogromne ulgi budowlane i inwestycyjne w latach 90- tych,
oraz dopłaty to niepełnosprawnych pracowników.
Nawet nie pamiętam kto wtedy rządził.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #125463  
Nieprzeczytane 27-05-2019, 17:10
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II
"Kwiat" Pis-u oddala się do PE co oznacza, że osłabionemu prezesowi łatwiej będzie odebrać władzę jesienią. I tego się trzymajmy!


Czytajta ludzie i dziwujta się.

Odebrać to możesz swojemu psu kość, pod warunkiem, że cię przy tym nie ugryzie.
A jakby cię wzięła większa radość, to wspomnij sobie Andrzeja Dudę,
kim był zanim nie zaczęła się kampania.
Każdy z tych posłów karnie wróci jeśli będzie taka potrzeba. To nie platfusy przy korycie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #125464  
Nieprzeczytane 27-05-2019, 17:15
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #125465  
Nieprzeczytane 27-05-2019, 18:43
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 590
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II
"Kwiat" Pis-u oddala się do PE co oznacza, że osłabionemu prezesowi łatwiej będzie odebrać władzę jesienią. I tego się trzymajmy!
ale SUSKI jest,GLIŃSKI jest, GOWIN jest.. to podpory ma a i BŁASZCZAK z ANTKIEM MACIEREWICZEM na zapleczu sławojki, oraz lud wierny któremu żadne szambo lejące sie z góry straszne nie jest
Ucieszy się każdym.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #125466  
Nieprzeczytane 27-05-2019, 19:58
caryca1 caryca1 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Mar 2011
Miasto: Poznań
Posty: 94
Domyślnie powyborcze refleksje

No i już po wyborach. Nie jestem zdziwiona, że wgrał PIS. Jestem tym przerażona!. Polska podzieliła się na Wschód i Zachód. Dokonali tego sami Polacy i w tej sytuacji należałoby mocno zastanowić się, czy nie byłoby lepiej, gdyby ten, zaznaczam, wybrany przez samych Polaków podział nie usankcjonować na np. Polska Rzeczpospolita Wschodnia i Polska Rzeczpospolita Zachodnio- Śląska. Obie połączone unią personalną w osobie wspólnego prezydenta ale z oddzielnym Parlamentem, oddzielnym rządem i oddzielnym budżetem. Bo niby dlaczego pieniądze wypracowane przez gospodarnych i pracowitych ludzi Wielkopolski i Śląska mają wspierać niedbałych o swoje gospodarstwa ludzi wschodu. Ktoś powie: na jakiej podstawie twierdzisz, że ludzie mieszkający we wschodniej części Polski nie dbają o swoje gospodarstwa. Ano, wystarczy pojeździć trochę po wsiach i popatrzeć jak wyglądają tam domy i zaplecza gospodarskie i porównać ze wsiami części zachodniej. Jak w czasie najintensywniejszych praca polowych tamtejsi ludzie siedzą przed swoimi chałupami zamiast zajmować się pracą w polu. Mieszkańcy wschodnich dzielnic wychodzą z założenia, że Bóg da, a jak Bóg nie da, to da rząd. A rząd da, i to ochoczo, bo z pieniędzy zarobionych przez gospodarnych i pracowitych ludzi z zachodniej części kraju, bo to oni płacą wysokie podatki od pracowicie i ciężko zarobionych pieniędzy.
Wiem, że podział naszego kraju na dwie części nie byłby dobry. Ale coś z tym trzeba zrobić. I wydaje mi się, że dobry byłby podział samego budżetu- oddzielnie na to co wpływa do budżetu od ludzi z części zachodniej i oddzielnej z części wschodniej. I niech się potem wschód utrzymuje z tego, co wypracował. Prędko musieliby ograniczyć swoje żądania dopłat z budżetu którymi teraz tak bardzo obdarowuje ich aktualny rząd.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #125467  
Nieprzeczytane 27-05-2019, 20:07
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

I wszystko jasne

PiS z ogromną przewagą na wsi i wśród najsłabiej wykształconych. KE wygrywa wśród 30- i 40-latków

Według exit polls wybory do PE wygrał PiS - 42,4 proc., KE - 39,1, Wiosna -6,6 i Konfederacja 6,1. Komu zawdzięczamy takie wyniki? Wśród najmłodszych mocna Konfederacja i Wiosna, 30- i 40- latki wolały KE. Na wsi bezapelacyjnie wygrywa PiS. Trzykrotna przewaga PiS nad KE wśród najmniej wykształconych
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #125468  
Nieprzeczytane 27-05-2019, 20:25
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Słuchajcie, jestem zachwycona pomysłem carycy / jak to jednak nick zobowiązuje/.
Trudna decyzja ale trzeba ją podjąć, mając nadzieję, że wojna secesyjna nam nie grozi,
bo z tym mogłoby być cienko.
Wszak bazy amerykańskie mają być na wschodzie Polski,
a oni, ci Jankesi,
mają doświadczenie jeszcze z Gettysburga,
co się robi z secesjonistami, bez względu na ich status materialny.

Ciężka sprawa, ale mam też pomysł.
UNIA!
Nie Europejska ale jedna z tych z naszej historii.
Taka Horodelska najbardziej by pasowała, bo jednak Unia Lubelska bardzo związywała wschód z zachodem parlamentem.
Chyba, że caryca jest za sejmem oddzielnym?
Wtedy pasowałaby tylko Unia Hadziacka, ale ona była poprzedzona Chmielnickim,
a nikt nam nie zaręczy, że ten wstrętny i zacofany wschód Polski nie wymodzi nowego watażki. Zresztą taki już jest;
rodzina Kaczyńskich wywodzi się z Podlasia, a oni bój mają we krwi.

Można by dać propozycję, aby wschód Polski / ach gdyby nie te bazy!/ przyłączył się do Rosji,
ale nie da rady. Właśnie dzisiaj Korwin Mikke oskarżył JK o antyrosyjskość i obrażanie Rosji,
oraz o to, że na posłów PiS Rosja nie będzie mogła liczyć w sprawie zablokowania sankcji przeciw niej w PE.

Trudna sprawa.
A Śląsk? Bogaty Śląsk?
Zdradził!!! Zwyciężył PiS. Więc jak dokonać podziału?

PS. zaznaczam, że idea interesująca.
W porównaniu z tym co pisze koleżeństwo, post carycy dla mnie jest tym, czym kiedyś dla świata było dzieło ''De revolutionibus orbium coelestium''.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #125469  
Nieprzeczytane 27-05-2019, 21:53
Miran Miran jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Feb 2014
Miasto: Glencoe,IL,USA
Posty: 3 343
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II
I wszystko jasne

PiS z ogromną przewagą na wsi i wśród najsłabiej wykształconych. KE wygrywa wśród 30- i 40-latków

Według exit polls wybory do PE wygrał PiS - 42,4 proc., KE - 39,1, Wiosna -6,6 i Konfederacja 6,1. Komu zawdzięczamy takie wyniki? Wśród najmłodszych mocna Konfederacja i Wiosna, 30- i 40- latki wolały KE. Na wsi bezapelacyjnie wygrywa PiS. Trzykrotna przewaga PiS nad KE wśród najmniej wykształconych



Rozni ludzie mieszkaja na wsi ,znam madrych bez dyplomow i z dyplomami prostakow, chamow i glupcow.
Zaznaczam, ze wies znam nie z walowek zwozonych od rordzicow ze wsi, tylko pracowalam wsrod tych ludzi, teczowy PSL -- nie na podlaskiej wsi.Na lubelskiej tez nie.Nowoczesne moga byc maszyny do roztrzasania gnoju , nie naparzanie sie dwoch chlopow, chyba ze grbiami ale to nie nowoczesne-przeciwnie ,stare jak swiat.

Ostatnio edytowane przez Miran : 27-05-2019 o 23:48.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #125470  
Nieprzeczytane 27-05-2019, 22:01
Miran Miran jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Feb 2014
Miasto: Glencoe,IL,USA
Posty: 3 343
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II
Zobaczymy jak to będzie z dotacjami, bo na razie wszystkie firmy zeszły z budowy dróg. Doświadczenie Grecji wisi tylko, że Grecja dostała 280 miliardów EUR a na nas nikt się nie ściepnie, chyba, że toksycznymi odpadami.




Czyli radosc, im grzej tym lepiej,wyrobnik i bandos zawsze nimi pozostana,bo to nie stan posiadania tylko mentalnosc.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #125471  
Nieprzeczytane 27-05-2019, 22:38
Petrus16's Avatar
Petrus16 Petrus16 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Miasto k/Lublina Polska
Posty: 1 104
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II
I wszystko jasne

PiS z ogromną przewagą na wsi i wśród najsłabiej wykształconych. KE wygrywa wśród 30- i 40-latków

Według exit polls wybory do PE wygrał PiS - 42,4 proc., KE - 39,1, Wiosna -6,6 i Konfederacja 6,1. Komu zawdzięczamy takie wyniki? Wśród najmłodszych mocna Konfederacja i Wiosna, 30- i 40- latki wolały KE. Na wsi bezapelacyjnie wygrywa PiS. Trzykrotna przewaga PiS nad KE wśród najmniej wykształconych

Więżniowie zagłosowali ponad 60% na KE.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #125472  
Nieprzeczytane 27-05-2019, 22:44
Petrus16's Avatar
Petrus16 Petrus16 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Miasto k/Lublina Polska
Posty: 1 104
Domyślnie

ad.caryca 1.
do Twojego #125485 polecam taką stronkę
http://wyborynamapie.pl/
Ciekawe zestawienie jak głosowano w powiatach i gminach na wschodzie i zachodzie Polski.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #125473  
Nieprzeczytane 27-05-2019, 23:00
Petrus16's Avatar
Petrus16 Petrus16 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Miasto k/Lublina Polska
Posty: 1 104
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II
A mnie jest bardzo strasznie wszystko jedno. Kaczyńskiemu po tylu latach na koniec należy się sukces w jego mniemaniu, bo nic w życiu nie użył. Dramat tego człowieka polega na tym że nie ma pojęcia po co psuje Polskę.. Modlić się nie umie, pracować mu się nie chce, śpiewać nie potrafi, kobiet nie rozumie, mylą mu się sporty, filmów nie ogląda, nie zna się na autach, nie pływa, nie umie jeździć na rowerze, nawet zapomniał jak się huśtać na trzepaku za wysokim murem...itd

Pozostaje tylko się pochlastać, że potrafił opracować taką strategię i wygrał wybory z takimi tuzami jak Schetyna itp /nie wymieniam innych bo szkoda klawiatury/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #125474  
Nieprzeczytane 28-05-2019, 07:50
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał Petrus16
Więżniowie zagłosowali ponad 60% na KE.

Też się dziwię, bo przecież Jaki wybudował więźniom takie apartamenty jakich wszyscy na świecie mogą pozazdrościć.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #125475  
Nieprzeczytane 28-05-2019, 08:02
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał Petrus16
Pozostaje tylko się pochlastać, że potrafił opracować taką strategię i wygrał wybory z takimi tuzami jak Schetyna itp /nie wymieniam innych bo szkoda klawiatury/

Schetyna za Tuska był karbowym a nie politykiem i takim pozostał, to człowiek nierozwojowy ale mściwy i uparty w dążeniu do pozostania w polityce bo nic innego nie potrafi. Nie stara się wygrać ani wybić bo boi się odpowiedzialności.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #125476  
Nieprzeczytane 28-05-2019, 08:41
Frat's Avatar
Frat Frat jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2013
Miasto: nad Wisłą
Posty: 3 000
Domyślnie

Cytat:
Napisał caryca1
No i już po wyborach. Nie jestem zdziwiona, że wgrał PIS. Jestem tym przerażona!. Polska podzieliła się na Wschód i Zachód. Dokonali tego sami Polacy i w tej sytuacji należałoby mocno zastanowić się, czy nie byłoby lepiej, gdyby ten, zaznaczam, wybrany przez samych Polaków podział nie usankcjonować na np. Polska Rzeczpospolita Wschodnia i Polska Rzeczpospolita Zachodnio- Śląska. Obie połączone unią personalną w osobie wspólnego prezydenta ale z oddzielnym Parlamentem, oddzielnym rządem i oddzielnym budżetem.


Caryco, a może raczej wielka polska Kasandro, waga Twej przepowiedni (lub może koncepcji) zyskałaby na wartości, gdybyś zaproponowała jakąś granicę podziału.
Mogę tylko domniemywać słusznie lub nie, że najwłaściwszą byłaby linia Wisły.
Stąd moje rozterki człowieka mieszkającego tylko 2 km. od brzegu tej rzeki i niewiedzącego, czy znajduje się na właściwym brzegu.
Gotów jestem przenieść się w razie potrzeby, choć na chwilę obecną alert RCB zaleca mi, abym się do rzeki nie zbliżał...

__________________
Dyskusja to sposób sprzeciwiania się, który umacnia innych w ich błędach.
Ambrose Bierce
Odpowiedź z Cytowaniem
  #125477  
Nieprzeczytane 28-05-2019, 08:57
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Podział wzdłuż Wisły na sympatyków i oponentów zawsze istniał. Teraz linia przesunęła się nieznacznie na zachód ale "na mieście chodzą słuchy", że wybory były nieznacznie sfałszowane. Czy ktoś podejmie z tym walkę, czy jest to wygodne zobaczymy.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #125478  
Nieprzeczytane 28-05-2019, 09:18
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

No proszę one mają teorie spiskowe..

Frat jak dobrze że jesteś chociaż na chwilę.

Jeśli myślałeś że tę teorię wymyśliła sama caryca to jesteś w błędzie.
To idol lewactwa Wojciech Sadurski kicający z Australii na kangurze.
Tam nie ma pola do popisu bo by mu w buszu łeb ucięli, to tutaj dzieli nam Polskę. Rzecz jasna jego chore teorie. nie są wzięte pod uwagę nawet przez przedstawicieli tabloidów.
tak więc spokojnie trzymaj się tego brzegu Wisły na którym jesteś tym bardziej, że ja jako Śląsk gdzie wygrał PiS, nie pasuję wcale do żadnej teorii.

Prostactwo nie rozumie że PiS po prostu zastosował manewr partii Piłsudskiego czyli pochylenie się nad tymi którzy byli bez godności dotychczas.
Nie bez znaczenia są pozostali ojcowie sukcesu partii czyli Tusk i Jażdżewski.

wszystko już było ,był PPS który także się nie podobał wrogom Piłsudskiego.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #125479  
Nieprzeczytane 28-05-2019, 09:38
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 590
Domyślnie

Cytat:
Napisał Frat
Caryco, a może raczej wielka polska Kasandro, waga Twej przepowiedni (lub może koncepcji) zyskałaby na wartości, gdybyś zaproponowała jakąś granicę podziału.
Mogę tylko domniemywać słusznie lub nie, że najwłaściwszą byłaby linia Wisły.
Stąd moje rozterki człowieka mieszkającego tylko 2 km. od brzegu tej rzeki i niewiedzącego, czy znajduje się na właściwym brzegu.]Gotów jestem przenieść się w razie potrzeby, choć na chwilę obecną alert RCB zaleca mi, abym się do rzeki nie zbliżał...


Fracie!
Skąd te rozterki.... Zupełnie nie na miejscu.
Zauważ że przemysłowa cywilizacja XIX wieku w Kongresówce zaistniała na ..... pograniczu

po zamknięciu granicy z ruskimi przez Błaszczaka część co rozgarniętych przesiedliła się na zachód.... itd.

Wspomnij też słynne " Idziemy na wschód, bo tam może być cywilizacja" rzekł mędrzec. Nie mowiąc, że to WSCHODNIA odmiana tego zjawiska

Weź też pod uwagę, że symbolem tego zawiślennego wschodu jest .... Jurgiel, Yoyo Brudziński i kilka drobnych im podobnych z KACZYŃSKIMI po familii
Odpowiedź z Cytowaniem
  #125480  
Nieprzeczytane 28-05-2019, 10:11
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 590
Domyślnie

Cytat:
Napisał Petrus16
Więżniowie zagłosowali ponad 60% na KE.
Petrusie!
Serio towarzysz partyjny Macierwicza niejaki MISIEWICZ nie głosował na PiS??

i ten nożownik co się z JAKIM poniewierał wyborczo też nie??
I te PCK-owce od Zalewskiej też nie???
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Polska telewizja. senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 40 19-12-2009 10:37
A to (też) Polska... Mavronka Freydis Społeczeństwo - wątki archiwalne 243 08-12-2009 21:30
Polska rzeczywistość Ibir Społeczeństwo - wątki archiwalne 5 08-12-2009 14:21
Samoobrona - Polska ! senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 45 20-03-2009 07:26
Polska i Ukraina ... BUNIA Różności - wątki archiwalne 1 18-04-2007 15:10

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wł.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:14.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.