menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Różności
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Różności ... czyli tematy, które "nie pasują" gdzie indziej

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 16-10-2019, 12:37
roslinka123 roslinka123 jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Oct 2019
Posty: 38
Domyślnie krztuszące się auto


Dzień dobry! Mój stary volkswagen polo zaczął niepokojąco się krztusić przy robieniu standardowych tras, więc planuje się wybrać do jakiegoś mechanika. Niestety mój ulubiony mechanik zwinął interes jakiś czas temu i muszę znaleźć jakiegoś innego. Kojarzycie może jakiś serwis volkswagena w Krakowie? Zastanawiam się czy pojechać do tych panów, ale może macie jakiegoś swojego sprawdzonego fachowca do którego mógłbym się zwrócić.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 17-10-2019, 16:23
arietka arietka jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Nov 2018
Miasto: Katowice, śląskie, polska
Posty: 55
Domyślnie

Myślę, że to nie będzie nic poważnego, trzeba tylko o dokładną analizę problemu. Macie może swoich sprawdzoncyh mechaników? Ja chodzę do salonu Forda http://www.ursyncar.pl Tu oprócz nowych i używanych samochodów można liczyć także na profesjonalny serwis.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 03-12-2019, 17:59
kordianka kordianka jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 193
Domyślnie

W każdym mieście jest dobry warsztat i mechanik. Sugeruj się opiniami znajomych, rodziny, opiniami Google.
Ja mieszkam blisko Krk i jeżdżę do Autogumu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 18-10-2020, 10:05
krejzol krejzol jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Jul 2019
Posty: 55
Domyślnie

Nie wiem dlaczego ale za każdym razem jak kupuję samochód to okazuje się, że powinnam pomyśleć o wymianie oleju silnikowego. I tak też stało się tym razem. To też szukam w sieci strony z takimi olejami silnikowymi. I tak trafiłam na tę stronę https://www.ceneolokalnie.pl/lodz/oleje-silnikowe dzięki której udało mi się zakupić bardzo dobry olej w dobrej cenie i to z naszego miasta
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 29-10-2020, 01:32
qrath's Avatar
qrath qrath jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2020
Miasto: Racibórz
Posty: 4
Domyślnie

Przykro mi to pisać, ale to mogą być objawy uszkodzenia układu wtryskowego.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 23-01-2021, 06:42
Regina65 Regina65 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Sep 2019
Miasto: Poznań, Polska
Posty: 64
Domyślnie

Faktycznie. Wygląda to na układ wtryskowy. Jednak wcale nie jest to przesądzone. Wiele usterek daje podobne objawy, więc najlepiej podjechać z tym do mechanika. Mam sprawdzonego http://www.nissan.dyszkiewicz.pl/, jeśli potrzebujesz.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 01-02-2021, 05:44
finezyjna finezyjna jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Dec 2020
Posty: 166
Domyślnie

A może trzeba byłoby kupić nowe oleje do BMW https://czescidobmw.pl/katalogi/oleje ? Nie wiem, ja tam się w sumie nie znam, ale trzeba na bieżąco wymieniać różne części, takie elementy, bo inaczej samochód ma prawo się popsuć.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 30-07-2021, 17:06
polka025 polka025 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Sep 2018
Miasto: Międzychód
Posty: 107
Domyślnie

A to to moim zdaniem mechanik powinien obejrzeć, bo na pewno powie wam więcej na ten temat. Ja ogólnie dużo lubię czytać o tym, jakie mamy możliwości w sferze napraw. I tak dowiedziałam się na przykład, że pomocna może się okazać firma Auto Józefów .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 19-09-2021, 09:24
finezyjna finezyjna jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Dec 2020
Posty: 166
Domyślnie

Ooo widzę, że macie problem ze swoim autem??? A byliście już u mechanika? Według mnie wszelkie usterki/ awarie najlepiej pozostawić osobom, które najlepiej się na tym znają. Taki mechanik dokona odpowiedniej diagnozy, sprawdzi co jest przyczyną problemu i go rozwiąże. W razie czego tutaj https://fixly.pl/kategoria/mechanik-samochodowy możecie poszukać sobie mechanika, jak nie znacie nikogo odpowiedniego.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 22-09-2021, 20:58
seniorita18 seniorita18 jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Oct 2018
Posty: 619
Domyślnie

Jak najbardziej nie jest to normalne zachowanie samochodu i myślę, że na pewno trzeba będzie jakąś część wymienić. Całkiem niedawno ja również odkryłam bardzo fajny sklep https://garbus.pl/ gdzie bez problemów znajdziemy części zamienne do starych modeli marki Volkswagen.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 21-10-2021, 12:41
Klara123 Klara123 jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: May 2021
Miasto: Polska
Posty: 151
Domyślnie

Staram się dbać o dobry stan techniczny mojego samochodu, ponieważ to wpływa na komfort i bezpieczenstwo w trakcie jazdy. Zainteresowanym tematem mogę polecić sklep motoryzacyjny, w którym znajdziecie żarówki halogenowe 12V oraz wiele innych akcesoriów i części samochodowych.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 14-01-2022, 20:06
seniorita18 seniorita18 jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Oct 2018
Posty: 619
Domyślnie

Faktycznie przyczyn może być bardzo wiele ale moim zdaniem oddanie auta do sprawdzonego mechanika powinno problem rozwiązać. Jednak ja także zachęcam do tego aby zapoznać się z artykułem http://tygodnikketrzynski.pl/czym-je...a-zaplonowa-2/ i jestem zdania, że właśnie cewka zapłonowa może być powodem niektórych awarii.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 24-03-2023, 14:53
Danka56 Danka56 jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Oct 2019
Posty: 98
Domyślnie

Każdy samochód może się popsuć. Dlatego warto mieć namiary na pomoc drogową. Oni oferują takie usługi jak auta zastępcze 24h Wrocław i okolice Hol-Max. Warto się więc tym zainteresować bliżej.

Ostatnio edytowane przez administrator : 19-07-2023 o 12:26.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 30-06-2023, 09:56
Witold55 Witold55 jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Apr 2020
Miasto: Kraków
Posty: 34
Domyślnie

Mój samochód na całe szczescie jest w pełni sprawny. Jedyne co muszę dokupić, to roleta bagażnika skoda octavia 3 kombi Byłbym bardzo wdzięczny za polecenie konkertnych i sprawdzonych ofert.

Ostatnio edytowane przez administrator : 19-07-2023 o 12:26.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 02-10-2023, 13:46
debowiec debowiec jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2022
Posty: 7
Domyślnie

Na Twoim miejscu udałbym się do sprawdzonego mechanika Ferrari Katowice i sprawdził, dlaczego auto się tak dusi. Przyczyn takiego stanu rzeczy, może być naprawdę wiele. Właśnie dlatego, lepiej jak pod maskę zajrzy ktoś rozeznany w temacie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Gdzie ubezpieczyć auto? Alunia Zarządzanie finansami 17 28-07-2019 18:18
Auto w leasing - super oferta keuop Kupię, sprzedam, zamienię 0 27-07-2017 16:59
Oc auto zastępcze pettardda Kupię, sprzedam, zamienię 0 01-03-2016 17:03
Auto zastępcze kiedy przysługuje ? pettardda Kupię, sprzedam, zamienię 0 23-02-2016 18:05
Nowe auto - czy to dobry pomysł? sylwia4012 Różności 5 01-09-2014 15:56

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:40.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.