menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Różności
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Różności ... czyli tematy, które "nie pasują" gdzie indziej

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1221  
Nieprzeczytane 30-04-2021, 10:03
nutaDo's Avatar
nutaDo nutaDo jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Posty: 6 950
Domyślnie

PIĘKNA HISTORIA o LALCE
Franz Kafka, który nigdy nie ożenił się i nie miał dzieci, chodził po berlińskim parku Steglitz, kiedy zobaczył małą dziewczynkę, która płakała, bo zgubiła ulubioną lalkę. Ona i Kafka na próżno szukali zabawki. Kafka powiedział jej, żeby się z nim spotkała następnego dnia i razem ponownie poszukują.
Następnego dnia, kiedy wciąż nie znaleźli lalki, Kafka dał dziewczynce list "napisany" przez lalkę, w którym były takie słowa: "Proszę nie płacz. Pojechałam na wycieczkę, aby zobaczyć świat. Napiszę do ciebie o moich przygodach".
Tak rozpoczęła się historia, która trwała do końca życia pisarza.
Kiedy się spotykali, Kafka czytał jej starannie skomponowane listy opisujące przygody lalki na świecie. W końcu Franz przeczytał dziewczynce list z historią, którą sprowadza lalkę z powrotem do Berlina, a potem wręczył jej kupioną lalkę.
"Ona wcale nie wygląda jak moja lalka" - powiedziała. Kafka dał jej kolejny list, w którym mówił: "Podróże mnie zmieniły". Dziewczynka przytuliła nową lalkę i zaniosła ją do domu. Rok później Kafka zmarł.
Kilka lat później, dorosła już dziewczyna, znalazła ukryty w lalce mały liścik podpisany przez Kafkę: "Wszystko, co kochasz, prawdopodobnie zostanie utracone, ale na końcu miłość powróci w inny sposób".
- Mateusz Kawka
- Rodzina Bogiem Silna
©wszystkie prawa zastrzeżone
©copyright ©
__________________
'Wznieś serce nad zło" J. Cygan
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1222  
Nieprzeczytane 10-05-2021, 19:40
nutaDo's Avatar
nutaDo nutaDo jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Posty: 6 950
Domyślnie

Tęskno mi Boże do świata,
Tamtego prostego sprzed lat.
Gdzie brat kochał brata,
A ludzie mieli mniej wad.
Gdzie telewizor był czarno-biały,
A w sklepach było niewiele.
Dzieci się tam uśmiechały,
Ludzie żyli jak przyjaciele.
Ulice życiem tętniły,
A owoc miał słodki smak.
Człowiek każdy był miły,
Tego świata jest mi brak.
Prądu w domu nie było,
Lecz żyć się jakoś dało.
Spokojniej się wtedy żyło,
Dziś ciągle wszystkiego mało.
Dziś człowiek swe życie traci,
W pośpiechu i pocie czoła.
I choć się w końcu wzbogaci,
To i tak mało mu, woła.
I umrze życia nie znając,
Bo tylko dążył do celu.
Rodzinę swą zostawiając,
By mieć więcej w portfelu.
Kiedyś ludzie też pracowali,
Ale najważniejsza była rodzina.
O przyszłość tak się nie bali,
Dzisiejszy świat to kpina.
Jest wszystko co się zamarzy,
O nic walczyć nie trzeba.
Trudno o dobrych lekarzy,
Nie zjesz pysznego chleba.
Nie ma dobrej muzyki,
Tej co ludzi rozbawia.
Świat jest pełen krytyki,
Radości ludzi pozbawia.
Tęskno mi Boże do świata,
Tamtego prostego sprzed lat.
Dziś brat zabija brata,
I ludzie są pełni wad


Znalezione w intern., autor nieznany.

Prostym językiem opisuje nasze życie.
__________________
'Wznieś serce nad zło" J. Cygan
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1223  
Nieprzeczytane 14-05-2021, 19:56
nutaDo's Avatar
nutaDo nutaDo jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Posty: 6 950
Domyślnie 80-latka na rowerze przez Rosję

80-letnia Julia Michajluk, rosyjska podróżniczka, która ma na koncie 25 wypraw rowerowych, znów przemierza Rosję. Tym razem - jak podała w maju prasa - Michajluk podróżuje z Tweru w środkowej Rosji do Magadanu na Dalekim Wschodzie. Przed nią tysiące kilometrów.
Droga może jej zająć trzy-cztery miesiące.
Objechała rowerem znaczną część Rosji i wiele krajów UE; była m.in. w Polsce. Już w 2009 roku została uznana za najstarszą podróżniczkę rowerową w Rosji.
https://deon.pl/po-godzinach/80-latk...metrow,1338629
__________________
'Wznieś serce nad zło" J. Cygan
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1224  
Nieprzeczytane 17-05-2021, 20:17
nutaDo's Avatar
nutaDo nutaDo jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Posty: 6 950
Domyślnie Dwa Anioły

Adam Asnyk

Dwa anioły spotkały się w locie,
Ponad ziemią, wśród błękitnych mórz
Jeden płynął w purpurze i złocie
Miał wejrzenie jakby rannych zórz,

Drugi w czarnych aksamitach tonął,
Łez brylantem świecił jego wzrok -
A na głowie wieniec z gwiazd mu płonął
I rozjaśniał nieskończony mrok

"Wracam z ziemi - rzekl pierwszy z aniołów -
Gdziem w ogrodzie życia kwiaty siał,
Rozdmuchiwał płomienie z popiołów
I przyśpieszał nowy rozkwit ciał

Tam widziałem, w ciemnej nieszczęść nocy,
Dwóch serc czystych krwawy z losem bój,
Dwojga istot gorzki ból sierocy,
Ich samotny, ciężki życia znój

Więc zbliżyłem dwie niedole z sobą
I miłości owiałem je tchem
A z dwóch smutków nad dawną żałobą
Szczęście rajskim wykwitnęło snem!"

Ja - rzekł drugi w gwiaździstej koronie -
Wracam także z owych ziemskich pól,
Gdzie na chorych sercach kładłem dłonie...
I na zawsze koiłem ich ból.

Tam spotkałem, pomiędzy innemi,
Jedną dusze szlachetną, bez plam -
l kochałem tego syna ziemi,
Co pięknością dorównywał nam.

Lecz dojrzałem, że w żywota męce
Zaczął oliwić się... rdzy dostrzegłem ślad,
I strwożony, wyciągnąłem ręce,
By, padając, nie poplamił szat.

l miłością prowadzony czystą,
Jak najciszej zbliżyłem się doń...
Zarzuciłem zasłonę gwiaździstą...
I na sercu położyłem dłoń.

W mych objęciach on teraz bezpieczny,
Bo już władzy nie ma nad nim czas -
I zostanie w swej piękności wiecznej,
Nie dotknięty żadną z ziemskich skaz.
__________________
'Wznieś serce nad zło" J. Cygan
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1225  
Nieprzeczytane 01-06-2021, 12:17
nutaDo's Avatar
nutaDo nutaDo jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Posty: 6 950
Domyślnie Jan Paweł II

https://scontent-frt3-2.xx.fbcdn.net...&oe=6 0DA8B63
__________________
'Wznieś serce nad zło" J. Cygan
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1226  
Nieprzeczytane 05-07-2021, 10:35
nutaDo's Avatar
nutaDo nutaDo jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Posty: 6 950
Domyślnie

James Caviezel - znany z roli Jezusa w „Pasji” Mela Gibsona czy serialu „Interpersonalni” wraz żoną przygarnęli dwoje małych dzieci z rakiem mózgu.
https://wpolityce.pl/kultura/251179-...na-raka-dzieci

__________________
'Wznieś serce nad zło" J. Cygan
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1227  
Nieprzeczytane 16-08-2021, 17:25
nutaDo's Avatar
nutaDo nutaDo jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Posty: 6 950
Domyślnie

Polski Żyd, który poznał św. Maksymiliana, kiedy był w Auschwitz; Zygmunt Gorson; były pracownik jednego z programów telewizyjnych w Wilmington, opowiada:
"Pochodziłem z dobrego domu, gdzie miłość była słowem-kluczem. Moi rodzice byli dobrze sytuowani i wykształceni. Moje trzy siostry, bardzo ładne, moja mama, która była adwokatem, doktorantem uniwersytetu w Paryżu, mój ojciec i moi dziadkowie, wszyscy zmarli: jedynie ja przeżyłem. Być dzieckiem wychowanym w tak cudownym środowisku i znaleźć się potem niespodziewanie zupełnie sam, w wieku trzynastu lat, w piekle Auschwitz, posiada taki efekt, że inni mogą to zrozumieć z wielkim trudem. Wielu z nas, chłopców, straciło nadzieję, szczególnie wówczas, kiedy naziści pokazywali nam zdjęcia tego, co według nich było bombardowaniem Nowego Jorku. Bez nadziei nie było możliwym przeżyć i dlatego wielu chłopców w moim wieku rzucało się na druty wysokiego napięcia. Ja szukałem zawsze kogoś, kto miałby jakiś związek z moimi zamordowanymi rodzicami, jakiegoś przyjaciela mojego ojca, jakiegoś sąsiada lub kogokolwiek w całym tym tłumie ludzkim, który by ich znał. To dlatego, bym nie czuł się samotnym.
To było wtedy, kiedy błąkałem się - szukając kogokolwiek, z kim mógłbym podzielić się wspomnieniami - jak Kolbe mnie spotkał i rozmawiał ze mną. Był dla mnie jak anioł, i jak matka bierze swe pisklęta pod skrzydła, tak on mnie wziął w ramiona. Ocierał zawsze moje łzy. Od tego momentu wierzę o wiele bardziej w Boga, ponieważ od czasu, kiedy zmarli moi rodzice, pytałem siebie nieustannie: "Gdzie jest Bóg?" I straciłem wiarę. Kolbe mi ją przywrócił! On wiedział, że byłem żydem, lecz to nie stanowiło różnicy. Jego serce nie czyniło rozróżnienia między osobami i nie miało dla niego znaczenia to, czy są żydami, katolikami lub z jeszcze innych religii: on kochał wszystkich i dawał miłość, nic innego jak miłość. Na przykład rozdawał tak dużą część swoich znikomych porcji, że dla mnie było cudem to, iż pozostawał przy życiu. Teraz jest łatwo być uprzejmym, dobroczynnym, pokornym, dopóki panuje pokój i jest dostatek. Mogę jednak powiedzieć, że być takim jak o. Kolbe, w tym czasie i w tym miejscu, to przekracza wszystko, co słowa mogą wyrazić.
Jestem żydem od pokoleń, ponieważ jestem synem matki żydówki, jestem wyznania mojżeszowego i jestem dumny z tego. Mimo to, że pokochałem bardzo mocno Maksymiliana Kolbego, kiedy byłem w Auschwitz, gdzie on okazał się moim przyjacielem, to kocham go także teraz i będę go kochał, aż do ostatniego momentu mojego życia"
__________________
'Wznieś serce nad zło" J. Cygan
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1228  
Nieprzeczytane 31-08-2021, 17:32
nutaDo's Avatar
nutaDo nutaDo jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Posty: 6 950
Domyślnie

“Kto dziś pamięta te dawne lata? ❤
w bzach i jaśminach schowana chata.
Na dachu złote słomy poszycie
pod oknem malwy w pełnym rozkwicie.
Skrzypiący żuraw, stągwie drewniane
sztachety w płocie nie malowane.
Garnki gliniane, pościele lniane
echo kijanek, wcześnie nad ranem.
I polne kwiaty, zioła, jagody
sad antonówek pięknej urody.
Poziomki w lesie, dorodne grzyby
teraz też mamy - ale na niby.
A wieczorami koncerty żabie
zielona rzęsa na dzikim stawie.
Wąsate raki na szczypcach grały
smaku fenolu nie wyczuwały.
Na łąkach konie i mleczne krowy
dzwoniły pęta, oraz podkowy.
Słodka to była dla nich niewola
nie znały strachu plagi Ebola.
W sadzawce, stawie, zwyczajnym rowie
gdzie smukłe trzciny, dzikie sitowie.
Mleko chłodzili w blaszanych kanach
na wierzchu pyszna, żółta śmietana.
Na liściach chrzanu bochenki chleba
krzyżem znaczone - prośba do nieba.
Siwa kapusta z grochem i kaszą
kraszona była sadłem, kiełbasą.
W oberżach lało się stare wina
nie oszczędzano nawet węgrzyna.
Cne śliwowice i pitne miody
oraz dziewice średniej urody.
Wciąż na kopciuszki był popyt wielki
które traciły z nóg pantofelki.
Dzisiaj pod lasem stoi ich szereg
i gubią ******* - nie pantofelek.
Jeśli chcesz wiedzieć co mgła osłania
starodruk sięga aż do zarania.
Wtedy ludziska świat szanowali
kromka upadła - wnet całowali.
A teraz pełne śmietniki chleba
kwitnącą pleśnią - skarga do nieba.
A ludzie szemrzą, że ciągle mało
może przypomnieć by się przydało?”
/Autor nieznany/
__________________
'Wznieś serce nad zło" J. Cygan
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1229  
Nieprzeczytane 14-09-2021, 20:00
nutaDo's Avatar
nutaDo nutaDo jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Posty: 6 950
Domyślnie Norwid -Niemen

Rok 2021 został ogłoszony przez Sejm RP rokiem Cypriana Kamila Norwida.

https://www.youtube.com/watch?v=pVy-Cq_qwAw


Moja piosnka - Czesław Niemen / Cyprian Kamil Norwid

Do kraju tego gdzie kruszynę chleba
Podnoszą z ziemi przez uszanowanie
Dla darów Nieba
Tęskno mi Panie
Do kraju tego gdzie winą jest dużą
Popsować gniazdo na gruszy bocianie
Bo wszystkim służą
Tęskno mi Panie
Do kraju tego gdzie pierwsze ukłony
Są jak odwieczne Chrystusa wyznanie
„Bądź pochwalony"
Tęskno mi Panie
Tęskno mi jeszcze i do rzeczy innej
Której już nie wiem gdzie leży mieszkanie
Równie niewinnej
Tęskno mi Panie
Do bez tęsknoty i do bez-myślenia
Do tych co mają tak za tak nie za nie
Bez światło cienia
Tęskno mi Panie
Tęskno mi owdzie gdzie któż o mnie stoi
I tak być musi choć się tak nie stanie
Przyjaźni mojej
Tęskno mi Panie
__________________
'Wznieś serce nad zło" J. Cygan
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1230  
Nieprzeczytane 28-09-2021, 17:35
nutaDo's Avatar
nutaDo nutaDo jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Posty: 6 950
Domyślnie

Gdy przeglądam posty zadziwia mnie jednostajność tematów:gdzie kupić , jaki prezent i takie podobne.
Czy seniorzy nie mają zainteresowań?!
Gdzie się podziały ciekawe wątki o sztuce, historii?

Wątek "dobre wieści" - mam nadzieję, że zaistnieją tematy, poszerzające naszą wiedzę, pozwolą odpocząć od codziennych problemów.
__________________
'Wznieś serce nad zło" J. Cygan
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1231  
Nieprzeczytane 21-10-2021, 18:53
nutaDo's Avatar
nutaDo nutaDo jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Posty: 6 950
Domyślnie Warto przypomnieć - dawne obyczaje

Upadnij na kolana, ludu, czcią przejęty ....
Mała byłam, jeszcze nie chodziłam do szkoły, gdy zachorował nasz dozorca, stary Pan Michał. Groźny był, wielki, z dużymi rudymi wąsami. Dzieci z przedszkola bały się go – ja nie. Michał był moim przyjacielem i strasznie mi się podobało, jak żelaznym drągiem wybijał lud z rynsztoka. Lód pryskał na wszystkie strony. Raz chciałam, żeby mi pozwolił tez tak robić; roześmiał się, podał ten drąg, którego w ogóle nie mogłam ruszyć. Był taki mocny zawsze, wydawał mi się uosobieniem mocy. A teraz leżał w łóżku i nie mógł wstać. Zima to była, czy może przedwiośnie, bo śnieg był pomieszany z błotem, taka mazia. Dzieci z podwórka wiedziały, że stary Michał umiera i dlatego przyjdzie do niego Pan Jezus. Trochę się dziwiłam, dlaczego dopiero teraz, jak już nie może wstać, a nie wcześniej. Ale wszystkie czekałyśmy przy furtce od ulicy. Zza rogu, a właściwie z zakrętu, odezwał się dzwonek, chłopiec taki niewiele większy ode mnie, w białej komeżce dzwonił dzwonkiem, a wszyscy od razu się obejrzeli – za nim szedł ksiądz. Zbyszek, duży chłopak z podwórka, powiedział: „niesie Pana Jezusa” – nie było widać gdzie niesie, ale wszyscy od razu uklękli. Jakiś pan w szubie, jakaś pani w futerku i pan w czerwonej czapeczce, co przynosił listy do mojej starszej siostry. I chłop zlazł z wozu, zatrzymał konie i ukląkł. Wszyscy bez namysłu w to błoto i roztapiający się śnieg. Ja też – wszystkie dzieci z podwórka też. Przez moment błysnęła mi myśl: „mam białe getry, co na to powie mama!?” Ale mama właśnie wyszła na próg i uklękła też. Ksiądz poprzedzony chłopczykiem wszedł do sieni na prawo do izdebki, gdzie mieszkał stary Michał. A potem jeszcze pamiętam samą trumnę. Wynosili ją bokiem, bo nie chciała się zmieścić, na cmentarz mnie nie wzięli. Tyle lat temu, a ja niemal co dzień wspominam tę scenę. Ludzi klęczących, bo przechodzi Pan Jezus. Wspominam to podczas każdej Mszy św., gdy widzę, jak ministranci rozparci siedzą na ławkach koło ołtarza, a ksiądz koło nich rozdaje komunię św. Widzę to, gdy na Mszy św. Podczas podniesienia ludzie stoją – klęczy parę starych kobiet. I widzę to w kaplicy papieskiej, gdy wszyscy siedzą, a klęczy jeden człowiek w białej sutannie i z białymi włosami, Jan Paweł II. Gdy go w Krakowie nie można było znaleźć w Kurii, wystarczyło pójść parę ulic dalej, gdzie siostry mają wieczna adorację. Klęczał tam godzinami.
Młodzi, zdrowi – dlaczego nie klęczą? Bo niemodne? Nie, to by nie wystarczyło, to jest głębszy znak – „upadnij na kolana, ludu czcią przejęty”, no właśnie, trzeba być czcią przejętym, żeby paść na kolana. Trzeba wiedzieć przed kim i dlaczego. Wstać można na znak szacunku. Wstają studenci, gdy wchodzi profesor, stoją ludzie na baczność, gdy grają hymn państwowy. Ale jest to zwłaszcza dzisiaj gest wieloznaczny. Stoi się, stało się godzinami w kolejce pod sklepem (niekiedy pod sklepem monopolowym kolejka była dłuższa niż za chlebem), stoi się w przepełnionym tramwaju, stoi się na przystanku. Już samo wstanie nie jest jednoznaczne i jest to gest na użytek ludzi.
Dla Boga – jeżeli się choć trochę pojmuje Kim On jest, człowiek od wieków szukał sposobu wyrażenia tej czci, tego timor Dei, jaki stworzenie winno okazać Stwórcy; starał się znaleźć gest szczególny, specjalny, jedynie dla Boga przeznaczony; ludzie klękali, wznosili ręce do nieba. Gest nie ofiarowywany nikomu z ludzi. Owszem jeszcze Jego Zastępcy – przed Piotrem na Stolicy Apostolskiej klękali ludzie. Kiedyś – dziś nawet tam nie – Dlaczego? Zmalał Bóg w ludzkich oczach sprowadzony do naszego nędznego wymiaru – pojecie sacrum (tego, co święte) zanika. Jest, jest paru szaleńców Bożych chodzących po tym świecie XXI wieku, usiłujących zaszczepić na nowo kult dla Białego Krążka w złocistej monstrancji. Chodzą od parafii do parafii i namawiają na wieczysta adorację. I mówią rzeczy graniczące z cudem, że od czasu, jak w tej parafii całą dobę adoruje się Przenajświętszy Sakrament, jak ludzie kolejno klęczą przed Sanctissimum, to maleje ilość przestępstw, to zmienia się klimat parafii. A inni? Niektórzy wzruszają ramionami: ach to tylko symbol; inni oglądają się dookoła: wszyscy stoją, jakże się tu wychylać, sam jeden? Pierwszy raz widziała człowieka stojącego podczas podniesienia w kościele w Lublinie na samym początku okupacji: SS-man w mundurze 9a jakże katolik – na pasie miał wybite przecież Gott mit uns). Stał sztywno na rozkraczonych nogach, a cały kościół klęczał. Potem po wojnie umarł nasz kolega – przez wszystkich ceniony; na pogrzebowej Mszy św. Koledzy po fachu, panowie doktorzy partyjni, stali sztywno. Lojalnie przyszli na Mszę św., ale nie mogli się narazić klękaniem. I było to jak znak – wierzący wiedzą, co się dzieje, padają na kolana. Niewierzący grzecznie stoją jak na uroczystości ludzkiej, nie rozumiejąc nic więcej. A teraz ? W kaplicy u Sióstr podczas Mszy św. Wszystkie stoją, nie, nie wszystkie: dwie staruszki klęczą i ja – pytam przełożonej, co to jest, czy one nie rozumieją? Czy wszystkie są chore? Przełożona trochę speszona mówi: „z Zachodu przyszło, Kapituła przegłosowała zmiany stroju i zmiany obyczaju”. Magiczne słowa, jak zaklęcie: z Zachodu. Zalewa nas fala brudnej wody z Zachodu, przywożą do na śmiecie, a w Polsce się wszystko bierze, bo … bo po prostu jest snobizm. Snobizm na zachód – na „nowoczesność”! „Wszystko jedno jak się modlę”, ktoś mi powiedział; może, ale … jak dzieciom odróżnić wagę tego, co się dzieje podczas Mszy św.? Dawniej na Ewangelię wierni stali ze skupieniem słuchając słów natchnionych, ale gdy Bóg sam schodził na ziemię – padali na kolana, dziecko widziało: jest Bóg tu i teraz – hic et nunc! Tak jak my dzieci z podwórka wiedziałyśmy na pewno, że przychodzi Ktoś najważniejszy – sam Pan Jezus, bo wszyscy dorośli padli na kolana. Co wiedzą dziś dzieci? Czego się uczą patrząc na dorosłych? Nawet tych niby wierzących, nawet w kościele – w którym dziś niekiedy nie można odnaleźć tabernakulum wyrzuconego z głównego ołtarza gdzieś do kąta? Gdzie Bóg sam z niepojętą cierpliwością czeka na człowieka…
Wanda Półtawska o Eucharystii
__________________
'Wznieś serce nad zło" J. Cygan
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1232  
Nieprzeczytane 22-10-2021, 08:32
pielgrzym's Avatar
pielgrzym pielgrzym jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Oct 2009
Miasto: Ulkowy pomorskie Polska
Posty: 112
Domyślnie Przyszłość

Cytat:
Napisał nutaDo
Gdy przeglądam posty zadziwia mnie jednostajność tematów:gdzie kupić , jaki prezent i takie podobne.
Czy seniorzy nie mają zainteresowań?!
Gdzie się podziały ciekawe wątki o sztuce, historii?

Wątek "dobre wieści" - mam nadzieję, że zaistnieją tematy, poszerzające naszą wiedzę, pozwolą odpocząć od codziennych problemów.

Słusznie zauważasz jednostajność postów, że wszystko kręci się wokół spraw bytowych. Natomiast osobiście smuci mnie, że tematy doczesne, głównie jedzenie i picie dominują ludzkość jako taką, osoby uważające się za wierzące, w jakiejś części zachowują się podobnie. Podczas gdy w Ewangelii Mateusza 24 napisane jest :

" (37) A jak było za dni Noego, tak będzie z przyjściem Syna Człowieczego. (38) Albowiem jak w czasie przed potopem jedli i pili, żenili się i za mąż wydawali aż do dnia, kiedy Noe wszedł do arki, (39) i nie spostrzegli się, aż przyszedł potop i pochłonął wszystkich, tak również będzie z przyjściem Syna Człowieczego. (40) Wtedy dwóch będzie w polu: jeden będzie wzięty, drugi zostawiony. (41) Dwie będą mleć na żarnach: jedna będzie wzięta, druga zostawiona. (42) Czuwajcie więc, bo nie wiecie, w którym dniu Pan wasz przyjdzie. "

Scenariusz przedstawiony w tym fragmencie wkrótce zrealizuje się, chcemy być zabrani do Boga, czy pozostawieni ???

Ostatnio edytowane przez pielgrzym : 22-10-2021 o 08:43.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1233  
Nieprzeczytane 03-11-2021, 17:14
nutaDo's Avatar
nutaDo nutaDo jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Posty: 6 950
Domyślnie Pielgrzymie

Ludzkość zawsze żyła sprawami doczesnymi, a obecnie dzieje się zupełnie bez miary czasu, czy doskonalenia.
Warto jednak podsuwać tematy np sztuka, muzyka itp.

Pozdrawiam
__________________
'Wznieś serce nad zło" J. Cygan
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1234  
Nieprzeczytane 03-11-2021, 17:17
nutaDo's Avatar
nutaDo nutaDo jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Posty: 6 950
Domyślnie Znalezione porady dla młodych

Moja babcia mówiła tak:
- Wiesz Kochanie, nigdy nie proś o miłość, szacunek, lojalność.
Ten, który Cię pokocha - pokocha Cię bez warunków.
Ten, który okaże Ci szacunek, będzie tym, który ma wartości, ma klasę i docenia piękne dusze.
Ten, który będzie Ci lojalny, będzie tym, który naprawdę się o Ciebie troszczy.
Bądź wdzięczna, ponieważ dali Ci część siebie, nie prosząc o to.
Tym, którzy nie kochali Cię czysto, którzy Cię zranili,
podziękuj i bądź wdzięczna, że Cię opuścili.
- Wiesz Kochanie, ludzie wierzą w karmę, zamiast w drugiego człowieka, życząc mu najgorszego.
Chyba nie zdają sobie sprawy, że wszechświat działa i co w świat wysyłasz, wraca.
Więc życz im szczęścia, wróci do Ciebie.
Okaż swoją miłość, nie szczędząc jej!
Bez mierzenia i ważenia, bez wymiany.
Daj każdemu szczerość, daj nadzieję, daj uśmiech. Bez względu na to, ile jej dasz, Kochanie, nie staniesz się biedniejsza, staniesz się bogatsza.
Dzisiaj handluje się wszystkim, Kochana.
Ludzie nie nauczyli się, że dawanie jest cenniejsze niż branie.
Więc bądź zawsze sobą, to znaczy dobrym człowiekiem

/z internetu /
__________________
'Wznieś serce nad zło" J. Cygan
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1235  
Nieprzeczytane 06-11-2021, 12:43
pielgrzym's Avatar
pielgrzym pielgrzym jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Oct 2009
Miasto: Ulkowy pomorskie Polska
Posty: 112
Domyślnie Perspektywa patrzenia

Zamieszczane artykuły w tym wątku, byłoby dobrze lekko skomentować, przykładowo " zachęcam do stosowania się do tych rad".

Osobiście kojarzę fora internetowe jako platformę do polemiki, niekoniecznie na temat wiary w Boga...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1236  
Nieprzeczytane 20-11-2021, 20:09
nutaDo's Avatar
nutaDo nutaDo jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Posty: 6 950
Domyślnie Dla przypomnienia

Kto dziś pamięta te dawne lata?
w bzach i jaśminach schowana chata.
Na dachu złote słomy poszycie
pod oknem malwy w pełnym rozkwicie.
Skrzypiący żuraw, stągwie drewniane
sztachety w płocie nie malowane.
Garnki gliniane, pościele lniane
echo kijanek, wcześnie nad ranem.
I polne kwiaty, zioła, jagody
sad antonówek pięknej urody.
Poziomki w lesie, dorodne grzyby
teraz też mamy - ale na niby.
A wieczorami koncerty żabie
zielona rzęsa na dzikim stawie.
Wąsate raki na szczypcach grały
smaku fenolu nie wyczuwały.
Na łąkach konie i mleczne krowy
dzwoniły pęta, oraz podkowy.
Słodka to była dla nich niewola
nie znały strachu plagi Ebola.
W sadzawce, stawie, zwyczajnym rowie
gdzie smukłe trzciny, dzikie sitowie.
Mleko chłodzili w blaszanych kanach
na wierzchu pyszna, żółta śmietana.
Na liściach chrzanu bochenki chleba
krzyżem znaczone - prośba do nieba.
Siwa kapusta z grochem i kaszą
kraszona była sadłem, kiełbasą.
W oberżach lało się stare wina
nie oszczędzano nawet węgrzyna.
Cne śliwowice i pitne miody
oraz dziewice średniej urody.
Wciąż na kopciuszki był popyt wielki
które traciły z nóg pantofelki.
Dzisiaj przy drodze stoi ich szereg
i gubią majtki - nie pantofelek.
Jeśli chcesz wiedzieć co mgła osłania
starodruk sięga aż do zarania.
Wtedy ludziska świat szanowali
kromka upadła - wnet całowali.
A teraz pełne śmietniki chleba
kwitnącą pleśnią - skarga do nieba.
A ludzie szemrzą , że ciągle mało
może przypomnieć by się przydało?
.
autor (nie)znany... .


Znalezione w internecie
__________________
'Wznieś serce nad zło" J. Cygan
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1237  
Nieprzeczytane 21-11-2021, 10:16
pielgrzym's Avatar
pielgrzym pielgrzym jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Oct 2009
Miasto: Ulkowy pomorskie Polska
Posty: 112
Domyślnie

Cytat:
Napisał nutaDo
Kto dziś pamięta te dawne lata?
[...................]
A ludzie szemrzą , że ciągle mało
może przypomnieć by się przydało?
.
autor (nie)znany... .


Znalezione w internecie

Skoro przywołujesz takie wspomnienia, to trzeba spojrzeć na całość, zamieszczając taki wpis, to czy wyrażasz też tęsknotę za stanem wojennym ?
Jest wiele wad współczesności, lecz jednak jest też wiele pozytywów bytowych, przykładowo z podróżowaniem.
REASUMUJĄC, ważna jest nasza perspektywa patrzenia
i mądrość w tym wszystkim...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1238  
Nieprzeczytane 25-12-2021, 19:43
nutaDo's Avatar
nutaDo nutaDo jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Posty: 6 950
Domyślnie Narodzenie Jezusa

/Federico Barocci/

Życzę Seniorom, aby Święta narodzenia Pańskiego, były czasem zadumy w oderwaniu od nowoczesnego świata,czasem miłości i dobroci.
__________________
'Wznieś serce nad zło" J. Cygan
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1239  
Nieprzeczytane 05-01-2022, 21:05
nutaDo's Avatar
nutaDo nutaDo jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Posty: 6 950
Domyślnie Franciszek Pieczka

__________________
'Wznieś serce nad zło" J. Cygan
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1240  
Nieprzeczytane 11-01-2022, 21:20
nutaDo's Avatar
nutaDo nutaDo jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Posty: 6 950
Domyślnie Anna Dymna _ Fundacja "Mimo wszystko"

https://www.youtube.com/watch?v=47zFdq4zTw0

"Tak Cię uczyli od lat, Tylko krzykiem zdobywa się świat, A to nie tak, o nie tak!"

Śpiewają podopieczni Fundacji "Mimo wszystko".
__________________
'Wznieś serce nad zło" J. Cygan
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Poproszę o dobre rady. renet Profilaktyka i zdrowy styl życia 33 04-05-2010 18:20
Raczki, wbijajcie. Wspaniałe wieści Łukasz Choroby, badania, terapie 5 28-03-2009 17:15
Dobre WieŚci nutaDo Różności - wątki archiwalne 510 23-01-2009 12:41
Dobre radio internetowe krystynas53 Różności - wątki archiwalne 3 03-10-2008 23:24
Ćwiczenia fizyczne dobre na serce - komentarze eurydyka Ogólny 3 06-02-2007 00:18

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 06:43.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.