menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Dieta
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Dieta Doświadczenia (dobre i złe) na temat diet odchudzających i zdrowotnych, ale bez ogłoszeń dystrybutorów i awizytorów.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 29-11-2009, 00:45
bogusława bogusława jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 42
Domyślnie

Henryku jestes pewien ze nie traca?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #22  
Nieprzeczytane 30-11-2009, 00:00
solanka6's Avatar
solanka6 solanka6 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Posty: 1 743
Domyślnie

Bogusiu, nie miałam operacji na jelita, ale korzystałam z forum stronki którą podałam.Miałam inną operację, ale zwiazaną z układem pokarmowym.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #23  
Nieprzeczytane 13-01-2010, 01:05
rebelio's Avatar
rebelio rebelio jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 556
Domyślnie

[1] trzeba najpierw odstawić gluten, bardzo częste są uczulenia na gluten, zwykło się uważać, że uczulenie na gluten to choroba wieku dziecięcego, a bardzo dużo osób po 40 się uczula... no i nie mieszać, jak już ten chleb się je - nie mieszać z surowym... ale może lepiej pozbyć się chleba, przynajmniej na te 3 miesiące, co by zobaczyć jak to działa.... gdzieś to jest w necie.. również - bardzo ważna zasada - [2] nigdy nie mieszać białek z węglowodanami... [3] odstawić mleko i sery, zwłaszcza żółte kategorycznie.. ogólnie odpuścić sobie produkty pochodzenia mlecznego, albo bardzo ograniczyć... to na początek i po 3 miesiącach zobaczyć, co się zmieniło .. założę się że skutki będą pozytywne.. acha - byłabym zapomniała:[4] nie jadać produktów pochodzenia przemysłowego, wiem że to trudne, ale odpuścić sobie na te 3 miesiące batoniki, żarcie ze słoiczków, folii i puszek... no i napisać tu jak leci... sądzę że leki nie będą potrzebne

zasadniczo jedzenie kasz bezglutenowych, gotowanych jarzyn i od czasu do czasu surówek, na tyle na ile możemy, jest tak hiper dobrą rzeczą dla ludzkiego organizmu, że zawsze są pozytywne skutki, tylko być konsekwentnym, zastanawiam się, dlaczego tak mało lekarzy leczy dietą, szkoły medyczne w ogóle się tym nie zajmują.. można się jeszcze na początek odrobaczyć.. bo czasem coś się w sobie trzyma i się nawet nie wie

jeju, jeszcze mi się przypomniało - lewatywy
Odpowiedź z Cytowaniem
  #24  
Nieprzeczytane 13-01-2010, 01:28
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 22 932
Domyślnie Ja

Jest w księgarniach Książka "Zycie bez chleba"
Dobra lektura-godna polecenia.
Sniadanie 1 mała kromka chleba i 4 plasterki szynki,sałate,pomidor,.Sniadanie ma być bardzo obfite.

Jestem cukrzykiem.Lekarze maja zabronione informować pacjentów co mają jeść i jaką dietę maja przestrzegać.Powiedzą połowicznie o jedzeniu a stary człowiek nie ma głowy do myślenia i nie zrozumie dlaczego nie może jeść chleba do woli.

Gdyby Pacjenci jedli zdrowo- to ludzie będą kupować mało insuliny i drogich tabletek.Kto na tym straci Fabryki Farmaceutyczne.Przykład z Grypą świńską.

Szukać porad w Internecie i doszukiwać się przepisów a pomocy znajdziecie wiele.Pozdrawiam.
__________________
http://ewefew.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #25  
Nieprzeczytane 13-01-2010, 10:30
rebelio's Avatar
rebelio rebelio jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 556
Domyślnie

własnie jestem po eksperymencie, mialam dignoze - ADHD a tu okazuje sie ze zadne ADHD, tylko celiakia, jak odstawilam pieczywo i w ogole gluten - jestem innym człowiekiem , zero tej mojej kretyńskiej ekspresji, spokój.... i w rękach i w głowie (dobrze ze nie wpakowalam sie w leki na ADHD, to dopiero byłoby zamkniete koło).. odstawiłam chleb całkiem

a jeśli chodzi o cukrzyce - jak wzielam tate pod swoja opieke i schudl, ogolnie zaczal nieco niedojadac (biedny staruszek), a nie jadł tych bezeceństw które sobie sam kupował kiedyś, tylko chudo, jarzynowo, gotowane... bez tych szalonych wędlin o niewiadomym składzie... od razu tak mu cukier spadl, ze przestali go nawet kłuc codziennie.. tak kochani, cukrzyca wieku podeszłego to choroba obżartuszków, mam w dalekiej rodzinie gościa który w ogóle nie brał leków na cukrzyce, wyprowadził się z niej sam, poczytał, dowiedział się co dobre dla niego i jest super, starszy pan z takimi jajami że hoho...

nie byłoby tego stania w kolejkach do lekarzy i chorowania, gdyby ludzie dbali o siebie i nie byli tacy wygodni, nie można mieć wszystkiego, niestety nasze jedzenie to rodzaj szkodliwej używki, cywilizacja nas tak załatwiła, i lekarstwa, większośc ma działanie dwustronne, na jedno pomaga, na drugie szkodzi, (to drugie to na ogół wątroba, nerki i żołądek); lekarze dobrze o tym wiedzą, ale wiedzą też, że nikt nie zechce wyrzec sie smakowitości, bo te nasze hedonistyczne upodobania są NAJWAŻNIEJSZE, każdy ma co mu się należy ...
chciałam powiedzieć że ta dieta ogólnie poprawia stan zdrowia, mialam zdiagnozowane starcze zwyrodnienie stawów kolanowych, bolało jak czort, teraz jest znacznie lepiej, cuda mości państwo, cuda

Ostatnio edytowane przez rebelio : 13-01-2010 o 11:51.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #26  
Nieprzeczytane 14-01-2010, 14:54
bronczyk's Avatar
bronczyk bronczyk jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 10 970
Domyślnie

Mam zespół jelita drażliwego i jem wszystko. To co niby zakazane przy tej chorobie mnie wręcz pomaga na te wszystkie pobolewania. Zauważyłam, że jednak najgorszy jest stres. Po zdenerwowaniu zaraz jakieś kłopoty jelitowe będą.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #27  
Nieprzeczytane 16-01-2010, 10:43
weronika1 weronika1 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 4 500
Domyślnie

Cytat:
Napisał bronczyk
Mam zespół jelita drażliwego i jem wszystko. To co niby zakazane przy tej chorobie mnie wręcz pomaga na te wszystkie pobolewania. Zauważyłam, że jednak najgorszy jest stres. Po zdenerwowaniu zaraz jakieś kłopoty jelitowe będą.

Moim zdaniem masz rację. Ja mam przypisaną tę samą dolegliwość i przekonałam się, że tylko stres mi szkodzi. Dłuższy czas nie mam żadnych stresów, jem wszystko i nic mi nie dolga. Pozdrawiam.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=CQohgMEhp7c
Zmieniając siebie zmieniasz świat.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #28  
Nieprzeczytane 09-05-2010, 17:58
lodzia lodzia jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Posty: 11
Domyślnie

Mój mąż też na to cierpi, najgorsze są te ciągłe gazy i wzdęcia. Dietę staram się mu pilnować. Ale wydaje mi się, że dużą rolę odgrywa jednak stres. Wyczytałam w necie, miód Manuka i kupiłam staremu. Na początku marudził ale teraz sam pilnuje by co dzień łyżkę zjeść. A stosujecie jakieś napary ziołowe może?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #29  
Nieprzeczytane 09-05-2010, 20:14
~gość: Fiona's Avatar
~gość: Fiona
 
Posty: n/a
Domyślnie re

Witaj Lodziu spróbuj kupić mężowi Lactuloza można kupić bez recepty jest w płynie i codziennie po 2 łyżki stołowe,ponadto płatki owsiane ugotować na wodzie,dodać rodzynki,wiórki kokosowe i to jeść rano .Można jeszcze podawać siemie lniane rozgotowane ,ale nie wygąda to ciekawie i też tak smakuje Jeszcze jeden sposób to wieczorem do mocno ciepłej wody przegotowanej dodać 1 łyżkę miodu ,rozpuścić ,zostawić na noc i rano wypijać na czczo.Stres napewno odgrywa ważną rolę ,ale też, jeśli zażywa sterydy .Pozdrawiam i życzę poprawienia samopoczucia .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #30  
Nieprzeczytane 09-05-2010, 23:03
bronczyk's Avatar
bronczyk bronczyk jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 10 970
Domyślnie

Niezwykle ważny w tej chorobie jest ruch. Nic tak nie pomaga jak odpowiednia dawka ruchu. Żadne ziółka i leki.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #31  
Nieprzeczytane 24-05-2010, 11:24
lodzia lodzia jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Posty: 11
Domyślnie

okruszek999 - dziękuję za rady. Siemię to pijemy oboje - wiem jak bywa zbawienne dla żołądka. Prędzej mi kaktus na dłoni wyrośnie nim mój M. przełknie mleko z płatkami. Widzisz to jest taki typ mięsożerny, ja mogę mówić jedno a on drugie. Od tygodnia bierze też po dwie łyżki tego miodu manuka i twierdzi, że mu trochę lepiej. Wczoraj nawet po obiedzie dobrze się czuł. O ruch dbamy, nie mamy już takiej mobilności jak za młodości ale spacer i wypady do lasu jak najbardziej.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #32  
Nieprzeczytane 04-06-2010, 08:51
wawik's Avatar
wawik wawik jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: Rybnik
Posty: 1 729
Domyślnie

Wrucę do cytatu z przed kilku miesięcy.

Cytat:
Napisał eledand

Jestem cukrzykiem.Lekarze maja zabronione informować pacjentów co mają jeść i jaką dietę maja przestrzegać.

Gdyby Pacjenci jedli zdrowo- to ludzie będą kupować mało insuliny i drogich tabletek.Kto na tym straci Fabryki Farmaceutyczne.
Przykład z Grypą świńską.
Nie tylko ze świńską grypą.
50% pacjentów jest leczona przez lekarzy w taki sposób, aby nigdy ich nie wyleczyć.
Zdrowy pacjent, to nie pacjent, ale na nieświadomości chorego pacjenta można zbijać fortuny i to wykorzystują lekarze udając, że niby leczą, a tak naprawdę utrzymują pacjenta przy życiu, aby jak najwięcej z nigo wydoić.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #33  
Nieprzeczytane 13-08-2010, 15:05
fenix fenix jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Posty: 9
Domyślnie

Mi się wydaje,. że gdyby wszyscy dbali o siebie, odpowiednio się odżywiali, to nie byłoby problemów z tymi dziwnymi dolegliwościami i nikt do nikogo nie miałby pretensji. Jeżeli człowiek chce być zdrowy, to powinien dopasować do siebie indywidualna dietę, najlepiej udać się do specjalisty, niektóre kliniki typu Vimed tym się zajmują i na podstawie swojego kodu metabolicznego dobrać odpowiedni zestaw składników pokarmowych, których nasz organizm potrzebuje.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #34  
Nieprzeczytane 13-08-2010, 15:12
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 22 932
Nie

Mhhhhmmmmmmmmmmm.????????????.....


Zapytaj Piekarza z czego On produkuje chleb--to dostaniesz zawrotu Głowy.
__________________
http://ewefew.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #35  
Nieprzeczytane 13-08-2010, 22:15
bronczyk's Avatar
bronczyk bronczyk jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 10 970
Domyślnie

Kod metaboliczny. Cudnie brzmi. Rozkodować i już nieśmiertelność.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #36  
Nieprzeczytane 21-06-2011, 03:31
bhu bhu jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Posty: 65
Domyślnie

A ja sie zgadzam z rebelio. Podejrzewano u mnie zespol jelita drazliwego. Az w koncu madra p. dietetyk wyslala mnie na badanie krwi- okazalo sie, ze cierpie na celiakie. Odstawilam gluten i nabial. Czuje sie nieporownywalnie lepiej. Ale dieta jest drastyczna. Choc coraz wiecej sie pojawia produktow z przekreslonym klosem Ibezglutenowych- pasztety Profi, musztardy Roleski i inne). Da sie to przezyc
Odpowiedź z Cytowaniem
  #37  
Nieprzeczytane 26-06-2011, 23:37
metycja's Avatar
metycja metycja jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2010
Posty: 15
Domyślnie

A słyszał ktoś o babce płesznik? Takie ziółko, które podobno pomaga przy jelicie drażliwym. Ja szczerze mówiąc pierwszy raz słyszę o takim czymś, a przydałoby się, bo przy większym stresie od razu człowiek częściej lata do ubikacji. Przeczytałam o tym tutaj: http://www.domzdrowia.pl/czytelnia/p...ita-drazliwego
Odpowiedź z Cytowaniem
  #38  
Nieprzeczytane 28-06-2011, 10:05
Ojanna Ojanna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2011
Posty: 1 375
Domyślnie

Rebelio święte słowa. Po chlebie mam rewolucję a po owsiance błogi spokój.
Nie jem mięsa, ale jem ryby i owoce morza i nie używam cukru. To straszny niszczyciel a jest wszędzie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #39  
Nieprzeczytane 05-02-2012, 11:43
rebelio's Avatar
rebelio rebelio jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 556
Domyślnie

Cytat:
Napisał leluri
głodówka jest dobrym sposobem na schorzenia jelit. na początek jeden dzień w tygodniu i pić tylko wodę niegazowaną.
organizm odpocznie od trawienia i podziekuje za "wolne"
kiedyś często stosowałam i efekty pozytywne były.

lekarze nie zawsze zezwalają, więc trzeba zapytać o zdanie.

pozdrawiam
minęło mi po 5 dniowej uczciwe ze wszystkimi zasadami sztuki wykonanej głodówce, po której przez dwa tygodnie co dziennie jadłam min pół kilo kiszonej kapustki.

Jelita nie tylko musza odpocząc ale też pożegnać się z niewłaściwymi gośćmi a to można zrobić tylko zmieniając środowisko odpowiednim jedzeniem. A więc zero przetworów z fabryki , żadnej chemii, dużo jarzyn i owocków, z naciskiem na zielone części roślin. Przynajmniej u mnie to dziala.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #40  
Nieprzeczytane 26-08-2012, 18:22
Vitamarket_pl's Avatar
Vitamarket_pl Vitamarket_pl jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jun 2012
Miasto: Warszawa
Posty: 33
Domyślnie

Zespół jelita drażliwego objawia się różnie, u jednych pacjentów z zaparciami a u innymi z biegunkami, oczywiste jest, że w obydwóch przypadkach diety będą różne. Generalnie zaleca się unikanie owoców, produktów wzdymających, ciężkostrawnych oraz mleka, choć czasem dozwolone jest mleko bez laktozy http://www.meggle.pl/mleko-bez-laktozy.php. Przy zaparciach polecam naturalny preparat Colon C. ZJD jest chorobą cywilzacyjną wynikającą nie tylko ze złego odżywiania ale także stresującego życia, także choć to trudne radzi się unikać stresów lub chociaż nauczyć się technik relaksacyjnych i wykorzystywać je w momencie gdy opanuje nas stres lub niepokój.
__________________
www.vitamarket.pl - zapraszamy do skorzystania z aktualnych promocji.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Jaka dieta w okresie menopauzy? NeoKobieta Menopauza/Andropauza 51 03-04-2013 10:42
Dieta a rak jelita grubego - komentarze bushbaby Ogólny 4 09-12-2012 19:33
5. Jaka książka sprawiła, że polubił/a Pan/i czytać książki? Alunia Książka, literatura, poezja 51 06-12-2009 12:15
Dieta dla niskociśnienowca Annanna Dieta 8 08-11-2009 17:11
chemioterapia doustna w leczeniu raka jelita grubego ania44 Choroby, badania, terapie 5 15-12-2007 20:37

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:29.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.