menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka > Polityka - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 25-01-2008, 01:57
kufa86 kufa86 jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Posty: 2 996
Domyślnie Żałoba narodowa


Wypadek samolotu, giną ludzie.
Bezsprzecznie jest to tragedia - tragedia rodzin i bliskich, w niczym nie mogę im pomóc.
Zginęło 20 osób, co tydzień ginie na polskich drogach ponad 100 osób, a drugie tyle popełnia samobójstwa.
Kaczyński ogłosił ŻN po wypadku autokaru.

Wg mnie żałoba narodowa może być ogłoszona po śmierci wybitnej osobowości, zasłużonej dla Polski.
Np Piłsudski, Jan Paweł II.
  #2  
Nieprzeczytane 25-01-2008, 09:16
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

No Kufa,miałam ten temat założyć w wątku ''co z tą Polską '',ale może i lepiej ,że jest osobny.Wszyscy zauważą..

Tak ,żałoba staniała w XXI wieku stanowczo.Może się pokuszę o przypomnienie sobie ,ile razy była ogłoszona w tragicznym wieku XX ,ale wydaje mi się że coś około pięciu razy.

A teraz ? Sami policzcie..i żeby było jasne,to śmierć kwiatu polskiego lotnictwa jest dla mnie tragedią,choć los lotnika jest krwią pisany.Jak oni sami mówią..
Ale wyobraźcie sobie ( panie Boże wybacz ...co ja wygaduję ) następny autokar..No i te wypadki na drogach...I jeszcze nie daj Boże ,talibowie przejdą do ofensywy ,a nie będzie tam polskiego prokuratora,aby ich wziął za kark i aresztował..

Polska jawi mi się jako kraj pozostający w żałobie permanentnej.Bo każde życie jest chyba ważne dla Kraju.
Ot ,nie wie lewica co robi prawica ..i odwrotnie.Zdaje się...

Ostatnio edytowane przez Lila : 25-01-2008 o 09:29.
  #3  
Nieprzeczytane 25-01-2008, 09:25
emka46's Avatar
emka46 emka46 jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Trójmiasto
Posty: 3 030
Domyślnie

"Korzystniej" umierać zbiorowo.Przynajmniej dla bliskich.
W każdy zawód czy sport wpisane jest ryzyko nieszczęśliwego wypadku i też śmierci.Pilot samolotu,górnik,samotny żeglarz,himalaista,czy kierowca itp,także ich rodziny powinny zdawać sobie sprawę,że każdy dzień może być ostatnim.
Wczoraj na Superstacji było dużo telefonów związanych z obecną żałobą narodową.Zdania podzielone.Jest okres studniówek,ludzie biorą ślub,wesele.
Tragedia głownie dotyczy rodzin ofiar.Bardzo im wspólczuję,wiem,co to jest śmierc bliskiej osoby.Ale nie mam zamiaru umartwiać się przez trzy dni.

__________________
  #4  
Nieprzeczytane 25-01-2008, 12:09
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Zaloba - narodowa - w Polsce jak ja przyjmujemy i przezywamy ?
Tak jak potrafi to czynic ten lub inny czlowiek.
Moze na moment zatrzymamy nad obrazem smierci. W dziecinstwie byla ona nam przedstawiana w bialej szacie z garbatym nosem i kosa . W doroslym zyciu dostrzegamy ja inaczej i bardziej wyraziscie gdy odchodzi od nas najdrozszy dla nas i bliski czlowiek (rodzina,przyjaciele,wybitni ludzie).
Wszelkie ceremonie zwiazane ze smiercia,ubiory i szaty nic nie sa warte w porownaniu z naszym bolem po stracie tych ,ktore zabrala nam nieublagana smierc.
Sa rozne zachowania ludzi,rozna tez zaloba takie lub inne ukojenie bolu,potem nostalgia i zapomnienie.
Czytajac glosy krytyczne forumowiczow na innych forach dotyczace wprowadzenia ogolnonarodowej zaloby przez Prezydenta RP Pana Lecha
Kaczynskiego mam pewne wrazenie ,ze mlodzi ludzie wyrastaja z uczuc i pokory w takich momentach,sa tez glosy oburzenia wsrod starszych pokolen.
To fakt,ze kazdego dnia gina ludzie i to we wiekszych ilosciach niz ta w wypaku lotniczym ale uszanujmy wole Prezydenta i rzadzych Polska. Nawet ta przelozona studniowka czy inna wesola uroczystosc moze zaczekac ,badzmy ludzmi i przyjmijmy do wiadomosci czym jest cierpienie,przeciez moze to jutro spotkac Ciebie.
  #5  
Nieprzeczytane 25-01-2008, 14:38
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Ależ Senior,szanujemy...szanujemy.I na studniówkę się nie wybieramy.
Tylko nastąpi deprecjacja tej żałoby.
Pielgrzymi -żałoba.
Górnicy - żałoba.
Gołębie z wystawcami - żałoba.
Lotnicy - żałoba..

Innych nie wspominam..Ból rozumiem.Szczególnie górnicy byli mi blisko.Mimo to zostaję przy swoim zdaniu.
  #6  
Nieprzeczytane 25-01-2008, 15:40
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie Zgadzam się z Lilą i kufą

żałoba narodowa staniała i to bardzo, dziennikarze przy okazji "wypływają". Doszło do tragedii, wielkiej tragedii ale nie powinno być "równych i równiejszych" w obliczu śmierci. "Odpytywanie" na okrągło znajomych ofiar jest w moim odczuciu nietaktowne.
  #7  
Nieprzeczytane 25-01-2008, 17:47
inka-ni's Avatar
inka-ni inka-ni jest offline
Odeszła...
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: kraków
Posty: 13 448
Domyślnie

Zaloba narodowa zamknijmy wszystkie instytucje,szpitale,zaklady energetyczne,wodoćiągi,sklepy uszanujmy wszyscy razem.?????????
__________________
  #8  
Nieprzeczytane 25-01-2008, 17:49
inka-ni's Avatar
inka-ni inka-ni jest offline
Odeszła...
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: kraków
Posty: 13 448
Domyślnie

Może Senior A.P zrobi dobry uczynek i ich zastąpi.?
__________________
  #9  
Nieprzeczytane 25-01-2008, 17:55
jolita's Avatar
jolita jolita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: sopot
Posty: 27 028
Domyślnie

" nieszczęścia chodzą parami"

ale żeby aż dwudziestkami?!?

Panie Boże - nie śmiem dyskutować z Tobą, bo nauczono, że Ty wiesz co robisz i tylko przykro mi, że nie rozumiem po co Ci tyle wojska i tyle tragedii pozostawionych...

Są różne sposoby na przeżywanie i celebrowanie smutku i żałoby - ja uznaję milczenie...skupienie..., ale decydenci w moim Kraju uznają za właściwą celebrę równą niczym historycznym już płaczkom żydowskim...

Oprócz przechwalania się na konferencjach prasowych "kto da więcej" kreatorzy widowisk ścigają się w pomysłach, których tu nie wyliczam bo nie pochwalam.

A dziennikarze? Jak przesłowiowe kruki wychwytują wszystkie okazje bu żonglować informacjami o tym wypadku.

Kiedyś ukojeniem lub tłem do osobistej zadumy nad "marnością świata tego" były koncerty Chopina - teraz wywiad za wywiadem - jak sępy...
__________________

obrazki oraz większość tekstów w moich post-ach pochodzi z ogólnodostępnych w net-cie.
  #10  
Nieprzeczytane 25-01-2008, 18:03
sosna's Avatar
sosna sosna jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 387
Domyślnie cytuję Lilę

Cytat:
Napisał Lila
Ależ Senior,szanujemy...szanujemy.I na studniówkę się nie wybieramy.
Tylko nastąpi deprecjacja tej żałoby.
Pielgrzymi -żałoba.
Górnicy - żałoba.
Gołębie z wystawcami - żałoba.
Lotnicy - żałoba..

Innych nie wspominam..Ból rozumiem.Szczególnie górnicy byli mi blisko.Mimo to zostaję przy swoim zdaniu.

bo moje zdanie jest podobne i faktycznie ilość ofiar na polskich drogach codziennie jakoś jest deprecjonowana.
Tam też giną ludzie ,za każdą śmiercią kryją się niewyobrażalne dramaty bliskich.
A wracając do tej tragedii mam swoje przemyślenia
Czy polski kwiat lotnictwa musiał tak podróżować samolotem dokoła kraju żeby rozwieźć uczestników konferncji do domów.
Nie ma tańszego środka transportu?
Ale może się mylę, obym tylko nie wsadziła kija w mrowisko
  #11  
Nieprzeczytane 25-01-2008, 18:07
jolita's Avatar
jolita jolita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: sopot
Posty: 27 028
Domyślnie Sosenko

cieszę się, że jesteś! A o mrowisko nie martw się - od czasu wymyślenia DDT chemia posunęła się do przodu. Damy radę! Pozdrawiam Cię serdecznie. J
__________________

obrazki oraz większość tekstów w moich post-ach pochodzi z ogólnodostępnych w net-cie.
  #12  
Nieprzeczytane 25-01-2008, 18:07
inka-ni's Avatar
inka-ni inka-ni jest offline
Odeszła...
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: kraków
Posty: 13 448
Domyślnie

Sosna nie wsadzilaś kija w mrowisko,ale takie wlaśnie są realia naszej rzeczywistosci,czemu nie, jak można.
__________________
  #13  
Nieprzeczytane 25-01-2008, 18:08
bogda's Avatar
bogda bogda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 61 927
Domyślnie

Sosna....jak lotnicy to lotnicy, pewnie im nie był honor podróżować innym środkiem lokomocji, a na pewno byłoby taniej... zawsze po takim wypadku nachodzą nas różne myśli, co by było gdyby...jednak niczego nie da się przewidzieć....
  #14  
Nieprzeczytane 25-01-2008, 18:59
sosna's Avatar
sosna sosna jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 387
Domyślnie

Jolitko
inko-ni dziękuję
Bogusiu masz rację
jestem pewna , że prawdziwej przyczyny katastrofy raczej się nie dowiemy
  #15  
Nieprzeczytane 25-01-2008, 19:45
Andreas's Avatar
Andreas Andreas jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Sep 2007
Miasto: Grudziądz
Posty: 280
Domyślnie

Serdecznie pozdrawiam całą brać lotniczą , z wyrazami współczucia dla rodzin lotników którzy zginęli w katastrofie
samolotu wojskowego.
__________________
Kto nie liczy na zwycięstwo,
szykuje sobie porażkę.
  #16  
Nieprzeczytane 25-01-2008, 19:56
gratka's Avatar
gratka gratka jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: wioska
Posty: 16 003
Domyślnie

Prezydent, krytykowany za małą aktywność i brak współpracy z rządem właśnie się wykazał. Nie pojmuję też, w jakim celu na miejsce katastrofy natychmiast jedzie premier i inni politycy. W sytuacji gdy pracują ratownicy i sztaby kryzysowe - przyjazd prezydenta lub premiera z ich obstawą i koniecznością zachowania procedur bezpieczeństwa przynależnych głowie państwa tylko utrudnia pracę ekip ratunkowych.Czy nie można złożyć kondolencji z Warszawy i z tego też miejsca nadzorować przebiegu akcji ?
__________________
Nie możesz zatrzymać żadnego dnia, ale możesz go nie stracić....
  #17  
Nieprzeczytane 25-01-2008, 19:58
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Ale jak Cimoszewicz nie przyjechał na teren powodzi,to dostał takie bańki od prasy,że następcy teraz będą na miejscu jeszcze przed ratownikami.
  #18  
Nieprzeczytane 25-01-2008, 20:01
Ewita's Avatar
Ewita Ewita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Łódź
Posty: 8 434
Domyślnie I fajnie!

Tylko w jakim celu? Co to da???
__________________
Myślę, więc jestem... (Kartezjusz)
  #19  
Nieprzeczytane 25-01-2008, 20:07
jolita's Avatar
jolita jolita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: sopot
Posty: 27 028
Domyślnie

Przy każdej tragedii nie trudno o gapiów.
__________________

obrazki oraz większość tekstów w moich post-ach pochodzi z ogólnodostępnych w net-cie.
  #20  
Nieprzeczytane 25-01-2008, 20:11
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie

Nietrudno o gapiów i gesty polityków, szczególnie wtedy, gdy działają 24-godzinne informacyjne telewizje.
Prędzej kogoś zakatrupią (dla newsa) niż się pogodzą z brakiem tematu dla gawiedzi.
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Literatura Narodowa Pani Slowikowa Książka, literatura, poezja 85 24-05-2008 17:36

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:48.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.