menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Uzależnienia
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Uzależnienia Alkoholizm, palenie papierosów, narkomania ale też zakupoholizm, uzależnienie od hazardu czy nawet od telewizora - problemy seniorów z nałogami.

Zamknięty Temat
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #441  
Nieprzeczytane 30-11-2008, 11:40
Jaga_13 Jaga_13 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: May 2008
Posty: 430
Domyślnie Witaj Pavcio

Może sprobuj w szkole o tym opowiedzieć?Porozmawiaj z wychowawczynią lub pedagogiem a najlepiej z tym nauczycielem,ktorego lubisz i masz zaufanie do Niego.Może ktoś Ci pomoże,że np.sąsiad to zgłosił tak byś TY nie miał póżniej kłopotow w domu,bo to Ty tam mieszkasz.Ściskam Cię mocno i życzę powodzenia.
  #442  
Nieprzeczytane 30-11-2008, 12:44
Pavcio Pavcio jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: Poznań
Posty: 11
Domyślnie

Ja niemieszkam z ojcem mieszkam z bratem który ma 27 lat i drugim bratem który ma 31 lat i oboje maja prace wiec to co mam to potrzebuje a w jedna brame dalej mieszkaja moi dzidkowie wiec ja chcialem sie tylko dowiedziec jak z taka osoba postepowac bo to co próbowalismy to nieskutkowało a mój ojciec tez był alkoholikiem i wyprowadził sie od nas wiec zadnych problemów niemam oprucz matki pijacej a tak to jest dobrze bo widze ze myslicie ze mieszkam tylko z zmatka dziekuje za wasze odpowiedzi pozdrawiam
  #443  
Nieprzeczytane 30-11-2008, 12:57
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Witaj Pavcio domyślam się, że Paweł.
Z jednej strony spadł mi kamień z serca, że masz opiekę osób dorosłych i bliskich. Rozumiem twój dramat jaki przeżywasz, że najbliższa ci osoba stacza się po równi pochyłej na dno. Jednak dokąd mama sama nie zrozumie, że ma problem z alkoholem -jest alkoholiczką- ani my ani twoi krewni , bracia, dziadkowie nie jesteśmy w stanie pomóc. To mama musi zawołać "POMÓŻCIE MI" ale nie w tym sensie by dać na alkohol, ale aby ją skierować na drogę prowadzącą ku trzeżwości. Powodzenia życzę Ci byś mógł się uśmiechnąć i powiedzieć "moja mama nie pije"
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
  #444  
Nieprzeczytane 30-11-2008, 23:01
Wodniczka's Avatar
Wodniczka Wodniczka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Człuchów
Posty: 13 225
Uśmiech

Marzycielko ..otrzymałaś moją wiadomość, bo coś mi internet szwankował. Pozdrawiam milutko i cieplutko ..weekend się kończy i znowu powracamy do szarej codzienności zyciowej.Chociaż ja od tygodnia mam trochę nie ładu w mieszkaniu (remont mojego pokoju)Ale później będzie ładniutko, czyściutko i pachnąco .
__________________
Zosia
  #445  
Nieprzeczytane 01-12-2008, 01:01
marzycielka's Avatar
marzycielka marzycielka jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Posty: 31
Domyślnie

Wodniczko ,otrzymałam i odpisałam.
Pavcio ...!!!Głowa do góry,poczytaj sobie o chorobie alkoholowej- wiele zrozumiesz ,będzie Ci łatwiej,będziesz silniejszy psychicznie...Odpuść sobie!!!Myśl i martw się o siebie. Ty jesteś najważniejszy ,zajmij się Swoim dzieciństwem i zdobywaniem wiedzy. Wchodzisz w dorosłe życie -musisz mieć mocny i zdrowy "fundament"...
Niech choroba mamy Ci w tym nie przeszkodzi. Jeżeli mieszkasz w "zdrowym" otoczeniu i wyrwałaś się z "piekła",nie patrz za siebie!!! Patrz w przyszłość, bo to dla Ciebie jest najważniejsze!!!Staraj się, mieć ciągle zajęcie - to na gonitwę myśli nie będzie czasu. Na to, jak to się wszystko zakończy nie masz wpływu!!! Masz wpływ na swoje zachowania.
Dlatego : jako "starszawka" radzę Ci zostaw ten problem losowi.... ,kop piłę ,podrywaj dziewczyny,poświęć się ulubionym pasją, zdobywaj wiedzę i mądrość życiową....
Tyle" kazania "na dzień dzisiejszy !!!! ,
Trzymaj się .Pozdrawiam.

...........................................Szukaj pomocy dla SIEBIE a nie dla mamy....Ona jest dorosła!!!!!!!!
__________________
ŻYCIE to... była BAJKA....... ŻYCIE to..... NIE jest bajka.....
  #446  
Nieprzeczytane 01-12-2008, 03:08
iksigrek's Avatar
iksigrek iksigrek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 845
Domyślnie

Do Jaga_13. Nie przejmuj się mną, ani tym co do mnie napisałaś. Być może faktycznie zbyt impulsywnie wyraziłem swoje poglądy, ale choć pochodzę z rodziny prawie całkowicie abstynenckiej, w której karafka z winem stała na kredensie cały czas, to nigdy nie widziałem mojego ojca pijanego. Nigdy też się nie dowiedziałem co to znaczy być uderzonym, lub skarconym przez rodziców. Jedynie babcia czasem machnęła nas ręcznikiem, ale z przekory, a nie ze złości. Jedyną formą wychowawczą była rozmowa. Lecz problem alkoholu i alkoholizmu nie jest mi obcy. Z racji kiedyś wykonywanych zajęć i sąsiedztwa moich rodziców, gdzie podobnie jak na moim osiedlu, sąsiadka moich rodziców też uciekała przed mężem z czwórką dzieci, gdy sąsiad dostawał alkoholowych fantazji. A fantazje miał naprawdę, bo siekierę też w rękach nie raz trzymał. Tym bardziej mnie to wszystko wyprowadza z równowagi, gdy widzę bezsilność osób, które cierpią przez alkoholików.

Tadek, napisałeś że nie będziesz już mądrzejszy. Niezgodzę się z Tobą. Bo jesteś mądrzejszy o każdy trzeźwy dzień, więc z całego serca życzę Ci abyś nigdy nie zgłupiał i cieszył się mądrością każdego dnia. Żebyś uwierzył w swoją mądrość, tą w dobrym znaczeniu, bo mądrzy ludzie mają szacunek do samych siebie, a kto ma szacunek do samego siebie, ten ma szacunek do drugiego człowieka. Tego, tej mądrości Tadziu z całego serca życzę i gdziekolwiek jesteś, wierzę że nie zgłupiejesz, i że będziesz mądrym człowiekiem nadal.

Do Pavcia. Skoro martwisz się bardziej o swoją mamę, niż Twoja mama o Ciebie, to jesteś na dobrej drodze. Świadczy to o Twoje wrażliwości
Opiszę Ci sytuację, jaką miał już wiele lat temu jeden z moich uczni, którego matka się rozpiła. O powodach wolę nie pisać. Też błagał, prosił i robił dzieciak awantury, żeby wyperswadować swojej mamie, żeby coś z tym zrobiła. Dorośli mają to do siebie, że nie chcą słuchać swoich dzieci, bo uważają najczęściej, że to dzieci mają być posłuszne. A gdy w grę wchodzi nałóg, to to przekonanie staje się jeszcze bardziej zaakcentowane. Z tym chłopcem trafiliśmy na dobrego psychologa, ponieważ chłopak miał problem z zaakceptowaniem samego siebie i poczucie niższej wartości. Z jego matką rozmowy zawsze kończyły się fiaskiem.
Wiesz co doradził psycholog? Aby nie reagować. Całkowity brak reakcji ze strony dziecka, pobudził matkę do refleksji nad własnym życiem. Jeśli możesz, to porozmawiaj o tym z braćmi, lub z psychologiem, bo udzielanymi radami w internecie trochę trudno się posłużyć, bo czasem bardziej mogą zaszkodzić, niż pomóc. Możesz wyciągnąć wnioski z naszych rozmów i treść tych rozmów, może nasunąć Ci myśli i pomysł na znalezienie rozwiązania tak trudnego i cięzkiego problemu, jakim jest alkoholizm Twojej mamy. Jeśli chciałbyś porozmawiać, to napisz do mnie na priv.
  #447  
Nieprzeczytane 01-12-2008, 11:12
Wodniczka's Avatar
Wodniczka Wodniczka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Człuchów
Posty: 13 225
Domyślnie

Marzycielko witam serdecznie , ale mi chodzi i wiadomośc prywatna czy otrzymałas ode mnie, bo cos mi internet sie mulił .Pozdrawiam i miłego dnia zycze .)
__________________
Zosia
  #448  
Nieprzeczytane 01-12-2008, 12:40
BUNIA's Avatar
BUNIA BUNIA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska poludniowa
Posty: 3 066
Domyślnie

Pawcio sam tego problemu nawet z rodzina nie udżwigniecie . Skontaktuj sie jak najszybciej z Komisją do Spraw Uzależnien działająca przy Urzędzie Miasta .TAm są specjaliście . psychologowie , osoby które podpowiedża co robic .Zaineresuj swoim problemem TowarzystwoPrzyjaciół Dzieci ,, Centrum Pomocy Rodzinie

Jeżeli sa awantury, agresja zgłos ten problem na najbliższy Postrrunek Policjii - załozą Wam Niebieską Karte -
. Alkoholizm to przemoc w rodzinie - nie trzebva być bitym , maltretownym fizycznie co pozostawia ślady - . przemoc to także przemoc psychiczna , awantury, niemożliwośc normalnego funkcjonowania ,prawidłowego rozwoju ..

Pawcio a gdybyś porozmawiał ze swoja wychowawczynia ??
Napisz prosze co postanowilłeś - mieszkasz w duzym mieście masz zatem wiele instytucji do wyboru które pomoga Tobie i Twojej rodzinie .
Jesteś mądrym i dzielnym chłopcem - dasz rade .
trzymam kciuki .
Napisz do mnie na priv - może będę ci mogła cos zasugerować .
Pozdrawiam .
__________________
BUNIEWO zaprasza
http://www.bialyjednorozec.waw.pl/st...y_Buniewo.html
[url]__________________

"Przyjaciele sa jak ciche anioly ,ktore podnosza nas,gdy skrzydla zapomnialy jak latac"
  #449  
Nieprzeczytane 06-12-2008, 17:55
Pavcio Pavcio jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: Poznań
Posty: 11
Domyślnie

Witam niebylo mnie kilka dni bylem u rodziny moja mama narazie niepije jakby to powiedziec "kuruje sie"mowi ze z wodka skonczyla ale ona mi zawsze tak mowila

Pozdrawiam
  #450  
Nieprzeczytane 06-12-2008, 18:11
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Paweł.

Dobrze, że nie pije mama, ale u osoby uzależnionej są normą przerwy w piciu. Ale oczywiście z całego serca pragnę by więcej nie sięgnęła po butelkę jakiegokolwiek alkoholu. Nawet piwa bezalkoholowego, bo ono i tak ma zawartość niewielką alkoholu Pozdrawiam trzymaj się ciepło. Miłego Mikołaja
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
  #451  
Nieprzeczytane 06-12-2008, 22:53
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Cytat:
Napisał rena
Mam okazję Wam zaprezentować Wielbłąda
Ładne Tadeuszu. Ktoś się natrudził, ale chyba nie pijący od dziecka. Alkohol to się teraz pisze przez "ch"? Co prawda tylko raz na 3 się pomylił [to na niebiesko]
Wielbłąd ładny.

Kiedyś żona alkoholika była z nim w ZOO.
--Patrz-wielbłąd dwugarbny, może nie pić 2 tygodnie.
--Znów swoje zaczynasz.
  #452  
Nieprzeczytane 06-12-2008, 22:55
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Przepraszam-Tadeuszu, to Rena umieściła.
  #453  
Nieprzeczytane 07-12-2008, 02:15
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Kaziu a to swoje zaczynasz to do kogo? to do Tadeusza -nie rozumiem. Wyjaśniłem że pomyłka [w następnym poście] że do Reny. Chyba teraz jasne? Bo bzdurne posty usunąć -rozumiem. Zaraz po tobie to zrobię.-----to do Tadeusza. Ale masz ich tyle, że chyba muszę tydzień na Ciebie poczekać. Daj przykład-zaraz będę gotów. A jak jeszcze namówisz na to kolegę-tego ziu,siu bziu.-to naprawdę będziesz gościówa.


Rena wielbłąd jest jednogarbny-zauważyłem, ale dla Ciebie, nie zmieniałem treści starego kawału. Jaka spostrzegawcza jesteś i dociekliwa. Gdybym w kawale nie dodał "dwugarbny"-nie miała byś o czym napisać postu.
  #454  
Nieprzeczytane 07-12-2008, 11:22
rena's Avatar
rena rena jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Posty: 114
Domyślnie

Skasowałam swoje posty , widzę ze to doprowadziło do pyskówek .Szkoda że tak się dzieje .Bardzo rzadko piszę i komentuję ....i dobrze .Przekonałam się ze nie warto. Dobrze że są inne ciekawsze i spokojniejsze wątki .
Udanej niedzieli życzę
__________________
  #455  
Nieprzeczytane 26-12-2008, 01:02
Pavcio Pavcio jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: Poznań
Posty: 11
Uśmiech xD

Witam bardzo długo mnie niebyl ale bede zagładał pozdrawiam was wszystkich

p.s narazie umnie spokojnie
  #456  
Nieprzeczytane 26-12-2008, 01:04
Pavcio Pavcio jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: Poznań
Posty: 11
Domyślnie

Widze że dużo sie tu Wydarzyło ale mam nadzieje ze sie wszyscy pogodzicie
  #457  
Nieprzeczytane 26-12-2008, 08:10
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Pavcio u nas czasem następują małe starcia. Ale z tego co napisałeś rozumiem , że mama nie pije. I to jest bardzo dobra wiadomość. Taka świąteczna.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
  #458  
Nieprzeczytane 26-12-2008, 16:10
Pavcio Pavcio jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: Poznań
Posty: 11
Domyślnie

Nasza wigilia była fajna wiec mysle ze na jakis czas bedzie spokój pozdrawiam
  #459  
Nieprzeczytane 26-12-2008, 16:28
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Pavcio to wigilii jest jedną z najlepszych wiadomości jakie można otrzymać. Pozdrawiam cię. Trzymaj się cieplutko.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
  #460  
Nieprzeczytane 31-12-2008, 15:38
Jaga_13 Jaga_13 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: May 2008
Posty: 430
Domyślnie

Wszystkim tutaj życzę SPEŁNIENIA MARZEŃ a Nowym Roku .
Zamknięty Temat

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
alkoholizm kobiet jaras Uzależnienia 90 11-01-2019 12:25
Alkoholizm - komentarze green Ogólny 514 29-10-2018 19:15
Mądre oszczędzanie, żyć z odsetek Tomekkzs Senior w banku 29 23-06-2015 20:49
Jak żyć długo i zdrowo? - komentarze Zastawny Ogólny 9 04-10-2011 09:07
69-latka nie może żyć bez internetu - komentarze BUNIA Ogólny 32 23-08-2009 01:01

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:43.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.