menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Polityka Komentarze i dyskusje polityczne oraz gospdarcze - globalne i lokalne. Na tym podforum nie jest możliwe bezpośrednie zamieszczanie zdjęć.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #121  
Nieprzeczytane 03-07-2020, 19:38
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 634
Domyślnie

Cytat:
Napisał enia60


a jak znam mobilność polityczną tej partii ,już są gotowi do nowych zadań

nie wspomnę co działo się w czasie kampanii do I tury wyborów

Enio!
Sawicki /co prominent jest w PSLu/ rzekł, że byłby to romans z MODLISZKĄ

A on wie, że wtedy PSL byłby taki ważny jak Gowin i jego wspólnicy po przemaglowaniu na Nowogrodzkiej
Odpowiedź z Cytowaniem
  #122  
Nieprzeczytane 03-07-2020, 19:39
Jadzia P. Jadzia P. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Polska
Posty: 12 324
Domyślnie

Cytat:
Napisał wujek
Co zaś do delegacji z "istotnych krajów" to powiem tak:chromolić gości którzy nas poklepują,a za plecami razem z Rosjanami ciągną 1 i 2 nitkę NS.



A czemu nic nie wspominasz o Orbanie który jest wzorem dla JK ...on również za plecami trzyma z Putinem i woli kupować rosyjski gaz niż od nas gaz amerykański

Eniu dla mnie PSL to taka partia która do każdego dołączy byleby tylko być przy korycie....niech wejdą w układy z JK to ich tak wykończy jak kiedyś Samoobronę
Odpowiedź z Cytowaniem
  #123  
Nieprzeczytane 03-07-2020, 19:59
wiesia.'s Avatar
wiesia. wiesia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2013
Miasto: Poznań
Posty: 22 357
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jadzia P.
Eniu dla mnie PSL to taka partia która do każdego dołączy byleby tylko być przy korycie....niech wejdą w układy z JK to ich tak wykończy jak kiedyś Samoobronę
Jadziu
prawda, ale stracilibyśmy większość w Senacie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #124  
Nieprzeczytane 03-07-2020, 20:53
wujek wujek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Miasto: szczecin,zachodniopomorskie,polska
Posty: 2 867
Domyślnie

Co Wy z tym Orbanem jakiś problem macie?Orban jest premierem Węgier i -zakładam - robi to co dla jego kraju jest korzystne.Szczerze mówiąc mam dla niego duży szacunek,bo to łebski gość jest.My zaś leżymy w innym niż Węgry miejscu i stąd mamy inne problemy.Np wzajemne ciągoty Rosjan i Niemców,rosyjsko-niemiecki deal ponad naszymi głowami i jak historia uczy na ogół naszym kosztem.W kwestii gazu np.Rosjanie cenowo zupełnie wyjątkowo nas sekowali.
Mam wrażenie,że Wy nie macie przyjaciół.O sobie mogę powiedzieć,że mam kilku i,że z żadnym z nich nie zgadzam się we wszystkich sprawach i,że nie ma to wpływu na nasze wzajemne relacje.
Tak po prawdzie nie wiem czy JK przyjaźni się z Orbanem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #125  
Nieprzeczytane 03-07-2020, 21:45
wiesia.'s Avatar
wiesia. wiesia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2013
Miasto: Poznań
Posty: 22 357
Domyślnie

Cytat:
Napisał wujek
Tak po prawdzie nie wiem czy JK przyjaźni się z Orbanem.
Z kim JK od 2016 roku się spotykał,
jak nie z Orbanem.

z netu
"13 385 zł – tyle dokładnie kosztowało 6-godzinne prywatne spotkanie Jarosława Kaczyńskiego z premierem Węgier Viktorem Orbanem, do którego doszło w Pensjonacie "Zielona Owieczka” w Niedzicy 6 stycznia 2016 roku. Na wniosek „Sieci Obywatelskiej Watchdog” PiS opublikowało kosztorys spotkania, ale nie udzieliło odpowiedzi o jego tematykę. Sprawa trafiła do sądu.

Ostatnio edytowane przez wiesia. : 03-07-2020 o 21:50.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #126  
Nieprzeczytane 04-07-2020, 10:56
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 634
Domyślnie

[quote=wujek]
Cytat:
Co Wy z tym Orbanem jakiś problem macie?
My? NIC! Absolutnie!
Cytat:
Orban jest premierem Węgier i -zakładam - robi to co dla jego kraju jest korzystne.Szczerze mówiąc mam dla niego duży szacunek,bo to łebski gość jest.
Fakt, że łebski.. wszak pokorne ciele dwie matki ssie /choć czasem wierzga/ i nie odprawia histerii i nie wybrzydza.

Cytat:
My zaś leżymy w innym niż Węgry miejscu i stąd mamy inne problemy.Np wzajemne ciągoty Rosjan i Niemców,rosyjsko-niemiecki deal ponad naszymi głowami i jak historia uczy na ogół naszym kosztem.
A przed chwilą mówiłeś że izolację masz gdzieś... A tu wypadałoby, żeby między nimi być i wiedzieć co w trawie piszczy. A tu na Niemca się pluje /DUDA i Bielan / a Ruski totalnie olewa..... z plusem.
A wystarczyło wejść w rusko-niemiecki deal gazowy i .... być w środku dealu.. i by nas nie sekowali.
Cytat:
Tak po prawdzie nie wiem czy JK przyjaźni się z Orbanem.
Też odnoszę podobne wrażenie, bo kto to dla Orbana jest KACZYŃSKI? Dla niego KTOŚ to jest Merkel i Putin, bo od nich i u nich coś może załatwić i jakiś deal zrobić /choćby wspomniany gaz/.
Ostatnio zaś wyglądało, że to KACZYŃSKI żebrał co by ten raczył go nawiedzić
I coś gaworzył, że chciałby BUDAPESZT we WARSZAWIE zrobić

psst!
No i WUJU Szanowny!
Skoro już o dealu mówisz to powiedz nam jaki to biznes z tym gazem ma być polski, skoro Niemcy ten ruski gaz pociągną do Czech, Austrii i jeszcze gdzieś w tamte strony i to chyba nie darmo.
To/może wiesz/ komu Morawiecki z Gróbarczykiem ten amerykanski z importu będą sprzedawać?
Łukaszence???
Odpowiedź z Cytowaniem
  #127  
Nieprzeczytane 04-07-2020, 11:43
maluna's Avatar
maluna maluna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Wielkopolska
Posty: 30 855
Domyślnie

Orban, tak działa korzystnie dla Węgier, jak
Kaczyński dla Polski
Jeden i drugi ma dyktatorskie zapędy, mam cichą nadzieję,
że my, Polacy nie damy się dziadowi z Żoliborza wziąć
za twarz, chociaż już niewiele brakuje..
__________________
Małgosia


http://www.klub.senior.pl/moje/maluna/blog/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #128  
Nieprzeczytane 04-07-2020, 19:30
enia60's Avatar
enia60 enia60 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: małopolska
Posty: 19 448
Domyślnie

https://www.facebook.com/sokzburaka/...type=3&theater
Odpowiedź z Cytowaniem
  #129  
Nieprzeczytane 04-07-2020, 22:46
wujek wujek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Miasto: szczecin,zachodniopomorskie,polska
Posty: 2 867
Domyślnie

Albo Ty jaja sobie robisz ze mnie Czcigodny kolego,albo mnie nie starcza wyobraźni by pojąć jak człowiek przecież inteligentny,światowiec w tak infantylny sposób odbierał to co w tym świecie się dzieje.
Skąd pewność,że Czesi i Austriacy będą gaz kupować via Niemcy u Putina.Tak jedni jak drudzy to ludzie pragmatyczni
i bez wątpienia najpierw sprawdzą,który jest tańszy,czy ten na składzie w Gazoporcie,czy dostarczany Nord Stream'em.
My też Jamału nie demontujemy.Wszystkie opcje są otwarte.
A jaki jest związek pomiędzy naszą rzekomą "izolacją" a fascynacją Niemców Rosją.To zjawisko ponad czasowe.Teraz faktycznie stosunki z oboma mamy nie najlepsze,ale przecież NS 1 powstał za czasów poprzednich rządów,kiedy to zakładaliśmy niedźwiedzia z Putinem,a Merkelowa nie szczędziła nam pochwał.Jak to wytłumaczyć?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #130  
Nieprzeczytane 05-07-2020, 00:49
kama5's Avatar
kama5 kama5 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: podkarpackie
Posty: 5 807
Domyślnie

Pora późna , ale lubię sobie nocą pobuszować po watkach.
Nigdy na watek polityczny nie wchodziłam , ale tym razem zrobię wyjątek bo czas interesujacy - wybory.Nie słucham jednym uchem i nie patrzę jednym okiem na to , co się dzieje.Ogladam wszystkie stacje i te rzekomo " prawicowe , które w opinii niektórych klamią i TVN, który ma być prawdomówny.Słucham i czytam wypowiedzi publicystów , politologów i radaktorów różnych maści i mam swoje wyrobione zdanie oparte na sprawdzonych faktach.Znam też opinie Warszwiaków - zwykłych ludzi .Pobieżnie poczytałam Wasze wypowiedzi , ile w nich nienawiści, niewiedzy, pogardy i to są moi rodacy ?Zupełny brak obiektywizmu, jakieś zaślepienie,Jednym z rozsądnych ludzi to chyba " wujek "

Dzisiejsze faktyTvN zmanipulowały zgrabnie ułaskawienie prezydenckie , a sa tacy, którzy tylko słuchają tej stacji i pozwalają robić sobie wodę z mózgu.
PIS nie jest idealny, ale jak ktoś chce coś zrobić to robi błędy.Ale robi je nie by szkodzić , ale pomyłki to rzecz ludzka.

A
Na końcu propozycja - skoro śmierdzi środowisko, które dało Wam wsparcie finansowe przekażcie te pieniądze na cele charytatywne , bo one też są śmierdzace.

Nie wysilajcie się na ukamieniowanie mnie, bo mnie to nie zaboli.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #131  
Nieprzeczytane 05-07-2020, 07:59
Jadzia P. Jadzia P. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Polska
Posty: 12 324
Domyślnie

Cytat:
Napisał kama5
Pobieżnie poczytałam Wasze wypowiedzi , ile w nich nienawiści, niewiedzy, pogardy i to są moi rodacy ?Zupełny brak obiektywizmu, jakieś zaślepienie,Jednym z rozsądnych ludzi to chyba " wujek "

Dzisiejsze faktyTvN zmanipulowały zgrabnie ułaskawienie prezydenckie , a sa tacy, którzy tylko słuchają tej stacji i pozwalają robić sobie wodę z mózgu.
PIS nie jest idealny, ale jak ktoś chce coś zrobić to robi błędy.Ale robi je nie by szkodzić , ale pomyłki to rzecz ludzka.





Na końcu propozycja - skoro śmierdzi środowisko, które dało Wam wsparcie finansowe przekażcie te pieniądze na cele charytatywne , bo one też są śmierdzace.



Nie wysilajcie się na ukamieniowanie mnie, bo mnie to nie zaboli.



Masz swoje poglądy i swoje sympatie , ja to szanuję, wolno ci bo jesteś wolnym człowiekiem i masz prawo do tego. Nikt cie nie będzie kamieniował bo nie w tym celu powstał ten wątek....dam ci radę, nie czytaj naszych postów, po co masz się denerwować, że nie popieramy jedynej słusznej partii
Nam też wolno mieć swoje sympatie i nie zawsze będą te same co twoje....uszanuj to !!!
Uważasz, że PIS ma prawo popełniać błędy ale PO już nie , ich błędy są cały czas wytykane choć przez 8 lat popełnili ich znacznie mniej niż PIS przez 4.
Zarzuca się, że PO kradło a o machlojkach i przekrętach PIS-u wyznawcy tej partii nic nie mówią, bo po co to przecież ich ulubiona formacja i jej wolno tym bardziej, że "nam " też trochę dała ...
My co jesteśmy przeciw powinniśmy oddać bo....bo to były prywatne pieniądze pana JK, a może AD , nie to chyba MM podzielił się z nami swoim ogromnym majątkiem ???
A ja uważam , że to są nasze pieniądze które najpierw nam zabierają w postaci podatków a póżniej rozdają w postaci różnych + by kupić nasze poparcie...
Chcesz to im oddaj

Odpowiedź z Cytowaniem
  #132  
Nieprzeczytane 05-07-2020, 11:19
wiesia.'s Avatar
wiesia. wiesia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2013
Miasto: Poznań
Posty: 22 357
Domyślnie Dzień dobry

Jadziu
całkowicie się z Tobą zgadzam.
Nikt nie ma ochoty nikogo kamieniować,
zastanawiam się po co był ten wpis
i kogo chciała przekonać, obrazić jego autorka

Ostatnio edytowane przez wiesia. : 05-07-2020 o 11:39.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #133  
Nieprzeczytane 05-07-2020, 11:39
wiesia.'s Avatar
wiesia. wiesia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2013
Miasto: Poznań
Posty: 22 357
Domyślnie

Przegląd tygodnia

https://www.facebook.com/tamara.olsz...80777948747279
Odpowiedź z Cytowaniem
  #134  
Nieprzeczytane 05-07-2020, 15:55
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 634
Domyślnie

Cytat:
Napisał kama5
.......
Na końcu propozycja - skoro śmierdzi środowisko, które dało Wam wsparcie finansowe przekażcie te pieniądze na cele charytatywne , bo one też są śmierdzace.

Nie wysilajcie się na ukamieniowanie mnie, bo mnie to nie zaboli.

Być może dostałaś jakieś wsparcie z tego środowiska to ci ich pecunia non olet.
Ale podejrzewam, że reszta jednak na swoje emerytury uczciwą pracą przez dziesięciolecia zapracowała.
Powiem więcej.... gdyby DUDA i to środowisko co ci nie śmierdzi /tak jak obiecało/ zlikwidowało podatki od emerytur to nie musiałoby nikogo pracującego wcześniej "wspierać" jego własnymi pieniędzmi.

A co do kamienowania to spokojnie... po co cię kamienować? Zbędny wysiłek to raz, a dwa to swobodnie taplaj się w tym co jak Rydzyk mówił ..... perfumerią nie jest. A trzy, to jak los męczennicy się marzy to możesz sama z adnotacją, że Za DUDĘ i PiS...
Pozdrawiam serdecznie...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #135  
Nieprzeczytane 05-07-2020, 16:39
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 634
Domyślnie

[quote=wujek]
Cytat:
Albo Ty jaja sobie robisz ze mnie Czcigodny kolego,albo mnie nie starcza wyobraźni by pojąć jak człowiek przecież inteligentny,światowiec w tak infantylny sposób odbierał to co w tym świecie się dzieje.

Co do jaj...to nie powiem, że nie Co do wyobraźni to też delikatnie się zgodzę, że ....może nie starczać
Ale to całkiem subiektywne przypuszczenie jest..

Cytat:
Skąd pewność,że Czesi i Austriacy będą gaz kupować via Niemcy u Putina.Tak jedni jak drudzy to ludzie pragmatyczni
i bez wątpienia najpierw sprawdzą,który jest tańszy,czy ten na składzie w Gazoporcie,czy dostarczany Nord Stream'em.
My też Jamału nie demontujemy.Wszystkie opcje są otwarte.
Własnie z powodu pragmatyzmu że ci Czesi, Węgrzy itp. liczą. Co do pewności to po kontraktach ich poznacie.
Na razie zapodali że się do ruska dopną.
A kosztami cenami to Ruskie mogą dość swobodnie konkurować podobnie jak przesyłem.
Jamału nie demontujemy, bo to co nim leci to samo zgaśnie przy drugiej rurze Putina.... no i płacą...jeszcze.

Cytat:
A jaki jest związek pomiędzy naszą rzekomą "izolacją" a fascynacją Niemców Rosją.To zjawisko ponad czasowe.
Z tą fascynacją bym jednak nie przesadzał, bo to zbyt proste jest. Jednak sankcje nad Ruskiem Niemcy i Merkel utrzymują. Słowo fascynacja, żeby nie rzec uwielbienie badzie do układu Trumpa, Dudy i PiSu pasuje niż do ichnich stosunków.

Cytat:
Teraz faktycznie stosunki z oboma mamy nie najlepsze,ale przecież NS 1 powstał za czasów poprzednich rządów,kiedy to zakładaliśmy niedźwiedzia z Putinem,a Merkelowa nie szczędziła nam pochwał.Jak to wytłumaczyć?

Nie zakładaliśmy niedźwiedzia to raz, a dwa to jednak Tusk zawlókł Putina do Katynia, wymiana handlowa była całkiem spora i ta nadgraniczna z nadwyżką w naszej kasie.
A wspomnę że istniała Komisja do Spraw Trudnych gdzie historycy po obu stronach toczyli boje na bumagi.
A z Niemcami? To sam możesz użyć wyobraźni i domyślić się co by było gdyby Niemcy nas olali tak jak Ruscy..

W/g mnie wniosek nasuwa się jeden... Nie warto kostek ogryzać wszystkim, bo wtedy takiego wszyscy /łącznie z Orbanem, Zemanem itp/ z góry i na ciepło... jak się umysłowe ratlerki ma za dup..lomatów z eksperymentów. taka karma.
I jak masz wątpliwości co do IZOLACJI O Wspaniały, to wspomnij przy każdej takiej okazji słynne 27 :1, bo to mówi wszystko.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #136  
Nieprzeczytane 05-07-2020, 19:08
wujek wujek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Miasto: szczecin,zachodniopomorskie,polska
Posty: 2 867
Domyślnie

Jadzia P.,autorka tekstu #131 zdaje się pozostawać w przekonaniu,że podatki w Polsce zaprowadzili dopiero pisiory po wygranych w 2015 r., wyborach.Dalej,uczciwie przyznaje,że część tego co z nas zedrą,zwracają narodowi w postaci tzw."socjału".
Do takiego wniosku doszedłem w drodze dedukcji.Jeżeli
wcześniejsze rządy niczym podobnym nas nie obdarowywały,to tylko dlatego,że nie znały wynalazku p.t. "podatek".
Odpowiedź z Cytowaniem
  #137  
Nieprzeczytane 05-07-2020, 20:11
wujek wujek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Miasto: szczecin,zachodniopomorskie,polska
Posty: 2 867
Domyślnie

Skłaniam się ku zasugerowania adminowi wprowadzenia dodatkowego kryterium uczestnictwa w życiu tej kawiarenki.Chodzi o deklarację znajomości języka ojczystego,choćby w stopniu podstawowym.
W jednym z tekstów zapytałem o kulisy powstania - szkodliwego,żeby nie powiedzieć wrogiego dla nas - projektu NS1,w czasach naszego umizgiwania się do autorów tegoż.
W odpowiedzi jeden z interlokutorów przypomniał wynik meczu Polska (pisiorska) vs UE,poczynił kilka uwag z dziedziny kynologii,a o kulisach,o które pytałem ani słowa.
Kłopoty językowe?Wieża Babel?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #138  
Nieprzeczytane 05-07-2020, 20:44
Jadzia P. Jadzia P. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Polska
Posty: 12 324
Domyślnie

Wujku, nie chcę być niegrzeczna ale muszę cię prosić o :
1) albo kulturalnie dyskutujesz z nami....masz prawo mieć swoje poglądy i my również albo
2) opuść nasz wątek i nie prowokuj niepotrzebnych niesnasek
Odpowiedź z Cytowaniem
  #139  
Nieprzeczytane 05-07-2020, 22:24
wujek wujek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Miasto: szczecin,zachodniopomorskie,polska
Posty: 2 867
Domyślnie

Nie mogę obiecać,że dostosuję się do Twej prośby,Jadziu P.
Dla wielu powodów,z których tu podam tylko jeden;nie sądzę bym w czymkolwiek uchybił kulturze.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #140  
Nieprzeczytane 06-07-2020, 09:28
enia60's Avatar
enia60 enia60 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: małopolska
Posty: 19 448
Domyślnie

Cytat:
napisał Wujek ..a o kulisach,o które pytałem ani słowa.
Kłopoty językowe?Wieża Babel?


jeśli nie napisał ani słowa tzn.nie chciał wchodzić w tego rodzaju dysputy,uszanuj

każdy ma prawo do swoich poglądów ,racji co nie znaczy ze mamy tutaj prowadzić boje.Wątek założony przez Jadzię miał służyć spokojnym rozmowom na różne tematy dotyczące naszego kraju i niech taki zostanie .
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Nasze i nie nasze kwiaty w naszym obiektywie Mar-Basia Fotografia 4866 17-11-2020 15:44
. . . Nasze i nie tylko nasze PPSy - exe - flash. . . cz. 3. tar-ninka Hobby, pasje 2837 25-10-2020 12:24
Ubezpieczenie (prawie) od wszystkiego - komentarze 81.190.208.xxx Ogólny 2 25-03-2019 21:16
Drogi Panie ...Ułóż Zdanie.. Lila Humor, zabawa - wątki archiwalne 182 20-06-2008 23:32
Uzależnienie od sprawdzania wszystkiego .Pomocy Heniek52 Uzależnienia 17 09-10-2007 23:56

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wł.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:13.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.