menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.zdrowie.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 14-01-2008, 22:57
zdzislaw.bedrylo's Avatar
zdzislaw.bedrylo zdzislaw.bedrylo jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: chorzów Polska
Posty: 443
Post Bóle kręgosłupa - częsty problem - komentarze


Komentarz do artykułu: Bóle kręgosłupa - częsty problem
--------------------
Istnieje możliwość pomocy osobie chorej na bóle kręgosłupa po przez zastosowanie tzw. masażu
energią Reiki...Tym sposobem możemy pozbywać się zablokowanych miejsc na kręgosłupie i pokrewnych.
Masaż energią Reiki jest bezpieczny bo nie dotykamy bolesnych miejsc...nie ma możliwości uszkodzenia
kręgu bo go nie dotykamy..tylko działamy samą energią...
Zachęcam wszystkich,którzy spotkali się z tą energią..aby na sobie spróbować jak to działa...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 14-01-2008, 22:57
zdzislaw.bedrylo's Avatar
zdzislaw.bedrylo zdzislaw.bedrylo jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: chorzów Polska
Posty: 443
Post

Istnieje możliwość pomocy osobie chorej na bóle kręgosłupa po przez zastosowanie tzw. masażu
energią Reiki...Tym sposobem możemy pozbywać się zablokowanych miejsc na kręgosłupie i pokrewnych.
Masaż energią Reiki jest bezpieczny bo nie dotykamy bolesnych miejsc...nie ma możliwości uszkodzenia
kręgu bo go nie dotykamy..tylko działamy samą energią...
Zachęcam wszystkich,którzy spotkali się z tą energią..aby na sobie spróbować jak to działa...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 15-01-2008, 10:14
Bianka's Avatar
Bianka Bianka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 6 197
Domyślnie Proponowałabym raczej

delikatną, powolną gimnastykę chińską typu tai-chi, albo chi-kung, ewentualnie niektóre ćwiczenia jogi (np. te "krokodyle"). Wymagają one trochę czasu i wytrwałości, ale efekty są bardzo dobre. Wypróbowałam na sobie
__________________
Niespełnienie marzeń bywa czasem łutem szczęścia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 15-01-2008, 10:17
Anielka's Avatar
Anielka Anielka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: pomorskie
Posty: 11 336
Domyślnie

Ja rownież polecam i do tego matę bąbelkowo-ozonową do wanny,codzienny masaż 10-ci minutowy i da sie żyć.Pozdrawiam i dni bez bólu życzę.
__________________
1.-"Prawda jest taka, że ludzie dzielą się na przyzwoitych i kanalie, oba rodzaje człowieczeństwa są po obu stronach."
/maja59- senior/

Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 15-01-2008, 12:14
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie Zdzisławie, próbowałam

Cytat:
Napisał zdzislaw.bedrylo
Istnieje możliwość pomocy osobie chorej na bóle kręgosłupa po przez zastosowanie tzw. masażu
energią Reiki...Tym sposobem możemy pozbywać się zablokowanych miejsc na kręgosłupie i pokrewnych.
Masaż energią Reiki jest bezpieczny bo nie dotykamy bolesnych miejsc...nie ma możliwości uszkodzenia
kręgu bo go nie dotykamy..tylko działamy samą energią...
Zachęcam wszystkich,którzy spotkali się z tą energią..aby na sobie spróbować jak to działa...
pomogło jak umarłemu kadzidło.To oczywiście nie oznacza, że masaże Reiki są nieskuteczne. Mam "niepokorny kręgosłup.

Ostatnio edytowane przez Basia. : 15-01-2008 o 12:47.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 29-02-2008, 20:01
Lon2000 Lon2000 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Posty: 56
Domyślnie

Pomocy !Mam skolioze. Ostre bóle kręgosłupa.Czy ktoś zna dobrego ortopede od kręgosłupa w Warszawie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 05-01-2010, 10:38
janusz1956 janusz1956 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Posty: 16
Domyślnie

hmmm masowanie bardzo dobra rzecz ... ale przy okazji wizyty u rodzinnego zapytaj o jakiś NLPZ ... np. Apo Napro ja biorę 250 mg i działa
__________________
janusz'56
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 05-01-2010, 10:39
janusz1956 janusz1956 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Posty: 16
Domyślnie

NLPZ - to znaczy niesterydowy lek przeciw zapalny - tak dla wyjaśnieni bo może nie wszyscy mają wiedzę co znaczy skrót.
__________________
janusz'56
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 11-01-2010, 10:46
rooster78 rooster78 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Posty: 12
Domyślnie

dzień dobry
widzę że na tym forum jest mnóstwo bratnicj duszy nie jeśli chodzi o podobny wiek ale też przemyslenia i niestety dolegliwości .... ja rónież mam problemy z bólem - ale także jak janusz zalecone mam apo napro mi również pomaga .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 12-01-2010, 11:16
Vika Vika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Polska
Posty: 6 233
Domyślnie

Mnie na ból kręgosłupa i stawów nic nie pomaga. Ostatnio ,aby oszczędzić żołądek miałam zlecony Nimesil w saszetkach i rozpuszczalny również Rodanol.Ani jedno ani drugie nie uśmierza bólu. Czasem tylko maść łagodzi dolegliwości. Masażystów/panów/ boję się jak ognia.Chyba mają za dużo siły i za mało wyczucia. Kilka lat temu ,masażysta zabawił się w kręgarza,ucisnął nagle na kręgosłup między łopatkami, trzy dni ledwo oddychałam. Nie wiem co się tam stać mogło, póżniejsze prześwietlenie zdaniem lekarza nic nie wykazało,oprócz skrzywienia/kolejnego/.O dokładniejsze badanie typu tomograf,rezonans nie mogę się doprosić,widać mam za słabe argumenty .Bóle nawracają przy takiej pogodzie jak dziś i niedogodnej pozycji przy pisaniu na klawiaturze.
__________________
„Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu.”Mały Książę
http://www.okruszek.org.pl/
https://www.pajacyk.pl/
https://polskieserce.pl/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 14-01-2010, 19:58
fizjoterapeutka fizjoterapeutka jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Posty: 1
Post

Witam! Jestem studentką fizjoterapii. Piszę pracę licencjacka na temat dolegliwości bólowych kręgosłupa u osób pracujących umysłowo.Proszę Panstwa o pomoc a mianowicie o wypełnienie krótkiej ankiety do której podaje link
http://www.ankietka.pl/ankieta/33968/dolegliwosci-bolowe-kregoslupa-ledzwiowo-krzyzowego-u-osob-pracujacych-umyslowo.html
Ankieta jest anonimowa, a informacje w ten sposób uzyskane będą wykorzystane wyłącznie do celów naukowych.
Dziękuje za pomoc.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 14-01-2010, 20:14
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał fizjoterapeutka
Witam! Jestem studentką fizjoterapii. Piszę pracę licencjacka na temat dolegliwości bólowych kręgosłupa u osób pracujących umysłowo.Proszę Panstwa o pomoc a mianowicie o wypełnienie krótkiej ankiety do której podaje link
http://www.ankietka.pl/ankieta/33968...-umyslowo.html
Ankieta jest anonimowa, a informacje w ten sposób uzyskane będą wykorzystane wyłącznie do celów naukowych.
Dziękuje za pomoc.
Tak będzie pewniej lepiej widoczny link.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 01-03-2010, 10:09
malina.karlikowska malina.karlikowska jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Skarżysko-Kamienna
Posty: 3
Post

masaż dobry jak ma ko masować takie zabie4gi przez masazystę sa dość drogie nie każdego stać ja co dzień rano gimnastykuję si e sama około 10 minut to pomaga polecam trzeba to robić systematycznie pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 16-03-2010, 16:48
Thaisun Thaisun jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Warszawa
Posty: 2
Post

Ogromną ulgę przynoszą masaże tajskie kręgosłupa. Masaże te wykonywane są z użyciem specjalnych maści rozgrzewających i regenerujących. Wypróbowałam na sobie i efekty są niesamowite. Po serii masaży miałam wrażenie, jakby ktoś wymienił mi kręgosłup na nowy. Polecam w Warszawie salon na Łuckiej. Takie masaże są szczególnie polecane osobom z chronicznymi bólami kręgosłupa oraz bólami pourazowymi.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 04-04-2010, 16:56
ewa47 ewa47 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: poland
Posty: 1
Post

Zgadzam się całkowicie z artykułem, bardzo wazne są ćwiczenia brzucha dlatego ze tak jak Pani Marta pisze mięsnie brzucha odciążają kręgoslup. Ważne są też ustawienia krzesła w biurze, poprawne trzymanie myszki i prawidłowe oparcie łokci. Uważam że ta ilość jest naprawdę przerażająca. Mam przyjaciółke ktora sobie kupiła matęfakira, tzn matę z kolcami plastykowymi i podobno bardzo jej pomaga. Szczególnie wieczorami odczuwała największy ból i lekarstw juz miała dosyć. Wiem ze brzmi to boleśnie, i podobno jest to też bolesne, ale, po 10 minutach lerzenia ból przechodzi i ona dosłownie na tej macie zasypia. Zastanawiam sie sama spróbować ale szczerze mówiac trochę się boję. Może jak następnym razem u niej będę to nabiorę odwagi i spróbuję się sama na niej połorzyć. Napisze więcej jak juz na niej lerzałam!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 06-04-2010, 11:22
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

Kup sobie poduszke ortopedyczną do spania( nie taka z Lidla, czy innego marketu)ale ze sklepu medycznego ..kosztuje w granicach 130-160zł....poczujesz ulge, kręgosłup zacznie się prostować wg własnych wygięc fizjologicznych...ale musi upłynąc troche czasu...trzeba przyzwyczaić sie to raz, a dwa kregosłup dostosowująć sie do prawidłowości moze jakis czas bolec, potem nastąpi ulga..masaże bardzo polecam, tylko u sprawdzonego, wykwalifikowanego masażysty(wcale nie musza bolec, abyu były skuteczne-masuję od 1996 roku), no i ćwiczenia systematyczne polecone pzrez masażyste....jesli kręgarz to wypróbowany od lat pracujący z zawodzie, potwierdzony pzrez duża ilośc pacjentów...jest dużo "terapeutów" po prostu tylko zarabiających, a nie pomagających...uwaga!!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 06-04-2010, 19:26
krystynas53's Avatar
krystynas53 krystynas53 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: dolnośląskie
Posty: 842
Domyślnie

Poduszka- dobra rzecz. Obydwoje z małżonkiem śpimy na takich. W sklepie medycznym zapłaciłam za dwie 170 zł.
Do tego raz na 3 miesiące wizyta u p.Józefa (kręgarza z dziada pradziada).
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 04-05-2010, 16:49
krystyna.anna krystyna.anna jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: Łódź
Posty: 10
Domyślnie

Kochani
potrzebuję porady jak sobie radzicie z innymi dolegliwościami z powodu zwyrodnień kręgosłupa na przykład zachwiania równowagi ?
Ja takie miewam od czasu do czasu a później przez długi czas nie mogę się uwolnić od uczucia paniki
może ktoś z Was ma podobne dolegliwości i ma skuteczny sposób jak się do tego przyzwyczaić i jak sobie radzić w razie takiego przykrego doznania ???
pozdrawiam cieplutko
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 05-05-2010, 11:27
Anielka's Avatar
Anielka Anielka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: pomorskie
Posty: 11 336
Domyślnie

Cytat:
Napisał krystyna.anna
Kochani
potrzebuję porady jak sobie radzicie z innymi dolegliwościami z powodu zwyrodnień kręgosłupa na przykład zachwiania równowagi ?
Ja takie miewam od czasu do czasu a później przez długi czas nie mogę się uwolnić od uczucia paniki
może ktoś z Was ma podobne dolegliwości i ma skuteczny sposób jak się do tego przyzwyczaić i jak sobie radzić w razie takiego przykrego doznania ???
pozdrawiam cieplutko

No cóz nauczyłam się z tą przypadłościa zyć.Sposób moze smieszny ale mnie pomaga.Chodzę tzw.marynarskim krokiem /tzn.na lekko rozstawionych nogach ,lekko sie kołysząc/to pozwala mi zachowac w miarę rownowagę.A poza tem przestałam sie tym przejmowac.Nie prowadzę juz samochodu,na rowerze jeżdżę w towarzystwie,często maszeruję z kijkami i jakos sobie radzę.A bo to mam inne wyjście?No i czywiście biorę systemnatycznie leki.Pozdrawiam cieplutko i zdrowia oraz odwagi zyczę.)
__________________
1.-"Prawda jest taka, że ludzie dzielą się na przyzwoitych i kanalie, oba rodzaje człowieczeństwa są po obu stronach."
/maja59- senior/

Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 05-05-2010, 16:21
krystyna.anna krystyna.anna jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: Łódź
Posty: 10
Domyślnie

dziękuję za miłe porady ,będę próbowała pokonać strach pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Ble staww - przyczyny i zapobieganie - komentarze makar Ogólny 53 15-02-2017 15:46
Zwyrodnienie kręgosłupa wendy55 Choroby, badania, terapie 246 08-09-2014 10:49
Masaż - sposób na ból kręgosłupa - komentarze Basiula Ogólny 36 24-04-2014 18:36
Bóle reumatyczne, stawów i inne madalena49 Profilaktyka i zdrowy styl życia 81 01-07-2013 14:30
Seniorzy a związki – tu wciąż jest problem? - komentarze destiny Ogólny 64 21-05-2007 19:43

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:16.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.