menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Profilaktyka i zdrowy styl życia
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 04-12-2008, 19:54
marianna 123 marianna 123 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Posty: 9
Domyślnie profilaktyka i zdrowy styl życia


czy ktoś z Was stosował intra lub nutria preparaty ziołowe i pomogło Preparat drogi ale czy skuteczny.może tylko naciągają chorych ludzi na szybką poprawę samopoczucia Czekam na odpowiedz za co z góry dziękuję .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 26-04-2010, 14:30
agnieszka3 agnieszka3 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: góra kalwaria,mazowsze,polska
Posty: 25
Domyślnie

Chcesz poprawić samo poczucie to nie stosuj żadnych chemii,ponieważ po pierwsze szkoda pieniędzy,a po drugie zdrowia.Zacznij żyć aktywnie,znajdź sobie jakieś zainteresowania bądź zajmij się sportem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 27-04-2010, 23:50
Alveo's Avatar
Alveo Alveo jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2009
Posty: 12
Domyślnie

jak sie nie myle to nie jest chemia a produkty naturalne Agnieszko.

Dla lepszego zdrowia wszystko w umiarze. Ruch, picie wody, suplementacja.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 04-05-2010, 18:57
Jolina's Avatar
Jolina Jolina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Koronowo
Posty: 25 105
Domyślnie

agnieszko3, bardzo dobre rady. Tylko jest jedno ale. ALE nie dla seniorek 70 +
Bo jaki sport proponujesz dla 70-latki, jakie pasje ? łatwo dawać dobre rady w miarę młodym seniorkom , tylko że młode to w zasadzie wiedzą co robić ze swoim życiem, które chcą oczywiście. Ale co możesz zaproponować dla tych 70+,, które są już w zasadzie z większym lub mniejszym bagażem chorób.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 07-05-2010, 01:42
Alveo's Avatar
Alveo Alveo jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2009
Posty: 12
Domyślnie

Jolina - Wystarczy spacer. Ale codziennie. Tu nie chodzi o wielki sport, ale zwyczajny SYSTEMATYCZNY ruch. Może znajdzie się coś ciekawego na Uniwersytecie trzeciego wieku? Jeśli taki jest w Twoim mieście.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 25-05-2010, 08:58
paloma's Avatar
paloma paloma jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: Rybnik
Posty: 9
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jolina
agnieszko3, bardzo dobre rady. Tylko jest jedno ale. ALE nie dla seniorek 70 +
Bo jaki sport proponujesz dla 70-latki, jakie pasje ? łatwo dawać dobre rady w miarę młodym seniorkom , tylko że młode to w zasadzie wiedzą co robić ze swoim życiem, które chcą oczywiście. Ale co możesz zaproponować dla tych 70+,, które są już w zasadzie z większym lub mniejszym bagażem chorób.

Do 70+ jeszcze mi dużo brakuje, ale znam panie z tego przedziału wiekowego, z którymi na zawodach biegowych (mówię o biegach długich typu 10km, półmaraton czy maraton) nie mam szans. Zawsze powtarzałam, że wiek to jedynie wymówka. Gdybym ileś lat temu posłuchała lekarzy (absolutnie żadnego zwiększonego ruchu - ze względu na gościec, zero podskoków, o bieganiu już w ogóle nie wspominając) dziś pewnie siedziałabym jedynie przed telewizorem i użalała się nad sobą. Byłabym nad wiek starym, zrzędliwym babskiem. Bo tak się dzieje, jeśli człowiek nie ma pasji, lub choćby zainteresowań. Oczywiście nic ponad siłę... wszystko w granicach rozsądku.... olimpijką już przecież nie będę, ale mam swój "motor życia".
Pozdrawiam i życzę dużo rozsądnego i regularnego (ważne) ruchu na świeżym powietrzu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 29-05-2010, 19:52
agnieszka3 agnieszka3 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: góra kalwaria,mazowsze,polska
Posty: 25
Domyślnie

Zgadzam się z panią w 100%,jeśli człowiek jest aktywny i wesoły to ludzie go lepszym widzą i sami się lepiej czujemy nie ma w nas tej bezradnej samotności i bezradności,a co za tym idzie zgryźliwość i złość na wszystko.Popatrzmy na ludzi z pasją,którzy mimo choroby uprawiają czynnie sport http://www.accu-chek.pl/pl/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 29-05-2010, 20:04
bronczyk's Avatar
bronczyk bronczyk jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 10 970
Domyślnie

Pasje mogę mieć i mam, ale na stare lata nie będę żadnych sportów uprawiać. Zbyt męczące one są. Ja sobie spokojnie polatam z psami po polach i potem poczytam książeczkę lub posiedzę przed komputerem.Mimo braku osiągnięć sportowych zgryźliwa i bezradna nie jestem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 18-11-2010, 00:27
serwa serwa jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Miasto: gdynia,pomorze,polska
Posty: 1
Domyślnie porada

Cytat:
Napisał Jolina
agnieszko3, bardzo dobre rady. Tylko jest jedno ale. ALE nie dla seniorek 70 +
Bo jaki sport proponujesz dla 70-latki, jakie pasje ? łatwo dawać dobre rady w miarę młodym seniorkom , tylko że młode to w zasadzie wiedzą co robić ze swoim życiem, które chcą oczywiście. Ale co możesz zaproponować dla tych 70+,, które są już w zasadzie z większym lub mniejszym bagażem chorób.
80+latek proponuje codzienne marsze,wedrowki niezaleznie od warunkow atmosferycznych/tygodniowo50-60km ppo duktach lesnych i brzegu morskim latem po gorach i basenach termalnych/.Po kilku latach ,bagaz chorob radykalnie sie zmniejszy a starzenie zastopowane!-- gdyby bylabys z trojmiasta zapraszam do udzialu we wspolnym eksperymencie wieslaw./ serwa29@interia.pl/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 23-11-2010, 12:14
metycja's Avatar
metycja metycja jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2010
Posty: 15
Domyślnie

Podziwiam i popieram, ruch n świeżym powietrzu jest bardzo ważny dla zachowania zdrowia.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 23-01-2011, 01:35
Eliza2's Avatar
Eliza2 Eliza2 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Polska
Posty: 482
Domyślnie

Dla mnie profilaktyka zdrowotna (fizyczna i psychiczna) jest tożsama ze zdrowym trybem życia. Co jeszcze zależy od nas?
__________________
Rozwój człowieka to dorastanie do dobra.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 24-01-2011, 21:16
Opcja Opcja jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2010
Posty: 345
Domyślnie

profilaktycznie trzeba karmić się dobrymi myślami
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 25-01-2011, 12:10
Eliza2's Avatar
Eliza2 Eliza2 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Polska
Posty: 482
Domyślnie

Cytat:
Napisał Opcja
profilaktycznie trzeba karmić się dobrymi myślami
Potrafisz to zrobić, jeśli trenowałaś całe życie. Nie wiem jakie mają na to szanse "młodzi staruszkowie", którzy powtarzają jak mantra: życie nie ma sensu, po co zakładać rodzinę skoro wszyscy się rozwodzą, po co dbać o zdrowie skoro i tak wszyscy umrą.
Pozytywne myślenie to nie jest patrzenie w lustro i powtarzanie: jestem jeszcze całkiem, całkiem...na dziś może być... To wypracowana przez lata filozofia życia...tak myślę...
__________________
Rozwój człowieka to dorastanie do dobra.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 25-01-2011, 12:30
krystynka's Avatar
krystynka krystynka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: pomorskie
Posty: 2 643
Domyślnie

Wystarczy, na początek, spotkawszy kogoś ze znajomych, na pytanie: co u ciebie? - odpowiedzieć: w porządku. To działa jak magia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 25-01-2011, 19:49
Eliza2's Avatar
Eliza2 Eliza2 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Polska
Posty: 482
Domyślnie

Cytat:
Napisał krystynka
Wystarczy, na początek, spotkawszy kogoś ze znajomych, na pytanie: co u ciebie? - odpowiedzieć: w porządku. To działa jak magia
Tak mawiają amerykanie i chorują w ciszy swoich domów na depresje. O Polakch się mówi, że nie potrzebują psychoanalityków, bo zwierzą się ze swych trosk przyjacielowi. Wtedy to pomoże rozładować napięcie i stres, nie wierzę w magię słów: ok, wszysko jest ok... Problemy należy rozwiązywać a zamiatać je pod dywan.
__________________
Rozwój człowieka to dorastanie do dobra.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 07-03-2011, 23:14
Panterka47's Avatar
Panterka47 Panterka47 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: May 2010
Miasto: Sobótka,dolnośląski,Polska
Posty: 15
Domyślnie

Wszystkie mają swoje racje mam 64 lata ale nigdy o nich nie myślę, co z tego to tylko metryka.
Do niedawna ćwiczyłam areobik jestem doskonale rozciągnięta, na ćwiczeniach młódki mi nie dorównywały nigdy sportem sie nie zajmowałam widocznie taka moja konstrukcja,ale jednego zawsze pilnuje suplementacji,wiem jaką mamy żywność,wiem jak zatrute środowisko woda itp.nigdy nie żałowałam na dobre suplementy bo jak zadbam teraz to starość będzie mniej dokuczliwa.
Teraz jeszcze stosuje olej lniano-rzepakowy Szwecki ,nie jest tani w cenie detalicznej ale zapisałam się do Klubu i mam 20% taniej i juz mogę sobie na niego pozwolić, oprócz tego czytam interesuję się wieloma rzeczami lubię internet zresztą próbuję swoich sił w e-biznesie więc zajęta jestem bardzo i szare komórki mają zajęcie a to jest najważniejsze żeby "nie zardzewieć ".Zyczę każdemu znalezienia swojej "niszy" na te piękne lata trzeciej dekady
__________________
Do ut des
(Daję abyś dała)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 08-03-2011, 00:59
aleksa5's Avatar
aleksa5 aleksa5 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: Polkowice,Dolny Sląsk,Polska
Posty: 820
Domyślnie

Cytat:
Napisał Panterka47
Wszystkie mają swoje racje mam 64 lata ale nigdy o nich nie myślę, co z tego to tylko metryka.
Do niedawna ćwiczyłam areobik jestem doskonale rozciągnięta, na ćwiczeniach młódki mi nie dorównywały nigdy sportem sie nie zajmowałam widocznie taka moja konstrukcja,ale jednego zawsze pilnuje suplementacji,wiem jaką mamy żywność,wiem jak zatrute środowisko woda itp.nigdy nie żałowałam na dobre suplementy bo jak zadbam teraz to starość będzie mniej dokuczliwa.
Teraz jeszcze stosuje olej lniano-rzepakowy Szwecki ,nie jest tani w cenie detalicznej ale zapisałam się do Klubu i mam 20% taniej i juz mogę sobie na niego pozwolić, oprócz tego czytam interesuję się wieloma rzeczami lubię internet zresztą próbuję swoich sił w e-biznesie więc zajęta jestem bardzo i szare komórki mają zajęcie a to jest najważniejsze żeby "nie zardzewieć ".Zyczę każdemu znalezienia swojej "niszy" na te piękne lata trzeciej dekady
Dopisuję się do Twoich słów Panterko. Jestem tylko o 2 lata młodsza od Ciebie, i również jestem aktywna osobą. 15 lat temu zmieniłam leki na dobrej jakości suplementy, również skorzystam ze zniżek, a zaowocowało to tym, że choroby , które dokuczały mi w tamtych latach, odeszły i mogę powiedzieć, że przez ten okres, co roku skreślałam " choroby" co w przypadku niektórych moich rówieśniczek, one co roku dopisują coraz to nowsze choroby. Dzisiaj przeczytałam bardzo ciekawy artykuł "Uwaga na toksyczność leków" -http://www.leki.senior.pl/80,0,Uwaga...ekow,9753.html i on również mi uświadomił, ze dobrze zrobiłam "odrzucając leki", które wcześniej powodowały, ze z roku na rok, coraz gorzej się czułam, mimo, ze zawsze byłam osobą aktywną. Dobra suplementacja+pozytywny stosunek do życia+aktywność ruchowa( a wystarczy 2x razy dziennie po pół godziny dość intensywnego spaceru, tylko trzeba uważać, żeby się nie spocić)+ zdrowa woda( a właściwie strukturalną-Woda którą zaleca doktor habilitowany Michał Tombak
Według dr najkorzystniej jest pić wodę "strukturowaną". Wodę taką zawierają owoce i warzywa. Można też pozyskać ją z lodu. "Uczonych zainteresował fakt: dlaczego Jakuci, naród z północy Rosji, mają średnią długość życia ponad 100 lat. Jak się okazuje nie posiadają wodociągów ani studni, spożywają niewielką ilość warzyw i owoców, w ogóle bardzo skromnie się odżywiają i wcale nie chorują. Rozwiązanie zagadki okazało się bardzo proste - przez wszystkie wieki Jakuci korzystali z wody, tnąc lód na płyty. Co zostało stopione przez słońce, to pili". W dalszej części książki Michała Tombaka "Jak żyć długo i zdrowo" możemy przeczytać: " Żeby powstrzymać proces starzenia się i zawsze wyglądać młodo należy nauczyć się przygotowywać i spożywać wodę z roztopionego lodu". Przygotowanie wody "strukturowanej" jest łatwe. Wystarczy garnuszek z przegotowaną i ostudzoną wodą włożyć do zamrażalnika o temperaturze 4stC na 2 - 3 godziny. Po częściowym zamarznięciu wody należy przebić lodową pokrywę i zlać wodę do pojemnika. Woda ta posiada właściwości "strukturowanej". Zimą przygotowanie jej jest jeszcze prostsze. Wystarczy garnek przegotowanej wody wystawić na balkon i poczekać aż zamarznie. Potem należy umieścić powstały lód w ciepłym pomieszczeniu i poczekać aż się roztopi. Jakie ilości wody "strukturowanej" należy pić dziennie? "Nawet jedna szklanka wody z roztopionego lodu wypita na czczo codziennie znacznie poprawi Państwa samopoczucie i wygląd zewnętrzny". )
O mojej historii można tutaj poczytać




-
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 08-03-2011, 02:38
aleksa5's Avatar
aleksa5 aleksa5 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: Polkowice,Dolny Sląsk,Polska
Posty: 820
Domyślnie Zdrowy styl - "Bieg na obcasach"



W niedzielę tj. 06.03.10 w Polkowicach odbył się I Bieg na Obcasach. Zorganizowany był z okazji Święta Kobiet .Więcej informacji tutaj, również ma być informacja 08.03.11 w Dzień Dobry w TVN
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 13-03-2011, 16:35
Leon-Gdańsk's Avatar
Leon-Gdańsk Leon-Gdańsk jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Gdańsk
Posty: 81
Domyślnie

Przyłączam się do wszystkich, którzy popierają ruch w profilaktyce i zdrowym stylu życia. Żadne lekarstwo nie zastąpi ruchu. Dlaczego ruch jest tak bardzo ważny można poczytać na moim poście z dnia 22.10.10. pt. Ruch jest życiem /reumatyzm/. Adres: www.senior.pl/zdrowie/dyskusje/choroby/Medycyna praw natury/
__________________
Leon-Gdańsk
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 18-03-2011, 17:35
trusik trusik jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2011
Miasto: BIAŁYSTOK
Posty: 2
Uśmiech

popieram wszystkich"ruszających się" i to systematycznie,najważniejsze żeby jeszcze nie być samemu i mieć przy sobie przyjaciół,do rozmowy,spacerów,mój dziadek zawsze powtarza ,"że w kupie jakoś rażniej",no i nie dać się chorobom,profilaktyczni i bez chemii-to może oscillo,a wieczorkiem herbatka z rumem?
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Zdrowy umysł i picie alkoholu admin Ogólny 23 15-09-2011 21:10
Polacy a profilaktyka chorób cywilizacyjnych - komentarze fionna Ogólny 1 01-03-2011 16:49
Depresja, a styl życia - komentarze Ircia Ogólny 17 11-08-2010 18:26
Styl życia a choroby nowotworowe - komentarze Basia. Ogólny 0 02-11-2007 01:22
Zwyrodnienie plamki żółtej a genetyka i styl życia - komentarze monika23 Ogólny 0 26-08-2007 16:32

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:49.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.