menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo Sprawy społeczne wielkie i całkiem małe. Religia, dyskryminacja, działalność charytatywna, problemy społeczne - nie tylko seniorów. UWAGA - bez polityki.

Zobacz wyniki ankiety: Kim jestem / kim się czuję
Jestem Ateistą 78 32.23%
Jestem watpiącym Katolikiem 41 16.94%
Jestem Świadkiem Jehowy 3 1.24%
Jestem wierzący ale nie praktykujący 42 17.36%
Wciąż poszukuję tej właściwej religii 12 4.96%
Jestem Katolikiem (rzymskim) 48 19.83%
Buddyzm 6 2.48%
Inne wyznania 12 4.96%
Głosujących: 242. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #7361  
Nieprzeczytane 19-07-2018, 20:50
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 608
Domyślnie

Ateista wyjechał na odludzie, aby sprawy egzystencjalne przemyśleć. Wziął łódkę i wypłynął na jezioro. Zerwała się straszna burza. Nagle, ateista zobaczył jak Jezus idzie do niego po wodzie. Pogadali sobie i tak dopłynęli prawie do brzegu. Wtedy Jezus wyszedł z łodzi i poszedł po wodzie. Ateista, wyszedł szybko za nim, ale zaczął się zapadać w wodę. Jezus woła więc do niego:
- Po palach baranie! Po palach!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7362  
Nieprzeczytane 19-07-2018, 21:35
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 585
Domyślnie

Cytat:
Napisał waclaw46
Ateista wyjechał na odludzie, aby sprawy egzystencjalne przemyśleć. Wziął łódkę i wypłynął na jezioro. Zerwała się straszna burza. Nagle, ateista zobaczył jak Jezus idzie do niego po wodzie. Pogadali sobie i tak dopłynęli prawie do brzegu. Wtedy Jezus wyszedł z łodzi i poszedł po wodzie. Ateista, wyszedł szybko za nim, ale zaczął się zapadać w wodę. Jezus woła więc do niego:
- Po palach baranie! Po palach!

Waciu biedna!
jak już wynalazłeś w śmietniku kawał sprzed 60 lat, to chociaż nie fałszuj.
Nie było o ateiście, tylko o Piotrze świetym w roli głównej.
wtedy o ateistach i do tego zdeformowanych nawet królewnie Śnieżce i tej Śpiącej = co ja kol Frat lubi też - się nie śniło.

Gdzieś się Waciu tak kłamać nauczyła?

A mówili, że ateista homogeniczny i prawdziwy nie kradnie starych kawałów, nie fałszuje i fałszywych bąków nie puszcza.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7363  
Nieprzeczytane 19-07-2018, 23:58
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 608
Domyślnie


Ateista po śmierci trafił do piekła. Puka do bram, otwiera diabeł w gajerze od Armaniego, woń Hugo Bossa...
- Dzień dobry, zapraszam pana, oprowadzę po naszym piekle. Tutaj są sypialnie, tu natryski, sauna, solarium, jacuzzi, można korzystać do woli.
Ateista zdziwiony, nie wie, o co chodzi.
Wchodzą do następnego pomieszczenia. Długi stół, najlepsze alkohole, fura żarcia, chętne dziwki się kręcą, ludzie balują... ateista czuje, że musi być jakiś hak.
Następne pomieszczenie - biblioteka ze wszystkimi książkami, jakie na świecie wydano, diabły pilnują ciszy, ludzie w skupieniu czytają. Ateista nie wie, o co chodzi.
Kolejny lokal - kotły, ludzie w smole się prażą, nieludzkie wycie, diabły widłami popychają tych, którzy chcą uciec. Ateista nie wytrzymał:
- Panie Diable, ale o co chodzi, tu impreza, tu czytelnia, a
tu kotły, smoła...
- A nie, na tych niech pan nie zwraca uwagi, to katolicy, jak wymyślili, tak mają.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7364  
Nieprzeczytane 20-07-2018, 09:24
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 608
Domyślnie

James Randi - O Bogu i dyskomforcie niewiedzy / Napisy PL
https://www.youtube.com/watch?v=c2KSRyFtOVo ( 2,44 min )
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7365  
Nieprzeczytane 21-07-2018, 10:03
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 608
Domyślnie

https://www.youtube.com/watch?v=xvBuJ0Uf17Y (24,39 min )
Pusta sława papieża Franciszka oraz matki opłakujące synów, Ewa Wójciak
Katolicy powinni wstydzić się papieża Franciszka za to, że robił karierę w kraju, gdzie wymordowano 30 tysięcy ludzi, a jeszcze więcej torturowano. Część lewicy dała się zwieść prostym chwytom PRowym konserwatysty o ponurej przeszłości. Ewa Wójciak, dyrektorka Teatru Ósmego Dnia, mówi o swoich przemyśleniach związanych z wizytami w Chile i Argentynie, o zbrodniach, przeciwko którym kardynał Bergoglio posłusznie nie protestował robiąc karierę i w których, być może, również uczestniczył.

Nie ma ludzi idealnych a wiele rzeczy w których uczestniczyliśmy nie zawsze po latach będą oceniane za etyczne ,robiąc karierę nie zawsze z tego sobie zdajemy sprawę

Ostatnio edytowane przez waclaw46 : 21-07-2018 o 10:10.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7366  
Nieprzeczytane 22-07-2018, 10:35
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 608
Domyślnie

Zapomniana historia suahili ( 27 min )
https://www.arte.tv/pl/videos/072420...toria-suahili/
Ostatnie wykopaliska przeprowadzone w majestatycznym mieście Kilwa w Tanzanii pozwalają nam lepiej poznać kulturę Suahili.

Pierwsi szamani z Południowej Afryki ( 27 min )

https://www.arte.tv/pl/videos/072420...niowej-afryki/
W Afryce Południowo-Wschodniej archeolodzy odkryli największą kolekcję sztuki jaskiniowej na świecie: 35 000 malunków rozrzuconych po Górach Smoczych - dzieło Buszmenów. Co jednak one przedstawiają? Kim są te dziwne człekokształtne postaci z głowami zwierząt?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7367  
Nieprzeczytane 22-07-2018, 10:55
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

"Katolicyzm jest najbardziej niemoralną religią w całej historii ludzkości." /prof. Hubertus Mynarek - filozof, religioznawca. były ksiądz/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7368  
Nieprzeczytane 22-07-2018, 12:19
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Cytat:
Napisał waclaw46
https://www.youtube.com/watch?v=xvBuJ0Uf17Y (24,39 min )
Pusta sława papieża Franciszka oraz matki opłakujące synów, Ewa Wójciak
Katolicy powinni wstydzić się papieża Franciszka za to, że robił karierę w kraju, gdzie wymordowano 30 tysięcy ludzi, a jeszcze więcej torturowano. Część lewicy dała się zwieść prostym chwytom PRowym konserwatysty o ponurej przeszłości. Ewa Wójciak, dyrektorka Teatru Ósmego Dnia, mówi o swoich przemyśleniach związanych z wizytami w Chile i Argentynie, o zbrodniach, przeciwko którym kardynał Bergoglio posłusznie nie protestował robiąc karierę i w których, być może, również uczestniczył.

Nie ma ludzi idealnych a wiele rzeczy w których uczestniczyliśmy nie zawsze po latach będą oceniane za etyczne ,robiąc karierę nie zawsze z tego sobie zdajemy sprawę

Jak to wstydzić?
Twoje echo Waciu, czyli Szanowna Wandeczka,
prawie stopy całuje Franciszkowi / którego ja katoliczka od dawna nazywam Francą/.
Na Polityce.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7369  
Nieprzeczytane 22-07-2018, 19:36
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 608
Domyślnie

Lilu może po słowie wstydzić się powinienem umieścić znak zapytania. ? Po wynikach konklawe kardynalskiego i wyboru Franciszka na nowego papieża mało media w Polsce poświęcały czasu sprawom społecznym jakie trapią Amerykę łacińską i praktycznie mało na temat Franciszka i kościoła katolickiego wiedzieliśmy . Teraz nie jest lepiej i temat rozpiętości pomiędzy bogatymi i biednymi nie jest medialny.
W społeczeństwie dalej funkcjonuje obraz księdza z karabinem w ręku jaki funkcjonuje z „ teologią wyzwolenia „ bo nam przedstawiały media jako obowiązujący . Nic nie jest czarno białe istnieją też kolory pośrednie a w dzisiejszym czasie gdzie dominują media osobowości się kreuje , bo za „ idolami „ masy przepadają.

Racjonalista w wywiadzie z Ewą Wójcik odbrązawia osobę Franciszka .To dobrze , bo możemy w Franciszku zobaczyć normalnego człowieka targanego emocjami związanymi z zdobywaniem stanowisk w swojej karierze zawodowej.
Lilu - Nikt nie jest idealny , Franciszek jako Papież jak każdy z nas ma przeszłość i nasze postępowanie może być różnie oceniane na stanowiskach które zajmujemy w trakcie naszej działalności zawodowej.

Na pewno jego pontyfikat porównywany z otwartością na sprawy wiary z Janem XXIII jest inny od tych dwóch ostatnich Papieży reprezentujących ortodoksyjny odłam chrześcijaństwa . Jest otwarty na media i dobrze radzący się z nimi jest autorem stają się news-ów w mediach światowych przez jego kontrowersyjne stwierdzenia .

Wielu ludzi sądzi , że ten człowiek to ten , który potrafi uleczyć choroby kościoła katolickiego jakim jest pedofilia czy umiłowanie bogactwa i chęć władzy przez tych co stoją na czele tej instytucji. Nie tylko ateiści to widzą , ale chrześcijanie też odcinający się od tej nowej ideologi modnej wśród hierarchów w kościele rzymskokatolickim.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7370  
Nieprzeczytane 23-07-2018, 09:45
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 608
Domyślnie

Polska masoneria od wewnątrz - Przemysław Fura #2 Druga część , pierwsza część publikowana 16.07.2018
https://www.youtube.com/watch?v=r70pIbP3dXc
Maciej Mikurda rozmawia z Przemysławem Furą, Zastępcą Wielkiego Mistrza Wielkiego Wschodu Rzeczypospolitej Polskiej, byłym czcigodnym Loży Kultura i mistrzem masońskim.

Czytając komentarze pod tekstem znalazłem trafny post Andre7725 z którym treścią bym się identyfikował .
....... Ta ich symbolika jak w baśniach, włącznie z nazewnictwem. Ludzie lubią wierzyć w bajki i mieć poczucie wspólnoty, więc wolnomularstwo jest idealnym tworem dla nich. Przekonani o swoim wyższym rozwoju, a to zwykli ludzie złapani w pułapkę. Te rytuały to coś z pogranicza ezoteryki, kabały w połączeniu z salami rodem ze scjentologii.
Pomijając cały długi proces inicjacji by się stać członkiem loży który ma w założeniach tworzyć wyjątkowość tej struktury w ostateczności przeradza się w towarzystwo wzajemnego wspierania się do osiągnięcia indywidualnych celów członków loży. Podobnie jest z tajnymi bractwami na renomowanych uczelniach które łączą ludzi i pomagają osiągać indywidualne kariery.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7371  
Nieprzeczytane 23-07-2018, 18:52
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Strach kreuje bogów./Petroniusz/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7372  
Nieprzeczytane 23-07-2018, 19:16
~gość: maja59.'s Avatar
~gość: maja59.
 
Posty: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Jak to wstydzić?
Twoje echo Waciu, czyli Szanowna Wandeczka,
prawie stopy całuje Franciszkowi / którego ja katoliczka od dawna nazywam Francą/.
Na Polityce.

Miło poczytać jak katoliczka znieważa papieża, a czy on aby nie ma ostatniego słowa w kwestii wiary. Pewnie nie, ostatnie słowo ma Lila
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7373  
Nieprzeczytane 23-07-2018, 19:59
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Cytat:
Napisał maja59.
Miło poczytać jak katoliczka znieważa papieża, a czy on aby nie ma ostatniego słowa w kwestii wiary. Pewnie nie, ostatnie słowo ma Lila


Powiem tak; nic ci do tego.
Możesz iść zawiadomić policję, pozwalam.

PS bez urazy, zawsze jak zaczepisz po swojemu,
dostaniesz odpowiedź po mojemu.

Buziaczki przemiła Majeczko.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7374  
Nieprzeczytane 23-07-2018, 20:18
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Kościół św. Anny sprofanowany przez tęczowych zboków.
To samo chcieli zrobić z J.Górą.

https://pbs.twimg.com/media/DixbrYDXsAA2BtV.jpg

Znam dwóch gejów z Krakowa, są porządnymi ludźmi
ale ta banda robi wszystko, by ludzie ich znienawidzili.
Sorki, i dlatego obecna głowa Watykanu jest dla mnie Francą,
bo to co się dzisiaj stało, to także jego zasługa.
https://gloria.tv/article/M63xvSUJdTGB46K1nhAFnTGSm

PS. Majka pojęła ili niet?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7375  
Nieprzeczytane 23-07-2018, 21:36
~gość: maja59.'s Avatar
~gość: maja59.
 
Posty: n/a
Domyślnie

Majka pojęła, że pisory niczym nie odstają od poziomu pani Pawłowicz. Odpowiedź po mojemu, pewnie nie będzie zrozumiała ale cóż tak już jest.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7376  
Nieprzeczytane 23-07-2018, 22:02
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Majka nie pisior ale aby doszlusować do poziomu pani Pawłowicz
musiałaby się / z trudem/ wdrapać na Kopiec Kościuszki.

W razie gdyby rzeczona odebrała do jako ad personam
to pragnę zauważyć, że mnie nazywała pisiorem
a ja uważam, że lepiej wstawić imię
niż np. napisać ''komuchy''. Bo to bardziej obraźliwe.

Chyba że....to poprawię.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7377  
Nieprzeczytane 24-07-2018, 11:24
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 608
Domyślnie

Cud Słońca - ZDEMASKOWANY | Lupa Sceptyka
https://www.youtube.com/watch?v=HPsh3pXiibk
Nieraz warto się zastanowić nad prawdziwością mitu , który nam przewodnik opowiada w trakcie zwiedzania miejsc kultu .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7378  
Nieprzeczytane 24-07-2018, 14:22
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Cytat:
Napisał waclaw46
Cud Słońca - ZDEMASKOWANY | Lupa Sceptyka
https://www.youtube.com/watch?v=HPsh3pXiibk
Nieraz warto się zastanowić nad prawdziwością mitu , który nam przewodnik opowiada w trakcie zwiedzania miejsc kultu .


Wszystkie religie to jedno wielkie oszustwo. Przeznaczone głównie dla ludzi niezdolnych do racjonalnego myślenia. W "Polityce" (23.07.2018) jest ciekawy artykuł w dziale "Blogi- Lista Ateistów" -pt "Bóg dał rozum i wolną wolę i poszedł" Przytoczę krótki fragment: Myślenie to nabywana przez uczenie się i ćwiczenia umiejętność, a nie gotowy dar z nieba, jednakowy dla wszystkich, co wmawia KK ( Bóg dał rozum i wolną wolę) Ale jakie to uczenie samodzielnego myślenia , kiedy się zaczyna od wbijania w niewinną główkę dogmatów będących zaprzeczeniem myślenia. Np. pierwsza prawda wiary:"że jest Bóg". Artykuł jest obszerny, odsyłam do oryginału.

Ostatnio edytowane przez wankabor : 24-07-2018 o 14:40.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7379  
Nieprzeczytane 24-07-2018, 15:26
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Im więcej niepodważalnych dowodów, że fałszerstwo jest fałszerstwem, tym więcej ludzi wierzy, że to prawda. /Umbero Eco - "Cmentarz w Pradze"/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7380  
Nieprzeczytane 25-07-2018, 10:44
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 608
Domyślnie

Everyday Hero WSZYSCY O TO PYTAJĄ! ( 4,47 min )
https://www.youtube.com/watch?v=AOO9...em-uploademail


Jak zwykle w środę na naszym forum gości Orestes i weganie , nie wszystkim co on robi to się podoba . Zdaję sobie sprawę że to co Wankabor i ja publikuję , też.Ciekawy wpis pod tym co publikuje Orestes znalazłem i może odnosić się też , do senioralnej społeczności .

Kafretete 7 dni temu napisała : Kiedyś na swoim Instagramie napisałam: "Wpłacasz pieniądze na schroniska dla zwierząt - zarzucą Ci że nie wpłacasz na domy dziecka. Bierzesz udział w akcjach charytatywnych dla chorych dzieci - zarzucą Ci ze nie pomagasz w domu starców. Nie kupujesz kosmetyków testowanych na zwierzętach - "a śmieci to pewnie nie segregujesz". Nie wspierasz przemysłu futrzarskiego - "a buty ze skóry to pewnie nosisz". Najwięcej krytykują Ci którzy robią najmniej. Zanim będziecie szukać złego w jakimkolwiek dobrym czynie ZASTANÓWCIE SIĘ "Co DOBREGO JA SAM(A) robię dla świata?" Pamiętajcie, liczą się małe kroki!"
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 06:04.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.