menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Opieka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Opieka Uwaga: ogłoszenia dotyczące opieki nad starszymi osobami należy zamieszczać w dziale ogłoszenia.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #3041  
Nieprzeczytane 08-10-2013, 22:52
niuta niuta jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: kujawsko-pomorskie
Posty: 101
Domyślnie

Dzięki za podpowiedź Bożeno i masz racje Hala.NFZ coś działa w zwolnionym tempie.Moja znajoma którą "pilotuję" dopiero po 5 miesiącach dostała odpowiedź,ale ważne że pozytywną z NFZ z Bydgoszczy.Trochę jestem uspokojona,bo i koleżanka w tym samym czasie sama wysłała wniosek nie dostała jeszcze odpowiedzi.Poczekam do listopada i spróbuję dodzwonić się do Bydgoszczy.Moja pani doktor pierwszego kontaktu w lipcu 2011wypisała wniosek i ktoś coś nie dopatrzył i nie wysłał wniosku,o czym dowiedziałam się po telefonicznym zapytaniu do NFZ w Bydgoszczy ile mogę czekać na wiadomość .Oczywiście nikt nie był winny,ale pani doktor natychmiast ponoć osobiście wysłała wniosek.Może nie ma "tego złego co by na dobrze nie wyszło" bo na początku stycznia 2013 wysłałam prośbę do NFZ o skierowanie do Polańczyka i 24 stycznia byłam już w AmerPolu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3042  
Nieprzeczytane 09-10-2013, 12:03
ansty's Avatar
ansty ansty jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Cieszyn-okolice
Posty: 2 655
Gaduła



Wróciłam niedawno z 3-tygodniowego pobytu w Śląskim Szpitalu w Cieszynie, na oddziale Rehabilitacji.Szefuje temu oddziałowi dr.K.Dzwonek Madecka - super babka !! Rehabilitanci też na wysokim poziomie- zabiegi na 5+!!
Nie wiedziałam, że taki pobyt jest możliwy, a jest! za skierowaniem od dr neurologa,bądź ortopedy.Ale czas oczekiwania - to pełne 3 lata!!! Porównując z sanatorium - na jedno prawie wychodzi! Tam dopiero widzi się ogrom ludzkiego cierpienia, bólu ale i nadziei!! Stwardnienie rozsiane-matka 50 lat i jej córka 17 letnia - rozpacz! Ludzie po wylewach,połamańcy - czapki z głów dla pracy tego Oddziału!!! Po upływie 3 miesięcy można znowu przedłożyć skierowanie i ponownie czekać 3 lata-oby nie więcej!!!
__________________
ANIA
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3043  
Nieprzeczytane 09-10-2013, 17:42
hala51 hala51 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: łódzki,Polska
Posty: 577
Domyślnie

Jak już wcześniej wspominałam, pilotowałam numer znajomej(jej wniosek wpłynął do NFZ 28.05.2012r.).Wczoraj miała numer 1516, a dziś jest już w przeglądarce informacja: Zakład Lecznictwa Uzdrowiskowego Oddział sanatoryjny; Krynica Zdrój, ul. Świdzińskiego 4. od 13.XI - 4.XII.2013r. Czekała 16 m-cy no i jeszcze ponad miesiąc do wyjazdu = 17,5 miesiąca oczekiwania. Nie wiem czy będzie zachwycona z terminu, bo na tę chwilę jeszcze o tym nie wie, ale myślę, że z miejscowości powinna być zadowolona.
Przed chwilą sprawdziłam i jest to 20 Wojskowy Szpital Uzdrowiskowy. Jeśli ktoś tam był prosimy o informacje.

Ostatnio edytowane przez hala51 : 10-10-2013 o 16:25.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3044  
Nieprzeczytane 10-10-2013, 16:47
niobos niobos jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Posty: 200
Domyślnie hala51

Mam zapytanie a jaki profil ma znajoma jesli mozna zapytac.Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3045  
Nieprzeczytane 10-10-2013, 17:09
Dela's Avatar
Dela Dela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2011
Miasto: Warszawa-Polska
Posty: 2 315
Domyślnie

W mazowieckim funduszu czeka się najdłużej
Wniosek składałam w styczniu 2012 i jeszcze nie mam weryfikacji.....a powinna być w lipcu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3046  
Nieprzeczytane 11-10-2013, 11:58
ewiko ewiko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 619
Domyślnie

Ja na weryfikacje czekałam 22 miesiące. Niestety w naszym NFZ to już standard.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3047  
Nieprzeczytane 11-10-2013, 18:09
hala51 hala51 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: łódzki,Polska
Posty: 577
Domyślnie

Cytat:
Napisał niobos
Mam zapytanie a jaki profil ma znajoma jesli mozna zapytac.Pozdrawiam

Można Reumatologia. Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3048  
Nieprzeczytane 12-10-2013, 10:21
niobos niobos jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Posty: 200
Domyślnie hala51

Dziękuje bardzo .Miłego dnia.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3049  
Nieprzeczytane 16-10-2013, 13:12
olek466 _ Bożena olek466 _ Bożena jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2012
Miasto: krakow
Posty: 100
Domyślnie

Dzisiaj osobiście złozyłam swój i męża wniosek do sanatoium. Zobaczymy ile się czeka w Krakowie na weryfikację i na samo sanatoium. Ostatnio od wypisania wniosku przez lekarza do wyjazdu czekałam 24 miesiace. pozdrowienia dla wszystkich czekajacych.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3050  
Nieprzeczytane 16-10-2013, 16:53
Dela's Avatar
Dela Dela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2011
Miasto: Warszawa-Polska
Posty: 2 315
Domyślnie

Nigdy nie byłam w sanatorium zimą...wychodzi na to że będę
Dziś przy nr 8000 w przeglądarce ukazał się wpis: skierowanie zwrócone do lekarza kierującego w celu weryfikacji.
... 21 miesięcy od złożenia wniosku
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3051  
Nieprzeczytane 16-10-2013, 18:49
mimo-za1's Avatar
mimo-za1 mimo-za1 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2013
Miasto: Tychy Śląsk Polska
Posty: 1
Domyślnie witam :)

Od 13.09.13 do 04.10.13 byłam w sanatorium w Iwoniczu-Zdroju. Wniosek złożyłam w pazdzierniku 2011 r. Po 18 miesiącach oczekiwania Śląski NFZ odesłał mój wniosek do lekarza kierującego , który miał 30 dni na uaktualnienie wniosku..Dobrze,że śledziłam numerację w internecie ,bo w ten sposób dowiedziałam się o tej procedurze,zaktualizowany wniosek osobiście odebrałam od lekarza i wysłałam do NFZ-u
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3052  
Nieprzeczytane 16-10-2013, 19:05
hala51 hala51 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: łódzki,Polska
Posty: 577
Domyślnie

Delo i mimo-za1 czekanie po weryfikacji może potrwać do 4 miesięcy. Ja tak miałam w 2009r. od maja do sierpnia. Pozdrawiam i życzę wytrwałości i cierpliwości.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3053  
Nieprzeczytane 17-10-2013, 11:13
Jaga Polańczyk Jaga Polańczyk jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Mar 2013
Miasto: Łódź
Posty: 57
Domyślnie

Witaj
Byłam w styczniu w sanatorium w Wysowej. Było pięknie, śniegu po kolana, co jednak nie przeszkadzało w spacerach.

Cytat:
Napisał Dela
Nigdy nie byłam w sanatorium zimą...wychodzi na to że będę
Dziś przy nr 8000 w przeglądarce ukazał się wpis: skierowanie zwrócone do lekarza kierującego w celu weryfikacji.
... 21 miesięcy od złożenia wniosku
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3054  
Nieprzeczytane 17-10-2013, 11:49
hala51 hala51 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: łódzki,Polska
Posty: 577
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jaga Polańczyk
Witaj
Byłam w styczniu w sanatorium w Wysowej. Było pięknie, śniegu po kolana, co jednak nie przeszkadzało w spacerach.
Nic więcej nie oferują w tej Wysowej oprócz zabiegów i samodzielnie organizowanych spacerów? Spacery po zabiegach codziennie przez 3 tygodnie, to nuda. A to mała miejscowość i wszystkie ścieżki spacerowe szybko poznaje się na wskroś.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3055  
Nieprzeczytane 18-10-2013, 09:08
Jaga Polańczyk Jaga Polańczyk jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Mar 2013
Miasto: Łódź
Posty: 57
Domyślnie

Fakt, że Wysowa jest małą miejscowością ale nie oznacza to, że jest tam nudno. Są organizowane wycieczki. Można również samemu się gdzieś wybrać np. do Krynicy. Ja byłam w Gorlicach i Grybowie. Spacery nie są uciążliwe jeżeli jest fajne towarzystwo. Chyba, że oczekujesz czegoś innego po sanatorium to wtedy lepiej jechać do dużego kurortu. Najlepiej do Ciechocinka.


Cytat:
Napisał hala51
Nic więcej nie oferują w tej Wysowej oprócz zabiegów i samodzielnie organizowanych spacerów? Spacery po zabiegach codziennie przez 3 tygodnie, to nuda. A to mała miejscowość i wszystkie ścieżki spacerowe szybko poznaje się na wskroś.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3056  
Nieprzeczytane 18-10-2013, 13:49
hala51 hala51 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: łódzki,Polska
Posty: 577
Domyślnie

Ja uwielbiam góry, więc Ciechocinek oraz inne nizinne i nadmorskie miejscowości odpadają, tym bardziej, że ponoć w tym tak okrzykniętym Ciechocinku wcale nie jest tak wspaniale jakby się wydawać mogło. Oto, jak oceniła ten kurort Babcia lwa (str.152): "Noo! Jestem już. Wróciłam wczoraj z sanatorium z Ciechocinka. Byłam w domu Orion (MSWiA). Miałam nosa, że nie miałam ochoty tam jechać. Ciechocinek mi sie nie podobał. Ile można dreptać między klombami? Nuda. Zabiegi były wspaniałe łacznie z basenem, ale podobno nawaliło im centralne ogrzewanie i do spania trzeba było zamiast się rozbierać, ubierać tak było zimno. Na przyszłość bardziej będę ufała swojemu przeczuciu..."
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3057  
Nieprzeczytane 18-10-2013, 21:02
Jokerit's Avatar
Jokerit Jokerit jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jun 2011
Miasto: Małopolska
Posty: 88
Domyślnie

Byłem w Krynicy w kwietniu ale nie w wojskowym !chodziłem tam do znajomych którzy byli bardzo zadowoleni z tego sanatorium!!Do centrum niedaleko,idzie się pod górkę ale nie jakąś dużą !!ale sankami by się zjechało hahaha po ulicy.Krynica jest cudowna!!!polecam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3058  
Nieprzeczytane 19-10-2013, 02:36
emka46's Avatar
emka46 emka46 jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Trójmiasto
Posty: 3 030
Domyślnie

Przeraszam, że się wtrącę, ale mam wrażenie, że wyjazd do sanatorium dla niektórych jest jednoznaczny z wyjazdem na wczasy / tylko tańszy albo bezpłatny/.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3059  
Nieprzeczytane 19-10-2013, 23:49
Marii's Avatar
Marii Marii jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: obecnie Poznan
Posty: 311
Domyślnie

Cytat:
Napisał hala51
Jak już wcześniej wspominałam, pilotowałam numer znajomej(jej wniosek wpłynął do NFZ 28.05.2012r.).Wczoraj miała numer 1516, a dziś jest już w przeglądarce informacja: Zakład Lecznictwa Uzdrowiskowego Oddział sanatoryjny; Krynica Zdrój, ul. Świdzińskiego 4. od 13.XI - 4.XII.2013r. Czekała 16 m-cy no i jeszcze ponad miesiąc do wyjazdu = 17,5 miesiąca oczekiwania. Nie wiem czy będzie zachwycona z terminu, bo na tę chwilę jeszcze o tym nie wie, ale myślę, że z miejscowości powinna być zadowolona.
Przed chwilą sprawdziłam i jest to 20 Wojskowy Szpital Uzdrowiskowy. Jeśli ktoś tam był prosimy o informacje.
W grudniu 2012 roku, na swieta Bozego Narodzenia bylam w tym sanatorium. Zabiegi na takm srednim poziomie, wystroj pokoi rowniez.
Jedzenie niezby smaczne .... w Wigilie i Świeta tez nic szczegolnego nie zaserwowano. Porcje dla Panow byly zbyt male.
W glownym budynku jest basen, na co bardzo sie cieszylam, niestety poplywac nie bardzo mozna ze wzgledu na rozmiary basenu.
W kawiarni prawie codzinnie sa dancingi, calkiem fajnie graja
Sanatorium stoi na dosc stromym zboczu i dojscie jest troche uciazliwe. zwlaszcza dla ludzi , ktorzy maja problem z chodzeniem.

Organizowane sa ciekawe wycieczki w pobliskiej okolicy jak rowniez na Slowacje i na Wegry.

Sama Krynica jest przepiekna i zima w Krynicy rowniez, dlatego jak najbardziej warto tam pojechac, mimo, ze sanatorium jest na takim srednim poziomie.
__________________
'

Nie myl głupoty z odwagą, nie myl dobroci, ze słabością ''
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3060  
Nieprzeczytane 20-10-2013, 09:59
niobos niobos jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Posty: 200
Zawstydzony Emka46

Prosze nie ujednolicac wyjazdu do wczasow.Poniewz miłe otoczenie i zabiegi bardzo wpływaja na sama rechabilitacje
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
sanatorium stokrotka Profilaktyka i zdrowy styl życia 121 20-06-2019 06:40
Upadek – traktuj go poważnie - komentarze Jagoda Ogólny 7 20-08-2012 09:47
Sanatorium - nie tylko na poważnie cz.2 destiny Opieka 518 15-02-2010 10:33
Jak wytłumaczyc mamie, że powinna leczyc się na poważnie? Proszę o pomoc. Pani Becia Choroby, badania, terapie 16 15-06-2009 19:19
Sanatorium - nie tylko na poważnie destiny Opieka 508 19-10-2008 15:25

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:42.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.