menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Choroby, badania, terapie
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 14-01-2021, 08:02
teraska's Avatar
teraska teraska jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2018
Miasto: wiśniowice
Posty: 363
Domyślnie Ból pleców


Ból pleców i żeber uniemożliwiający normalne funkcjonowanie. Rentgen nic nie wykazał. Co moi drodzy polecacie?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 14-01-2021, 10:12
monkz monkz jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Miasto: Warszawa
Posty: 497
Domyślnie

Choruję na astmę oskrzelową i miałem taki przypadek 2 lata temu. Pewnego dnia przemokłem do suchej nitki i mnie przewiało. Bolała mnie cała klatka piersiowa, naprzemian z z tyłem pleców. Nie mogłem w nocy spać, bo każdy ruch sprawiał bardzo duży ból w okolicy żeber. Żadne przeswietlenia i USG i rezonansy nic nie wykryły. Nerwoból-stwierdził lekarz. Nie przechodziło i po 2 miesiącach inna diagnoza, zapalenie mięśni międzyżebrowych i leczenie przeciwzapalne. Odpowiednie leki i ćwiczenia i jak ręką odjął po tygodniu. Od tego czasu problem nie powrócił.

Pomaga również masaż raz na jakiś czas: https://milomibeauty.pl/blog/2021/pr...na-bol-plecow/

Na stronie jest wiele opisanych sposobów.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 31-03-2021, 12:22
krystyna226's Avatar
krystyna226 krystyna226 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2021
Miasto: Tarnów
Posty: 17
Domyślnie

Ja od lat pracuję jako sekretarka i u mnie ból pleców najprawdopodobniej jest spowodowany siedzeniem i brakiem ćwiczeń Też zażywałam leki, ale w końcu wybrałam się do kliniki fizjoterapia Bemowo. Jak na razie jestem po dwóch wizytach i lekarz powiedział, co robić, a czego unikać (mam jeszcze skoliozę, która pogłębia problem). Zapisałam się też na gimnastykę dla seniorów w Warszawie, ale na znów zamknęli ze względu na COVID. Ale pokładam nadzieje w fizjoterapii i oby było coraz lepiej.
Moim zdaniem lepiej unikać faszerowania się lekami, choć czasem i mi są potrzebne.

Życzę, aby i Tobie się poprawiło!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 19-04-2021, 11:00
Sterka Sterka jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2019
Miasto: Niemcy
Posty: 18
Domyślnie

Też miałam z tym problem. Chodziłam regularne na masaże. Do tego miałam jeszcze nadwagę. Musiałam zmienić nawyki żywieniowe i zgubić zbędne kilogramy. I wzięłam się za siebie, zaczęłam prowadzić [https://mojasilaruchu.pl/strefa-sprawnych-stawow Nawet nie wiem kiedy zgubiłam te kilogramy. Mój kręgosłup nie jest już tak obciążony, a i poprawił się też mój stan zdrowia. Znacznie lepiej się czuję i mam mnóstwo energii do życia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 28-05-2021, 21:42
KarinaMa KarinaMa jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2020
Miasto: WPIS SPONSOROWANY
Posty: 275
Domyślnie

Pewnie, że tak! Liczy się w końcu to, byście w pierwszej kolejności zastanowili się nad tym, co relanie moglibyście zrobić w kontekście Waszego zdrowia. Jeśli odczuwacie ból w prawym podbrzuszu, to powinniście wybrać się z tym do lekarza. Absolutnie nie powinniście zwlekać z tym aż problem przybierze na sile. Chodzi w końcu o Wasze zdrowie, więc nie lekceważcie tego tematu!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 27-07-2021, 18:40
polka025 polka025 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Sep 2018
Miasto: Międzychód
Posty: 107
Domyślnie

Moim zdaniem może Wam pomóc odpowiedni osteopata. Tu http://blog-medyczny.pl/kto-moze-zostac-osteopata/ macie ogólnie napisane, kto kimś takim może zostać i wydaje mi się, że warto wskazać na kogoś, kto ma naprawdę rzetelną wiedzę. A ten portal jest fajnym uzupełnieniem tego, co powinniście wiedzieć.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Ból w dolnej części pleców Baisa Profilaktyka i zdrowy styl życia 13 29-09-2022 17:01
Ból pleców jakie sposoby marta60 Profilaktyka i zdrowy styl życia 8 05-10-2019 21:50
Coś na ból pleców dla męża em. górnika? alak62 śląskie 0 20-09-2018 12:39
Sposoby na ból pleców - komentarze xavier2345 Ogólny 0 29-01-2014 22:37
Ból pleców - pomysły jak mu zaradzić 50krysia Choroby, badania, terapie 1 07-09-2012 21:52

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:49.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.