menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > eSenior
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

eSenior Komputer, internet, telekomunikacja - tu prosimy o pomoc i pomagamy rozwiązać problemy związane z obsługą komputera i korzystaniem z internetu. Dyskusje na temat korzystania z internetu, dzielenie się nowymi odkryciami. Zapraszamy też do zadawania ogólnych pytań i udzielania odpowiedzi w serwisie www.senior.pl/porady/Komputery-Internet przy czym pytania związane z forum i KSC prosimy zadawać na forum :)

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 16-09-2007, 13:04
wofo wofo jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: dolny śląsk
Posty: 18
Domyślnie bezpieczeństwo komputera


W mim komputerze mam zainstalowanego Firefoxa i Thunderbirda wcale nie otwieram IE i Ou.E.
Obecnie mam zainstalowany program antywirusowy darmowy Avast.
Moje pytanie ,czy to oprogramowanie lub Windows Defender współgrają z tymi o których piszę .Który wydaje wam się być
lepszy ,może inne sugestie/płatne programy/

Pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 16-09-2007, 21:46
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Najlepsze są płatne programy, dla producenta , pirackie bywają mniej skuteczne a czasem niebezpieczne dla użytkownika
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 16-09-2007, 21:57
an_inna's Avatar
an_inna an_inna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: Kraków
Posty: 1 701
Domyślnie

Też mam Firefoxa i Ad-Aware i Spybot-Search&Destroy (obydwa darmowe) i płatnego Symantec Antyvirus'a. I jakoś wszystko chodzi. Czasem przełączam na IE, bo niektóre rzeczy się tylko w IE otwierają Ale potem obowiązkowo Spybot-Ochrona!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 16-09-2007, 23:03
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Post Korzystam

z Pandy internet security 2007 i z Kasperky,ego. Oba programy są płatne, Panda ma licencję na 3 komputery ale ponieważ przeszłam na Vistę 64 bit musialam do swojego komputera kupić Kaspersky"ego bo tylko on obsługiwal Vistę 64bit. Na laptopie chodzi Panda, programy są bardzo dobre codziennie automatycznie się aktualizują. Uważam, ze programy darmowe nie stanowią dobrej ochrony komputera. Korzystam z przeglądarki IE wersja 6 w laptopie i wersja 7 w moim komputerze.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 17-09-2007, 10:36
wofo wofo jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: dolny śląsk
Posty: 18
Domyślnie

Dzięki za podpowiedz.Windows Defender to jest darmowy program Mikrosoftu, a o Avast czytałem w jakimś komputerowym czasopiśmie i był bardzo chwalony , właśnie jego mam zainstalowanego wydaje mi się, że wszystko jest O.K.codziennie aktualizuje bazę wirusów,ale sały czas mam wątpliwości czy współgra z Firefoxem. Stać mnie na zakup płatnego programu ale jak darmowy byłby dobry to po co płacić.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 17-09-2007, 11:25
emka46's Avatar
emka46 emka46 jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Trójmiasto
Posty: 3 030
Domyślnie

Prawie dwa lata korzystam z darmowego avasta,parę razy znalazł mi wirusy w poczcie,nie spowalnia pracy komputera.Poza tym firreewall wbudowany w windowsa.Od czasu do czasu testuję programy z Komputer Świat.Znajdowały jakies tam drobne robaczki.Windows nigdy mi nie siadł,jeszcze nie przeprowadzałam deinstalacji.Próbowałam też pandę i nortona,ale na próbę tylko.Córka i syn też używaja avasta.Używam IE OE.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 17-09-2007, 18:15
nollewska's Avatar
nollewska nollewska jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Posty: 22
Domyślnie

Ja mialam Avasta i bardzo mi spowalnial prace komputera. Teraz mam AVG (darmowy) i jestem zadowolona. Bardzo polecalabym CCleaner.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 17-09-2007, 19:43
wofo wofo jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: dolny śląsk
Posty: 18
Domyślnie

Cytat:
Napisał Basia
z Pandy internet security 2007 i z Kasperky,ego. Oba programy są płatne, Panda ma licencję na 3 komputery ale ponieważ przeszłam na Vistę 64 bit musialam do swojego komputera kupić Kaspersky"ego bo tylko on obsługiwal Vistę 64bit. Na laptopie chodzi Panda, programy są bardzo dobre codziennie automatycznie się aktualizują. Uważam, ze programy darmowe nie stanowią dobrej ochrony komputera. Korzystam z przeglądarki IE wersja 6 w laptopie i wersja 7 w moim komputerze.
Serdeczne dzięki za dostarczone informacje.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 17-09-2007, 19:46
wofo wofo jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: dolny śląsk
Posty: 18
Domyślnie

Poeksperymentuję z Avastem u mnie chodzi dobrze.
Dzięki za podpowiedzi.
Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 17-09-2007, 19:49
wofo wofo jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: dolny śląsk
Posty: 18
Domyślnie

Dzięki za podpowiedzi.
Pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 17-09-2007, 19:52
wofo wofo jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: dolny śląsk
Posty: 18
Domyślnie

Serdeczne dzięki za podpowiedzi.Zainstaluję CCCleane.
Pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 17-09-2007, 21:05
Hydragorn's Avatar
Hydragorn Hydragorn jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Sep 2007
Posty: 74
Domyślnie

Ja osobiście uważam że wysokie bezpieczeństwo można uzyskać łącząc kilka rzeczy:

1. Zaprzestanie używania IE na rzecz Firefoxa... w tej chwili bardziej Opery...
2. Wyłączenie badziewnego firewalla windowsowego którego można z powodzeniem nawinąć zamiast papier toaletowy do wucetu.
3. Instalacja programu antywirusowego
4. Instalacja firewalla.

Sprawa ma się tak... Ja używam Firefoxa ale to kwestia przyzwyczajenia... opera jest równie dobra. Co do firewalla to używam avasta darmowego z przełączeniem ochrony dostępowej na wysoką. Do tego korzystam z Kerio Personal Firewall chyba teraz jest to Sunbelt Personal Firewall bo firma zmieniła nazwę. Tak czy inaczej program po 30 dniach wyłącza pewne opcje głównie blokowanie reklam ale poza tym działa wybornie. Połączenie avasta z firewallem umożliwiło mi całkowite pozbycie się wirusów i bezpiecznego korzystania z sieci bez obawy o włamania bowiem każda próba nawiązania połączenia z zewnątrz jest ukazywana wraz z monitem o przyjęcie bądź odrzucenie połączenia. Tylko kiedy wiemy że ktoś się do nas łączy w wiadomym celu należy połączenie dopuścić. Poza tym wystarczy odrobina zdrowego rozsądku i jesteśmy bezpieczni
__________________
Miłość jest czymś o co warto walczyć i dla czego warto żyć...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 18-09-2007, 20:02
wofo wofo jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: dolny śląsk
Posty: 18
Domyślnie

Serdeczne dzięki.Teraz rozświetliło mi się w głowie.
Firefoxsa używam od kilku lat i jestem z niego zadowolony,opery też kiedyś próbowałem ale jakoś mi nie leżała.
Wydaje mi się teraz ,że mój komputer jest dobrze strzeżony.
Na koniec chcę się przyznać, że ja./67/jestem komputerowym samoukiem ale radzę sobie i daje mi to radość.Pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 18-09-2007, 20:17
Hydragorn's Avatar
Hydragorn Hydragorn jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Sep 2007
Posty: 74
Domyślnie

Tak zrozumienie czegoś samemu daje wiele radości i satysfakcji a co najważniejsze łatwiej to zapamiętać i lepiej używać, kiedy ktoś wytłumaczy często zapominamy jak coś się robi i póki sami nie dojdziemy to tak naprawdę nie wiemy. Niestety dziś większość osób jest bardzo wygodna i szuka kogoś do tłumaczenia tak długo aż znajdzie nie zadając sobie trudu samodzielnego wybadania np danego programu.
__________________
Miłość jest czymś o co warto walczyć i dla czego warto żyć...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 17-04-2008, 18:40
asiok asiok jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Posty: 16
Domyślnie

Hydragorn - czemu masz takie negatywne zdanie na temat firewalla z XP SP2? Z tego co pamiętam to po prostu zamyka on dostęp do skanowanych portów i tyle. Nikt z zewnątrz nie ma dostępu do komputera bo... właśnie te porty są pozamykane. Do tego niezaprzeczalną zaletą jego jest to, że nie trzeba go w ogóle konfigurować - tymczasem żeby właściwie skonfigurować Kerio - ooo.. to już nie takie łatwe. Jak na pewno wiesz proste wgranie Kerio przez "przeklikanie OK" niemalże nie chroni komputera...
Podziel się proszę negatywnymi doświadczeniami z Windows firewall - chętnie poczytam.

Pozdrawiam
asiok
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 24-04-2008, 20:13
weronika1 weronika1 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 4 500
Domyślnie

Prosze o porade
Jak usunac na jednym z portali moj login i e-mail, ktory pozostal po wpisaniu przeze mnie komentarza? Z gory dziekuje za pomoc.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=CQohgMEhp7c
Zmieniając siebie zmieniasz świat.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 02-05-2008, 14:14
Sgerr's Avatar
Sgerr Sgerr jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 511
Domyślnie

Na jakim portalu?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 22-12-2012, 14:27
gosiaamak's Avatar
gosiaamak gosiaamak jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Dec 2012
Miasto: krakow .polska
Posty: 51
Domyślnie

Ja mialam Avasta i bardzo mi spowalnial prace komputera. Teraz mam AVG (darmowy) i jestem zadowolona. Bardzo polecalabym CCleaner


Tylko najlepsze artykuły dla dzieci i niemowląt
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 03-02-2013, 15:22
zombi zombi jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Kraków Małoplska Polska
Posty: 22
Domyślnie

Witam,,wofo,, wszystkie programy wymienione wspólnie pracują w systemie,, Avast jest przeciw wirusowy, defender, to program przeciw szpiegowski,w systemie może być tylko jeden program przeciw ,,wirusowy,, pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 06-10-2013, 19:58
Bogda501's Avatar
Bogda501 Bogda501 jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Posty: 990
Domyślnie

http://nt.interia.pl/internet/news-c...ce,nId,1037026
Cytat:
Botnety korzystające z kodu źródłowego ZeuSa są najczęściej używane przez cyberprzestępców do wyłudzania środków zgromadzonych na rachunkach bankowości elektronicznej.

Warto poczytać....
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Nauka obsługi komputera dla rodzicow Jarek eSenior 35 22-12-2012 14:26
uzależnienie od komputera emka46 Uzależnienia 191 30-06-2011 11:40
Do czego uzywamy komputera/internetu Mirosław eSenior 38 09-08-2008 21:42
Dostępność domowników do mojego komputera prsm eSenior 13 12-06-2007 01:30

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:37.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.