menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > OGŁOSZENIA > Turystyczne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 20-06-2008, 00:19
wnuczek wnuczek jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Aug 2006
Posty: 73
Domyślnie Wakacje w Pradze i nie tylko


Właśnie otworzyłem serwis turystyczny - www.czech-tour.pl

Wszystkich Seniorów z Klub Senior Cafe serdecznie zapraszam. Nawet zniżkę dam

Ostatnio edytowane przez admin : 20-06-2008 o 01:03.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 20-06-2008, 23:17
destiny's Avatar
destiny destiny jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Posty: 12 004
Uśmiech :)

Witam Cię wnuczku
Co byś zaproponował mnie, mężowi i naszemu 6-letniemu wnusiowi w miesiącu sierpniu ?
10-14 dni.
Tylko ten miesiąc wchodzi w rachubę.
Dojazd własny.
Pozdrawiam
__________________
You never have this day again...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 22-06-2008, 09:30
wnuczek wnuczek jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Aug 2006
Posty: 73
Domyślnie

To zależy czy chcesz zwiedzić tylko Pragę czy coś więcej.

Osobiście uważam, że 14 dni w Pradze to byłby męczący pobyt, chociaż wtedy rzeczywiście można by się przyjrzeć każdemu zakamarkowi miasta.

Jeśli macie samochód to zdecydowanie polecałbym około 7-9 dni pobytu w Pradze. Pozwoli to na zwiedzenie wszystkich atrakcji miasta, również tych nowszych oraz Karlestejna i Karlovych Varu.

W Pradze wybór hoteli i pensjonatów jest dość duży (ja staram się być wybrednym). Pytanie jaki standard pokojów by Cię interesował.

Następnie wybrałbym się na południe Czech - są tam cztery miejsca które warto zobaczyć - Svata Hora u Pribrami, Cesky Krumlov (ten o którym śpiewa Vondrackova - Malowany zbanku, z Krumlowskiego zamku), Hluboka i Czeskie Budziejowice.

Ponieważ te miasta są w pewnej odległości od siebie raczej konieczny może być nocleg

Jako ostatni etap - Morawa - Brno (+1 noc) oraz Ołomuniec (też z noclegiem) ze zwiedzaniem miasta oraz Kopeczka.

[Jeśli chodzi o te trzy ostatnie punkty, dopiero kompletujemy odpowiednią ofertę noclegów, ale lada dzień powinna sie pojawić]


PS:

Na seniorze.pl powinien się pojawić niedługo artykuł o tym, co warto w Pradze zobaczyć.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 22-06-2008, 09:53
destiny's Avatar
destiny destiny jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Posty: 12 004
Domyślnie Dziękuję za odzew :)

Ponieważ wybieramy się z wnuczkiem to szukamy jakiegoś hotelu czy pensjonatu raczej na północy Czech. Długa podróż na południe Twojego kraju może być męcząca dla małego dziecka.
Sama sporo podróżowałam po Europie i chętnie bym tą Pragę dokładniej poznała (zawsze tylko przejazdem).Ale może innym razem.
Może mi coś zaproponujesz, biorąc pod uwagę dziecko i odległość nie za daleką od granicy polskiej ?
Co do standardu - nie jestem aż tak wybredna.
Dobrze, żeby był jakiś plac zabaw dla dzieci (może być w pobliżu) i parking samochodowy.
Czekam na propozycje
__________________
You never have this day again...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 22-06-2008, 10:19
wnuczek wnuczek jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Aug 2006
Posty: 73
Domyślnie

Czyli rozumiem - nie Praga.

Mam jeden typ - ładne miasteczko, z kąpieliskiem, wielkim zoo - Dvur Kralove. Do jutra przygotuję ofertę.

Ponadto z tamtad można robić wypady na lżejsze góry, na cięższe wjechać wyciągiem, zwiedzić Skalne Miasto i tutejsze malownicze zamki itp. itd.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 22-06-2008, 10:21
wnuczek wnuczek jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Aug 2006
Posty: 73
Domyślnie

Jeszcze co do Pragi - od granicy w zachodniej częsci (Harrachov, Kudowa) jedzie się dwie godziny do Pragi.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 22-06-2008, 10:37
destiny's Avatar
destiny destiny jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Posty: 12 004
Uśmiech ;)

Bardzo dziękuję
To może być fajna oferta, szczególnie że mamy dzieciaka.
Przeglądałam podaną stronkę. Jeszcze jest tam stosunkowo mała oferta, ale mam nadzieje, że z czasem będzie z czego wybierać
Mam pytanie - w jaki sposób potem mam dokonać rezerwacji ? Czy poprzez podany link - rezerwacja ?
Jak jest z płatnością ? czy płacę w złotówkach..czy koronach ? I kiedy ?
Tak jeszcze dopowiem, że przydałby się link do poszczególnych ofert z zapytaniem o dostępność w danym terminie...
__________________
You never have this day again...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 22-06-2008, 13:45
wnuczek wnuczek jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Aug 2006
Posty: 73
Domyślnie

Mieliśmy pół roku przerwy w związku z tym, że informatyk się nam guzdrał ze zmianą designu strony i teraz odbudowujemy całą ofertę, a przy okazji wywalamy to co się nie sprawdziło (np. ze względu na słabą jakość obsługi).

Jak tylko będę miał ofertę z Dvoru Kralove podeślę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 29-06-2008, 15:29
Jagoda Jagoda jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: woj. mazowieckie
Posty: 26
Domyślnie

Szanowny Panie. A może podjąłby się Pan organizowania wyjazdów do kliniki okulistycznej Lexum w Pradze? Napewno byłoby sporo zainteresowanych. Pozdrawiam. Jagoda
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 29-06-2008, 15:43
wnuczek wnuczek jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Aug 2006
Posty: 73
Domyślnie

Proszę napisać do mnie e-maila ze szczegółami dotyczącymi wymagań, ceny i terminów.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 01-07-2008, 12:41
Jagoda Jagoda jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: woj. mazowieckie
Posty: 26
Domyślnie

Cena operacji i termin to dopiero po uzgodnieniu z kliniką. Narazie wysłano badania z Polski i czekamy na odpowiedź. Ale myślę, że Pan mógłby sam nawiązać kontakt z kliniką Lexum w Pradze i rozpropagować ją w Polsce. Można np. zorganizować wyjazd na badania okulistyczne w tej klinice, bo od tego się zaczyna. telefon do kliniki 420 810 800 009 mail wowra@lexum.cz. lub strona www.lexum.cz
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 01-07-2008, 22:23
wnuczek wnuczek jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Aug 2006
Posty: 73
Domyślnie

Z tego co widzę to mają strony po polsku więc chyba sobie jakoś radzą z Polakami....ale nawiążę kontakt z nimi jakiś...

...robię też za tłumacza w jednej klinice i mam pewne doświadczenia w tłumaczeniach medycznych...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 02-08-2008, 16:06
destiny's Avatar
destiny destiny jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Posty: 12 004
Mruga oczkiem (żart) Szkoda...

...że nie doczekałam sie oferty od wnuczka.
Ostatecznie, skorzystałam z jego podpowiedzi i zarezerwowałam Hotel Central w Dvur Kralove nad Labem.
Miejsce wybrałam ze względu na Zoo, które znajduje się w pobliżu.

http://www.zoodvurkralove.cz/home_pl.php

Jutro zabieram mojego wnuka do siebie na cały miesiąc, a już we wtorek będziemy w Czechach

http://www.zoodvurkralove.cz/galerie..._sezona_pl.htm
__________________
You never have this day again...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 02-08-2008, 22:35
ZbyszekK ZbyszekK jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 34
Domyślnie A jednak Praha...

A jednak Praha.
Jeśli Wnuczku opiszesz piękno i dzieje Pragi, to spróbuj to zrobić w takim podróżniczym szyku 5 dni w Pradze. To dla tych, którzy machną ręką na biura podróży i podejmą trud samodzielnego zwiedzenia stolicy Czech.
Nie zapomnij:
- że pisać będziesz dla seniorów, których cechuje nieco wolniejsze tempo zwiedzania, a i wypoczynek powinni mieć solidny;
- że trzeba zarekomendować tanie a przyzwoite noclegi (np. hotelse, a dla grup 4-6-osobowych mieszkania do wynajęcie), a to ze względu na znane skąpstwo ZUS;
- że powinny znaleźć się porady praktyczne, np. jak poruszać się po mieście przy pomocy (jakich?) biletów komunikacji miejskiej (ulgi dla emerytów z Polski.

Jeśli to się uda, to jestem pewien, że tłumy Seniorów z Polski odwiedzać będą piękną stolicę Czech. Ja też skorzystam z tego ,,Poradnika podróżnika''.
Życzę powodzenia.
PS. Czytam czechy-tour.pl i innym także polecam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 02-08-2008, 22:38
Stanley's Avatar
Stanley Stanley jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Morze
Posty: 1 522
Domyślnie

Wróciłem z Czech>praha faktycznie piękna i należy ją zwiedzić.Natomiast nasze piwo jest zdecydowanie lepsze od czeskiego.Ogólnie jestem bardzo zadowolony z pobytu fajny kraj, polecam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 03-08-2008, 00:00
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie A nasze polskie kliniki?

Cytat:
Napisał Jagoda
Cena operacji i termin to dopiero po uzgodnieniu z kliniką. Narazie wysłano badania z Polski i czekamy na odpowiedź. Ale myślę, że Pan mógłby sam nawiązać kontakt z kliniką Lexum w Pradze i rozpropagować ją w Polsce. Można np. zorganizować wyjazd na badania okulistyczne w tej klinice, bo od tego się zaczyna. telefon do kliniki 420 810 800 009 mail wowra@lexum.cz. lub strona www.lexum.cz

Polskie kliniki okulistyczne sa doskonale, przynajmniej te warszawskie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 04-08-2008, 00:11
wnuczek wnuczek jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Aug 2006
Posty: 73
Domyślnie

Cytat:
Napisał destiny
Bardzo dziękuję
To może być fajna oferta, szczególnie że mamy dzieciaka.
Przeglądałam podaną stronkę. Jeszcze jest tam stosunkowo mała oferta, ale mam nadzieje, że z czasem będzie z czego wybierać
Mam pytanie - w jaki sposób potem mam dokonać rezerwacji ? Czy poprzez podany link - rezerwacja ?
Jak jest z płatnością ? czy płacę w złotówkach..czy koronach ? I kiedy ?
Tak jeszcze dopowiem, że przydałby się link do poszczególnych ofert z zapytaniem o dostępność w danym terminie...

Bardzo przepraszam za milczenie. Miałem sporo różnych różności na głowie (kursy, szkolenia, dodatkowe obowiązki). Maiałem dwa ciekawe ośrodki związane z Dvorem Kralove, ale nie udało mi się pchnąć oferty dalej, bo nie znałem dokładnych terminów.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 04-08-2008, 00:12
wnuczek wnuczek jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Aug 2006
Posty: 73
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jagoda
Cena operacji i termin to dopiero po uzgodnieniu z kliniką. Narazie wysłano badania z Polski i czekamy na odpowiedź. Ale myślę, że Pan mógłby sam nawiązać kontakt z kliniką Lexum w Pradze i rozpropagować ją w Polsce. Można np. zorganizować wyjazd na badania okulistyczne w tej klinice, bo od tego się zaczyna. telefon do kliniki 420 810 800 009 mail wowra@lexum.cz. lub strona www.lexum.cz


Kontaktowałem się z nimi. Mają swojego tłumacza (przynajmniej w Ostrawie) i polskiego konsultanta.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Wakacje moich marzeń Nika Podróże, turystyka 118 23-11-2011 18:55
Wakacje RYsiek Turystyczne 7 12-07-2011 13:18
Wakacje z wnuczką Bianka Podróże, turystyka 9 31-03-2010 21:54
Wakacje w Grecji po_tarm Podróże, turystyka 10 28-07-2008 12:07
Pokoje na wakacje Anna_Maria_57 Turystyczne 2 25-03-2008 10:33

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:15.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.