menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Profilaktyka i zdrowy styl życia
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 14-08-2015, 15:34
JoAniela JoAniela jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Oct 2014
Posty: 40
Domyślnie Jeździcie na rowerze?


Jeśli tak, to podpowiedzcie, co powinnam sobie kupić, żeby bezpiecznie jeździć. Słyszałam, ze kask, ale są też specjalne ubrania czy ochraniacze. Warto to kupić?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 17-08-2015, 09:39
Mermera Mermera jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Miasto: Chełm
Posty: 156
Domyślnie

Cytat:
Napisał JoAniela
Jeśli tak, to podpowiedzcie, co powinnam sobie kupić, żeby bezpiecznie jeździć. Słyszałam, ze kask, ale są też specjalne ubrania czy ochraniacze. Warto to kupić?

Ja w ostatnim czasie jeżdżę w kasku .Głównie z uwagi na to,że wybieram coraz dłuższe trasy a jest wiele samochodów i nie chcę aby cos mi się stało. Zerknij sobie tutaj: http://www.lifebox.pl/kask-na-rower-jaki-wybrac/ - na stronie obecnie jest bardzo dobry wpis na blogu o tym jaki kask warto jest wybrać. Przede wszystkim dopasuj sobie go do głowy. W tym przypadku jestem zdania,że warto jest zrobić zakupy nie w sieci ale w sklepie stacjonarnym bo możesz przymierzyć . Niewygodny kas potrafi odebrać Ci cała przyjemność z jazdy. Wybierz sobie model z daszkiem z przodu .jest wygodny.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 19-09-2015, 13:31
jadwinia jadwinia jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Apr 2013
Posty: 39
Domyślnie

Jeżdżenie super sprawa, zwłaszcza, że u nas coraz lepsze ścieżki rowerowe ;p ale idzie jesień, trzeba się trochę cieplej ubierać, więc szukam dresu i znalazłam fajny sklep, z tego typu produktami: http://www.dobiegania.pl/odziez-do-b...c-174_175.html świetna sprawa
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 30-09-2015, 09:33
promienna promienna jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Nov 2014
Posty: 441
Domyślnie

Ja wolę rower niż bieganie. Mniej obciąża mi stawy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 24-02-2016, 17:24
MironSach80 MironSach80 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2016
Miasto: Białystok,podlasie,Polska
Posty: 4
Domyślnie wyposażenie rowerzysty

Ja jeżdżę rowerem bardzo regularnie. Uważam, że każdy rowerzysta, który porusza się po mieście powinien posiadać kask. Warto też aby przy rowerze było ponadstandardowe oświetlenie - głównie boczne, gdyż lepiej mieć go za dużo niż za mało.
Ważny element o którym się często zapomina to kamizelka odblaskowa. Ona powinna być zawsze przy rowerze, bez względu na porę roku.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 24-02-2016, 21:39
basia2002's Avatar
basia2002 basia2002 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2012
Miasto: Wrocław,dolnośląskie
Posty: 105 706
Domyślnie

W moim wieku najlepiej się czuję na rowerze stacjonarnym , bezpiecznie bez dodatków i wyposażenia rowerowego. Jedyne nieudogodnienie to, że się nie przemieszczam, ale dla zdrowia też tak można.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 23-05-2016, 15:05
paruzel paruzel jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jul 2013
Miasto: Wrocław
Posty: 199
Domyślnie

Kiedyś sporo jeździłam, teraz już nie bardzo, choć lekarz zalecał mi właśnie taką formę ruchu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 24-05-2016, 10:54
milac's Avatar
milac milac jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2012
Miasto: świętokrzyskie
Posty: 5 700
Domyślnie

Cytat:
Napisał basia2002
W moim wieku najlepiej się czuję na rowerze stacjonarnym , bezpiecznie bez dodatków i wyposażenia rowerowego. Jedyne nieudogodnienie to, że się nie przemieszczam, ale dla zdrowia też tak można.
Witam Cię Basiu,lepiej nie można tego ująć.Ai serial przy okazji można oglądać.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 01-06-2016, 11:57
sylwkaka sylwkaka jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: May 2016
Miasto: Poznań
Posty: 14
Domyślnie

Pewnie! Rower to świetna sprawa Jak się człowiek trochę więcej porusza, to i lepiej funkcjonuje
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 03-08-2016, 11:14
Patricia's Avatar
Patricia Patricia jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2014
Miasto: Wieś
Posty: 5
Domyślnie

Jeżdżę na rowerze bardzo często. Nie są to długie dystanse ale mimo wszystko zakładam kask i ochraniacze. Jeśli chodzi o ubrania, to warto zainwestować w koszulkę funkcyjną i takowe legginsy jeśli dobrze się w nich czujesz,a jeśli nie to dresy spokojnie wystarczą. Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 05-08-2016, 17:13
HalinkaSz.'s Avatar
HalinkaSz. HalinkaSz. jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2014
Miasto: pl
Posty: 5
Domyślnie

My z mężem jeździmy bez żadnych ochraniaczy czy kasków. Mamy tak spokojne uliczki w najbliższym otoczeniu, że nawet auta jeżdżą bardzo rzadko. Ale jak ktoś chce to wiadomo, przezorny zawsze ubezpieczony! Zawsze to powtarzam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 12-08-2016, 00:20
gynek66's Avatar
gynek66 gynek66 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Żernica/Gliwice
Posty: 9 791
Domyślnie Wiam

Jak na mój wiek- bo jestem już seniorem, przejechałem na rowerze z 800 km. Zawsze zakładam koszulkę, a w razie konieczności to i, w dzień świecę.Np. jak przejeżdżam na skrzyżowaniach to , dla mojego bezpieczeństwa. A mieszkam koło Gliwic to jest bardzo duży ruch. Na każdym skrzyżowaniu i, nie tylko oczy muszą być otwarte. .

Pozdrawiam kierowców rowerowych.
Senior
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 19-08-2016, 13:41
MariaKam's Avatar
MariaKam MariaKam jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Dec 2015
Miasto: elbląg
Posty: 6
Domyślnie

Lepiej kupić sobie przynajmniej kask, nigdy nic nie wiadomo szczególnie jak się jedzie w długie trasy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 24-02-2018, 23:46
antonio3 antonio3 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2017
Miasto: Chocianowiec
Posty: 30
Domyślnie

Odświeżam temat bo sezon rowerowy blisko. Idealnie byłoby poczuć wiosnę właśnie, gdzieś na łonie natury na rowerze. Muszę odkurzyć swój rower. Takie jazdy idealnie działają na ciało i duszę. Z wiosną zapisuję się też na badania w http://cardioteam.pl aby przebadać serce, bo profilaktyka jest najważniejsza!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 15-02-2022, 20:54
Lidka83 Lidka83 jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Jun 2020
Miasto: Olsztyn
Posty: 108
Domyślnie

Uwielbiam rower. Często jeżdżę. I z doświadczenia wiem, że bardzo ważny jest wybór roweru. Źle dobrany sprzęt może skutecznie zniechęcić do jazdy. Od siebie zaproponuję rowery mtb. Tu na przykład https://www.greenbike.pl/rowery-gorskie-c-13.html jest ich spory wybór. Dynamiczne, funkcjonalne, solidne.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 19-02-2022, 15:25
arietka arietka jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Nov 2018
Miasto: Katowice, śląskie, polska
Posty: 55
Domyślnie

Jak najbardziej. Wiadomo, że zimą i późną jesienią to już rower schowany jest w garażu, no ale tak to jeżdżę ile tylko się da. Zresztą chyba będę musiała kupić nowy rower bo pamiętam, że już było źle z moim starym. Tak wybór jeżeli chodzi o rowery damskie jest całkiem spory.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 24-07-2022, 10:51
seniorita18 seniorita18 jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Oct 2018
Posty: 619
Domyślnie

Trochę wstyd się przyznać, ale ja tak naprawdę zaniedbałam poniekąd moją aktywność fizyczną lecz teraz już podjęłam decyzję o tym, że chcę kupić sobie nowy rower. Jestem przekonana, że właśnie w sklepie https://awbike24.pl/ bez najmniejszego problemu będę w stanie taki rower dostać jaki mnie najbardziej interesuje.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 24-07-2022, 17:26
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 588
Domyślnie

Lubię, baaardzo lubię jeździć na rowerze. Mój rekord w sezonie 3 lata temu to 1440 km. Teraz już chyba tyle nie przejadę, bo pogody jakieś niesprzyjające - a to wiatr, a to upał, a to deszcz, no i na karku lat przybywa. Nie mam żadnych specjalnych akcesoriów rowerowych, wkładam dżinsy i koszulkę albo bluzę.
Mam dwa rowery, zwykłe miejskie. Na weteranie jeżdżę po mieście, bo jest lżejszy, niższy i stary, a więc nie muszę przypinać go przed sklepem. Na nowym jeżdżę za miasto, gdzie nie trzeba co chwilę zsiadać i wciągać na krawężniki.
__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
10 powodów, dla których warto jeździć na rowerze - komentarze 77.253.109.xxx Ogólny 1 28-10-2011 17:34

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:18.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.