menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo Sprawy społeczne wielkie i całkiem małe. Religia, dyskryminacja, działalność charytatywna, problemy społeczne - nie tylko seniorów. UWAGA - bez polityki.

Zobacz wyniki ankiety: Kim jestem / kim się czuję
Jestem Ateistą 78 32.23%
Jestem watpiącym Katolikiem 41 16.94%
Jestem Świadkiem Jehowy 3 1.24%
Jestem wierzący ale nie praktykujący 42 17.36%
Wciąż poszukuję tej właściwej religii 12 4.96%
Jestem Katolikiem (rzymskim) 48 19.83%
Buddyzm 6 2.48%
Inne wyznania 12 4.96%
Głosujących: 242. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #11701  
Nieprzeczytane 19-02-2020, 11:50
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

22 ofiary jednego księdza. W Nowym Targu zaczyna się największy proces pedofilski w Polsce

Wedle aktu oskarżenia proboszcz Marian W. obmacywał i masturbował chłopców na wycieczkach i kolejnych plebaniach. W razie skazania kapłana diecezji tarnowskiej grozi wypłata wielomilionowych odszkodowań.

Ksiądz Marian W., wyświęcony na duchownego jeszcze w latach 70., na salę rozpraw przyjdzie dzisiaj w asyście policjantów, którzy doprowadzą go z aresztu. Naprzeciw stanie kilkunastu mężczyzn, którzy w przeszłości, jeszcze jako małoletni chłopcy padli ofiara duchownego.

Ostatnio edytowane przez wankabor : 19-02-2020 o 11:58.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11703  
Nieprzeczytane 19-02-2020, 18:26
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net...&oe=5EC5D2 D6
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11704  
Nieprzeczytane 19-02-2020, 18:30
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 602
Domyślnie

Zmarnowane szanse polskich nauczycieli
https://www.youtube.com/watch?v=2JSht3Rj1EM

Program stażowy dla nauczycieli w laboratorium CERN jest niedostępny dla Polaków. Bo urzędnicy i/lub politycy od kilku lat nie są w stanie naprawić błędu jaki popełniono w 2010 roku. Najbardziej tracą na tym nasze dzieci.

List, który 27.10.19r wysłałem m.in do Ministerstwa Edukacji i do ORE:
************************************************** ***********************

Szanowni Państwo,
jestem dziennikarzem naukowym, a jednym z tematów, którymi się zajmuję jest edukacja. Podczas niedawnej wizyty w ośrodku cząstek elementarnych CERN pod Genewą, dotarłem do statystyk z których wynika, że polscy nauczyciele nie uczestniczą w programach szkoleniowych organizowanych przez ośrodek. Nie zawsze tak było, np. w roku 2008 w szkoleniach organizowanych przez CERN uczestniczyło ponad 160 nauczycieli, a rok później grupa prawie 120 nauczycieli. Kilka lat temu, polscy nauczyciele przestali jednak brać udział w tych wyjazdach. Z rozmów z naukowcami zaangażowanymi w program międzynarodowych szkoleń wynika, że mimo ogromnego zainteresowania polskich nauczycieli, ich wyjazdy są niemożliwe ze względów proceduralnych. Przepisy (procedury) miały się zmienić wraz z reformą w wyniku której powstał ORE. Wiem też, że naukowcy z CERNu wielokrotnie informowali Państwa instytucję o problemie. W związku z zaistniałą sytuacją mam kilka pytań.

1. Czy opisana powyżej sytuacja jest Państwu znana?
2. Czy byliście Państwo informowani o braku procedur umożliwiających wybór nauczycieli i ich wyjazd do CERNu?
3. Dlaczego polscy nauczyciele nie mogą brać udziału w wyjazdach szkoleniowych do CERNu? Na czym polega problem proceduralny o którym usłyszałem w CERNie?
4. Dlaczego problem proceduralny nie został od kilku lat rozwiązany?

Z uszanowaniem,
Tomasz Rożek

Powolne ale cofanie się edukacji w krzewieniu nauki ,stare techniki nauczania , braku aktualizacji wiedzy , do jej rozwoju skutkuje niskim poziomem wiedzy studentów na pierwszym roku studiów.
Ci co zajmują kierownicze stanowiska w kuratoriach oświaty taj jak w Małopolsce dają się poznać jako propagatorzy wstecznych ideii którzy nie rozumieją współczesnego świata.
cdn.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11705  
Nieprzeczytane 20-02-2020, 09:46
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 602
Domyślnie

Klub 555 - 549/555 Fryderyk Karzełek Siłownia Umysłu
https://www.facebook.com/FryderykKar...18427142627883


Jedną z najbardziej smutnych rzeczy dotyczących ludzkiej natury jest to, że wszyscy mamy skłonność do odkładania życia. Wszyscy marzymy o jakimś magicznym ogrodzie różanym za horyzontem, zamiast cieszyć się z róż kwitnących teraz za naszym oknem. Dale Carnegie

Chciałbym znowu polecieć do Nowego Yorku - powiedział kolega do kolegi.

- A co, już raz byłeś? - zapytał zagadnięty.

- Nieeee! Już raz chciałem!

A jak jest z Tobą?

Co jest główną przyczyną, że nie żyjesz życiem swoich marzeń?

O 5:55 uchylę rąbka tajemnicy

Fryderyk
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11706  
Nieprzeczytane 20-02-2020, 17:06
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net...&oe=5EC99B 47
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11707  
Nieprzeczytane 20-02-2020, 17:54
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

[COLOR=rgba(255,255,255,1.00)]Miłość między dwoma mężczyznami! To grzech grzmiał ksiądz z ambony.
- A do tego boli... - dodał cicho ministrant stojący za nim.[/color]
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11708  
Nieprzeczytane 20-02-2020, 22:14
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 602
Domyślnie



Tomasz Sekielski

W sobotę 22 lutego br o godzinie 19.30 emisja programu Skandalisci. Przyjęłam zaproszenie i rozmawiałam z Agnieszką Gozdyrą na temat pedofilii. Nie wiem jaki będzie efekt, jak wypadłam, był to mój pierwszy raz.

Agnieszka Gozdyra (@AGozdyra) Napisał/a: W sobotę o 19.30 w #skandaliści @PolsatNewsPL o kolejnym wstrząsie w polskim Kościele: sprawie bpa #Szkodoń
Rozmawiam z Anną Misiewicz, bohaterką filmu #tylkoniemownikomu
W programie także Marcin Wójcik, autor reportażu #złydotykbiskupa https://t.co/uUEKjiVuop https://twitter.com/AGozdyra/status/...0649856… Gozdyra (@AGozdyra) Napisał/a: W sobotę o 19.30 w #skandaliści @PolsatNewsPL o kolejnym wstrząsie w polskim Kościele: sprawie bpa #Szkodoń
Rozmawiam z Anną Misiewicz, bohaterką filmu #tylkoniemownikomu
W programie także Marcin Wójcik, autor reportażu #złydotykbiskupa https://t.co/uUEKjiVuop https://twitter.com/AGozdyra/status/...750649856?s=20
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11709  
Nieprzeczytane 20-02-2020, 22:27
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 602
Domyślnie

Dalsza część postu # 11 704
Zmarnowane szanse polskich nauczycieli


*************************************
Odpowiedź z ORE z 12.11.19r:
*************************************

Z upoważnienia Wicedyrektora Ośrodka Rozwoju Edukacji Stanisława Zubka przesyłam odpowiedź na Pana pismo z dnia 27 października 2019 r.

Szanowny Panie,
w nawiązaniu do Pana pisma z dnia 27 października 2019 r. uprzejmie informuję, że ostatnie działania w zakresie programów szkoleniowych organizowanych przez CERN odbyły się w ramach projektu „Polscy nauczyciele w CERN” w latach 2007-2010 r. w czasie funkcjonowania Centralnego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli. Inne działania w tym zakresie nie były w latach późniejszych przedmiotem planowych działań Ośrodka Rozwoju Edukacji.
Ponadto po dokonaniu szczegółowej analizy dostępnej dokumentacji dotyczącej poruszanego przez Pana tematu, informuję, że sytuacja przedstawiona w Pana piśmie nie jest naszej Instytucji znana.
--
Z wyrazami szacunku
XXXXXXXXXX
specjalista
Wydział Rozwoju Kompetencji Społecznych i Obywatelskich
Ośrodek Rozwoju Edukacji
00-478 Warszawa, Aleje Ujazdowskie 28

***************
Odpowiedzi z Ministerstwa Edukacji, mimo upływu ponad 3 miesięcy nie otrzymałem do dzisiaj.

====================
Mamy powtórkę z rozrywki etatyzm , narodowy socjalizm zob. nazizm .Jeden Wódz który wie lepiej co potrzebuje suweren.

Odpowiedź z Cytowaniem
  #11710  
Nieprzeczytane 21-02-2020, 10:23
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 602
Domyślnie

[B]Klub 555 - 551/555 Fryderyk Karzełek Siłownia Umysłu
https://www.facebook.com/FryderykKar...1465116723317/
[/b]

Wyobraź sobie, do czego byłbyś zdolny, gdybyś dwukrotnie lub trzykrotnie wzmocnił siłę woli.

Rodzą się po tym dwa pytania:

1. Co należy robić, żeby to nastąpiło?
2. Czego należy dopilnować, żeby nie ustało?

O 5:55 po raz 551 powiem "Uśmiechnij się?

Fryderyk

Odpowiedź z Cytowaniem
  #11711  
Nieprzeczytane 21-02-2020, 12:35
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 602
Domyślnie

Jan Paweł 2 beatyfikował Matkę Teresę z Kalkuty, a papież Franciszek ogłosił ją świętą. Jednak jej działalność pomimo pokojowej nagrody Nobla, budzi wiele wątpliwości. Zamiast pomagać chorym, zrobiła z ich cierpienia dochodowy interes. Nie dawała im leków, tylko “cierpieniem oczyszczała ich dusze”.

Nie dawała cierpiącym nawet leków przeciwbólowych. Natomiast sama umierała w najlepszej klinice w Szwajcarii, pod najlepszą opieką najlepszych specjalistów. Jej duszy nie trzeba było zbawiać poprzez cierpienie. Biznes nieźle się kręcił, bo miała sporo hojnych darczyńców z całego świata. Jak widać, nawet handel dziećmi nie był siostrzyczkom obcy.
... FB Globalna Swiadomość 20 luty 2020


Co jest tajemnicą wiary ? złoto i dolary.
Temat już nieraz był newsem i poza zmniejszeniem do jednego cudu kanonizację nic się nie zmieniło pomimo stara ń Franciszka .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11712  
Nieprzeczytane 21-02-2020, 13:41
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Panika kościelnych hierarchów. Młodzież żegna się z katechezą

Joanna Podgórska - Polityka


6 stycznia 2020
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11713  
Nieprzeczytane 21-02-2020, 14:12
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

HANDEL NIEMOWLĘTAMI, MILIONY NA KONTACH – PRAWDZIWE OBLICZE ŚWIĘTEJ MATKI TERESY Z KALKUTY.

18 lutego 2020 / 1 komentarz
Jan Paweł 2 beatyfikował Matkę Teresę z Kalkuty, a papież Franciszek ogłosił ją świętą. Jednak jej działalność pomimo pokojowej nagrody Nobla, budzi wiele wątpliwości. Zamiast pomagać chorym, zrobiła z ich cierpienia dochodowy interes. Nie dawała im leków, tylko “cierpieniem oczyszczała ich dusze”.
Nie dawała cierpiącym nawet leków przeciwbólowych. Natomiast sama umierała w najlepszej klinice w Szwajcarii, pod najlepszą opieką najlepszych specjalistów. Jej duszy nie trzeba było zbawiać poprzez cierpienie. Biznes nieźle się kręcił, bo miała sporo hojnych darczyńców z całego świata. Jak widać, nawet handel dziećmi nie był siostrzyczkom obcy.
Najnowsze wpisy



Archiwa





Świat bez cenzury
HANDEL NIEMOWLĘTAMI, MILIONY NA KONTACH – PRAWDZIWE OBLICZE ŚWIĘTEJ MATKI TERESY Z KALKUTY.

18 lutego 2020 / 1 komentarz
Jan Paweł 2 beatyfikował Matkę Teresę z Kalkuty, a papież Franciszek ogłosił ją świętą. Jednak jej działalność pomimo pokojowej nagrody Nobla, budzi wiele wątpliwości. Zamiast pomagać chorym, zrobiła z ich cierpienia dochodowy interes. Nie dawała im leków, tylko “cierpieniem oczyszczała ich dusze”.
Nie dawała cierpiącym nawet leków przeciwbólowych. Natomiast sama umierała w najlepszej klinice w Szwajcarii, pod najlepszą opieką najlepszych specjalistów. Jej duszy nie trzeba było zbawiać poprzez cierpienie. Biznes nieźle się kręcił, bo miała sporo hojnych darczyńców z całego świata. Jak widać, nawet handel dziećmi nie był siostrzyczkom obcy.
Matka Teresa z Kalkuty, a właściwie Agnes Gonxha Bojaxhiu, bo tak brzmi jej prawdziwe imię i nazwisko, urodziła się w 1910 roku w Imperium Osmańskim. Do zakonu wstąpiła w wieku 18 lat. Wśród jej wielu zasług wymienia się przede wszystkim stworzenie w Indiach zgromadzenia Misjonarek Miłości, które pomagało najbiedniejszym ludziom żyjącym na ulicach Kalkuty. Za swoją działalność Matka Teresa została uhonorowana Pokojową Nagrodą Nobla w 1979 roku.
Jej działalność budziła także wiele kontrowersji. – Misjonarki miłości z zakonu założonego przez Matkę Teresę z Kalkuty nie pomagały chorym i umierającym, miały tylko modlić się i asystować przy nich – ocenił były zakonnik, prof. Tadeusz Bartoś. Z kolei kanadyjscy naukowcy uważają, że na kontach bankowych Matki Teresy znajdowały się miliony dolarów.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11714  
Nieprzeczytane 21-02-2020, 19:51
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/87153484_2629938620623508_400077728335790080_n.jpg ?_nc_cat=110&_nc_oc=AQluWIQ1lrfDCib1-0YNq6RHuX8zmYQjT7RnGuKlBwRf8FOAYISQoUnjZn1AYJmyPzZ VRp2LCl5zfsHvDQgyAKD5&_nc_ht=scontent-waw1-1.xx&oh=f290dfaa56738a8e92ccc9469b2491c6&oe=5EF226 8D
Ja nie daje kościołowi ani 1 grosza, ale kościół kradnie moje pieniądze znajdujące się w budżecie państwa. To wyrafinowany złodziej.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11715  
Nieprzeczytane 22-02-2020, 00:13
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 602
Domyślnie

Dzisiaj 22.54 jestem po spotkaniu z seniorami o poglądach przeważająco lewicowych . Spotkanie było otwarte i jeden z dyskutantów zadał mi takie pytanie.

Czy Pan będzie popierał swojego syna który jest zwolennikiem pańskich poglądów , by brał 5oo + od tego co uchwalił sejm z większością PiS. ?

Odpowiedziałem :
500x12=6 000 x 18 = 108 000 złotych wielu z was seniorów to kwota abstrakcyjna że ktoś może wam dać tak za friko. Czy uważacie że ci co się na to zdecydowali by zostawić kwotę darowizny , to głupki . Nawet premier bierze bo 108 tysięcy złotych dla swoich bliskich mu to nie śmierdzi. Kaczyński miał tylko kota top się nie załapał.
Rezygnacja z 108 tysięcy złotych przez rządzących , że jest sprzeczna z naturą człowieka.Może to być błędna teza , to napiszcie ,który z waszych bliskich z 108 tys złotych zrezygnował i przeznaczył na kościół i parafię , albo na inny, zbożny/ nie zbożny , cel.

Ostatnio edytowane przez waclaw46 : 22-02-2020 o 00:20.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11716  
Nieprzeczytane 22-02-2020, 11:42
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net...&oe=5EF3A6 1C
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11717  
Nieprzeczytane 22-02-2020, 13:27
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

https://scontent.xx.fbcdn.net/v/t1.0...6a&oe=5F00407E
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11718  
Nieprzeczytane 22-02-2020, 13:27
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 602
Domyślnie

Kilkadziesiąt osób z różańcami w rękach protestowało w środę przed wejściem do Urzędu Miasta w Gdańsku. Ich sprzeciw wywołał program edukacji seksualnej "Zdrovve Love". Szczególnie aktywni byli radni PiS. GW- Trójmiasto

PO co edukacja seksualna kiedy wiadomo dla protestujących że hymen odrasta po porodzie polskiej wyznawczyni jedynie słusznej wiary a dzieci przynosi bocian albo znajduje się w kapuście .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11719  
Nieprzeczytane 22-02-2020, 13:35
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 602
Domyślnie

Klub 555 - 552/555 Fryderyk Karzełek Siłownia Umysłu
https://www.facebook.com/FryderykKar...deo_expl icit


Dzisiaj krótko, bo czekają na mnie ludzie

Będzie książka

Dzisiaj Inspirada w Rzeszowie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11720  
Nieprzeczytane 22-02-2020, 13:37
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Tadeusz Rydzyk odtrącił brata? Ujawniamy prawdę o jego rodzinie

Tadeusz Rydzyk ma liczne rodzeństwo. Z relacji jego brata wynika jednak, że redemptorysta od lat nie utrzymuje kontaktów z rodziną. "Jego prawdziwa rodzina jest w Toruniu", twierdzi.
Tadeusz przyszedł na świat z drugiego związku Stanisławy Rydzyk. Żyła w konkubinacie z sąsiadem. Dwóch synów - Tadeusz (przyszły duchowny) i Zygmunt - dostało nazwisko po matce.

Dlaczego Tadeusz nie odwiedzi chorych braci? - Ja też jestem chory. Przecież mi nie pomoże. Może czeka z ostatnią posługą? - broni brata Mirosław.
Wszystko na pokaz
- Odciął się od rodziny, nie utrzymuje z nami żadnego kontaktu, nawet nie dzwoni. On ma swoją Rodzinę w Toruniu - mówi córka jednego z braci Tadeusza Rydzyka. Nie chce podać nazwiska. Bratanica i bratankowie krytycznie wypowiadają się o działalności wujka.

Ostatnio edytowane przez wankabor : 22-02-2020 o 13:54.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:21.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.