menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Polityka Komentarze i dyskusje polityczne oraz gospdarcze - globalne i lokalne. Na tym podforum nie jest możliwe bezpośrednie zamieszczanie zdjęć.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #221  
Nieprzeczytane 15-04-2010, 17:12
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

I jak tu nie wypić?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #222  
Nieprzeczytane 15-04-2010, 17:19
jasinek123's Avatar
jasinek123 jasinek123 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Zabrze
Posty: 11 863
Domyślnie

Prosze nie spierajmy się. Tej decyzji nie da się zmienić.
Nawet juz nie można zmienić bo byśmy się
skompromitowali w oczach świata.
Ludzi którzy doprowadzili do takiej decyzji także
nie zmienimy, wiemy to od lat.
dla nich ojczyzna to arena do walki trumfalizmu
muszą ciągle udowadniać sobie że tylko
oni wiedza co dobre dla tego narodu!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #223  
Nieprzeczytane 15-04-2010, 17:22
jasinek123's Avatar
jasinek123 jasinek123 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Zabrze
Posty: 11 863
Domyślnie

Chciałbym zaznaczyć że nie w krypcie
J.Piłsudzkiego a w przedsionku krypty
zostanie pochowany Prezydent i jego Żona
Odpowiedź z Cytowaniem
  #224  
Nieprzeczytane 15-04-2010, 17:41
krystynka's Avatar
krystynka krystynka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: pomorskie
Posty: 2 643
Domyślnie

Cytat:
Napisał jasinek123
Chciałbym zaznaczyć że nie w krypcie
J.Piłsudzkiego a w przedsionku krypty
zostanie pochowany Prezydent i jego Żona

Co za ulga dla niektórych, nieprawdaż?
Tylko w przedsionku...

Miałam się już nie odzywać, ale nie strzymałam...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #225  
Nieprzeczytane 15-04-2010, 17:45
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie Hmm...będzie burza?

Albo mnie zabijecie, albo siebie pozabijacie.

Dlaczego taki odzew w świecie?
Czy to hołd wielkich tego świata złożony polskiemu prezydentowi, bo tak był ceniony i powszechnie lubiany?
Przyczyny są dwie:
ludzka, bo para prezydencka wraz z polską delegacją ważnych osób leciała do Katynia i zginęła w tragicznych okolicznościach wskutek katastrofy samolotu. to zawsze wzbudza współczucie.
Druga przyczyna ma podłoże polityczne. Katyń nie jest tu bez znaczenia.

Zaproszenie dla Tuska ze strony Putina było uchyleniem furtki do zakłamanej historii i jej odkłamywania. Stopniowego, powolnego.
Dla mnie to zaproszenie było sygnałem czegoś, co się zmienia, ale w najśmielszych snach nie przewidziałam finału.

Trochę historii.
A kto ją zakłamał?
No właśnie, ci najwięksi tego świata.
Kiedy 13.04. 1943 r. Niemcy wydali komunikat o odkryciu masowego grobu polskich żołnierzy w Katyniu, trwała wojna.
Do ekshumacji zaproszono Józefa Mackiewicza, z zawodu przyrodnika chyba. Pobrał on przed wyjazdem stosowne wskazówki od speca anatomopatologa, na co ma zwracać uwagę. Był świetnie przygotowany do tej roli jako obserwator i ten, który zrelacjonował później opis, ze wszelkimi szczegółami najpierw w artykułach, potem w książce. Później, przed kongresem USA i powołaną specjalną komisją, stał się nie tylko świadkiem odkrycia tej masowej zbrodni, ale też ekspertem.

Mackiewicz robił, co mógł, za punkt honoru przyjął ogłoszenie tego mordu całemu światu. Pierwsze wydanie jego książki „Sprawa mordu katyńskiego” ukazała się w 1951r. w Anglii. Została przełożona na wiele języków, odbiła się szerokim echem.
Katyń pojawił się też wcześniej na procesie w Norymberdze. Jaki był finał, wiemy.

Ujawnienie sprawy Katynia nie było jednak na rękę aliantom ani w 1943, wszak sowieci ze Stalinem, głównym sprawcą tej hekatomby, znajdowali się niejako po tej samej stronie, ani później. No bo jak tu wytłumaczyć swoim obywatelom, że weszło się w sojusz ze zbrodniarzem?

Od 1944 alianci wiedzą już nie tylko o Katyniu, ale nie robią zupełnie nic, aby sprawie nadać bieg. Polityka.
Norymberga – nic, komisja kongresu USA, obradowała prawie chyba rok, 1951/52 – nic. Były dokumenty, były zeznania świadków, którzy potem znikali w jakichś dziwnych okolicznościach – nic. Zatrzaśnięto drzwi, a świat powoli zapominał i coraz mniej rozumiał, o co Polakom chodzi.

Dlaczego Amerykanom nie na rękę było ujawnienie prawdy nie tylko o Katyniu? Warto się przyjrzeć, jaką politykę wtedy prowadzili i do czego potrzebny był im Związek Radziecki.
A później?
Niezręcznie było, poza tym świat toczył się innym torem. Najwygodniej było nie wracać do tego, jak nas urządzili wielcy tego świata.

Tragiczna śmierć pary prezydenckiej i całej delegacji udającej się w miejsce, które stało się symbolem nie tylko zbrodni sowieckiej, okrutnej śmierci polskich żołnierzy, ale jednocześnie symbolem najczarniejszej karty w dziejach XX wieku, kłamstwa politycznego na użytek swoich interesów, przyspieszyła proces odkłamywania, tego, o czym wielkim tego świata niewygodnie było mówić.

Teraz przylatują do Polski i nie czarujmy się, że z miłości do Lecha Kaczyńskiego. Jestem przekonana, że kolejny raz mają w tym swój interes, że wreszcie zechcą mówić o czymś, co są nam winni od dawna, a tragedia pod Smoleńskiem tylko im to ułatwiła.

Cena za prawdę, za jej ujawnienie, jest zbyt wysoka, ale Lech Kaczyński stojący na czele całej naszej delegacji będzie miał w tym swój udział i tego mu nikt nie zabierze.

I może tak właśnie myśli jego brat Jarosław, być może dlatego uroczystościom pogrzebowym nadano taki, a nie inny wymiar.

Śmierć pasażerów samolotu roztrzaskanego tak niedaleko od Katynia niech stanie się siłą oczyszczającą historię ze złogów, które zatruwają współczesne życie i stosunki międzyludzkie.
Czas po temu najwyższy, bo i cena, jaką za to zapłacono, jest najwyższa z najwyższych, choć przecież niezamierzona i niezaplanowana. Przez nikogo.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #226  
Nieprzeczytane 15-04-2010, 18:13
Idalka's Avatar
Idalka Idalka jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Posty: 536
Domyślnie

....a w internecie karnawal trwa...
Ciesze sie ,ze tak malo ludzi na swiecie zna nasz jezyk,
gdyby to wszystko bylo po angielsku.....,tylko isc za NIMI.

Panie Prezydencie,jest Pan Wielkim Nieobecnym.

Ostatnio edytowane przez Idalka : 15-04-2010 o 19:11.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #227  
Nieprzeczytane 15-04-2010, 18:53
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie Polu !

Moim zdaniem,sprawy stalinowskiej zbrodni w Katyniu nie ujawniano w czasie wojny,bo chodziło przede wszystkim o zwycięstwo nad hitlerowskim nazizmem,bo zagrażał światu wtedy bardziej niż stalinowski komunizm. Świat wyszedł wtedy zwycięsko, w czym kapitalne znaczenie miał udział ZSRR ze Stalinem na czele. Dotychczasowi sojusz między demokratycznym Zachodem, a stalinowskim Wschodem został zerwany. Ujawnianie wtedy sprawy Katynia mogło doprowadzić do zaognienia stosunków na osi W-Z. Mogło nawet doprowadzić do IIIWW, co nie było na rękę Zachodowi, a wynik nie był taki pewny.
Przypuszczam,że teraz zaognienie stosunków między W-Z nie byłby dobry, dlatego, moim zdaniem,USA, Obama, będzie robić wszystko, aby doszło do jak najszybszego pojednania między Polską i Rosją.
Spotkanie Obama-Miedwiediew i naszego Premiera do którego napewno dojdzie będzie pierwszym krokiem do tego pojednania.
Ale, moim zdaniem, to sprawa do dyskusji po pogrzebie Prezydenta na Wawelu. Hekatomba smoleńska nie będzie więc, zmarnowana.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #228  
Nieprzeczytane 15-04-2010, 19:11
amelia's Avatar
amelia amelia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 16 396
Domyślnie Prezydent Ryszard Kaczorowski jest juz w Warszawie

czy jest naszym bohaterem?

Uroczysty kondukt przewiózł trumnę z ciałem ostatniego Prezydenta RP na Uchodźstwie, Ryszarda Kaczorowskiego z lotniska Okęcie.

http://news.money.pl/artykul/trumna;...,0,609952.html


Przed wojną instruktor harcerski w Białymstoku. Po zajęciu miasta przez Armię Czerwoną tworzył Szare Szeregi, gdzie pełnił funkcję komendanta okręgu białostockiego. Aresztowany w 1940 przez NKWD, skazany na karę śmierci, zamienioną na dziesięć lat łagrów. Wywieziony na Kołymę, odzyskał wolność po podpisaniu układu Sikorski-Majski. Wstąpił do Armii Polskiej w ZSRR formowanej przez generała Andersa. Przeszedł szlak bojowy 2 Korpusu, walcząc m.in. pod Monte Cassino....
__________________
Putin: Kraje UE są "nieprzyjazne Rosji".
Kaczyński: UE zmierza w złą stronę.
/z netu/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #229  
Nieprzeczytane 15-04-2010, 19:44
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Cytat:
Napisał jasinek123
Chciałbym zaznaczyć że nie w krypcie
J.Piłsudzkiego a w przedsionku kryptyzostanie pochowany Prezydent i jego Żona
Cytat:
Napisał krystynka
Co za ulga dla niektórych, nieprawdaż?
Tylko w przedsionku...

Miałam się już nie odzywać, ale nie strzymałam...
Słyszałem że w krypcie [nie w przedsionku] obok Piłsudskiego i urny z ziemią dawno temu przywiezioną z Katynia.

Tak więc niech sobie wyobrazi, że Prezydent nie będzie leżał obok Marszałka, lecz obok urny.

Może jasinkowi123 będzie wtedy lżej na duszy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #230  
Nieprzeczytane 15-04-2010, 19:50
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 561
Domyślnie

[quote=POLA]
Cytat:
Albo mnie zabijecie, albo siebie pozabijacie.
Co do mnie to masz zapewniony dlugi zywot.
Cytat:
Zaproszenie dla Tuska ze strony Putina było uchyleniem furtki do zakłamanej historii i jej odkłamywania. Stopniowego, powolnego.

Dokladnie w ten sposob to zdarzenie komentowalem w innym miejscu. Tak jak i wizyta Putina w Gdansku. Byli/y tacy, ktorzy chcieli fajerwerkow juz i bez zadnych posrednich tonacji. Wiec za sprawa losu taki fajerwerk sie zdarzyl.
Cytat:
Kiedy 13.04. 1943 r. Niemcy wydali komunikat o odkryciu masowego grobu polskich żołnierzy w Katyniu, trwała wojna.
Do ekshumacji zaproszono Józefa Mackiewicza, z zawodu przyrodnika chyba.
To byla komisja Czewonego Krzyza ze specjalistami m.in. ze Szwajcarii. Wydali potem Niemcy broszure opatrzona zdjeciami z tych ogledzin. I to bylo dostepne. Mielismy taka broszure w rekach, bo u jednego z kolegow przechowano to od czasow wojny. A ponadto wracali po 56 zolnierze z IIKorpusu.
Wiec w kraju bylo tez o tym glosno i kazdy kto chcial oczywiscie mogl odpowiedniej wiedzy nabyc.
Cytat:
Dlaczego Amerykanom nie na rękę było ujawnienie prawdy nie tylko o Katyniu? Warto się przyjrzeć, jaką politykę wtedy prowadzili i do czego potrzebny był im Związek Radziecki.
Z prostego powodu. To dla nas Polakow brzmi okrutnie, ale wystarczy do tego podejsc na zimno i wyjasnienie jest proste.
US Army razem z Aliantami bylo za slabe zeby pokonac Niemcy. Do tego potrzebny byl Stalin i jego armia.USmany prowadzily wojne na dwa fronty, a Anglia byla za slaba i tez wycienczona.
To Stalin dyktowal warunki w 44-tym. On mogl sie zatrzymac w dowolnym miejscu i zawrzec ponowny uklad z Niemcami.
A potem... po 9 maja45? Dla USA wojna jeszcze trwala, spoleczenstwo bylo przerazone stratami i nie chcialo dalej finansowac wojny. A poza tym zaden prezydent nie uzykalby zezwolenie na dalsza wojne ze Stalinem.
Takie byly realia.
I zadne wyciaganie historii o Jalcie, Teheranie i in paktach niczego nie zmieniaja.
Jak zawsze liczy sie silniejszy, a wtedy byl nim Stalin.
Zycie pisze jednak niesamowite scenariusze.
I tak jest i tym razem.
Na Zachodzie archiwa otwieraja sie z mocy prawa.
Na Wschodzie z mocy wyrokow LOSU!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #231  
Nieprzeczytane 15-04-2010, 19:58
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 561
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kazimierz
Ujawnianie wtedy sprawy Katynia mogło doprowadzić do zaognienia stosunków na osi W-Z. Mogło nawet doprowadzić do IIIWW, co nie było na rękę Zachodowi, a wynik nie był taki pewny

Kazimierzu! Zapewne masz racje, z tym, ze jak napisalem w innym poscie.
Stalinowi wystarczylo zatrzymac front w dowolnym miejcu i znowu dogadac sie Adolfem.
Teoretycznie mogl to zrobic, a znajac go wiemy, ze stac go bylo na kazdy numer. Nikt w Rosji z tego nie byl w stanie rozliczyc. A dla tych co mogliby sie sprzeciwc mial duzo miejsca na Syberii i pod ziemia.
Na III WS nikt po 45 nie mial sily. Szczegolnie w naszej czesci Europy. Takie byly realia. Spoleczne i militarne.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #232  
Nieprzeczytane 15-04-2010, 20:24
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Ja się tylko pytam....nie wiem kogo...

Dlaczego nagranie rozmów z wieżą w Smoleńsku.
jest od wczoraj we włoskich mediach,
a w polskich nie?

http://it.notizie.yahoo.com/46/20100...d-df14a31.html

Odpowiedź z Cytowaniem
  #233  
Nieprzeczytane 15-04-2010, 20:28
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
A Ty????
Dowod chcesz, paszport, czy metryke parafialna?
A co do reszty, to proponuje jakies kursy III wieku, to naucza co i dlaczego sie pojawilo. Lacznie ze skutkami politycznymi w przeszloci.

Pluto, mam wrażenie po tym poście do Honoratki,
że ty masz skutki uboczne III wieku.
Mianowicie, zapomniałeś doszczętnie, jak to jest być mężczyzną.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #234  
Nieprzeczytane 15-04-2010, 20:29
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Kundel polski, to wspaniały pies.

Ale tu chodzi o co innego..

http://polskarzeczywistosc.pl.salon2...71016,kundlizm

Szkoda że jeden właściciel psa tak płytko to rozumie.

Słyszałem wczoraj Ziemkiewicza i pisałem co on o Wajdzie powiedział. Można być wielkim reżyserem, ale mądrości i kultury to nie zastąpi. O Witkacym coś wspomniał [lub nie] to o tym kundlizmie. Przecież nie mógł powiedzieć wprost co o nim myśli. Nawet o Palikocie też by w podobny sposób powiedział.

Przyszło mi wtedy na myśl, że moralność i geniusz nie chodzą zawsze parami [Polański].
Wspaniały jest ten artykuł [podała Lila] http://www.wprost.pl/ar/192426/Biela...owazkach/&K=1/
Dobre sa też komentarze pod tym i innymi artykułami. Ja czytam to też.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #235  
Nieprzeczytane 15-04-2010, 20:35
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kazik
Słyszałem że w krypcie [nie w przedsionku] obok Piłsudskiego i urny z ziemią dawno temu przywiezioną z Katynia.

Tak więc niech sobie wyobrazi, że Prezydent nie będzie leżał obok Marszałka, lecz obok urny.

Może jasinkowi123 będzie wtedy lżej na duszy.

Marszałek byłby zadowolony z towarzystwa jak najbardziej.
Sam chodził byle jak ubrany, popełniał błędy językowe,
był wielkim patriotą oraz rusofobem, w tym znaczeniu,
że nie cierpiał ruskiej władzy.
Niezależnie od systemu.
Bo ludzi ze wschodu kochał.

No i jego żona, jak i pani Maria, miała zaprzyjaźnione sklepikarki w Warszawie.
A i matkę kochał jak Lech Kaczyński swoją.
Tak że wbrew pozorom, sporo ich łączyło.

Na takie gadanie jak tu się czyta, Marszałek powiedziałby...
...wam to kury szczać prowadzać...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #236  
Nieprzeczytane 15-04-2010, 20:45
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

zazdrościcie, że L.K. wraz z żoną będą na Wawelu?
a jakby tak można było się zamienić z L.K. to kto z Was poszedłby na taką zamianę?
Nawet rodzina L.K. by się zgodziła.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #237  
Nieprzeczytane 15-04-2010, 20:48
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Cytat:
Napisał artfilka
zazdrościcie, że L.K. wraz z żoną będą na Wawelu?
a jakby tak można było się zamienić z L.K. to kto z Was poszedłby na taką zamianę?
Nawet rodzina L.K. by się zgodziła.

A to ostatnie chwile..
http://it.notizie.yahoo.com/46/20100...d-df14a31.html
Odpowiedź z Cytowaniem
  #238  
Nieprzeczytane 15-04-2010, 20:54
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

co?! co?.............!!!!?
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #239  
Nieprzeczytane 15-04-2010, 20:55
ammi1952's Avatar
ammi1952 ammi1952 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: Grodzisk Maz
Posty: 5 177
Domyślnie

Poczytałam posty poczytałam, z nie którymi się zgadzam inne mnie denerwują i mój wniosek jest taki
- zastosujmy w praktyce słowa - "Odpuść nam nasze winy,jako i my odpuszczamy" i odpuśćmy sobie i zmarłym oraz tej nieszczęsnej decyzji.
Tym bardziej że prace są tak zaawansowane że zadna strona już nie może się z tego wycofać choćby i chciała.
__________________


Kto wie czy za rogiem nie stoją Anioł z Bogiem, nie obserwuja zdarzeń i nie spełniaja marzeń
Odpowiedź z Cytowaniem
  #240  
Nieprzeczytane 15-04-2010, 21:02
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
Ja nie wnikam w jakim PiSuarze i kto cie szkolil. Twoj biznes... i twojej POP.
Najlepiej bedzie jesli zejdziesz ze mnie, bo mi sie letko duszno robi, bo mimo zdarzen biezacych bede musial powiedziec ci kilka malo milych slow publicznie.
A nie chcialbym tego robic.
To taka uwaga technicznej natury.
Już mi tak mówiłeś jak tu na seniorka przyszedłeś. Z braku argumentów, że Wałęsa miał zamiar [nieszczery] puszczać Gąsiorowskiego i Bagsika w skarpetkach, to mi proponowałeś wąchanie moich i jeszcze gumofilców. Tak więc już mnie nic nie zdziwi. Nie krępuj się.

Ale chyba już się tu na Tobie poznali i stąd masz duszności. Pomyśl że tylko część ma "wątpliwą ochotę" na dyskusję z Tobą. Może czytałeś to co ed-q pisał do mnie, ale podsumował Ciebie. Takich milczących jest więcej. Mnie nie wystraszysz swoim zachowaniem. Mieliśmy już wielu takich jak Ty.

Tobie będzie "letko" a mnie lekko jak przestaniesz pluć nawet na pogrzeb.

Znowu PiSuar Ci się przypomina? Popatrz co cytuję. Znasz powiedzenie że z .........nigdy nie zrobisz pana? Domyślasz się że o Tobie piszę?
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Polska telewizja. senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 40 19-12-2009 11:37
A to (też) Polska... Mavronka Freydis Społeczeństwo - wątki archiwalne 243 08-12-2009 22:30
Polska rzeczywistość Ibir Społeczeństwo - wątki archiwalne 5 08-12-2009 15:21
Samoobrona - Polska ! senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 45 20-03-2009 08:26
Polska i Ukraina ... BUNIA Różności - wątki archiwalne 1 18-04-2007 16:10

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wł.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:20.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.