menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Polityka Komentarze i dyskusje polityczne oraz gospdarcze - globalne i lokalne. Na tym podforum nie jest możliwe bezpośrednie zamieszczanie zdjęć.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #10201  
Nieprzeczytane 16-02-2011, 23:00
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
Polu! Moim zdaniem nie jest ważne kto, ale po co? I czy pisatiel jest władny wprowadzic te blablanie w czyn.
To, co napisano Wackowi, to my wiemy.
Asystent p. posła nie wysilił sie wcale, zdania p. posła i tak nie znamy, a nawet gdyby napisał, że on jest jak najbardziej za, to i tak nic z tego.
Każda formacja, jak napisałeś, omija ten temat.
I tak jest od lat.
I nie tylko dlatego, że mocy "przerobowej" w okrągłej się nie ma.
Do podejowania decyzji potrzebna jest...odwaga.
Ta staniała, już dawno .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10202  
Nieprzeczytane 16-02-2011, 23:10
amelia's Avatar
amelia amelia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 16 396
Domyślnie

Cytat:
Napisał POLA
To, co napisano Wackowi, to my wiemy.
Asystent p. posła nie wysilił sie wcale, zdania p. posła i tak nie znamy, a nawet gdyby napisał, że on jest jak najbardziej za, to i tak nic z tego.
Każda formacja, jak napisałeś, omija ten temat.
I tak jest od lat.
I nie tylko dlatego, że mocy "przerobowej" w okrągłej się nie ma.
Do podejowania decyzji potrzebna jest...odwaga.
Ta staniała, już dawno .

Ja tam sie im nie dziwie, ze omijaja

Ostatecznie korporacja jest wielowiekowa i globalna
I ofiar statystycznie ma.... sporawo
__________________
Putin: Kraje UE są "nieprzyjazne Rosji".
Kaczyński: UE zmierza w złą stronę.
/z netu/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10203  
Nieprzeczytane 16-02-2011, 23:24
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Domyślnie

No więc poświęciłam chwilkę czasu i przeczytałam polecony artykuł Rzepy.Posypuję głowę pieprzem i solą bo niestety popiołu w domu nie mam i odwołuję ze skruchą wszystko co tu dotąd wypisywałam. Artykuł podesłany przez Kolczugę wręcz genialny.Howk! Przypomniał mi starą prawdę ,że "nasi" naukowcy są mądrzejsi od "ich"naukowców. Na tej zasadzie są stany w USA gdzie nadal w szkołach niepublicznych naucza się kreacjonizm ,a odrzuca ewolucjonizm. Ale skoro to zostało napisane ,wydrukowane.......Magiczna moc słowa drukowanego,bo skoro "tu stoi napisane" ,to święte słowa moja pani .
A tak poważnie, to czy tam zostało stwierdzone coś odkrywczego?Same truizmy i demagogia czystej wody! No ,może z wyjątkiem tego oto fragmentu ,który jest godny uwagi i zastanowienia do kogo się odnosi ,bo skojarzenia nasuwają się same.
"Styl języka polityki w Polsce przekroczył wszelkie wyobrażalne granice, zdziczenie może jest właściwym słowem, a może jest już ono dużo za słabe. Język jest bez znaczenia, bo od takiego języka do „kryształowej nocy” w wykonaniu używających lub słuchających takiego języka jest droga krótsza, niż się niektórym wydaje."

Mam wrażenie ,że w cytowanym fragmencie jest błąd edytorski (brak "nie"),ale niczego nie poprawiałam.


Kłamstwo?To tylko ,korzystniejsza wersja zdarzeń.
Cynikos Młodszy
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10204  
Nieprzeczytane 16-02-2011, 23:29
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 561
Domyślnie

Cytat:
Napisał amelia
By nie obrazac nikogo - nie watpie w wiedze tych profesorow w zakresie ich specjalizacji - ale moge - gdy sie przyloze do poszukiwan - przedstawic zupelnie odmienne poglady gloszone przez rownie zacne grono profesorskie

Osobiście brdzo lubie takie wzniosłe apele odwołujace sie do Absolutu Prawdy przysiag składanych podczas ślubowan skierowane do ...innych. Szacowne grono zapewne nie zauważyc raczyło że inni doktorzy poslugują sie na codzień Absolutem Prawdy jak pańszczyźniany chłop cepem, a ich kolega -też profesor i dr - skonstruowal nawet PRAWDE o trzech prawdach.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10205  
Nieprzeczytane 16-02-2011, 23:29
amelia's Avatar
amelia amelia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 16 396
Domyślnie

Cytat:
Napisał drzazga
Polska międzywojenna istniała niecałe 21 lat.To tyle samo co III RP.Warunki w jakich się rodziła były nieporównanie mniej korzystne niż w roku 89.I uwarunkowania gospodarcze były dużo gorsze niż obecnie.A jaki pozostawiła po sobie spadek; Gdynia,COP,Puławy itd.Złotówka była wymienialna.Wg przejeżdżających pociągów ludzie regulowali zegarki.Jak to się udało bo przecież kłócili się podobnie jak dzisiaj.
Wytłumaczenie tego fenomenu jest chyba tylko jedno:do rządzenia krajem nie zabierali się dyletanci.

No nie, jednak masz troche wyidealizowany obraz tamtych czasow,
Panowal zamordyzm Piłsudskiego i autorytarne rządy sanacji.
I postawy roszczeniowe spoleczenstwa jeszcze tak bardzo sie nie rozhulaly jak dzisiaj.
__________________
Putin: Kraje UE są "nieprzyjazne Rosji".
Kaczyński: UE zmierza w złą stronę.
/z netu/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10206  
Nieprzeczytane 16-02-2011, 23:38
Stalin's Avatar
Stalin Stalin jest offline
odszedł...
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: St. Vincent
Posty: 5 124
Domyślnie

Do tego świat się bardzo zmienił, niestety. Osiągnięcia II RP były imponujące ale niedociągnięcia i błędy też...
Teraz chyba bardziej przylegamy do rzeczywistości.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10207  
Nieprzeczytane 16-02-2011, 23:43
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
Osobiście brdzo lubie takie wzniosłe apele odwołujace sie do Absolutu Prawdy przysiag składanych podczas ślubowan skierowane do ...innych. Szacowne grono zapewne nie zauważyc raczyło że inni doktorzy poslugują sie na codzień Absolutem Prawdy jak pańszczyźniany chłop cepem, a ich kolega -też profesor i dr - skonstruowal nawet PRAWDE o trzech prawdach.


Po pierwsze "ich kolega"jako człek wielkiego serca na pewno by tego nie powiedział ,ale ja z nieco mniejszym powiem - oni twórcy teorii o trzech prawdach do pięt nie sięgają!
Ponieważ wiedzę należy krzewić przy każdej okazji więc przypomnę. "Jest prawda,święta prawda i g...o prawda"




Kłamstwo? To tylko korzystniejsza wersja zdarzeń!
Cynikos Młodszy
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10208  
Nieprzeczytane 16-02-2011, 23:57
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 561
Domyślnie

Cytat:
Napisał amelia
No nie, jednak masz troche wyidealizowany obraz tamtych czasow,
Panowal zamordyzm Piłsudskiego i autorytarne rządy sanacji.
I postawy roszczeniowe spoleczenstwa jeszcze tak bardzo sie nie rozhulaly jak dzisiaj.

Amelio! Zamordyzm? Do czasów zamachu majowego panował totalny roz.... j, a nie zamordyzm. Jaki zamordyzm mógłby spowodować, ze premier dowiadywał sie z gazet, ze już nie jest premierem, że nagonka na wybranego głosami mniejszoości narodowych zakończy się smiercia prezydenta, jakkiż to zamordyzm, kiedy w państwie działa kilkadziesiat partii i partyjek. W tym i takie, które sa jawnie finansowane i sterowane przez sąsiadów.
A postawy społeczne? Na ówczesne społeczenstwo składały się i pańszczyźniani chłopi w kawałkach Galicji i poleskie społeczności niewiele różniące sie od Indian w Ameryce.
A poza tym, to w sporej części nasza mitologia narodowa opiera sie na tym co działo sie w zachodniej części Kongresówki, Wielkopolsce, czy wywalczonej w powstaniach części Sląska. Kresy - na codzien- pozostaja w sferze mitów, a to były przeważajace i wielonarodowe obszary na terytorium RP II.
Bereza to był bardziej skutek tego co penitensjariusze wyprawiali wcześniej rozwalając system sklejajacego sie z trudem panstwa.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10209  
Nieprzeczytane 17-02-2011, 00:08
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 561
Domyślnie

Cytat:
Napisał Hypatia
Po pierwsze "ich kolega"jako człek wielkiego serca na pewno by tego nie powiedział ,ale ja z nieco mniejszym powiem - oni twórcy teorii o trzech prawdach do pięt nie sięgają!
Ponieważ wiedzę należy krzewić przy każdej okazji więc przypomnę. "Jest prawda,święta prawda i g...o prawda"
I]

I dlatego właśnie kiedy widzę, że wokół mnie zbiera sie dużo kandytatów na ŚWIETYCH, to na wszelki wypadek za radami mędrców sprawdzam, czy .... portfel jest na wlaściwym miejscu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10210  
Nieprzeczytane 17-02-2011, 00:18
wujek wujek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Miasto: szczecin,zachodniopomorskie,polska
Posty: 2 867
Domyślnie

Obie Polski,międzywojenną i dzisiejszą,dzieli dystans 70 lat. Cały ówczesny świat różnił się od obecnego.Przykładanie dzisiejszych miar do tamtych czasów niczego nie objaśnia.
Odniosłem się tylko do osiągnęć materialnych tamtej Polski, które były poprostu niemałe.A że robili błędy.Ten się nie myli co nic nie robi.
Co zaś do sfery społecznej.W swojej,pisanej na emigracji książce "Armia Powstancza",Bór-Komorowski przytacza odezwę jaką do polaków wystosował w listopadzie 39 zawiązujący się w Krakowie ZWZ.Napisano tam,że Polska jaka odrodzi się po wojnie nie może w żaden sposób przypominać Polski przedwojennej.W dziedzinie społecznej b.niesprawiedliwej.Miał być zapewniony powszechny dostęp do oświaty,opieki medycznej.Wspomniano o reformie rolnej itd.
Co do tego zgoda.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10211  
Nieprzeczytane 17-02-2011, 00:22
Stalin's Avatar
Stalin Stalin jest offline
odszedł...
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: St. Vincent
Posty: 5 124
Domyślnie

To muszę rzucić, z przeproszeniem, Big Cycem - w końcu zagralem uu nich w jednym teledysku...
Wszyscy Święci
http://www.youtube.com/watch?v=U27AqIEqei4
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10212  
Nieprzeczytane 17-02-2011, 00:32
Kolczuga's Avatar
Kolczuga Kolczuga jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Jun 2010
Miasto: Wisconsin
Posty: 1 321
Domyślnie

Cytat:
Napisał amelia
No nie, jednak masz troche wyidealizowany obraz tamtych czasow,
Panowal zamordyzm Piłsudskiego i autorytarne rządy sanacji.I postawy roszczeniowe spoleczenstwa jeszcze tak bardzo sie nie rozhulaly jak dzisiaj.



Jakis politruk historii Cie uczyl,a samodzielnie,ze zrozumieniem, poczytac madrzejszych od siebie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10213  
Nieprzeczytane 17-02-2011, 00:46
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Domyślnie

Cytat:
Napisał drzazga
Obie Polski,międzywojenną i dzisiejszą,dzieli dystans 70 lat. Cały ówczesny świat różnił się od obecnego.Przykładanie dzisiejszych miar do tamtych czasów niczego nie objaśnia.
Odniosłem się tylko do osiągnęć materialnych tamtej Polski, które były poprostu niemałe.A że robili błędy.Ten się nie myli co nic nie robi.
Co zaś do sfery społecznej.W swojej,pisanej na emigracji książce "Armia Powstancza",Bór-Komorowski przytacza odezwę jaką do polaków wystosował w listopadzie 39 zawiązujący się w Krakowie ZWZ.Napisano tam,że Polska jaka odrodzi się po wojnie nie może w żaden sposób przypominać Polski przedwojennej.W dziedzinie społecznej b.niesprawiedliwej.Miał być zapewniony powszechny dostęp do oświaty,opieki medycznej.Wspomniano o reformie rolnej itd.
Co do tego zgoda.



Pamiętajmy wszyscy o tym,że my jako chyba jedyni w Europie XXw trzy razy budowaliśmy wszystko od początku.Nie należy gloryfikować bezkrytycznie całej naszej historii,gdyż często w mniejszym lub większym stopniu sami przyczynialiśmy się do naszych narodowych dramatów ,nie mniej jednak fakt ,że trzy razy zaczynaliśmy niemal od zera i to nie tylko pod względem gospodarczym ,ale również ogólnocywilizacyjnym jest nie bez znaczenia.W tym również w dziedzinie budowania społeczeństwa obywatelskiego i nieco innego za każdym razem pojmowania patriotyzmu.Nasi sąsiedzi i ci bliżsi i dalsi mieli więcej szczęścia i być może rozumu i dlatego pomimo dwóch wojen mogli w znacznie bardziej harmonijny sposób rozwijać się niemal cały XXw .Dlatego myślę ,że mamy wiele powodów do dumy ,ale również wiele powodów do zadumy i zdrowej refleksji nad popełnianymi błędami.Zarówno okres międzywojenny,okupacja jak i lata komunizmu oraz ostatnie dwudziestolecie w pełni na to zasługują.



Najważniejsze ,aby najważniejsze było to co najważniejsze !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10214  
Nieprzeczytane 17-02-2011, 08:02
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kolczuga
....a ja chetnie czytuje i cytuje madrzejszych,bo tylko od nich mozna sie czegos nauczyc
Jeśli mądrzejsi są mądrzejsi to czemu jako mądrzejsi teoretycy nigdy nie sprawdzili się w polityce w żadnej dziedzinie. Ci mądrzejsi są po to by szkolić i uczyć myślenia. Tak było przynajmniej w moim przypadku. Ich wiedza w większości przypadków oprócz techniki jest nie do skonsumowania w życiu. Ich głowy zawsze są w chmurach i nigdy nikogo nie słuchają.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10215  
Nieprzeczytane 17-02-2011, 08:26
amelia's Avatar
amelia amelia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 16 396
Domyślnie

Cytat:
Napisał Hypatia
Pamiętajmy wszyscy o tym,że my jako chyba jedyni w Europie XXw trzy razy budowaliśmy wszystko od początku.Nie należy gloryfikować bezkrytycznie całej naszej historii,gdyż często w mniejszym lub większym stopniu sami przyczynialiśmy się do naszych narodowych dramatów ,nie mniej jednak fakt ,że trzy razy zaczynaliśmy niemal od zera i to nie tylko pod względem gospodarczym ,ale również ogólnocywilizacyjnym jest nie bez znaczenia.W tym również w dziedzinie budowania społeczeństwa obywatelskiego i nieco innego za każdym razem pojmowania patriotyzmu.Nasi sąsiedzi i ci bliżsi i dalsi mieli więcej szczęścia i być może rozumu i dlatego pomimo dwóch wojen mogli w znacznie bardziej harmonijny sposób rozwijać się niemal cały XXw .Dlatego myślę ,że mamy wiele powodów do dumy ,ale również wiele powodów do zadumy i zdrowej refleksji nad popełnianymi błędami.Zarówno okres międzywojenny,okupacja jak i lata komunizmu oraz ostatnie dwudziestolecie w pełni na to zasługują.

To wszystko prawda
Najtrudniej jest nam przyznawac sie do swoich bledow, zaniechan, zaniedban, a jeszcze trudniej do tych jeszcze ciezszych grzechow

Tak juz mamy.
__________________
Putin: Kraje UE są "nieprzyjazne Rosji".
Kaczyński: UE zmierza w złą stronę.
/z netu/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10216  
Nieprzeczytane 17-02-2011, 08:31
amelia's Avatar
amelia amelia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 16 396
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
Amelio! Zamordyzm? Do czasów zamachu majowego panował totalny roz.... j, a nie zamordyzm. Jaki zamordyzm mógłby spowodować, ze premier dowiadywał sie z gazet, ze już nie jest premierem, że nagonka na wybranego głosami mniejszoości narodowych zakończy się smiercia prezydenta, jakkiż to zamordyzm, kiedy w państwie działa kilkadziesiat partii i partyjek. W tym i takie, które sa jawnie finansowane i sterowane przez sąsiadów.
A postawy społeczne? Na ówczesne społeczenstwo składały się i pańszczyźniani chłopi w kawałkach Galicji i poleskie społeczności niewiele różniące sie od Indian w Ameryce.
A poza tym, to w sporej części nasza mitologia narodowa opiera sie na tym co działo sie w zachodniej części Kongresówki, Wielkopolsce, czy wywalczonej w powstaniach części Sląska. Kresy - na codzien- pozostaja w sferze mitów, a to były przeważajace i wielonarodowe obszary na terytorium RP II.
Bereza to był bardziej skutek tego co penitensjariusze wyprawiali wcześniej rozwalając system sklejajacego sie z trudem panstwa.

Masz racje, polecialam skrotem
Byla hiperinflacja, wszechpanoszaca sie prywata takze.
I Grabski
Kazdy cos tam wie na ten temat, wiedza bywa czesto takze oparta na "punkcie siedzenia" jego rodziny w tamtych czasach, wiec odczucia bywaja rozne .
__________________
Putin: Kraje UE są "nieprzyjazne Rosji".
Kaczyński: UE zmierza w złą stronę.
/z netu/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10217  
Nieprzeczytane 17-02-2011, 09:40
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 561
Domyślnie

Cytat:
Napisał amelia
Masz racje, polecialam skrotem
Byla hiperinflacja, wszechpanoszaca sie prywata takze.
I Grabski
Kazdy cos tam wie na ten temat, wiedza bywa czesto takze oparta na "punkcie siedzenia" jego rodziny w tamtych czasach, wiec odczucia bywaja rozne .

Mam tak doskonały 'podręcznik" do tamtych czasów z 1929 roku i nazywa sie to X-lecie Polski Odrodzonej.
Obejmuje czas tworzenia państwa, wojny, powstań i pokazuje sylwetki ówczesnych polityków, zdarzenia z epoki i przegląd społeczeństwa z podziałem na narodowości i status społeczny.
Sporo mitów rozwiewa i sprowadza do parteru.
A Grabski? Dziś byłby w PO, jak jego wnuczka, czy prawnuczka
I jesli o ekonomii ówczesnej, to wiele rzeczy z tych wielkich budów powstawało na kredyt. Kolej Śląsk - Gdynia spłaconoby w latach 50-tych Francuzom. Podobnie finansowano COP.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10218  
Nieprzeczytane 17-02-2011, 12:39
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Uśmiech

Cytat:
Napisał pluto37
Mam tak doskonały 'podręcznik" do tamtych czasów z 1929 roku i nazywa sie to X-lecie Polski Odrodzonej.
Obejmuje czas tworzenia państwa, wojny, powstań i pokazuje sylwetki ówczesnych polityków, zdarzenia z epoki i przegląd społeczeństwa z podziałem na narodowości i status społeczny.
Sporo mitów rozwiewa i sprowadza do parteru.



Pluto,nie znam tego podręcznika i wierzę ,że być może jest rzetelnie i dobrze napisany i dziś jest źródłem wiedzy o tym okresie.Jest tylko jedno małe "ale".
Podręcznik który powstał w r.29 i odniósł się do minionego X lecia, zapewne w jakimś stopniu był pisany na zamówienie polityczne i siłą rzeczy nie mógł być całkiem obiektywny i wolny od subiektywnej oceny minionego dziesięciolecia .Taka jest ułomność natury ludzkiej ,jeśli zbyt krótki dystans obraz zawsze jest trochę zniekształcony.



Najważniejsze ,aby najważniejsze było to co najważniejsze !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10219  
Nieprzeczytane 17-02-2011, 12:52
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 561
Domyślnie

Cytat:
Napisał Hypatia
Pluto,nie znam tego podręcznika i wierzę ,że być może jest rzetelnie i dobrze napisany i dziś jest źródłem wiedzy o tym okresie.Jest tylko jedno małe "ale".
Podręcznik który powstał w r.29 i odniósł się do minionego X lecia, zapewne w jakimś stopniu był pisany na zamówienie polityczne i siłą rzeczy nie mógł być całkiem obiektywny i wolny od subiektywnej oceny minionego dziesięciolecia .Taka jest ułomność natury ludzkiej ,jeśli zbyt krótki dystans obraz zawsze jest trochę zniekształcony.

I]
Wrzuciłem słowo podręcznik w cudzysłów. jest to rodzaj encyklopedii. Ale nie jesstem pewien czy robiony na zamówienie polityczne, choc wykluczyc sie tego nie da.
Tym niemniej zarówno warstwa publicystyczna wsparta materiałem zdjeciowym i obejmująca spory przegład X-lecia daje czytelnikowi pojęcie o problemach odradzajacego sie państwa.
Oczywiście, że nie jest to praca historyczna sensu stricto, ale poziom przywoity trzyma.
Dobre sa opracowania dotyczące gospodarki, troche wykresów obrazujacych realia ówczesne i rzecz warta poznania i ..konfrontacji z dzisiejszymi wyobrażeniami.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10220  
Nieprzeczytane 17-02-2011, 15:51
Kolczuga's Avatar
Kolczuga Kolczuga jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Jun 2010
Miasto: Wisconsin
Posty: 1 321
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II
Jeśli mądrzejsi są mądrzejsi to czemu jako mądrzejsi teoretycy nigdy nie sprawdzili się w polityce w żadnej dziedzinie. Ci mądrzejsi są po to by szkolić i uczyć myślenia. Tak było przynajmniej w moim przypadku. Ich wiedza w większości przypadków oprócz techniki jest nie do skonsumowania w życiu. Ich głowy zawsze są w chmurach i nigdy nikogo nie słuchają.



Bo taki naprawde madry brzydzi sie polityka,w polskiej polityce jak dotychczas jest miejsce dla karierowiczow od soltysa po ministra,,aferzystow, a te nieliczne wyjatki ,ktore potwierdzaja regule ,gina,bo tamci sa glosniejsi i medialni,a tu juz dziala prawo Ascha.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Polska telewizja. senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 40 19-12-2009 11:37
A to (też) Polska... Mavronka Freydis Społeczeństwo - wątki archiwalne 243 08-12-2009 22:30
Polska rzeczywistość Ibir Społeczeństwo - wątki archiwalne 5 08-12-2009 15:21
Samoobrona - Polska ! senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 45 20-03-2009 08:26
Polska i Ukraina ... BUNIA Różności - wątki archiwalne 1 18-04-2007 16:10

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wł.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:31.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.