menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Kultura > Muzyka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Muzyka Muzyka słuchana i wykonywana - od klasycznej do tej całkiem współczesnej, od opery do "Idola" - jedym słowem wszystko o świecie dźwięków.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #3821  
Nieprzeczytane 24-10-2017, 01:15
Jesion's Avatar
Jesion Jesion jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 6 540
Domyślnie Dobry wieczór!

Cytat:
Napisał Karol X
To jeszcze ja z zagadka.Trudna,bo nie z netu.
Jest 7 pazdziernik 1976 roku.Na plycie lotniska Okecie laduje radziecki "Iljuszyn".
Wsrod oczekujacych na przylot gosci,wsrod duzej grupy milicji,agentow SB,zolnierzy i garstki wiernych,cudem jakos dopuszczonych fanow na pasazu widokowym jest ktos,kto oczekuje tego przylotu najbardziej.Kto?
Hmm, zastanawiam się, kto to mógł być... Może Dariusz Rytelski, ówczesny dyrektor firmy płytowej Vifon, związanej z TVP? Bo to on zaaranżował przyjazd do Polski słynnej czwórki. A może sama Agnetha Fältskog, która przyleciała dzień wcześniej, by w przypadku katastrofy lotniczej Linda, córka jej i jej męża Björna Ulvaeusa, nie stała się pełną sierotą? A może ktoś jeszcze inny? Tak czy owak tego dnia na lotnisku Okęcie pojawiła się słynna czwórka artystów: Agnetha Fältskog, Anni-Frid Lyngstad, Benny Andersson i Björn Ulvaeus, czyli zespół ABBA w komplecie.

Spokojnej nocy,
jesion
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3822  
Nieprzeczytane 24-10-2017, 15:40
Nora's Avatar
Nora Nora jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: kujawsko-pomorskie
Posty: 12 576
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jesion
Życzę szybkiego dochodzenia do zdrowia!
Dziękuję za życzenia. Jutro jadę na prześwietlenie (trochę dużo tych rentgenów i tomografów, ale pewnie tak musi być).
Mam nadzieję, że będzie dobrze. Czuję się już znacznie lepiej. Teraz będzie już "z górki"


Zagadka
Dziś w Warszawie odbędzie się koncert pewnego charyzmatycznego artysty - muzyka, poety, aktora.
Artysta ten należy do bardzo dziwnego, humorystycznego w swym charakterze, tajnego stowarzyszenia.

1. Proszę podać nazwę tego żartobliwego "klubu".
2. Kto go założył?
3. Proszę wymienić przynajmniej trzech jego członków.


Miłego dnia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3823  
Nieprzeczytane 24-10-2017, 19:29
ewikomega's Avatar
ewikomega ewikomega jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: 00-621warszawa
Posty: 6 878
Domyślnie

Cytat:
Napisał Karol X
Ewo zapewne chodzi tu o Wlodzimierza Wysockiego.
Tu w wykonaniu innego artysty,ktory spiewa jego piosenke w jezyku polskim:
https://www.youtube.com/watch?v=W-GkLLuqbdw
a tu sam bohater zagadki w innej,wlasnej piosence:
https://www.youtube.com/watch?v=_h_86kkeXik

Spodobal mi sie watek z jego innej piosenki gdzie zona pragnac wyrwac meza sprzed telewizora do kina w sobotni wieczor,gdy RFN gra mecz,stwierdza w zlosci:
-Telewizor wynalezli idioci,by idioci mogli ogladac idiotow.

To oczywiscie przesada,bo tak nie jest(a juz na pewno,gdy mamy np.ogladac jakis wazny mecz eliminacyjny).
Trudno nas mezczyzn wyrwac wtedy gdziekolwiek i nawet nie probujcie kobity nalegac.

Oczywiście W.Wysocki w nagrodę film darmowy



https://www.cda.pl/video/53351437/vfilm
=======================================
z żoną zgadzam się
/jedynie może być siatkówka i ....czasami międzynarodowe mecze piłki nożnej
__________________

Większość obrazków i tekstów pochodzi z Internetu
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3824  
Nieprzeczytane 24-10-2017, 19:42
ewikomega's Avatar
ewikomega ewikomega jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: 00-621warszawa
Posty: 6 878
Domyślnie

Cytat:
Napisał Nora
Dziękuję za życzenia. Jutro jadę na prześwietlenie (trochę dużo tych rentgenów i tomografów, ale pewnie tak musi być).
Mam nadzieję, że będzie dobrze. Czuję się już znacznie lepiej. Teraz będzie już "z górki"


Zagadka
Dziś w Warszawie odbędzie się koncert pewnego charyzmatycznego artysty - muzyka, poety, aktora.
Artysta ten należy do bardzo dziwnego, humorystycznego w swym charakterze, tajnego stowarzyszenia.

1. Proszę podać nazwę tego żartobliwego "klubu".
2. Kto go założył?
3. Proszę wymienić przynajmniej trzech jego członków.


Miłego dnia
Norko dzisiaj na Torwarze występuje pan z Twoje zagadki

Cave jest członkiem tajnego stowarzyszenia znanego pod nazwą Sons of Lee Marvin

Tajny klub o humorystycznym charakterze, założony przez Jima Jarmuscha. Członkowie stowarzyszenia muszą wyglądać na tyle podobnie do amerykańskiego aktora Lee Marvina, aby móc uchodzić za jego synów. Podobno spotykają się oni raz do roku w celu wspólnego oglądania filmów, w których występował Marvin.
Wśród członków Sons of Lee Marvin są Jim Jarmusch, piosenkarz Tom Waits, saksofonista i kompozytor John Lurie, pisarz Richard Boes, piosenkarz Nick Cave oraz reżyser John Boorman, będący honorowym członkiem. Dalszymi niepotwierdzonymi członkami są piosenkarze Iggy Pop, Thurston Moore i Neil Young oraz aktor Josh Brolin
__________________

Większość obrazków i tekstów pochodzi z Internetu
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3825  
Nieprzeczytane 24-10-2017, 20:05
Nora's Avatar
Nora Nora jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: kujawsko-pomorskie
Posty: 12 576
Domyślnie

Świetnie Ewuniu! To dobra i wyczerpująca odpowiedź!
Nick Cave właśnie zaczyna koncert. Dziś w Warszawie, pojutrze w Pradze...i w innych stolicach Europy.
Bilet kupiłam już w maju! Niestety, los spłatał mi figla...
Z ciężkim sercem odsprzedałam swój bilet i pozostaje mi tylko płyta artysty.


Tu utwory z nowego albumu "Skeleton tree" który Nick promuje w swoim turnee.

https://youtu.be/BAMZYpZi_M4

https://youtu.be/9iGxoJnygW8




Dopisuję jeszcze: uwielbiam oglądać mecze futbolowe naszej narodowej drużyny! To dopiero są emocje!

Ostatnio edytowane przez Nora : 24-10-2017 o 20:13.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3826  
Nieprzeczytane 24-10-2017, 22:48
Karol X's Avatar
Karol X Karol X jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 5 420
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jesion
Hmm, zastanawiam się, kto to mógł być... Może Dariusz Rytelski, ówczesny dyrektor firmy płytowej Vifon, związanej z TVP? Bo to on zaaranżował przyjazd do Polski słynnej czwórki. A może sama Agnetha Fältskog, która przyleciała dzień wcześniej, by w przypadku katastrofy lotniczej Linda, córka jej i jej męża Björna Ulvaeusa, nie stała się pełną sierotą? A może ktoś jeszcze inny? Tak czy owak tego dnia na lotnisku Okęcie pojawiła się słynna czwórka artystów: Agnetha Fältskog, Anni-Frid Lyngstad, Benny Andersson i Björn Ulvaeus, czyli zespół ABBA w komplecie.

Spokojnej nocy,
jesion

Dobry wieczor.
Mam przed soba przebogaty album fotograficzny "ABBA".
Fotki i opisy z ich tras koncertowych,wystepow,z lat mlodzienczych,szkolnych ale tez i z zycia prywatnego.Wsrod kolorowych,zdjec z roznych estrad swiata,poswiecono kilka stron albumu przylotowi i wystepowi zespolu w Polsce.Wszystkie zdjecia z ich pobytu w kolorze....czarno-bialym.To chyba celowe zamierzenie autora,by oddac klimat tamtego czasu.Zderzenia z rzeczywistoscia w jakiej przyszlo artystom estrady wystepowac za "zelazna kurtyna".
Sa tez fotki z lotu do Warszawy,serwowanie napojow przez obsluge samolotu i wyraznie widac brak na pokladzie samolotu Agnethy.
Jest tak jak piszesz Jesionie.Agnetha w towarzystwie ojca byla juz w Warszawie wczesniej i to ona na plycie lotniska wyczekiwala reszty grupy i meza.
Jest tez m.in.fotka z nia i jej mezem przed PKiN,rozdajaca autografy na Starym miescie przed Barbakanem.Nie widze na jej twarzy usmiechu wsrod malej,wyselekcjonowanej przez wladze grupce mlodziezy.
Dziwnie pusty plac dalej za Barbakanem,jakis dziwny typ w plaszczu na chodniku obok.
A przeciez zespol byl wowczas u szczytu popularnosci.
W Australii ludzie na 24 godziny przed ich koncertem stali w kolejkach,by zajac najblizsze od estrady miejsca.
W Sydney w strugach ulewnego deszczu pod parasolkami tysiace fanow,nie przerwano mimo deszczu koncertu.
Podobnie w Melbourne 43.500 wielbicieli "ABBY",wszedzie tysiace zgromadzonych.A w Polsce?
Na przyjazd "ABBY" do Polski zezwolily wladze na Kremlu.
Majac swiezo w pamieci wydarzenia w Radomiu i Ursusie obawiano sie zapewne publicznego koncertu w Polsce.
"ABBA" byla uosobieniem innego,wolnego kraju,niemal raju znajdujacego sie tuz po przeciwnej stronie morza.
Zezwolono wylacznie na ich 40 minutowywystep telewizyjny tylko dlatego,ze pochodzili z neutralnego kraju.
Jest tez pozytywna strona ich wizyty w Polsce.To sterta-tysiace listow polskich fanek i fanow,wsrod ktorych zakopana jest cala czworka artystow po ich powrocie do Szwecji.To uwielbienie i podziekowanie przelane na papierze,gdy innych okolicznosci zabraklo.
Bardzo dobra odpowiedz Jesionie.

Norko.Zycze Ci szybkiego powrotu do zdrowia.
__________________
Kazdy przezyty dzien - to dar od serca.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3827  
Nieprzeczytane 25-10-2017, 20:56
Nora's Avatar
Nora Nora jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: kujawsko-pomorskie
Posty: 12 576
Domyślnie

Dziękuję za dobre życzenia, Staszku. Jest coraz lepiej


Для поддержки разговорa bardzo łatwa zagadka

Był styczeń. Na dworze śnieg, mróz i przenikliwy wiatr.
W takiej niesprzyjającej aurze pewien zespół rockowy zagrał swój ostatni koncert.
Koncert w niecodziennej scenerii, bo na dachu kamienicy w samym centrum europejskiej stolicy.
Koncert był spontaniczny, nielegalny, dla przypadkowo zgromadzonej na dole, zaskoczonej publiczności.
Nawiasem mówiąć - był to chyba pierwszy w historii koncert na dachu.

Jaki to zespół tak oryginalnie pożegnał się z fanami?
Proszę podać datę i miejsce tego koncertu?
A może link? (mile widziany) bo koncert ten był nagrywany; powstał nawet film.


Miłego wieczoru
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3828  
Nieprzeczytane 25-10-2017, 22:25
Karol X's Avatar
Karol X Karol X jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 5 420
Domyślnie

Dobry wieczor.

....a policjanci mowili:
-Nie robcie tego.Tak nie mozna.


Ja do Twojej zagadki dorzuce podobna.

A ktory zespol zagral na wiezowcu o wiele,wiele wyzszym?
Czy dzis podobny wystep na tym wiezowcu bylby mozliwy?

Mamy zatem 2 zagadki nierozwiazane.
Dobranoc.
__________________
Kazdy przezyty dzien - to dar od serca.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3829  
Nieprzeczytane 26-10-2017, 20:52
Jesion's Avatar
Jesion Jesion jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 6 540
Domyślnie Dobry wieczór!

Jakoś brak odpowiedzi na zagadkę. Może dlatego, że została zapowiedziana jako bardzo łatwa...

Ja odpowiem. To był ostatni publiczny występ zespołu The Beatles. Miał miejsce 30 stycznia 1969 roku na dachu zarządu korporacji multimedialnej Apple Corps, przy 3 Savile Row. Grali przez 42 minuty, zanim policja poprosiła ich o zredukowanie głośności (grali jeszcze przez kilka minut po pojawieniu się policji na dachu).

I stosowne nagranie:
The Beatles - Don't Let Me Down - YouTube

Pozdrawiam miło,
jesion
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3830  
Nieprzeczytane 26-10-2017, 22:26
Nora's Avatar
Nora Nora jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: kujawsko-pomorskie
Posty: 12 576
Domyślnie

Brawo Jesionie. Właśnie o ten legendarny koncert chodziło.

Cytat:
Napisał Karol X
A ktory zespol zagral na wiezowcu o wiele,wiele wyzszym?
Czy dzis podobny wystep na tym wiezowcu bylby mozliwy?
W 1990 r. Depeche Mode zagrali na dachu wieżowca World Trade Center (WTC rooftop World observatory).
Film nakręciła francuska TV.
Po ataku z 11 września 2001 film ten ma szczególną wymowę, jest rodzajem hołdu dla ofiar

"Enjoy The Silence"
https://youtu.be/JJpRGpc6iic


Pozdrawiam miłych Zagadkowiczów i życzę dobrej nocy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3831  
Nieprzeczytane 28-10-2017, 20:38
ewikomega's Avatar
ewikomega ewikomega jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: 00-621warszawa
Posty: 6 878
Domyślnie

Cytat:
Napisał Nora
Świetnie Ewuniu! To dobra i wyczerpująca odpowiedź!
Nick Cave właśnie zaczyna koncert. Dziś w Warszawie, pojutrze w Pradze...i w innych stolicach Europy.
Bilet kupiłam już w maju! Niestety, los spłatał mi figla...
Z ciężkim sercem odsprzedałam swój bilet i pozostaje mi tylko płyta artysty.


Tu utwory z nowego albumu "Skeleton tree" który Nick promuje w swoim turnee.

https://youtu.be/BAMZYpZi_M4

https://youtu.be/9iGxoJnygW8




Dopisuję jeszcze: uwielbiam oglądać mecze futbolowe naszej narodowej drużyny! To dopiero są emocje!
Norko tak mi przykro, że pokrzyżowały się plany.
Dużo zdrowia .i prezent ode mnie
Moja nowa pasja to robienie pokazów zapisuję je wppsx i mp4;
ponieważ zawsze mają oprawę muzyczną. To jest wiersz Jonasza Kofty; spójrz na moje buty, a muzyka to muzyka instrumentalna do utworu : stare buty Van Gogha
https://www.youtube.com/watch?v=UoQK6hiY5Bc


Teraz będę oprawiać poezję Wojciecha Młynarskiego - wiersz Eh, tam , a muzyka instrumentalna w wykonaniu Filharmonii Bałtyckiej....utwór Dwie gitary
Do miłego
Ściskam Karola i Jesiona
Ewa
__________________

Większość obrazków i tekstów pochodzi z Internetu
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3832  
Nieprzeczytane 29-10-2017, 16:57
Karol X's Avatar
Karol X Karol X jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 5 420
Domyślnie

[quote=Nora]

W 1990 r. Depeche Mode zagrali na dachu wieżowca World Trade Center (WTC rooftop World observatory).
Film nakręciła francuska TV.
Po ataku z 11 września 2001 film ten ma szczególną wymowę, jest rodzajem hołdu dla ofiar

"Enjoy The Silence"
https://youtu.be/JJpRGpc6iic

Dobry wieczor.
To bardzo dobra odpowiedz Noro!Taki wystep mial miejsce wlasnie w roku,ktory napisalas powyzej.

Zagadka.
W jednej z piosenek Malenczuka jest krociutka wzmianka o pewnym skrzypku z ulicy Florianskiej.
Coz takiego niezwyklego bylo w graniu tego niezyjacego juz skrzypka i jak sie on nazywal ?

Pozdrawiam.
__________________
Kazdy przezyty dzien - to dar od serca.

Ostatnio edytowane przez Karol X : 29-10-2017 o 22:40.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3833  
Nieprzeczytane 29-10-2017, 18:20
bemol's Avatar
bemol bemol jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Posty: 10 824
Uśmiech Dobry wieczór!

Cytat:
Napisał Karol X
Zagadka.
W jednej z piosenek Malenczuka jest krociutka wzmianka o pewnym skrzypku z ulicy Florianskiej.
Coz takiego niezwyklego bylo w graniu tego niezyjacego juz skrzypka i jak sie on nazywal ?
Pozdrawiam.
Chodzi tu o cygańskiego muzyka Stefana Dymitra - pseudonim Cororo
Niewidomy, beznogi i z niesprawną prawą ręką doskonale radził sobie trzymając skrzypce w odwrotnej pozycji.
Opierał je o brzuch grając palcami prawej ręki,
a smyczek prowadził w lewej ręce.

https://www.youtube.com/watch?v=daqSEJwJbs4

Pozdrawiam cieplutko
__________________
...muzyka to najlepszy lek,
ona jest jak w długiej trasie piąty bieg... (Budka Suflera)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3834  
Nieprzeczytane 29-10-2017, 22:10
Jesion's Avatar
Jesion Jesion jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 6 540
Domyślnie Dobry wieczór!

Ja tylko ze sprostowaniem, że odgadnięcie zagadki o koncercie Depeche Mode jest w całości zasługą Nory.
W poście Nory pojawił się mój nick, a zaraz potem rozwiązanie zagadki, ale nie moje.

Miłego wieczoru,
jesion
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3835  
Nieprzeczytane 29-10-2017, 23:07
Karol X's Avatar
Karol X Karol X jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 5 420
Domyślnie

Cytat:
Napisał bemol
Chodzi tu o cygańskiego muzyka Stefana Dymitra - pseudonim Cororo
Niewidomy, beznogi i z niesprawną prawą ręką doskonale radził sobie trzymając skrzypce w odwrotnej pozycji.
Opierał je o brzuch grając palcami prawej ręki,
a smyczek prowadził w lewej ręce.

https://www.youtube.com/watch?v=daqSEJwJbs4

Pozdrawiam cieplutko

Ten kto odwiedzal Krakow - idac od rynku i kosciola mariackiego w strone Bramy Florianskiej,ten musial spotkac tego muzyka,grajacego na tej ulicy najczesciej.
Bardzo dobra odpowiedz Basiu-bemolu.

Jesionie
Juz jest OK.Ja napisalem kto odpowiedzial na zagadke.
Oczywiscie Nora.

Znalazlem link z muzyka Romow i pewien szczegol(stara fotka z wozem cyganskim a obok....(od 2.16 do 2.24).
Przeciez taborow cyganskich juz nie ma.
Mozliwe,ze juz wtedy cos takiego moglo istniec?
To nie zagadka ale moze ktos sie odniesie do tego?
https://www.youtube.com/watch?v=eyBD4k-v35s
Dobranoc.
__________________
Kazdy przezyty dzien - to dar od serca.

Ostatnio edytowane przez Karol X : 29-10-2017 o 23:13.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3836  
Nieprzeczytane 04-11-2017, 20:46
Karol X's Avatar
Karol X Karol X jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 5 420
Domyślnie

Dobry wieczor.
Krotkie,deszczowe,slotne i wietrzne dni .....brrrr!
Na takie dni najlepszy kominek,ksiazka,film lub....muzyczna zgaduj zgadula
Na listopadowy wieczor mam 3 zagadki.

1.Jaka melodia wygrywana o godz.9.00 towarzyszy podczas sniadania parze krolewskiej w Palacu Buckingham?
To stara tradycja siegajaca kilku pokolen.

2.
https://www.youtube.com/watch?v=g0tuwxWAbWA
To piesn o Durinie - postaci ze stworzonej przez Tolkiena mitologii Srodziemia.
Durin to:
a)Elf
b)Hobbit
czy moze c)krasnolud?

3.
"Wedrowali szewce przez zielony las
Nie mieli ......... ... ..... ...."

W jednym z polskich filmow powojennych grupa chlopcow spiewa fragment tej piosenki.
Witryna filmu(poczatek z napisami)uderza tez czyms niezwyklym,minowicie muzyka do filmu grana przez orkiestre .............. .
Prosze podac tytul piosenki oraz tytul filmu jak rowniez miasto,z ktorego wywodzila sie orkiestra grajaca muzyke dla tegoz filmu.

Przyjemnego sobotniego wieczoru.
__________________
Kazdy przezyty dzien - to dar od serca.

Ostatnio edytowane przez Karol X : 04-11-2017 o 21:11.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3837  
Nieprzeczytane 04-11-2017, 22:40
Jesion's Avatar
Jesion Jesion jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 6 540
Domyślnie Dobry wieczór!

Cytat:
Napisał Karol X

3.
"Wedrowali szewce przez zielony las
Nie mieli ......... ... ..... ...."

W jednym z polskich filmow powojennych grupa chlopcow spiewa fragment tej piosenki.
Witryna filmu(poczatek z napisami)uderza tez czyms niezwyklym,minowicie muzyka do filmu grana przez orkiestre .............. .
Prosze podac tytul piosenki oraz tytul filmu jak rowniez miasto,z ktorego wywodzila sie orkiestra grajaca muzyke dla tegoz filmu.
No to może ja zacznę, choć mam trochę wątpliwości co do tytułu piosenki. Wszędzie widzę "Wędrowali szewcy", albo bardziej obszernie: "Wędrowali szewcy przez zielony las". Pojawia się tam powtarzany fragment "Rypcium pypcium", ale chyba nie jest tytułem tej piosenki (istnieje inna tak zatytułowana). Trochę peszy mnie informacja, że tekst piosenki napisał Ludwik Jerzy Kern, a gdzie indziej czytam, że autorzy zarówno melodii, jak i tekstu są nieznani.

Tytuł filmu to "Tajemnica dzikiego szybu", opartego na powieści pod tym samym tytułem.

Na wstępie i w zakończeniu gra Orkiestra Filharmonii Stalinogrodzkiej, a więc z Katowic.

Chodzi mi po głowie, że te kilkadziesiąt lat temu powieścią się interesowałem, ale nie pamiętam, abym czytał książkę. Chyba była nadawana w odcinkach przez radio...

A tu sam film:
Tajemnica dzikiego szybu 1956 - YouTube

Spokojnej nocy,
jesion
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3838  
Nieprzeczytane 05-11-2017, 18:33
Jesion's Avatar
Jesion Jesion jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 6 540
Domyślnie Dobry wieczór!

Cytat:
Napisał Karol X
1.Jaka melodia wygrywana o godz.9.00 towarzyszy podczas sniadania parze krolewskiej w Palacu Buckingham?
To stara tradycja siegajaca kilku pokolen.
Cóż, nikt nie odpowiada, więc napiszę to co wyczytałem. To fragment książki Briana Hoey'a "Jej Wysokość: 60 monarszych lat: Wydanie na jubileusz diamentowy".
Cytat:
"...Wybrane poranne gazety, starannie sprasowane tak by farba drukarska nie pobrudziła królewskich dłoni, zostają umieszczone na bocznym stoliku. Królowa i Książe Filip przeglądają je podczas jedzenia. Królowa najbardziej lubi 'Daily Telegraph', podczas gdy Książe Filip przegląda je wszystkie, czyniąc głośne komentarze na temat artykułów, które go irytują. Poza tym poranna konwersacja jest ograniczona do minimum, chociaż oboje lubią podzielić się też swoimi planami na resztę dnia. W międzyczasie, o 9-tej, dudziarz z jednego ze Szkockich regimentów rozpoczyna grę spacerując na niżej położonym tarasie. Królowa lubi muzykę graną na dudach i każdego ranka słucha niektórych z jej ulubionych melodii..."
W innych miejscach przeczytałem, że gra dudziarza trwa 15 minut. Nie wiem, czy to jest wystarczająca odpowiedź, bo mowa jest raczej o rodzaju muzyki, a w domyśle wskazywane są różne melodie (co chyba nie dziwi)...

Miłego wieczoru,
jesion
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3839  
Nieprzeczytane 16-11-2017, 17:44
Karol X's Avatar
Karol X Karol X jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 5 420
Domyślnie

Dobrze Jesionie.
__________________
Kazdy przezyty dzien - to dar od serca.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3840  
Nieprzeczytane 16-11-2017, 18:24
ewikomega's Avatar
ewikomega ewikomega jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: 00-621warszawa
Posty: 6 878
Domyślnie

Cytat:
Krotkie,deszczowe,slotne i wietrzne dni .....brrrr!
Na takie dni najlepszy kominek,ksiazka,film lub....muzyczna zgaduj zgadula
zgadzam się, więc

Wojciech Młynarski napisał piosenkę" Róbmy swoje" i po pewnym czasie /sprowokowano jego/ i dopisał
suplement:

Minęły lata, proszę Pań,
I chmurzy lico moje,
Że dziś wczorajszy byle drań
Też śpiewa „Róbmy swoje!”.

I w mądrych ludziach przygasł duch,
Choć ciągle im tłumaczę,
Że gdy to samo śpiewa dwóch,
To nie to samo znaczy!

Inteligencie, wstydź się waść!
Nie pozwól sobie śpiewki kraść!

Róbmy swoje!
Kładźmy zbroje pełne wgięć!
Róbmy swoje!
Wróćmy słowom sens i chęć!
Twarz wróćmy słowu- bo bez twarzy
Największe słowo nic nie waży! Rodacy!
Róbmy swoje! Róbmy swoje!
Na tym dziś się skupmy
I z uporem róbmy swoje!

Co spowodowało ,a raczej kto, że Wojciech Młynarski uzupełnił swoją piosenkę"róbmy swoje" o wyżej wymienione słowa???
__________________

Większość obrazków i tekstów pochodzi z Internetu
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Muzyczna zgaduj-zgadula część III cris Muzyka - wątki archiwalne 503 18-11-2009 18:14
Muzyczna kraina łagodności młodego pokolenia... jupiter Muzyka - wątki archiwalne 1 23-09-2009 19:41
Muzyczna zgaduj - zgadula część II cris Muzyka - wątki archiwalne 502 17-06-2009 08:24
Muzyczna zgaduj-zgadula cris Muzyka - wątki archiwalne 522 28-02-2009 12:27

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:59.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.