menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo Sprawy społeczne wielkie i całkiem małe. Religia, dyskryminacja, działalność charytatywna, problemy społeczne - nie tylko seniorów. UWAGA - bez polityki.

Zobacz wyniki ankiety: Kim jestem / kim się czuję
Jestem Ateistą 78 32.23%
Jestem watpiącym Katolikiem 41 16.94%
Jestem Świadkiem Jehowy 3 1.24%
Jestem wierzący ale nie praktykujący 42 17.36%
Wciąż poszukuję tej właściwej religii 12 4.96%
Jestem Katolikiem (rzymskim) 48 19.83%
Buddyzm 6 2.48%
Inne wyznania 12 4.96%
Głosujących: 242. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #7041  
Nieprzeczytane 14-06-2018, 08:04
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 612
Domyślnie

Twoje miejsce w Kościele | Stacja Ateizm
https://www.youtube.com/watch?v=eIO_s5XCNeE
warto posłuchać z czym młodzi ludzie dzwonią do radia Ateizm .Przy okazji seniorzy mogą się dowiedzieć co to jest ustanowienie a co sakrament , warto sobie to przypomnieć kiedy przyjdzie nam dyskutować z znawcami Biblii za jakich uznaje się wyznawców Jehowa.

Dla tych co czekają na link dotyczący nauki , dzisiaj Skąd się wzięła tradycja picia mleka? https://www.youtube.com/watch?v=6fymPsMN8qM
A dla melomanów Cyrulik sewilski Rossiniego w Théâtre des Champs-Élysées https://www.arte.tv/pl/videos/078717...ki-rossiniego/ Opera buffa, najpopularniejsze dzieło Rossiniego i jedna z najczęściej wystawianych oper – dziś do zobaczenia w reżyserii Laurenta Pelly'ego i z udziałem miedzy innymi Floriana Sempey’a, Michele’a Angeliniego, Catherine Trottmann i Roberta Gleadowa. Pod batutą Jérémiego Rhorer do 15 .06 .2018 Oglądanie i słuchanie gratis .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7042  
Nieprzeczytane 14-06-2018, 11:38
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Katolik nie jest przyzwyczajony do myślenia, gdyby zaczął myśleć, od razu przestałby być katolikiem. /Eleonora Skrok/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7043  
Nieprzeczytane 14-06-2018, 13:19
Siri's Avatar
Siri Siri jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Posty: 24 411
Domyślnie

Cytat:
Napisał wankabor
Katolik nie jest przyzwyczajony do myślenia, gdyby zaczął myśleć, od razu przestałby być katolikiem. /Eleonora Skrok/
Nie tylko w tej wierze tak ludzie mają ....
raczej w każdej....

chyba ,że ktoś ma z praktykowania wymierne zyski .....
__________________
Jeżeli udoskonalasz coś dostatecznie długo, na pewno to zepsujesz.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7044  
Nieprzeczytane 14-06-2018, 18:28
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 612
Domyślnie

Jak KSIĄŻKI wpływają na Twój mózg?
https://www.youtube.com/watch?v=858BpMQQBtQ Książki synonim inteligencji, przedstawiane jako główny atut noblistów, milionerów osób inteligentnych. Media sugerują, że jednym z kluczowych nawyków milionerów, które pozwoliły im uzyskać sukces są książki. Za to Platon oceniał książki jak niekiedy my oceniamy internet, że jest to ułuda inteligencji, ponieważ przestajemy ćwiczyć pamięć. Można by pochylić się nad tym twierdzeniem i uznać książki oraz prasę za pierwowzór dzisiejszego internetu. W 2009 roku przeciętny Amerykanin napotkał 100 000 słów dziennie, ale inni tapetują ściany półkami na książki.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7045  
Nieprzeczytane 15-06-2018, 10:27
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 612
Domyślnie

Dzisiaj piątek więc czas na Śmiem Wątpić i Łukasza Wybrańczyka
https://www.youtube.com/watch?v=tXM5aff6hsI
PODCAST 05 - Sam Harris - Koniec Wiary - Wiara i...
Problem można odnaleźć w książce Koniec Wiary w rozdziale 2gim na stronie 80tej.

Polecam wziąć kiedyś do ręki Biblię i ją spokojnie przeczytać , wtedy na pewno inaczej będziemy podchodzić do tego co Ł. Wybrańczyk , do nas seniorów co piątek mówi.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7046  
Nieprzeczytane 15-06-2018, 10:41
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Religia jest tym, co powstrzymuje biednych od mordowania bogatych. /Napoleon Bonaparte/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7047  
Nieprzeczytane 15-06-2018, 11:56
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 623
Domyślnie

Cytat:
Napisał waclaw46
Jak KSIĄŻKI wpływają na Twój mózg?
https://www.youtube.com/watch?v=858BpMQQBtQ Książki synonim inteligencji, przedstawiane jako główny atut noblistów, milionerów osób inteligentnych. Media sugerują, że jednym z kluczowych nawyków milionerów, które pozwoliły im uzyskać sukces są książki. Za to Platon oceniał książki jak niekiedy my oceniamy internet, że jest to ułuda inteligencji, ponieważ przestajemy ćwiczyć pamięć. Można by pochylić się nad tym twierdzeniem i uznać książki oraz prasę za pierwowzór dzisiejszego internetu. W 2009 roku przeciętny Amerykanin napotkał 100 000 słów dziennie, ale inni tapetują ściany półkami na książki.

Uoj! Wacek! Wacek!
Gdybys ty rozumnie konsumował rzeczy napisane w księgach i periodykach poważnych, to na pewno nie doznawałbyś orgazmu na widok objawień "jutuba".
A tak rozrywkowo uprawiasz ględy swobodne.

Wandeczka -czego by nie rzec - musi się jednak napracować przy wyszukiwaniu antyreligijnych mądrości.
I włożyć w to jakiś wysiłek intelektualny. A ty co?
Znajdziesz głupotę w "jutubowym" smietniku i klepiesz trzy po trzy para piętnaście, jak przekupek na krakowskiem rynku pod Adamem M. co religijne wzdęcia miewał.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7048  
Nieprzeczytane 15-06-2018, 12:39
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

W stolicy odbywa się II-gi Kongres Świeckości. Tematem dyskusji jest m.in. jak pozbyć się watykańskiego okupanta i uczynić Polskę państwem świeckim
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7049  
Nieprzeczytane 15-06-2018, 12:44
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Im intensywniejsza była religijność danego okresu historii, im głębsza wiara w dogmaty, tym większe było okrucieństwo i tym gorszy ogólny stan rzeczy. /Bernard Russell - laureat nagrody Nobla w dziedzinie literatury za rok 1950/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7050  
Nieprzeczytane 15-06-2018, 14:40
Siri's Avatar
Siri Siri jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Posty: 24 411
Domyślnie

Kto czytał Biblię, poznał Stary Testament to wie jaki był Bóg ....
a no okrutny , mściwy i bezlitosny....
Nowy Testament nijak się ma do Starego- Syn mówi o Ojcu ,który czeka na nas w Niebie ; kocha nas i jest pełen Miłosierdzia ....
Czyli wniosek ?


Dla chętnych :
https://www.youtube.com/watch?v=DZBl...ature=youtu.be
__________________
Jeżeli udoskonalasz coś dostatecznie długo, na pewno to zepsujesz.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7051  
Nieprzeczytane 15-06-2018, 15:56
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Cytat:
Napisał Siri
Kto czytał Biblię, poznał Stary Testament to wie jaki był Bóg ....
a no okrutny , mściwy i bezlitosny....
Nowy Testament nijak się ma do Starego- Syn mówi o Ojcu ,który czeka na nas w Niebie ; kocha nas i jest pełen Miłosierdzia ....
Czyli wniosek ?

Dla chętnych :
https://www.youtube.com/watch?v=DZBl...ature=youtu.be


Nigdy nie czytałam i będę czytała Starego Testamentu bo psychicznie nie znoszę zbrodniarzy. Film obejrzę później.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7052  
Nieprzeczytane 15-06-2018, 16:23
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Duchowny Wojciech Lemański odniósł się (na Fb 15.06.2018) do słów Adama Bielana na temat milionów przekazywanych T.Rydzykowi z pieniędzy podatników. Bielan powiedział, że o.Rydzyk był prześladowany za poprzedniej kadencji. W taki sposób Bielan tłumaczył miliony dla duchownego; Bielan do dziennikarki -" To jest pani opinia, że to jest dużo pieniędzy"
"Panie Bielan masz pan racje.Tylko daty się panu pokalapućkały.
Próbował prześladować o. dyrektora prymas Glemp, ale zęby sobie połamał na tym. A wcześniej próbowali go dopaść redemptoryści, wysyłając mu suspensie, ale się ... wywinął. A więc panie Bielan, proszę nosić nakrycie głowy, bo przy tych temperaturach o udar słoneczny nie trudno. Co zaś do o.dyrektora, to przyjdzie kryska i na niego. A koniec może być podobny do Degollado."


Nie wielu mamy tak wspaniałych duchownych -patriotów jak ks. Wojciech Lemański. Takich księży, niszczą wyżsi rangą zdrajcy - duchowni. Tak wygląda w dzisiejszych czasach katolicyzm watykański. Dawniej bywało jeszcze gorzej, bo miliony wymordowano w okrutny sposób niewinnych ludzi: dzieci, kobiet i mężczyzn. Ja miałabym być w tym gronie? To Hitler mordował ludzi w bardziej humanitarny sposób; zagazował, powiesił, rozstrzelał.

Ostatnio edytowane przez wankabor : 15-06-2018 o 23:22.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7053  
Nieprzeczytane 15-06-2018, 19:33
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 623
Domyślnie

Cytat:
Napisał Siri
Kto czytał Biblię, poznał Stary Testament to wie jaki był Bóg ....
a no okrutny , mściwy i bezlitosny....
Nowy Testament nijak się ma do Starego- Syn mówi o Ojcu ,który czeka na nas w Niebie ; kocha nas i jest pełen Miłosierdzia ....
Czyli wniosek ?
]

Siri! Wniosek jest prosty i czytelny.
Masz wybór jak w .....supermarkecie.


Ta pierwsza wersja - jak pokazuje ludzki żywot - ma swoich wielbicieli. Nawet w nadmiarze.

na drugi zestaw -jeśli zechcesz - też znajdziesz trochę przykładów.

Najgorzej z pokręconymi aktywistami, bo nie wiadomo do jakiej wesji ich kwalifikować.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7054  
Nieprzeczytane 16-06-2018, 08:50
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 612
Domyślnie

https://www.youtube.com/watch?v=oetEGg4rdRY&t=30s Mity o religii i ateizmie Piotr Szwajcer. Najskuteczniejszy polski propagator myśli ateistycznej i jego wykład na temat mitów o religii i ateizmie. Czy Hitler był ateistą? Czy ateista ma prawo krytykować religię, choć sam nie jest religijny? W tym programie znajdziecie odpowiedzi na najczęstsze zarzuty ludzi wierzących wobec ateizmu.

Warto przypomnieć to wystąpienie bo większość katolików samodzielnie nie potrafi myśleć i prawidłowo zinterpretować istnienie dwóch dekalogów , maja dekalog w Biblii i dekalog w katechizmie ? . Przez całe swoje życie nie mają wątpliwości który z tych dekalogów jest prawdziwy . .
Wyznanie katolickie ma ok 40 000 denominacji to może mi ktoś odpowiedzieć które jest prawdziwe zgodne z doktryną i pismem zwanym świętym .???

Sirii pisze :Kto czytał Biblię, poznał Stary Testament to wie jaki był Bóg ....a no okrutny , mściwy i bezlitosny....
Masz zupełną rację , ja po przeczytaniu Bibli odniosłem takie samo jak ty wrażenie ,trup ściele się gęsto.
Natomiast link który podałaś w poście #7050 otworzyłem ,wysłuchałem pierwszą część , dotrwałem do połowy drugiej części . Ten Włoch jest trochę nawiedzony ,to że ma rację co do tłumaczenia z hebrajskiego Biblii i jego uwagi o języku to prawda , ale dywagacje na temat inżynierii genetycznej i cywilizacji obcych trochę przesadzone .Dla mnie to literatura SF.

Wankabor pisze :Religia jest tym, co powstrzymuje biednych od mordowania bogatych. Gdyby to była prawda więzienia powinny być puste a jest odwrotnie.Nawet mają kaplice i swoich duszpasterzy . Świeckie prawo to jest to , czego przestępcy kato-lidzcy się boją .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7055  
Nieprzeczytane 16-06-2018, 09:25
Frat's Avatar
Frat Frat jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2013
Miasto: nad Wisłą
Posty: 3 000
Domyślnie

Cytat:
Napisał waclaw46

Świeckie prawo to jest to , czego przestępcy kato-lidzcy się boją .


Ciekawość mnie dręczy od rana, czego to bać się mogą świeccy (świe-dzcy) przestępcy... ?








__________________
Dyskusja to sposób sprzeciwiania się, który umacnia innych w ich błędach.
Ambrose Bierce
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7056  
Nieprzeczytane 16-06-2018, 09:45
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 612
Domyślnie

https://www.youtube.com/watch?v=Nh68_CPzcCo&t=1309s
W dzisiejszym odcinku zajmujemy się tematem biedy oraz ubóstwa. W tym odcinku staram się odpowiedzieć na takie pytania jak: - czy osoba z biednej rodziny może odnieść sukces? - czy ubóstwo jest to coś zapisane w naszych genach? - jaki ma związek chroniczny stres z ubóstwem?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7057  
Nieprzeczytane 16-06-2018, 10:42
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 623
Domyślnie

Cytat:
Napisał Frat
]Ciekawość mnie dręczy od rana, czego to bać się mogą świeccy (świe-dzcy) przestępcy... ? :
]

Przestępca ateista w wersji rozrywkowej nie boi się nikogo i niczego.
Wacek już Ci wyjaśniła, że w szabas zajmuje się zwalczaniem ubóstwa intelektualnego i biedą w tym gatunku.
Bo jako rozrywkowy ateista tak ma zapisane w genach, choć wyznawał, że jest ochrzczonym ateistem i nie wyznał, że się pisemnie wyrzekł tej skazy na życiorysie.

Pssst!
Fracie! Nie poprawiaj Wacka. On jest wysoko edukowany Ateist rozrywkowy. I swoje prawa.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7058  
Nieprzeczytane 16-06-2018, 11:53
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 612
Domyślnie

https://www.youtube.com/watch?v=kCvysxPzVkw&t=40s
Jak BOGACTWO i pieniądze wpływają na mózg?
W dzisiejszym odcinku chciałem Wam opowiedzieć o wpływie pieniędzy oraz bogactwa na nasze głowy. Jak bogactwo wpływa na rozwój w tym rozwój dzieci? Czy pieniądze dają szczęście? Jak pieniądze wpływają na społeczeństwo? Czy pieniądze sprawiają, że jesteśmy atrakcyjni?
Cytat:
Pluto napisał-ateista w wersji rozrywkowej nie boi się nikogo i niczego.
W szczególności twojego urojonego boga

Ostatnio edytowane przez waclaw46 : 16-06-2018 o 13:00.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7059  
Nieprzeczytane 16-06-2018, 14:00
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 623
Domyślnie

[quote=waclaw46][size="3"][url]
Cytat:
Jak BOGACTWO i pieniądze wpływają na mózg?
Wacuś...jak ateista letkopółśmiszny i rozrywkowy to bardzo.
Cytat:
Czy pieniądze sprawiają, że jesteśmy atrakcyjni? [/b]
Wacek! Dla Wandeczki to ty nawet bez pieniędzy jesteś atrakcyjny samodzielnie czy w trójcy jedyny. Dla nas też, bo tyle radości ile nam sprawiasz to żaden bogacz płci dowolnej nie dałby rady.
Bo my lubimy atrakcje i ciekawostki przyrodnicze.
Cytat:
W szczególności twojego urojonego boga
Wacuś! Gdyby BÓG sprawił, że ty jesteś normalny ATEISTA a nie letkośmiszny, to czytałbyś ze zrozumieniem, ale BÓG cie pokarał i musisz cierpieć.
Już kilkanaście razy wbijałem ci do głowy, że ja wierzę w SIROTKĘ MARYSIĘ i KRASNOLUDKI .. A ty swoje roisz jak potępieniec brzydko potraktowany przez wielebnego biskupa w dzieciństwie.

Amen!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7060  
Nieprzeczytane 16-06-2018, 14:44
Frat's Avatar
Frat Frat jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2013
Miasto: nad Wisłą
Posty: 3 000
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
Wacuś! Gdyby BÓG sprawił, że ty jesteś normalny ATEISTA a nie letkośmiszny, to czytałbyś ze zrozumieniem, ale BÓG cie pokarał i musisz cierpieć.
Już kilkanaście razy wbijałem ci do głowy, że ja wierzę w SIROTKĘ MARYSIĘ i KRASNOLUDKI .. A ty swoje roisz jak potępieniec brzydko potraktowany przez wielebnego biskupa w dzieciństwie.

Amen!


Pluto, może ja nie nadążam, ale widzi mi się, żeś okrutnie Wacława sprowokował i on Ci w odwecie tę Sirotkę wraz z Krasnoludkami uroił.
To znaczy bytu realnego pozbawił.
A nie mógł to nad sierocą dolą się pochylić, a pomedytować kapkę, jak też pieniądze i bogactwo na jej mózg sierocy, a duchowość wpłynąć by mogły?
Być może z tymi Krasnoludkami zadawać by się nie musiała, bo też i nic dobrego jej z tego nie wyszło.
__________________
Dyskusja to sposób sprzeciwiania się, który umacnia innych w ich błędach.
Ambrose Bierce
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:24.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.