menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Edukacja > Nauka, problemy i pomysły edukacyjne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 09-07-2008, 15:22
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Malgorzato50
Sama piszesz, że to temat dla rodziców, ponieważ w pewnym sensie uważam sie za rodzica chętnie podyskutuje na temat szkolnictwa wogóle. Chocby z tego względu, że starsza wnuczka za dwa lata zdaje maturę. Zmiany z tymi maturami i ilość błędow popełnionych przez tych co tworzyli testy jest zatrwarzająca. Szczerze powiedziawszy czasami boję się pisć aby nie popełniać błędów ortograficznych. Inaczej sie pisze ręcznie inaczej na klawiaturze.
Rozwińmy więc temat na całe szkolnictwo!
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #22  
Nieprzeczytane 09-07-2008, 17:32
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Do szkolnictwa oczywiście generalnie można się czepiać gdziekolwiek sie nie dotknie . I zgadzam się z tym .Majdrowanie ,przez kazdą nweą ekipę przy szkole, ..najgorzej na zdrowie wychodzi uczniom ,na ogół .Tyle tylko ,że szkoła ma jedną specyfikę .To co najważniejsze odbywa się za zamkniętym drzwiami klasy w ciągu 45 min .Z czego wniosek ,że należy waszym wnukom życzyć mądrych nauczycieli .Bo jak świat światem w pamięci uczniów nie zostaje minister oświaty tylko nauczyciel -pozytywnie lub negatywnie.
PS.a o rodzicach pisala Basia ,a nie ja .Ja tylko wyrazilam swoja opinię ,że dość histeryczne larum "ratuujmy 6-cio latki jest mocno przesadzone .Maturzysci przeżyli schrzanioną maturę ,gimnazjaliści egzamin z błędami to i 6-cio latki przeżyją .
c.d. mam, ndzieję, nastąpi
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #23  
Nieprzeczytane 09-07-2008, 17:43
~gość: maja59's Avatar
~gość: maja59
 
Posty: n/a
Nie

Rzeczywiście Basia pisała, ale i tak podkuliłam ogon .
Moja córka jest polonistką i przygotowuje maturzystów do matury z polskiego. Robi to od paru już matur i mówi, że przygotowani są źle. Nie czytają nic, niewiele wiedzą. Gdzie są szkolne sprawdziany czy powtórki. Wszyscy abiturienci, których uczyła, pochodzą z dobrych krakowskich liceów. Coś chyba jest na rzeczy z organizacją szkoły, może brakiem czwartej klasy w liceum, ale też i z nauczycielami. Argument, że mało zarabiają mnie nie przekonuje, z łapanki do szkoły nie biorą. Trzeba zmieniać warunki płacowe, wszyscy jesteśmy za tym, ale nie można obniżać poziomu nauczania bo za mało płacą. Acha, nie jestem osobiście zainteresowana, córka nie pracuje w oświacie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #24  
Nieprzeczytane 09-07-2008, 17:48
ignesja's Avatar
ignesja ignesja jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: świętokrzyskie
Posty: 4 379
Domyślnie

rodzice,czy dziadkowie,wujkowstwo,czy stryjkowie,każdy przecież ma szkołę w głowie.I swoje zdanie na tematy opisywane.Polikwidowano szkoły zawodowe,szkolne stołówki,gabinety lekarskie, stomatologiczne,pielęgniarskie /a gdzie podziało się całe ich wyposażenie?/,a teraz debatują i główkują bo zgodnie z wymogami odgórnymi powinny być !
Ręce opadają na myśl o tym "ich majdrowaniu".Dlatego zdecydowanie mówię "nie" eksperymentom na 6-latkach !
__________________
Agnieszka
Odpowiedź z Cytowaniem
  #25  
Nieprzeczytane 09-07-2008, 17:56
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Cytat:
Napisał maja59
Rzeczywiście Basia pisała, ale i tak podkuliłam ogon .
Moja córka jest polonistką i przygotowuje maturzystów do matury z polskiego. Robi to od paru już matur i mówi, że przygotowani są źle. Nie czytają nic, niewiele wiedzą. Gdzie są szkolne sprawdziany czy powtórki. Wszyscy abiturienci, których uczyła, pochodzą z dobrych krakowskich liceów. Coś chyba jest na rzeczy z organizacją szkoły, może brakiem czwartej klasy w liceum, ale też i z nauczycielami. Argument, że mało zarabiają mnie nie przekonuje, z łapanki do szkoły nie biorą. Trzeba zmieniać warunki płacowe, wszyscy jesteśmy za tym, ale nie można obniżać poziomu nauczania bo za mało płacą. Acha, nie jestem osobiście zainteresowana, córka nie pracuje w oświacie.
Majeczko NIGDY nie podkulaj ogona .
Zgadzam się całkowicie z Twoją córką myslę ,że polonisci szczegolnie odczuwają okrojone LO .Obniżenie lotow jeśli chodzi o ich przedniot z winy urzędnikow .Uważam też,że są najbardziej obciążeni pracą .Szkola niestety ,przez system motywowania ,a właściwie braku motywowania gubi nauczycielskie diamenty.Zgadzam się rownież z Tobą ,że nie są usprawiedliwieniem dla złej pracy licznych nauczycieli zarobki -bo przecież umowę o pracę podpisuje się świadomie.Poza tym pracuje się ,że tak powiem na "żywych organizmach" i decydując sie na pracę w szkole trzeba sobie zdawać z tego sprawę .Ale faktem jest ,że zarobki w szkolnictwie nie są motywujące dla dobrych ,żeby podjąć tam prace .Bo zyć jednakowoż trzeba a chętnie na dobrym poziomie .Czas siłaczek mamy za sobą.Co nie oznacza ,że w szkole nie ma już wspanialych ludzi są zapewnim was i często w bardzo zaskakujących miejscach.
Dodam ,że jestem osobiście zainteresowana ,bo ja pracuję w oświacie co prawda nie wczesnoszkolnej
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie

Ostatnio edytowane przez Malgorzata 50 : 09-07-2008 o 18:10.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #26  
Nieprzeczytane 09-07-2008, 18:04
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Cytat:
Napisał ignesja
rodzice,czy dziadkowie,wujkowstwo,czy stryjkowie,każdy przecież ma szkołę w głowie.I swoje zdanie na tematy opisywane.Polikwidowano szkoły zawodowe,szkolne stołówki,gabinety lekarskie, stomatologiczne,pielęgniarskie /a gdzie podziało się całe ich wyposażenie?/,a teraz debatują i główkują bo zgodnie z wymogami odgórnymi powinny być !
Ręce opadają na myśl o tym "ich majdrowaniu".Dlatego zdecydowanie mówię "nie" eksperymentom na 6-latkach !
Tyle ,że to nie jest eksperyment tylko wprowadzenie w życie praktyki innych krajow ,a możesz mi powiedzieć skoro bijesz w ten dzwon tak donośnie ,jaka jest zasadnicza różnica między tym co zastanie 6-cio latek w szkole ,a co zastaje 7-io latek .To nie jest drastycznie inny okres rozwojowy.Może raczej nakłaniać wasze dzieci ,a rodziców waszych wnucząt -żeby pomysśeli dobrze nim wybiorą dziecku szkołę ,obejrzeli parę placówek ,domagali się prawa obejrzenia zajęć .Rozważyli czy nie warto przesunąć środki i posłać dziecko do lepszej, choć może nie darmowej szkoły...to są istotnie dylematy ,ale jesli rodzice swiadomie razygnują z PRAWA wpływu na edukację swoich dzieci i zpominają ,że to szkoła jest dla dzieci,a nie odwrotnie tp powiem ci szczerze ,że to pokrzykiwanie nic kompletnie nie daje i jest bezprzedniotowe .Jak wysypywanie zboża na tory.Tyle ,ze tu można wylac dziecko z kąpielą
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #27  
Nieprzeczytane 09-07-2008, 18:06
~gość: maja59's Avatar
~gość: maja59
 
Posty: n/a
Domyślnie

Zgadzam się w całości z tym co napisałaś. Zarobki wprowadzają eliminację negatywną. Lepsi, w większości przypadków, idą do innej pracy. Praca w szkole to jedna z nacięższych prac, nie na darmo porzekadło "bodajbyś cudze dzieci uczył". Moja córka wracała z pracy w szkole (II i III klasa liceum) w stanie kompletnego wyczerpania. Poszła do prywatnej szkoły podstawowej, a tam było jeszcze gorzej. Majętni rodzice próbowali dyktować oceny dla swoich dzieci, którym to dzieciom było to tego absolutnie wszystko wolno. Teraz jest redaktorem, spokojnie przy swoim komputerze zarabia na życie. Była dobrą nauczycielką, do dzisiaj wielu z jej uczniów utrzymuje z nią kontakt, dzięki nim ma co roku kolejnych chętnych do przygotowania do matury.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #28  
Nieprzeczytane 09-07-2008, 18:09
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

I widzisz, kolejny diament "wypluty' przez byle jaki system.Pozdrowienia dla córki.
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #29  
Nieprzeczytane 09-07-2008, 18:18
~gość: maja59's Avatar
~gość: maja59
 
Posty: n/a
Domyślnie

Bardzo w imieniu córki dziekuję. Kochała uczyć i uczy tych najsłabszych, ale do szkoły już nie wróci.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #30  
Nieprzeczytane 09-07-2008, 18:39
ignesja's Avatar
ignesja ignesja jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: świętokrzyskie
Posty: 4 379
Domyślnie

A co jeśli nie ma wyboru ? A w takiej sytuacji jest zdecydowana większość rodziców.Co wtedy Małgorzato 50 ?
__________________
Agnieszka
Odpowiedź z Cytowaniem
  #31  
Nieprzeczytane 09-07-2008, 18:50
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie Ignesjo,

nie rozumiem. A za rok będą mieli wybór?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #32  
Nieprzeczytane 09-07-2008, 19:10
ignesja's Avatar
ignesja ignesja jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: świętokrzyskie
Posty: 4 379
Domyślnie Alsko,

też nie będą mieli.
Nie jestem przeciw rozpoczynaniu edukacji od 6 lat !
Jestem przeciw rozpoczynaniu edukacji od 6 lat w naszych szkołach,które nie zapewniają 6-latkom odpowiednich warunków.Warunki są w planach,ale jak znam nasze szkoły to jeszcze długo w tych planach pozostaną.
__________________
Agnieszka
Odpowiedź z Cytowaniem
  #33  
Nieprzeczytane 09-07-2008, 19:20
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

ignesja
Właśnie o to chodzi czy plany zostaną wykonane z przygotowaniem szkół do 6-latków. Moje dzieci i wnuczki chodzili i chodzą do przedszkola. To samo zdanie mam jak ignesja.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #34  
Nieprzeczytane 09-07-2008, 21:28
Jadzia P. Jadzia P. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Polska
Posty: 12 324
Domyślnie

Nie jestem mamą ale jestem babcią obecnie piecioletniego "faceta" i jakoś nie bardzo mogę go sobie wyobrazić za rok w szkole.
A co się stało z zerówkami które dawniej przygotowywały nasze dzieci do szkoły ?
W naszym kraju już się tak utarło, że każdy nowy minister edukacji wprowadza nowe zmiany.
Szkoda tylko, że za każdym razem gorsze !!!!
A co słychać w sprawie mundurków. Tyle było szumu i już nikt o nich nie pamięta.
Podobnie będzie i z posyłaniem sześciolatków do szkoły. Zmienią się rządy i będą zmieniać przepisy. A szkoda , że nie zajmują się tym co jest rzeczywiście potrzebne.
Ale najlepiej im wychodzi robienie wrażenia, że coś robią. I tak mijają lata a u nas dziewiętnasty wiek !!!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #35  
Nieprzeczytane 10-07-2008, 06:41
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

jp50
Jadziu z tego co wiem to twój "facet"-wnuk nie będzie jeszcze musiał iśc do szkoły. Zależeć będzie to od woli rodziców, podobnie jak moja o rok młodsza wnuczka, też jeszcze nie będzie "musiała" iśc do szkoly w wieku 6-ciu lat. Ma to zależeć od woli matki.
Kaprys wielkiego Romcia szybko poszedł do kąta. Starsza wnuczka chodziła w mundurku miesiąc. Ponieważ u mojej córki jak to się mówi nie przelewa się, ten cholerny mundurek ja sponsorowałem i teraz powinienem żadać od Romea gotóweczki.
Cofam się pamięcią do własnych przeżyć związanych z reformami szkolnictwa. Ja byłem ostatnim rocznikiem, któru uczęszczał do podstawówki 7-io letniej. Póżniej nastała era 8-io latki. Syn zaczynając podtawówkę miał chodzić do dziesięciolatki, ktora wkrótce zmarła bez podania przyczyn bo już córka o trzy roczniki młodsza zaczynała ponownie ośmiolatkę. Jednak to co się dzieje przez ostatnie lata to jak dla mnie brak słów. Ja w każdym bądż razie nie chciałbym obecnie chodzic do szkoły i chodzi mi o ilość zmian jakie następują.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #36  
Nieprzeczytane 10-07-2008, 10:12
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Cytat:
Napisał ignesja
A co jeśli nie ma wyboru ? A w takiej sytuacji jest zdecydowana większość rodziców.Co wtedy Małgorzato 50 ?
Wybor jest zawsze droga ignesjo.Tylko trzeba chcieć .Ale najłatwiej jest posłać dzeicko do pierwszej lepszej szkoły "w ciemno"(bo rejonowa ,a trzeba by włozyć troche wysilku ,żeby poszukać innej -lub kasy i nie mow mi o tym ,ze "nie stac" część stać tylko sobie nie wyobrazają ,że zamiast kupuć kolejne g...mozna tyle kasy władowac w edukację-mnie nie bylo stać ,a placiłam kilkaset zł mies za szkołę córki- i nie żałuję).Następnie pod hasłem "że nie dyskutyję ze szkoła ,bo dziecko będzi cierpieć" ,lub "nie mam czasu" rodzice w najlepszym wypadku bywają w szkole raz na miesiac na wywiadowce-więc babcie zamiast jojczeć zastąpcie ich- wpadajcie w ciągu dnia ,reagujcie natychmiast na kazdą nieprawidlowość ,poddawajcie pomysly ,zaproponujcie coś.U nas jest utrwalony idiotyczny zwyczaj strachu przed szkoła ,lekarzem itd.Powtarzam to szkoła jest dla dzieci ,a nie odwrotnie.
Warto czasem pogadac z młodą nauczycielką ,ale nie na zasadzie worka z pretensjami tylko konstruktywnie.
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #37  
Nieprzeczytane 10-07-2008, 13:58
~gość: maja59's Avatar
~gość: maja59
 
Posty: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał tadeusz50
jp50
Jadziu z tego co wiem to twój "facet"-wnuk nie będzie jeszcze musiał iśc do szkoły. Zależeć będzie to od woli rodziców, podobnie jak moja o rok młodsza wnuczka, też jeszcze nie będzie "musiała" iśc do szkoly w wieku 6-ciu lat. Ma to zależeć od woli matki.
Kaprys wielkiego Romcia szybko poszedł do kąta. Starsza wnuczka chodziła w mundurku miesiąc. Ponieważ u mojej córki jak to się mówi nie przelewa się, ten cholerny mundurek ja sponsorowałem i teraz powinienem żadać od Romea gotóweczki.
Cofam się pamięcią do własnych przeżyć związanych z reformami szkolnictwa. Ja byłem ostatnim rocznikiem, któru uczęszczał do podstawówki 7-io letniej. Póżniej nastała era 8-io latki. Syn zaczynając podtawówkę miał chodzić do dziesięciolatki, ktora wkrótce zmarła bez podania przyczyn bo już córka o trzy roczniki młodsza zaczynała ponownie ośmiolatkę. Jednak to co się dzieje przez ostatnie lata to jak dla mnie brak słów. Ja w każdym bądż razie nie chciałbym obecnie chodzic do szkoły i chodzi mi o ilość zmian jakie następują.
Tadziu, ja ja chodziłam do przedostatniej klasy 7-mej. Potem była reforma i zrobili 10-cio latkę (tak,tak juz wtedy) i dlatego klasy w liceum numerowano VIII, IX,X i XI. Potem nie wiem w którym momencie nastała numeracja klas w szkołach średnich od I do IV. Od przywrócenia gminazjum (bardzo proszę fachowców o wyjaśnienie co to miało dać, bo co dało to sami widzimy) jest 6 klas podstawowych, 3 gimnazjum i 3 liceum. Niby dalej 12-cie lat nauki, ale gdzieś zgubiły się programy i młodzież wychodzi niedouczona. Nie wiem co dają i komu te reformy. Przepraszam nauczycieli, ale wydaje mi się, że stworzono tylko kolejne dyrektorskie stołki (gimnazja). Mogę czekać cierpliwie bo jak juz pisałam wnuczek ma dwa latka, ale cierpnę ze zgrozy na myśl o poziomie i nauczaniu obecnej szkoły/szkół.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #38  
Nieprzeczytane 10-07-2008, 15:21
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

maju59
Po podstawówce 7-io letniej, była 8-io latka i następnie po wielu latach próba wprowadzenia 10-io latki
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #39  
Nieprzeczytane 27-09-2008, 11:06
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Rodzice nie chcą słać sześciolatków do szkół.
http://www.polskatimes.pl/stronaglow...zkol,id,t.html
polecam ten artykuł
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #40  
Nieprzeczytane 27-09-2008, 11:20
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał Malgorzata 50
U nas jest utrwalony idiotyczny zwyczaj strachu przed szkoła ,lekarzem itd.Powtarzam to szkoła jest dla dzieci ,a nie odwrotnie.
Warto czasem pogadac z młodą nauczycielką ,ale nie na zasadzie worka z pretensjami tylko konstruktywnie.

Sama prawda, a w tym calym businesie to najgorsi sa dziadkowie, ktorzy wszystko wiedza lepiej. Szkola od 6 lat? Naturalnie, zupelnie normalne. Mozg czlowieka jest najbardziej wydajny od 3 - 18 lat.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
....Cztery Pory Roku.....LATO... tar-ninka Humor, zabawa - wątki archiwalne 131 29-09-2008 22:43
..... Cztery Pory Roku.....Wiosna.... tar-ninka Różności - wątki archiwalne 238 21-06-2008 08:18
Zdrowie a pora roku admin Profilaktyka i zdrowy styl życia 6 20-05-2008 11:08
Emerytury dla kobiet od 65 roku życia. kufa86 Polityka - wątki archiwalne 34 14-01-2008 14:21
KSIĄŻKI od 1945 roku. basza Kupię, sprzedam, zamienię 0 12-10-2007 19:05

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:30.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.