menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Dieta
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Dieta Doświadczenia (dobre i złe) na temat diet odchudzających i zdrowotnych, ale bez ogłoszeń dystrybutorów i awizytorów.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 12-04-2006, 09:19
Anonymous Anonymous jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2006
Posty: 43
Domyślnie Coś smacznego dla diabetyka


No właśnie, może polecicie coś smaczego, co diabetyk może jeść na śwęta. Założenia diety znam, że cukier be i węglowodany w ogóle i najlepiej tłuszcze zwierzęce, ale chciałabym te pierwsze "bezcukrowe" święta jakoś umilić mojemu mężowi, który nie wyobraża sobie Wielkanocy bez baby drożdżowej i będzie cierpiał przy rodzinnym świątecznym stole....

Pozdrawiam już świątecznie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 12-04-2006, 09:36
admin's Avatar
admin admin jest offline
Administrator
 
Zarejestrowany: Jan 2006
Miasto: ..
Posty: 1 882
Domyślnie Re: Coś smacznego dla diabetyka

Cytat:
Napisał omnia
No właśnie, może polecicie coś smaczego, co diabetyk może jeść na śwęta. Założenia diety znam, że cukier be i węglowodany w ogóle i najlepiej tłuszcze zwierzęce, ale chciałabym te pierwsze "bezcukrowe" święta jakoś umilić mojemu mężowi, który nie wyobraża sobie Wielkanocy bez baby drożdżowej i będzie cierpiał przy rodzinnym świątecznym stole....

Pozdrawiam już świątecznie

Na babę drożdżową chyba nic się nie da poradzić (niech małżowinek spyta lekarza jakiej wielkości kawałek może mu zaszkodzić na wszelki wypadek), ale znalazłam takie coś:

jako mazurek - orzechy (włoskie lub mieszane z laskowymi) w dużej
ilości z ubitą pianą z białek i 2 łyżkami mąki razowej (i proszkiem)
albo płatkami owsianymi. Można dodac fruktozę lub słodzik do smaku.

Albo tradycyjne przepisy na paschę przerobione w ten sposób, że zamiast cukru daje się fruktozę (lub słodzik) a z bakalii tylko orzechy.

Ciekawym pomysłem (z pl.rec.kuchnia) może być bezcukrowa (słodzikowo-fruktozowa) rolada Magdaleny Basset, z bitą śmietaną w środku.

http://glinki.com/?l=iuzmxs

Tylko czekoladę należałoby użyć taką gorzką 99 proc kakao lub dla diabetyków i zamiast cukru fruktozę. A bitą śmietanę zrobić z żelatyną a nie ze stabilizatorem.

Mam nadzieję, że wszystko się uda i kolega małżonek będzie miał słodkie święta - mimo wszystko
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 26-02-2007, 17:53
kanapka kanapka jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Posty: 1
Domyślnie

A ja jem wszystko tradycyjne tylko z umiarem
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 27-02-2009, 22:52
Jadzia_G's Avatar
Jadzia_G Jadzia_G jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Sosnowiec
Posty: 14 579
Domyślnie

Witam ! Dominiko napisz proszę co to jest za chleb typu KR-IRL ( mogę pomóc komuś w rodzinie) dzięki za cenne wskazówki. Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 28-02-2009, 00:25
Gabi K.'s Avatar
Gabi K. Gabi K. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 6 271
Domyślnie chleb typu KR-IRL

Jadziu, chleb typu KR-IRL
PRZEPIS POCHODZI ZE STRONY...
http://www.magdalirl.com.pl/

Przepis WZORCOWY wypieku chleba typu KR-IRL (mini chlebki).


Kaszę jaglaną 400g. oraz ryż biały (lepiej się klei) również 400g. gotujemy w jednym garnku (pojemność 4l.) ok. 20 minut. Przyprawy to: sól kamienna nie oczyszczona, również pieprz, kminek, ew. zioła wg uznania. Po zakończeniu gotowania całość pozostawiamy pod przykryciem na ok. 15 minut.
Ugotowane kasza i ryż (masa razem 800g.) wchłaniają wtedy całą użytą (2,5l.) do gotowania resztę wody, co następnie ułatwia formowanie i lepsze klejenie się tzw. "mini chlebków".

Dużą łyżką stołową nabieramy zmieszaną masę tj. kaszę z ryżem i z takiej objętości formujemy chleb tzw. cienkie "mini chlebki" (ugniatamy palcami).

Kładziemy na papierze do pieczenia, którym uprzednio pokryliśmy powierzchnię blachy.

Pieczemy w piekarniku (temp. 250 stopni C przez ok. 45 minut) tj. do momentu uzyskania tzw. "przyrumienienia".
Chlebek można przechowywać w chłodziarce przez ponad 7 dni. Na śniadanie i kolację zaleca się spożywanie 2-3 (mini chlebków)

Poziom cukru po spożyciu takiego chleba przez ok. 4-5 godzin utrzymuje się we krwi w kategoriach zalecane i dozwolone, powodując tym samym TRWAŁE UCZUCIE PEŁNEJ SYTOŚCI

Przepis pani z "Leśnego zakątka" - cytuję:

"Na podstawie powyższego przepisu wzięłam:

· 1 kubek kaszy jaglanej,
1 kubek ryżu
6,5 kubka wody
1 płaską łyżkę soli morskiej / takiej używam w kuchni /
2 łyżki miodu
1 łyżeczka pieprzu

Wymieszałam, gotowałam wg przepisu czyli 20 min. Przez ostatnie 3-4 minuty cały czas mieszałam aby nie przywarło do garnka, udało się.
Przykryłam na 15 min.

Po tym czasie przełożyłam do miski, żeby wystygło. Kasza miała konsystencję ugotowanych i utłuczonych ziemniaków. Do części dodałam mrożonych malin. Formowałam placki maczając palce w w wodzie. Część upiekłam w piekarniku,część usmażyłam na grylowej patelni z małą ilością oliwy.
Polecam pieczenie, przy smażeniu trochę pryska.

Z tej ilości wyszło 22 chlebki

Jaki smak ? dobre ! szczególnie te z malinami są słodko kwaśne, zajadłam popijając jogurtem.
Następnym razem pokombinuję z inną kaszą i z ziołami."
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 28-02-2009, 12:21
Jadzia_G's Avatar
Jadzia_G Jadzia_G jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Sosnowiec
Posty: 14 579
Domyślnie

Serdeczne dzięki - przekaże dalej. Miłego dnia Ci życze.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 08-03-2009, 11:19
Anna G's Avatar
Anna G Anna G jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Austria
Posty: 7 362
Uśmiech Dotyczy Diabetykow!

Poniewaz sama mam problemy z cukrem dlugo szukalam cos co by mnie oswiecilo i znalazlam swietny portal w ktorym jest doslownie wszystko: www.mojacukrzyca.org
Polecam. Pozdrawiam!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 09-02-2010, 13:25
Sadowska Dominika's Avatar
Sadowska Dominika Sadowska Dominika jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Posty: 29
Super CHLEB typu KR-IRL; dodajemy: OTRĘBY PSZENNE !!

MOTTO: Otyłość, Cukrzyca typu 2. Dla tych chorób to skuteczny żywieniowy przełom.

1A. TEMAT:
Przepis: uzupełniony i ZAKTUALIZOWANY.

P. S. Otręby pszenne stabilizują poziom cukru we krwi w sytuacji, gdy organizm odzyskuje tzw. __GLUKOZĘ naturalną z kaszy i ryżu.
Proces odzysku glukozy wydłuża się zapewniając człowiekowi kilkugodzinne uczucie sytości. Dla otyłości i cukrzycy typu 2 to skuteczny prozdrowotny przełom.

__Chleb typu KR-IRL z otrębami powoduje, że dolegliwość o nazwie ZAPARCIA staje się zapomnianym terminem historycznym.
WZDĘCIA tj. pęcznienie błonnika odbywają się w garnku, a nie w naszych jelitach. Wobec tego eliminujemy również i tą przykrą dolegliwość FINALNIE !!
Chleb z wymienionych składników, to obecnie jeden z najzdrowszych i najbardziej pożądanych produktów żywieniowych dla człowieka.
W diecie sportowców stanowi podstawowy element energetyczny.
Całodzienne wyżywienie, co oczywiste realizujemy w oparciu o CHLEB typu KR-IRL oraz produkty z tabel tzw. INDEKS ŻYWIENIOWY, tj. IŻ produktu.
Mamy zatem: ŻYWIENIE RACJONALNE; wg: IRL KRAKÓW !!

Zobacz też; na stronie instytutu: IRL KRAKÓW
__Skrót adresu strony w Internecie_______: MAGDALIRL
__ADRES_______: http://www.magdalirl.com.pl/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 09-02-2010, 15:25
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 22 932
Nie Witaj

Witaj i piszę Tobie już na wstępie;uuuuuuuuuuuuu.


Książki do wglądu;Zycie bez pieczywa-Wolfgang Lutz.
Jestes tym,co jesz. Gillian McKeith.


O dobroci chleba,opowiadasz na łamach naszego Forum.
Jako cukrzycy-insulino zależni,wiemy co znaczy zjedzenie 2 kromek chleba i pobieranie więcej insuliny.
Na tym własnie ten "WIC"polega.
Nie informować Pacjentów,co i ile maja jeść.Przecież kartofle i chleb oraz płatki nieszczęsne nie zaszkodzą.

A Firmy Farmeceutyczne czerpią niesamowite zyski z niewiedzy Pacjentów.
Bez komentarza reszta....
__________________
http://ewefew.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 18-04-2010, 23:21
agnieszka3 agnieszka3 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: góra kalwaria,mazowsze,polska
Posty: 25
Domyślnie

jemy,czasami rzeczy których nie wolno,ale to na tym polega,żeby coś się działo,oczywiście w granicach rozsądku.Damy sobie radę,dodatkowo pasja życiowa,żeby czas fajnie,miło i zdrowo pędził i aby tak dalej
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 08-07-2010, 18:55
zodiak's Avatar
zodiak zodiak jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Posty: 3
Domyślnie

Zgadzam sie z eledand !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 09-07-2010, 20:53
BarbarkaM's Avatar
BarbarkaM BarbarkaM jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Nov 2007
Miasto: Włoszczowa,Polska
Posty: 141
Domyślnie

Mam męża chorego na cukrzycę...Odkryto ją ponad rok temu.Na początku przestrzegał diety dokładnie....do dziś pije niesłodzoną herbatę.Ale....lubi też/i je/ciasto...Mam broszurkę z przepisami....Tylko,że ona leży.....i czeka na....nie wiem na co? Mąż uważa,że 2-krotnie w ciągu dnia podawana insulina/24 i 12 jednostek/+ gorzka herbata wystarczą...Jesli ktoś ma jakiś pomysł na smaczne danie chętnie zastosuję....zachęcę mojego "cukrzyka"...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 09-07-2010, 21:05
Sadowska Dominika's Avatar
Sadowska Dominika Sadowska Dominika jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Posty: 29
Domyślnie

Zawsze chodzi o NISKIE węglowodany. Jeśli tego Ty nie zrozumiesz i nie zastosujesz, problemy będą się coraz bardziej nasilać.
Zdrowo żyj !!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 09-07-2010, 21:14
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 22 932
Uśmiech

BarbaroM.Wszystko jest dozwolone i nikt a szczególnie Lekarz nie powie to p.Pani jest całkowicie zabronione.
Musisz sama jeść co i mąż i zachęcać go i nic nie mówić.Postaw na stół i jemy.
Ta sprawa Ciastek to i nie nowość u Cukrzyków, im nie wiem skąd to sie bierze.
Cukrzycy lubią słodkości-widac tego organizm sie domaga.
My jestesmy obydwoje cukrzykami i unikamy ciast-----ale i wtedy w młodości ich też nie jedliśmy.


Ciasto dla nas mogło całe życie nie istnieć.!!!!!!!!.



Dopiszą ludzie inne komentarze którzy maja do czynienia z Cukrem.
__________________
http://ewefew.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 14-11-2010, 20:29
Sadowska Dominika's Avatar
Sadowska Dominika Sadowska Dominika jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Posty: 29
Uwaga CUKRZYCA typu 2, OTYŁOŚĆ, zła DIETA nie !! WIEDZA, tak !

50. TEMAT.
WW, tj. WYMIENNIKI WĘGLOWODANOWE, wyłącznie jako; NISKIE węglowodany, to tak !!

MOTTO: WW, muszą uwzględniać JAKOŚĆ węglowodanów, to PODSTAWA.

PODPOWIEDŹ:
Na śniadanie zalecane są; 5 WW. Stanowi to ok. 100 gram ciemnego chleba, lub 5 sztuk gotowanych ziemniaków tj. ok. 400 gram, tychże ziemniaków.

Oczywiście 1 WW to 10 gram węglowodanów przyswajalnych.
Ja pomagam mojemu lekarzowi i dostosowałam te wymienniki do tabel z tzw. NISKIMI węglowodanami. Są to węglowodany, które po spożyciu podnoszą poziom cukru we krwi, w kategoriach dozwolonych, takie jak np. banan IŻ=20%, CHLEB typu KR-IRL; IŻ=2,6%, kasza, ryż, winogrona IŻ=12% i inne sklasyfikowane wg tzw. INDEKSU ŻYWIENIOWEGO, tj. IŻ produktu.

Uzyskałam wyraźną STABILIZACJĘ; poziomu cukru po spożyciu:
100 gram ciemnego chleba podnosi niestety poziom cukru o ok. 40% wzrostu, czyli wysoko.
400 gram ziemniaków gotowanych podnosi poziom cukru do 20% wzrostu, czyli nisko. Ryż podnosi ok. 18%, a banan 20%.
Chleb pszenno-żytni o ok. 74% wzrostu tj. tak bardzo wysoko jak czysta glukoza, istny HORROR !! Przykłady te wyraźnie pokazują, jak ogromne są różnice wzrostu poziomu cukru we krwi, po spożyciu węglowodanów, NIE UWZGLĘDNIONE w tabelach z WW !!

Czemu ludzie o tym NIE WIEDZĄ i męczą się, nie mogąc opanować POZIOMU CUKRU ?!

Osoby które będą się opierały wyłącznie na przeliczaniu WW, tj. wymienników węglowodanowych, i w swoim żywieniu będą brały pod uwagę wyłącznie ilość, nie patrząc na jakość, powtórzę na JAKOŚĆ !! tychże WW, a więc nie będą wiedziały jak wysoko podnosi się poziom cukru po spożyciu poszczególnych produktów, to SZALEJĄCE CUKRY będą u Nich zawsze !! i na zawsze, z wiadomymi konsekwencjami.

Należy uregulować poziom cukru po spożyciu, do niskiego tzw. zalecanego, w miarę stabilnego, a wtedy nasz lekarz będzie miał łatwiejsze zadanie. Dopasuj swoje WW do tabel z NISKIMI węglowodanami, tj. do 26% wzrostu, a zobaczysz ogromną różnicę i wyraźną stabilizację, poziomu cukru. Jednak po przeczytaniu i przemyśleniu tekstu poziom cukru nie zacznie się stabilizować. Dopiero wówczas, gdy wprowadzisz korekty w swoim jadłospisie, czyli zwyczajnie zamienisz produkty zjadane dotychczas w cukrzycy, zaobserwujesz stabilizację i polepszenie stanu zdrowia.
Dostosowanie się do tabel zalecane i dozwolone pozwala w 2-3 DNI ustabilizować poziom cukru we krwi i nie jest to trudne !!

1. Pamiętajmy, że poziom cukru we krwi nie podnosi ani POWIETRZE, ani WODA mineralna, lecz ZJADANE węglowodany.

WYSTARCZY zapoznać się z treścią publikacji,
Książka; pt._______: PORADNIK ŻYWIENIOWY człowieka w XXI wieku.
Publikacja zawiera tabele z różnymi produktami ponad 200 pozycji, sklasyfikowane wg tzw. INDEKSU ŻYWIENIOWEGO, tj. IŻ produktu. My wybieramy tabele tzw. zalecane i dozwolone. Wykluczamy produkty tzw. zakazane. Zaczynamy wtedy dopiero, opanowywać nasz cukier !! W rozdziale R35, zamieszczono kompendium wiedzy nt: afrodyzjaki, seks, hormony, testosteron.

WAŻNE:
Do momentu, gdy chory na cukrzycę nie zapozna się z jakością węglowodanów, tj. z NISKIMI węglowodanami, nie będzie w stanie dobrać właściwej dawki insuliny. Powinien, co oczywiste, dostosować swoją dietę do tabel z w/w węglowodanami. Jest oto tak: 1. Dawka insuliny zbyt duża, to mamy niedocukrzenie. 2. Dawka insuliny za mała, to mamy zbyt wysoki poziom cukru we krwi po spożyciu.

PUENTA:
Stosujemy niestety dawki insuliny na węch, na czucie, wg przypuszczeń. Jaki wynik: wytwarzamy takie cukrzycowe LOTTO, na chybił trafił, z szalejącymi cukrami w roli głównej.

UWAGA:
W cukrzycy bardzo pomaga, dostosowanie diety do tzw. NISKICH węglowodanów, i nie chodzi bynajmniej o ilość, czy o fakt, że są to cukry proste lub złożone. Chodzi o pełną wiedzę, czyli o to, aby móc klasyfikować węglowodany wg wzrostu poziomu cukru jaki powodują we krwi po spożyciu. Nie uwzględniają tego wymienniki WW węglowodanowe, które pokazują wyłącznie ilości węglowodanów jako ilości, a nie uwzględniają jakości !!

Stąd te tzw. SZALEJĄCE CUKRY !!

KONKLUZJA finalna:
Ilość żywności należy bezwzględnie dostosować do trybu życia, czyli zapotrzebowania energetycznego własnego organizmu. Najistotniejszym stabilizatorem wyrównywania braków energii u człowieka jest bez wątpienia tzw. CHLEB typu KR-IRL. Wskazana jest także zasadotwórcza cytryna ok. 2,5-4 sztuk/24h. Sok z cytryny neutralizuje kwasowość soków trawiennych pustego żołądka zmniejszając łaknienie.


R E F L E K S J A:
INDEKS ŻYWIENIOWY, a; INDEKS GLIKEMICZNY, to dwa różne spojrzenia na realia przyrodnicze.
IŻ; to identyfikacja ewolucyjnych dokonań przyrody. IG; to marketing, obłuda i biznes.

Tabele produktów wg tzw. INDEKSU ŻYWIENIOWEGO, tj. IŻ produktu; pomogą nam we właściwej ocenie, przy realnym doborze pokarmów dla nas biologicznie prawidłowych.

NISKIE węglowodany, znajdują się na stronie; **
Skrót adresu strony w Internecie_______: MAGDALIRL
ADRES_______: http://www.magdalirl.com.pl/

INSTYTUT naukowo-badawczy im. Prof. Ryszarda Lorenca w Krakowie. Dr inż. Jarosław MICHAŁ, telefon: 12 359 70 15, telefon/fax: 12 358 77 30, Info: INSTYTUT IRL KRAKÓW, Pn.-Pt. 10:00-17:00

ARTYKUŁ jest oczywiście do WOLNEGO wykorzystania. Proszę tylko zauważyć, że treści w tym artykule stanowią identyfikację zjawisk, które są wyewoluowane przez przyrodę, i każdy może sobie prawdy te potwierdzić. Wartość stanowią wyniki badań laboratoryjnych, a nie puste ciągle powtarzane frazesy, nieprawdy biologiczne, czyli zwyczajnie pospolite kłamstwa. Chodzi też o to, że stale mówimy o rozszerzaniu się chorób tzw. plaga otyłości oraz plaga cukrzycy typu 2, jako o chorobach cywilizacyjnych.

Dla nas tj. IRL KRAKÓW, określenie cywilizacja wiąże się z podawaniem ludziom wiedzy; prawdziwej i jasnej, oraz łatwej do potwierdzenia. Dopiero wtedy mówimy o cywilizacji, jako o pojęciu, bo samo słowo powtarzane wielokrotnie bez merytorycznych wyjaśnień nic nie uszczegóławia, a raczej utrudnia precyzyjną i logiczną ocenę prawd biologicznych.


MOTTO: Mądrość człowieka polega na respektowaniu dokonań przyrody i nie zmienianiu jej zasad. Moją intencją jest przekazać tę wiedzę, ponieważ swoje własne życie realizujemy TU i TERAZ. Autorem przedstawionego artykułu jest; Dr inż. Jarosław MICHAŁ; konsultant INSTYTUTU IRL KRAKÓW.

Powyższe treści dzięki uprzejmości autora, zamieścił/a: jw. **
P. S. Od siebie tylko dodam, że te proste zasady zwyczajnie działają. Polecam i pozdrawiam WSZYSTKICH, zwłaszcza tych z cukrzycą typu 2.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 16-11-2010, 17:34
Z.G's Avatar
Z.G Z.G jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Szwecja
Posty: 75
Domyślnie

Hej!
Moj maz tez ma cukrzyce ale lekarze w Szwecji wcale nie kaza trzymac zadnej diety.Sama rozmawialam z lekarzem i zdziwil sie,ze o to pytam. Oprocz cukru (ciasta i produkty z zawartoscia cukru) cukrzycy maga jesc wszystko i zyc jak normalni ludzie. Maz pracuje i ma sie dobrze.
Pozdrawiam: Z.G
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:33.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.