menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > eSenior
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

eSenior Komputer, internet, telekomunikacja - tu prosimy o pomoc i pomagamy rozwiązać problemy związane z obsługą komputera i korzystaniem z internetu. Dyskusje na temat korzystania z internetu, dzielenie się nowymi odkryciami. Zapraszamy też do zadawania ogólnych pytań i udzielania odpowiedzi w serwisie www.senior.pl/porady/Komputery-Internet przy czym pytania związane z forum i KSC prosimy zadawać na forum :)

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #2121  
Nieprzeczytane 05-11-2013, 15:36
Frat's Avatar
Frat Frat jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2013
Miasto: nad Wisłą
Posty: 3 000
Domyślnie

Cytat:
Napisał Elżbieta V
- chyba nic nie utraciłam bo wszystko mam jak poprzednio tzn ustawienia, zakładki, hasła
- zniknąl mi dodatek WOT ale go sciągnełam ponieważ przy wyszukiwaniu stron daje mi sygnał i nie otwieram jak jest czerwone kółko.
Tak przy okazji pokażę jakie mam dodatki i proszę o podpowiedź co jeszcze jest mi potrzebne a może coś wyrzucić?

Trudno radzić Ci coś w sprawie dodatków, bo niektóre z nich związane są z zainstalowanym oprogramowaniem. U mnie są np. dwa dodatki współpracujące z Norton Internet Security.
Z dodatków uniwersalnych godny uwagi jest DoNotTrackMe, który zatrzymuje śledzenie naszej aktywności w sieci. Te, które masz, sprawiają wrażenie przydatnych, choć spośród wymienionych używam tylko AdBlock'a.
__________________
Dyskusja to sposób sprzeciwiania się, który umacnia innych w ich błędach.
Ambrose Bierce
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2122  
Nieprzeczytane 05-11-2013, 15:40
Frat's Avatar
Frat Frat jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2013
Miasto: nad Wisłą
Posty: 3 000
Domyślnie

Cytat:
Napisał Vika
Witam.Próbuję jeszcze rozwiązać problemy,
otwarłam podany wyżej link i na wstępie czytam;
"Twój Firefox jest nieaktualny i może zawierać luki stwarzające zagrożenie bezpieczeństwa! "
Nie wiem co robić, czy rzeczywiście muszę aktualizować?
Jeśli chodzi tylko o zwykłą aktualizację (z poziomu Firefoxa), to nie ma się czego obawiać i warto wykonać. To niczym nie grozi poza ewentualnym wyłączeniem jakiegoś dodatku, który może okazać się niekompatybilny z nową wersją.
__________________
Dyskusja to sposób sprzeciwiania się, który umacnia innych w ich błędach.
Ambrose Bierce
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2123  
Nieprzeczytane 05-11-2013, 16:19
Vika Vika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Polska
Posty: 6 249
Domyślnie

Cytat:
Napisał Frat
Jeśli chodzi tylko o zwykłą aktualizację (z poziomu Firefoxa), to nie ma się czego obawiać i warto wykonać. To niczym nie grozi poza ewentualnym wyłączeniem jakiegoś dodatku, który może okazać się niekompatybilny z nową wersją.
Dziękuję Frat.
Tylko nie wiem,czy dobrze zrozumiałam.
Dotąd nie wiedziałam że mam nieaktualną wersję,nic ze strony Mozilla Firefox nie wskazywało na to/chyba że aktualizuje się automatycznie i nie wiem o tym/.
Natomiast to ze mam nieaktualną wersję dowiedziałam się z tych linków podanych przez Ciebie i Stefana.
Stąd pytanie;czy otworzyć np.podany przez Ciebie link i korzystając z podanej strony aktualizować przeglądarkę.
Zaktualizowałam jakiś czas temu Internet Explorer to teraz nie nadaje się do użytku.Bez przerwy komunikat; brak formantów ActiweX
Dlatego tak się obawiam cokolwiek aktualizować.
Komp.jest ustawiony na cotygodniowe aktualizacje automatyczne,ale czy dotyczy przeglądarek ? Będę wdzięczna za podpowiedż.
Pozdrawiam.
__________________
"Rany się zabliźniają, ale blizny rosną wraz z nami''.St.Jerzy Lec

http://www.okruszek.org.pl/
https://www.pajacyk.pl/
https://polskieserce.pl/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2124  
Nieprzeczytane 05-11-2013, 16:49
Frat's Avatar
Frat Frat jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2013
Miasto: nad Wisłą
Posty: 3 000
Domyślnie

Cytat:
Napisał Vika
Dziękuję Frat.
Tylko nie wiem,czy dobrze zrozumiałam.
Dotąd nie wiedziałam że mam nieaktualną wersję,nic ze strony Mozilla Firefox nie wskazywało na to/chyba że aktualizuje się automatycznie i nie wiem o tym/.
Natomiast to ze mam nieaktualną wersję dowiedziałam się z tych linków podanych przez Ciebie i Stefana.
Stąd pytanie;czy otworzyć np.podany przez Ciebie link i korzystając z podanej strony aktualizować przeglądarkę.
Zaktualizowałam jakiś czas temu Internet Explorer to teraz nie nadaje się do użytku.Bez przerwy komunikat; brak formantów ActiweX
Dlatego tak się obawiam cokolwiek aktualizować.
Komp.jest ustawiony na cotygodniowe aktualizacje automatyczne,ale czy dotyczy przeglądarek ? Będę wdzięczna za podpowiedż.
Pozdrawiam.
Co do aktualizacji Firefoxa, to myślę, że każda z tych metod jest dobra, ale będzie najprościej jeśli zrobisz to tak:
W otwartym oknie Firefoxa klikasz na "Pomoc" i wybierasz "O programie Firefox". Następnie klikasz na "Znajdź aktualizacje".
Dalej już poleci samo i na zakończenie każe Ci uruchomić FF ponownie lub zrobi to sam.

Jeśli chodzi o Internet Explorer, to jest on integralną częścią Widowsów i powinien aktualizować się razem z systemem. Możliwe, że jest coś źle ustawione w opcjach internetowych. Czy on w ogóle nie daje się otworzyć?
__________________
Dyskusja to sposób sprzeciwiania się, który umacnia innych w ich błędach.
Ambrose Bierce
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2125  
Nieprzeczytane 05-11-2013, 17:15
Stefan's Avatar
Stefan Stefan jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 3 762
Domyślnie

Do Viki.
Aktualizacje dla komputera (np. dla systemu (Windows XP czy 7)) to nie to samo co aktualizacja Firefoxa.
Dla Firefoxa sprowadzają się one do instalowania nowych, kolejnych wersji.
Aktualna wersja Firefoxa to 25.0.
Nie błądź po komputerze tylko zawsze tego co jego dotyczy szukaj - przy włączonym - w Pomoc. Masz ją na belce na samej górze.
Kliknij tam i w tym okienku "O programie Firefox"

masz wersję. Widać, że nieaktualna, 24-ta.
Więc kliknij "Znajdź aktualizacje..". I samo poleci. Wykonuj tylko polecenia instalatora.

Aktualizować FF należy. Kolejne wersje są bezpieczniejsze. To antidotum na hakerów, którzy, jak wiadomo, nie próżnują.

W Opcjach FF można/trzeba zaznaczyć, żeby powiadamiał Cię, że jest aktualizacja, czyli nowa wersja FF. Ty pewnie tego nie zrobiłaś więc nie byłaś powiadamiana.
Możesz tam zaznaczyć ażeby sam aktualizował, nie pytając, automatycznie.
Ale zaglądaj często u góry do Pomoc. Tam są i inne ważne dla Ciebie porady. Coś z tego wskazał Frat w swoim linku.

Powodzenia.
J.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2126  
Nieprzeczytane 05-11-2013, 17:32
Vika Vika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Polska
Posty: 6 249
Domyślnie

Cytat:
Napisał Frat
Co do aktualizacji Firefoxa, to myślę, że każda z tych metod jest dobra, ale będzie najprościej jeśli zrobisz to tak:
W otwartym oknie Firefoxa klikasz na "Pomoc" i wybierasz "O programie Firefox". Następnie klikasz na "Znajdź aktualizacje".
Dalej już poleci samo i na zakończenie każe Ci uruchomić FF ponownie lub zrobi to sam.

Jeśli chodzi o Internet Explorer, to jest on integralną częścią Widowsów i powinien aktualizować się razem z systemem. Możliwe, że jest coś źle ustawione w opcjach internetowych. Czy on w ogóle nie daje się otworzyć?

Ok.próbuję z tym FF.

Strona Internet Explorer otwiera się ,ale jak wygląda to coś strasznego. Nie da się nic wyszukać,nie aktualizuje jak poprzednio,nie wyszukuje aktualizacji,nie sprawdza czy" nie ma złośliwego oprogramowania"-coś takiego miałam poprzednio.
U góry tylko informacja o braku formantów Activex, a w dodatku wyswietla się ikonka;błąd na stronie.Pewnie byłoby bezpieczniej odinstalować to,ale na razie czekam jeszcze.
Dziękuję.
__________________
"Rany się zabliźniają, ale blizny rosną wraz z nami''.St.Jerzy Lec

http://www.okruszek.org.pl/
https://www.pajacyk.pl/
https://polskieserce.pl/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2127  
Nieprzeczytane 05-11-2013, 18:29
Stefan's Avatar
Stefan Stefan jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 3 762
Domyślnie

Do Elżbiety.
To super, że Ci się udało, iże nic nie utraciłaś. A jakie dodatki do Firefox'a? Pokazywałem to nie raz w wątku założonym na jego właśnie temat (patrz cztery Przyklejone u góry w dziale eSenior).

Z tymi dodatkami to jest różnie, a jest ich mnóstwo. Wszystko zależy od preferencji. Oczywiście można ich też wcale nie mieć. Tylko że one, niektóre, naprawdę podnoszą albo bezpieczeństwo, albo funkcjonalność (sprawność), albo komfort pracy komputera i użytkownikowi.
Jest takich powiedzmy kilkanaście.
Ale jest też prawdą, że "co za dużo, to nie zdrowo". Komputer słaby, którego dysk ma pojemność kilkudziesięciu GB i pamięć RAM rzędu np. 500 MB, nie powinien ich mieć np. ze 20.
Ja na moim słabym XP-eku mam ich siedem:



Umyślnie uchwyciłem na screenie także pasek kart (ten kolorowy u góry).
Żeby pokazać efekt działania dodatku ColorfulTabs. I w zasadzie tylko z niego mógłbym ewent. zrezygnować. Z pozostałych - w żadnym przypadku.
Nie będę ich tu opisywał. Już to robiłem -wskazałem wątek.

Natomiast w drugim komputerze, laptopie, który ma dysk 300GB i RAM 4000MB, tych dodatków mam dwa razy więcej.
To trudno opisać które do czego, i które kiedy i z jakim programem się instalują. Nieraz bez naszej woli.
Jedno jest pewne:
bardzo łatwo się je instaluje, a także odinstalowuje.
I bardzo łatwo się je sprawdza, ich niezbędność (lub - nie). Oraz ich wpływ na komputer, efekt ich działania. Mają w oknie Dodatki takie przyciski Wyłącz/Włącz i Usuń.

Powodzenia.
S.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2128  
Nieprzeczytane 05-11-2013, 18:53
Frat's Avatar
Frat Frat jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2013
Miasto: nad Wisłą
Posty: 3 000
Domyślnie

Cytat:
Napisał Vika
Ok.próbuję z tym FF.

Strona Internet Explorer otwiera się ,ale jak wygląda to coś strasznego. Nie da się nic wyszukać,nie aktualizuje jak poprzednio,nie wyszukuje aktualizacji,nie sprawdza czy" nie ma złośliwego oprogramowania"-coś takiego miałam poprzednio.
U góry tylko informacja o braku formantów Activex, a w dodatku wyswietla się ikonka;błąd na stronie.Pewnie byłoby bezpieczniej odinstalować to,ale na razie czekam jeszcze.
Dziękuję.
IE nie da się odinstalować. Można tylko wyłączyć jego funkcjonowanie w systemie.
Nie wiem na czym polega Twój problem, więc proponuję Ci narzędzie naprawcze ze strony:
http://support.microsoft.com/mats/ie...d_safety/pl-pl

W oknie narzędzia Fixit, kliknij na "Zaawansowane - pobierz narzędzie".
Zapisz gdzieś ten pobrany plik, a następnie uruchom go i działaj zgodnie z podanymi instrukcjami. Być może to pomoże.
__________________
Dyskusja to sposób sprzeciwiania się, który umacnia innych w ich błędach.
Ambrose Bierce
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2129  
Nieprzeczytane 05-11-2013, 19:01
wuere'le's Avatar
wuere'le wuere'le jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 2 995
Domyślnie

Cytat:
Napisał Stefan
Do Elżbiety.
To super, że Ci się udało, iże nic nie utraciłaś. A jakie dodatki do Firefox'a? Pokazywałem to nie raz w wątku założonym na jego właśnie temat (patrz cztery Przyklejone u góry w dziale eSenior).

Z tymi dodatkami to jest różnie, a jest ich mnóstwo. Wszystko zależy od preferencji. Oczywiście można ich też wcale nie mieć. Tylko że one, niektóre, naprawdę podnoszą albo bezpieczeństwo, albo funkcjonalność (sprawność), albo komfort pracy komputera i użytkownikowi.
Jest takich powiedzmy kilkanaście.
Ale jest też prawdą, że "co za dużo, to nie zdrowo". Komputer słaby, którego dysk ma pojemność kilkudziesięciu GB i pamięć RAM rzędu np. 500 MB, nie powinien ich mieć np. ze 20.
Ja na moim słabym XP-eku mam ich siedem:



Umyślnie uchwyciłem na screenie także pasek kart (ten kolorowy u góry).
Żeby pokazać efekt działania dodatku ColorfulTabs. I w zasadzie tylko z niego mógłbym ewent. zrezygnować. Z pozostałych - w żadnym przypadku.
Nie będę ich tu opisywał. Już to robiłem -wskazałem wątek.

Natomiast w drugim komputerze, laptopie, który ma dysk 300GB i RAM 4000MB, tych dodatków mam dwa razy więcej.
To trudno opisać które do czego, i które kiedy i z jakim programem się instalują. Nieraz bez naszej woli.
Jedno jest pewne:
bardzo łatwo się je instaluje, a także odinstalowuje.
I bardzo łatwo się je sprawdza, ich niezbędność (lub - nie). Oraz ich wpływ na komputer, efekt ich działania. Mają w oknie Dodatki takie przyciski Wyłącz/Włącz i Usuń.

Powodzenia.
S.

Też mam kilka dodatków:

Przechwytywanie.JPG

Małe wyszło, ale wystarczy kliknąć na obrazek i sie powiększy.
__________________
"...trzeba z żywymi naprzód iść..."

https://widzewieckomentuje.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2130  
Nieprzeczytane 05-11-2013, 19:25
Stefan's Avatar
Stefan Stefan jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 3 762
Domyślnie

Nie szkodzi, Romku. Powiększyło się.
I Ty również masz 7. Tylko po co Ci tyle translatorów. Zostaw ten z dużą literą T.
A w ich miejsce weź coś pożytecznego.
Pozdrawiam.
J.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2131  
Nieprzeczytane 05-11-2013, 19:34
frasag's Avatar
frasag frasag jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Katowice
Posty: 1 674
Domyślnie Witam.

Też dołożę swoje 3 grosze w sprawie dodatków.Pozdrawiam wszystkich.
__________________
Żyj tak, jakbyś miał umrzeć jutro- ucz się tak, jakbyś miał żyć wiecznie.(M.Gandhi)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2132  
Nieprzeczytane 05-11-2013, 20:44
wuere'le's Avatar
wuere'le wuere'le jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 2 995
Domyślnie

Cytat:
Napisał Stefan
Nie szkodzi, Romku. Powiększyło się.
I Ty również masz 7. Tylko po co Ci tyle translatorów. Zostaw ten z dużą literą T.
A w ich miejsce weź coś pożytecznego.
Pozdrawiam.
J.

Dzięki, a co proponujesz?
__________________
"...trzeba z żywymi naprzód iść..."

https://widzewieckomentuje.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2133  
Nieprzeczytane 05-11-2013, 21:00
krystynas53's Avatar
krystynas53 krystynas53 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: dolnośląskie
Posty: 842
Domyślnie

No i jak tu nie wchodzić. Dzisiaj znowu czegoś się dowiedziałam. Dzięki.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2134  
Nieprzeczytane 06-11-2013, 08:44
Stefan's Avatar
Stefan Stefan jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 3 762
Domyślnie

Cytat:
Napisał wuere'le
Dzięki, a co proponujesz?
Romku.
Usuń: avast WebRep, gTranslator i ImTranslator.

Z moich siedmiu weź te pięć środkowe.
Opisy masz w moim wątku, (także w oknie Dodatki - jak je zainstalujesz).
Pytaj na priv.
Pozdrawiam.
J.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2135  
Nieprzeczytane 06-11-2013, 15:37
Vika Vika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Polska
Posty: 6 249
Domyślnie

Cytat:
Napisał Stefan
Do Viki.
Aktualizacje dla komputera (np. dla systemu (Windows XP czy 7)) to nie to samo co aktualizacja Firefoxa.
Dla Firefoxa sprowadzają się one do instalowania nowych, kolejnych wersji.
Aktualna wersja Firefoxa to 25.0.
Nie błądź po komputerze tylko zawsze tego co jego dotyczy szukaj - przy włączonym - w Pomoc. Masz ją na belce na samej górze.
Kliknij tam i w tym okienku "O programie Firefox"

masz wersję. Widać, że nieaktualna, 24-ta.
Więc kliknij "Znajdź aktualizacje..". I samo poleci. Wykonuj tylko polecenia instalatora.

Aktualizować FF należy. Kolejne wersje są bezpieczniejsze. To antidotum na hakerów, którzy, jak wiadomo, nie próżnują.

W Opcjach FF można/trzeba zaznaczyć, żeby powiadamiał Cię, że jest aktualizacja, czyli nowa wersja FF. Ty pewnie tego nie zrobiłaś więc nie byłaś powiadamiana.
Możesz tam zaznaczyć ażeby sam aktualizował, nie pytając, automatycznie.
Ale zaglądaj często u góry do Pomoc. Tam są i inne ważne dla Ciebie porady. Coś z tego wskazał Frat w swoim linku.

Powodzenia.
J.
Stefanie, u mnie ta tabelka o "programie" jest zupełnie inna,ale nic to,kliknęłam w link i zaktulizowałam do najnowszej wersji.Zdziwiłam się ,czemu nie było aktualizacji skoro w opcjach było zaznaczone aktualizacje automatyczne.
Wczoraj nie zdążyłam już odpowiedzieć,,,gdy zaczęłam z tym Explorerem wszystko się zawiesiło tak jakby atak jakichś wirusów, a w dodatku laptop nagle zaczął grzać jak piec.
Wyłączyć mogłam tylko awaryjnie.

Bardzo mnie niepokoi tez pamięć RAM.
Nie rozumiem,dlaczego pamięć schodzi do 3 MB
w czasie gdy np. w nocy komputer jest zupełnie wyłączony. Myślałam,że pamieć i to w takim stopniu zużywa się podczas pracy komputera na jakichś szczególnie obciążających programach.
__________________
"Rany się zabliźniają, ale blizny rosną wraz z nami''.St.Jerzy Lec

http://www.okruszek.org.pl/
https://www.pajacyk.pl/
https://polskieserce.pl/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2136  
Nieprzeczytane 06-11-2013, 15:42
Vika Vika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Polska
Posty: 6 249
Domyślnie

Cytat:
Napisał Frat
IE nie da się odinstalować. Można tylko wyłączyć jego funkcjonowanie w systemie.
Nie wiem na czym polega Twój problem, więc proponuję Ci narzędzie naprawcze ze strony:
http://support.microsoft.com/mats/ie...d_safety/pl-pl

W oknie narzędzia Fixit, kliknij na "Zaawansowane - pobierz narzędzie".
Zapisz gdzieś ten pobrany plik, a następnie uruchom go i działaj zgodnie z podanymi instrukcjami. Być może to pomoże.
Frat....zrobiłam tak,ściągnęłam mimo ostrzeżenia plik, ale okazało się że ma aż 40MB,,a poza tem zdałam sobie sprawę,że i tak pewnie sobie z tym nie poradzę, bo po chwili na ekranie wszystko zawisło i musiałam wyłączać awaryjnie. Chyba nie obejdzie się bez wizji lokalnej

Stefan, Frat, serdecznie dziękuję za wszelkie porady i pomoc.
Z wyrazami podziwu;
B.
__________________
"Rany się zabliźniają, ale blizny rosną wraz z nami''.St.Jerzy Lec

http://www.okruszek.org.pl/
https://www.pajacyk.pl/
https://polskieserce.pl/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2137  
Nieprzeczytane 06-11-2013, 18:53
Stefan's Avatar
Stefan Stefan jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 3 762
Domyślnie

Benko.
A jeszcze może spróbuj włączać Internet Explorer (bez dodatków).

Masz go tutaj: Akcesoria -> Narzędzia systemowe, i dalej w prawo.
Tak jak Defragmentację szukaliśmy - pamiętasz?

Powodzenia.
S.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2138  
Nieprzeczytane 06-11-2013, 19:11
Elżbieta V's Avatar
Elżbieta V Elżbieta V jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: kujawsko-pomorskie
Posty: 1 208
Domyślnie

Cytat:
Napisał Frat
Z dodatków uniwersalnych godny uwagi jest DoNotTrackMe, który zatrzymuje śledzenie naszej aktywności w sieci.
Ciekawy jest ten polecany dodatek. Okazuje się że jesteśmy na kazdym kroku i stronie śledzeni. Myślę, że jak AdBlock Plus blokuje reklamy tak ten będzie blokował śledzące nas Firmy. Dołożyłam sobie też dodatki ScrapBook i ColorfulTabs Pozdrawiam Ela
__________________
Bądź mądry, mądrością innych. (***) Ela.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2139  
Nieprzeczytane 06-11-2013, 19:43
wuere'le's Avatar
wuere'le wuere'le jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 2 995
Domyślnie

Cytat:
Napisał Stefan
Romku.
Usuń: avast WebRep, gTranslator i ImTranslator.

Z moich siedmiu weź te pięć środkowe.
Opisy masz w moim wątku, (także w oknie Dodatki - jak je zainstalujesz).
Pytaj na priv.
Pozdrawiam.
J.

Janku dzięki, pousuwałem co kazałeś, niektóre zainstalowałem.
Pozdrawiam.
__________________
"...trzeba z żywymi naprzód iść..."

https://widzewieckomentuje.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2140  
Nieprzeczytane 07-11-2013, 11:12
Stefan's Avatar
Stefan Stefan jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 3 762
Domyślnie Zabezpieczenie komputera prze śledzeniem - do FF dodatek DoNotTrackMe

Witaj Romku.
Poleciłem Ci pięć dodatków. Zapomniałem o jeszcze jednym, bardzo przydatnym. To ten, który także Frat polecał - DoNotTrackMe.
Ja mam go od dawna, w laptopie. Weź go koniecznie, zabezpieczysz się przed szpiegowaniem.
Oto jego opis:
.

Ci co mają przeglądarkę Google Chrome też mogą go mieć
IE nie.

Pozdrawiam.
J.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Pomogę. Sewani Różne 1 03-04-2011 08:29
Pomogę każdemu - część IV emka46 eSenior 509 08-06-2010 09:06
Pomogę każdemu część 3-cia emka46 eSenior 509 01-01-2010 14:29
Niedożywienie – grozi każdemu NieDajSieZjescChorobie Choroby, badania, terapie 3 15-06-2009 16:33
Pomogę każdemu Kacper22 eSenior 548 31-12-2008 19:46

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:17.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.