menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.zdrowie.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 26-09-2008, 10:51
kika10 kika10 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Posty: 2
Domyślnie cukrzyca typu 1

Cytat:
Napisał malwina
Myslę, że Ty się nie mozesz pogodzic z jej chorobą, w związku z czym nie masz siły przekonywania jej samej.Chyba "te skrzydełka kwocze" troszke ciążą...Wiesz,że przy cukrzycy trzeba wiedzy i drakońskiej dyscypliny w diecie i lekarstwach...to tyle i aż tyle...

Moja córka jest 10latką , chodzi do normalnej szkoły podstawowej ma kontakt ze zdrowymi dziećmi .Zachorowała mając 4 lata.Ja nie jestem matką nadopiekuńczą lecz tylko dbam o jej dobro ,pracuję zawodowo i pomimo tego poświęcam dzieciom dużo czasu .Posiadam sporą wiedzę na temat tej choroby ,diety no i drakońskiej dyscypliny,związanej z leczeniem .Pragnę przypomnieć że córka ma osobista pompę ,a kto jest zorientowany to wie że aby ją dobrze obsługiwać jest pojęcie nie lada wiedzy. mój problem polega na tym że pielęgniarka szkolna tej wiedzy nie posiada ,nie chce sobie pozwolić pomóc w uzupełnieniu wiedzy na temat tej choroby.
W związku z tym dochodzi do niepokojących sytuacji a mianowicie:
-podaje posiłki uzupełniajace przy lekkim niedocukrzeniu bez konsultacji ze mną a ponieważ nie wie ile ,robi to niepotrzebnie bo w efekcie tego jest póżniej duży skok cukru.
-stresuje ją poprzez natarczywe przywoływanie do gabinetu przy pomocy 2 dziewczynek z jej klasy.Efektem tego jest brak akceptacji ze strony większości klasy.Wyobraźnia tych dzieci sprowadza się do tego że dzieci uważaja córkę za kogoś nienormalnego .
Ja myślałam że pojęcie takie już dawno nie funkcjonuje w naszym XXI-wiecznym społeczeństwie.
Ta szkoła jest szkołą integracyjną dlatego uważam że właśnie tam powinno uczyć się dzieci tolerancji i zrozumienia .Nie robić szumu niepotrzebnie , traktować takie dzieci na równi z innymi lecz tylko być bardziej czujnym w razie niepokojących objawów choroby.
Odczuwam ogromny żal z powodu takiego braku profesjonalizmu najgorsze jest to ,że nikt z dyrekcji nie widzi problemu w niewiedzy pielęgniarki lecz dopatruja się mojej winy zarzucajac mi brak dbałości o córke, a ja po prostu chcę dziecko nauczyć samodzielności ,co nie odbywa się bez mojej uważnej kontroli.
Wypowiedź moja jest przepełniona goryczą i żalem mam tego świadomość ,jednak wiem, że właśnie wśród was znajdę zrozumienie i ewentualną pomoc.

Pozdrawiam!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #22  
Nieprzeczytane 26-09-2008, 11:08
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał soczek55
Wiem i nie zadawaj niestosownych pytan komus kto na tą chwile z alkoholem nie ma nic wspolnego .Takie pytanie zadane komukolwiek jest niestosowne.
Pytanie bylo do osobnika, ktory sie wypowiadal w temacie o alkoholikach - nijakim "soczku 55 - prawniku". Czyzbym sie pomylila? Nie bede Ci wstawiac nauk ale wez sobie gleboko do serca, ze alkohol zawiera duzo cukru i powinno sie go unikac jak diabla kiedy jest sie "cukrzykiem".
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #23  
Nieprzeczytane 26-09-2008, 11:37
xyz58 xyz58 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: May 2008
Posty: 339
Domyślnie

Cytat:
Napisał marbella123
Pytanie bylo do osobnika, ktory sie wypowiadal w temacie o alkoholikach - nijakim "soczku 55 - prawniku". Czyzbym sie pomylila? Nie bede Ci wstawiac nauk ale wez sobie gleboko do serca, ze alkohol zawiera duzo cukru i powinno sie go unikac jak diabla kiedy jest sie "cukrzykiem".
Dziekuje za rade , a scislej dobra intencje, choc bardzo spózniona , no ale dobra rada jest wciaż aktualna.Osobiscie wychodze z założenia ,ze najpierw nalezy sobie radzic samemu a potem zwracac sie o rade do innych.Mam jeszcze swoja osobowosc i nie jestem jeszcze " nijaki"czyli czlowiek bez tożsamosci. Pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #24  
Nieprzeczytane 26-09-2008, 11:41
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał soczek55
Dziekuje za rade , a scislej dobra intencje, choc bardzo spózniona , no ale dobra rada jest wciaż aktualna.Osobiscie wychodze z założenia ,ze najpierw nalezy sobie radzic samemu a potem zwracac sie o rade do innych.Mam jeszcze swoja osobowosc i nie jestem jeszcze " nijaki"czyli czlowiek bez tożsamosci. Pozdrawiam.

Powoli dochodzimy do pozytywnych wnioskow. Pozdrawiam.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #25  
Nieprzeczytane 26-09-2008, 11:53
lawenda's Avatar
lawenda lawenda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 6 536
Domyślnie

WITAJ TY KTÓRA WYBYŁA A TERAZ WRÓCIŁA

Cukrzyca, to jest taka przyjacółka, która potrafi wszystko. Ja pewnie jej nie odpowiadam, bo mi daje popalić jak trza. Ale żyjemy sobie zgodnie i pięknie się różnimy.
Tak na poważnie.
Zdecydowanie poważnie traktować zalecenia specjalistów i zwyczajnie żyć
Odpowiedź z Cytowaniem
  #26  
Nieprzeczytane 26-09-2008, 11:53
xyz58 xyz58 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: May 2008
Posty: 339
Domyślnie

Cytat:
Napisał marbella123
Powoli dochodzimy do pozytywnych wnioskow. Pozdrawiam.
Proponuje zakonczyc wnioskowanie na tym etapie.Pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #27  
Nieprzeczytane 26-09-2008, 12:03
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał lawenda
WITAJ TY KTÓRA WYBYŁA A TERAZ WRÓCIŁA

Cukrzyca, to jest taka przyjacółka, która potrafi wszystko. Ja pewnie jej nie odpowiadam, bo mi daje popalić jak trza. Ale żyjemy sobie zgodnie i pięknie się różnimy.
Tak na poważnie.
Zdecydowanie poważnie traktować zalecenia specjalistów i zwyczajnie żyć

Lawendo, wlasnie tak nalezy postepowac. Musze to koniecznie powtorzyc "slowiczkowi" - on wlasnie tak podchodzi do sprawy.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #28  
Nieprzeczytane 26-09-2008, 12:06
lawenda's Avatar
lawenda lawenda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 6 536
Domyślnie

Nareszcie jesteś i bardzo dobrze interpretujesz moje doświadczenie z "przyjaciółką"
Odpowiedź z Cytowaniem
  #29  
Nieprzeczytane 07-11-2008, 22:29
ryszardmidleton ryszardmidleton jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 1
Post

moja zona hruje na cukszyce inadcisnienie ostatnio bola ja mocno plecy czy morze tobyc zwizane ztymi chorobami
Odpowiedź z Cytowaniem
  #30  
Nieprzeczytane 28-12-2008, 19:52
Uleczka Uleczka jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Posty: 2
Post

CZESC;] chcialam wlasnie sie zapytac kogos z was jak to jest??
Poniewaz nie dawno dowiedzialam sie ze mam podwyzszony cukier we krwi,
nawet bardzo duzo co do normy,i nie wiem czy to moga byc juz wskazania na to ze to cukrzyca??;/
Bardzo sie jej obawiam...
czekam na jakie kolwiek odpowiedzi
Odpowiedź z Cytowaniem
  #31  
Nieprzeczytane 28-12-2008, 19:53
Uleczka Uleczka jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Posty: 2
Post

CZESC;] chcialam wlasnie sie zapytac kogos z was jak to jest??
Poniewaz nie dawno dowiedzialam sie ze mam podwyzszony cukier we krwi,
nawet bardzo duzo co do normy,i nie wiem czy to moga byc juz wskazania na to ze to cukrzyca??;/
Bardzo sie jej obawiam...
czekam na jakie kolwiek odpowiedzi
Odpowiedź z Cytowaniem
  #32  
Nieprzeczytane 26-01-2009, 21:53
Jadwiga60 Jadwiga60 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2007
Miasto: łodzkie
Posty: 23
Domyślnie

Ja na wiadomosc , że mam przyjaciółkę cukrzyce wpadłam w depresję, wiem trudno to zaakceptowac , ale radze spróbowac, biorę analog insuliny Lantus, poprawiło to komfort życia na tyle że funkcjonuję prawie normalnie, powikłania jakby się cofneły, mam często juz tego dosc , ale strach przed powikłaniami jest silniejszy i walczę dalej. pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #33  
Nieprzeczytane 31-03-2009, 16:18
mojtrening.blox.pl's Avatar
mojtrening.blox.pl mojtrening.blox.pl jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Posty: 6
Post

Cukrzyca u dzieci

http://dziecko.poradnik-zdrowia.pl/artykul/cukrzyca-u-dzieci,4389.html
Odpowiedź z Cytowaniem
  #34  
Nieprzeczytane 31-03-2009, 19:00
Anna G's Avatar
Anna G Anna G jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Austria
Posty: 7 362
Post

www.mojacukrzyca.org tutaj znajdziecie wszystko o cukrzycy!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #35  
Nieprzeczytane 31-03-2009, 20:09
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

oczywiscie podwyższony poziom cukru we krwi to jeszcze nie cukrzyca- jest to nietolerancja glukozy- trzeba bardzo starannie prowadzic.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #36  
Nieprzeczytane 01-04-2009, 11:26
Anna G's Avatar
Anna G Anna G jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Austria
Posty: 7 362
Post

Mam podwyzszony cukier do 144, nie zazywam zadnych lekarstw, lekarz zaleca duzo ruchu, ja sama serwuje sobie jogurt i kapsulki z cynamonem. W linku www.mojacukrzyca.org jest wiele cennych porad i warto z tego korzystac. Pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #37  
Nieprzeczytane 02-04-2009, 08:25
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Tak to jest tzw nietolerancja cukru, ale krzywa cukrowa obowiazkowa, bo byc moze jakies doustne trzeba. Przeglądnełam wszystkie posty, ja mysle że sa dobre porady odnośnie RUCHU(obniza poziom cukru), i diety, reszte - zostawcie prosze lekarzom.Cukrzycy nie ma się co bac- jest to taka choroba jak nadcisnienie, czyli na całe zycie, ale mamy- o czym 100x pisałam- XXI wiek i niezłe wyniki leczenia. SPOKOJ,RUCH,DIETA- reszta lekarz
Odpowiedź z Cytowaniem
  #38  
Nieprzeczytane 04-04-2009, 17:39
Anna G's Avatar
Anna G Anna G jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Austria
Posty: 7 362
Domyślnie

Cytat:
Napisał babciela
Tak to jest tzw nietolerancja cukru, ale krzywa cukrowa obowiazkowa, bo byc moze jakies doustne trzeba. Przeglądnełam wszystkie posty, ja mysle że sa dobre porady odnośnie RUCHU(obniza poziom cukru), i diety, reszte - zostawcie prosze lekarzom.Cukrzycy nie ma się co bac- jest to taka choroba jak nadcisnienie, czyli na całe zycie, ale mamy- o czym 100x pisałam- XXI wiek i niezłe wyniki leczenia. SPOKOJ,RUCH,DIETA- reszta lekarz
Zapomnialam dopowiedziec, ze ja jestem pod stala opieka lekarza domowego, tutaj nie ma lekko co 3 miesiace na kontrolne badania krwi, moczu, itd. W domu tez sobie sama kontroluje poziom cukru i waha sie miedzy 118 - 144.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #39  
Nieprzeczytane 23-04-2009, 18:08
Anna G's Avatar
Anna G Anna G jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Austria
Posty: 7 362
Gaduła

Bylam u lekarza i wyniki z cukru "superowe" bez jakichkolwiek lekarstw. Ciesze sie bardzo i zycze wszystkim jak najlepszych wynikow badan. Pozdrawiam!!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #40  
Nieprzeczytane 23-04-2009, 18:21
lawenda's Avatar
lawenda lawenda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 6 536
Domyślnie Jadwiga60

Cytat:
Napisał Jadwiga60
Ja na wiadomosc , że mam przyjaciółkę cukrzyce wpadłam w depresję, wiem trudno to zaakceptowac , ale radze spróbowac, biorę analog insuliny Lantus, poprawiło to komfort życia na tyle że funkcjonuję prawie normalnie, powikłania jakby się cofneły, mam często juz tego dosc , ale strach przed powikłaniami jest silniejszy i walczę dalej. pozdrawiam

Masz rację JADWIGO że lek o nazwie LANTUS pozwala na podtrzymywanie wartości glukozy na odpowiednim poziomie. Nie napisałaś jednak, że to lek /amułki/ jest 100% płatny i 5 ampułek kosztuje troszę drogo przy dodatkowej insulinie - ta jest naprawdę tania i paski do kontroli też. Nie mówisz, że bierze się też inne leki przeważnie na nadciśnienie i czasem dodatkowo jeżeli są cukrzycą uszkodzone inne narządy dodatkowe leki. Czasem, niektórzy mają wysoki cholesterol a raczej trójglicerydy i też biorą leki na obniżenie.
Czy stać emeryta na LANTUS odpowiedz sobie sama bo pewnie wiesz ile kosztuje a jeszcze też trzeba brać pod uwagę jaką jednostkę lekarz będzie dawkował dobowo.
Pozdrawiam wszystkie słodkie panie.
__________________
NAJPIĘKNIEJSZE CHWILE ZWYKLE KRÓTKO TRWAJĄ. NAJDŁUŻEJ TRWA CIERPIENIE.
http://lawenda7.bloog.pl/
kliknij mnie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Cukrzyca - nowe leki? - komentarze smerfeta Ogólny 3 05-08-2022 12:40
Cukrzyca - nowe metody leczenia - komentarze Jadwiga60 Ogólny 5 05-08-2022 12:38
Cukrzyca cj77 Choroby, badania, terapie 23 05-08-2022 12:36
Produkty mleczne a cukrzyca - komentarze duszka07 Ogólny 0 10-06-2007 22:22

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:20.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.