menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > eSenior
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

eSenior Komputer, internet, telekomunikacja - tu prosimy o pomoc i pomagamy rozwiązać problemy związane z obsługą komputera i korzystaniem z internetu. Dyskusje na temat korzystania z internetu, dzielenie się nowymi odkryciami. Zapraszamy też do zadawania ogólnych pytań i udzielania odpowiedzi w serwisie www.senior.pl/porady/Komputery-Internet przy czym pytania związane z forum i KSC prosimy zadawać na forum :)

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1021  
Nieprzeczytane 19-02-2011, 18:14
wifi's Avatar
wifi wifi jest offline
....
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: Kraków
Posty: 1 522
Domyślnie

Cytat:
Napisał inka-ni
[b]Witam Wifi stracilam gg i chcialam zainstalowac takie zanalazlam malam kiedys taką wersję.Niestety nie wiem czemu nie mozna zainstalowac podaję link i podpowiedz czemu.

Niestety, nie pomogę bo ani nie używam gg, ani nic na ten temat nie wiem.
Tylko napisz może co to znaczy "straciłam"? Może tylko ikonkę skrótu z Pulpitu skasowałaś? Zobacz czy nie masz w Start - Wszystkie programy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1022  
Nieprzeczytane 19-02-2011, 18:19
inka-ni's Avatar
inka-ni inka-ni jest offline
Odeszła...
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: kraków
Posty: 13 448
Domyślnie

Nie mam ikonki bo cos zapodzialam nie wiem hasla na żadne nie chce się logowac.Pewnie,że to nie musi byc,ale mialam czasem z kolezankami klkalam.Dziękuję.Nową wersję mogę zaintalowac,ale stracilam numer i kontakty.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1023  
Nieprzeczytane 19-02-2011, 19:41
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Cytat:
Napisał wifi
Czy mógłby mi ktoś podpowiedzieć jak zamieścić w poście licznik. Widziałem na forum liczniki liczące dni niepalenia. Chodzi mi o techniczną stronę umieszczenia tego na forum. Kod licznika mam. Czy kod najpierw trzeba umieścić na jakimś hostingu a dopiero potem w poście link, czy inaczej?
Umieściłem w poście 944 [str 48] licznik z opisem. Właśnie przed wczoraj miałem informację [podziękowanie], że seniorka skorzystała z tego. W tym 944 nie dalem [niestety] zrzutu jak ustawić na 30 flag i żeby przy flagach był znaczek np. Pl, Fra, US itd.

Ale wyjaśniłem na priv i seniorka ma poprawnie już.

Jak potrzebujesz dać sobie na profil [jak ja mam] to kod prześlę Tobie na mailem, lub umieszczę na przeklej.pl i tam pobrać będzie można. Tu wklejony kod--natychmiast ukazuje się jako licznik. Tak jak w 944. No i liczy ile razy wątek odwiedzono [nie posta] Na profilu nie zlicza właściciela profilu. A gdzie indziej [cudzy profil, lub wątek] to raz dziennie. Czyli jak ta sama osoba zajrzy na mój profil, to jedna cyferka dziennie podskoczy.

Jak umieścisz w poście licznik, to będzie zliczał wejścia na wątek a nie na konkretny post. Czego przykładem jest właśnie ten z #944. Hosting nie był potrzebny. No ale kod jak piszesz, to już masz. Więc ja przy okazji podam te kody na przeklej.pl Dla innych i gości. Tu do pobrania. Doradzam krótszy jak ja mam. Bo inaczej zakłóci sąsiednie pola profilu.

Tu pobrać można kody:
http://www.przeklej.pl/plik/licznik-doc-0027bk73448f [29,5 KB]
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1024  
Nieprzeczytane 19-02-2011, 20:03
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Cytat:
Napisał wifi
Yeva, krystynas53 teraz trudniejsze pytanie
W jaki sposób usunąć, po prostu nie zamieszczać tego co oni nazywają "grafika". W przypadku Yeva jest to serce z "nie palę" a w przypadku krystynas53 jest to kominiarz.
Próbowałem, próbowałem i zawsze coś się wpycha
Chodzi o "podpis" pod postem? Czyli jakieś mądre myśli Seneki, Moliera itd? To czyjś post. Ja jak cytuję, to wycinam te podpisy. Tak jak wycinam z czyjegoś postu niepotrzebne elementy. Wtedy zostawiam tylko to o czym chcę pisać.

Kiedyś tu była moda taka, że podpis bywał w poście trzy razy większy niż jedno-zdaniowy post. Pisałem o tym kiedyś. Na szczęście tego już nie ma tyle. Wystarczyły 3 lub 4 takie posty jednej osoby na stronie, a kółeczkiem się przewijało od "podłogi do sufitu".
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1025  
Nieprzeczytane 19-02-2011, 20:45
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie

Cytat:
Napisał inka-ni
Nie mam ikonki bo cos zapodzialam nie wiem hasla na żadne nie chce się logowac.Pewnie,że to nie musi byc,ale mialam czasem z kolezankami klkalam.Dziękuję.Nową wersję mogę zaintalowac,ale stracilam numer i kontakty.
Inko, nie wierzę, że odinstalowało Ci się gg, a Ty o tym nie wiesz.
Poszukaj w programach (np. przez Start>programy).

Jeśli rzeczywiście go nie masz, zainstaluj na nowo. Numeru nie powinnaś stracić ani listy kontaktów.
Ja odinstalowałam Nowe GG, bo nie spełniało moim wymagań, wróciłam do starszej wersji, bodajże 7, i nie straciłam ani numeru, ani kontaktów, ani archiwum.
Borykałam się z tym sama, bo dział techniczny GG jest do bani
Jakieś nieudaczniki tam siedzą.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1026  
Nieprzeczytane 19-02-2011, 23:16
weronika1 weronika1 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 4 500
Domyślnie

Inko
Zainstaluj wersję 7.7 podaję stronę:
http://www.pobieralnia.pl/plik-316-gadu-gadu.html
Numeru nie musisz zmieniać, bo będzie zapytanie czy już posiadasz.
Powodzenia.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=CQohgMEhp7c
Zmieniając siebie zmieniasz świat.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1027  
Nieprzeczytane 20-02-2011, 01:30
Bona's Avatar
Bona Bona jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Tarnów
Posty: 566
Domyślnie

Kazik, ja, też chciałam ściągnąć Speed-x ale mam ten sam problem co Emka46. Avast nie przepuszcza. Próbowałam drugi raz niby się udało ale nie chce się coś zainstalować. W prawdzie tłumaczyłeś jak to robisz ale to nie bardzo do mnie dociera. Nie wiem dlaczego tego programu nie ma " w dobrych programach". Zawsze wszystko ściągam z tej strony bo nie ma tam wirusów. Może jeszcze raz dokładnie wytłumaczysz? proszę
__________________
Kochane życie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1028  
Nieprzeczytane 20-02-2011, 05:55
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Cytat:
Napisał Bona
Kazik, ja, też chciałam ściągnąć Speed-x ale mam ten sam problem co Emka46. Avast nie przepuszcza. Próbowałam drugi raz niby się udało ale nie chce się coś zainstalować. W prawdzie tłumaczyłeś jak to robisz ale to nie bardzo do mnie dociera. Nie wiem dlaczego tego programu nie ma " w dobrych programach". Zawsze wszystko ściągam z tej strony bo nie ma tam wirusów. Może jeszcze raz dokładnie wytłumaczysz? proszę
Szkoda że nie opiszesz dokładniej dlaczego nie instaluje. Czy jest tak:


To kliknij "ignoruj" i dokończy. Ale ja teraz zgaduję. U mnie nie odinstalowalem poprzedniego to może dlatego teraz miałem to co na obrazku.

Może dasz zrzut jak zatrzyma instalację. W każdym razie Avast nie blokuje. A może ukazuje się u góry żółty pasek i czeka na zezwolenie pobrania? To piszę do tych co nie mogą pobrać przez Avasta.

Poszukam jutro jeszcze raz w programach. Nie widziałem niższego od 4,5 a w rzeczywistości pobiera ten 4,6. Dlatego umieściłem swój 4,4 na przeklej.pl"

Emka46--skąd wiadomo że Avast nie przepuszcza? Spakowane RAR-m to Avast "nie wyczuje" że to program.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1029  
Nieprzeczytane 20-02-2011, 13:27
Bona's Avatar
Bona Bona jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Tarnów
Posty: 566
Domyślnie

Kazik, jak chce rozpakować program to wtedy włączą się avast i mówi, " zostało wykryte zagrożenie "( trojan) i nie rozpakuje tego. Nie mogę tak szybko zrobić tego zrzutu jak pokazuje się avast, bo on jest tylko przez parę sekund i znika. Próbowałam pare razy i nie udaje mi się
__________________
Kochane życie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1030  
Nieprzeczytane 20-02-2011, 14:39
Alunia Alunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 6 895
Domyślnie

Cytat:
Napisał Bona
Kazik, jak chce rozpakować program to wtedy włączą się avast i mówi, " zostało wykryte zagrożenie "( trojan) i nie rozpakuje tego. Nie mogę tak szybko zrobić tego zrzutu jak pokazuje się avast, bo on jest tylko przez parę sekund i znika. Próbowałam pare razy i nie udaje mi się
Radzę czytać komentarze internautów, którzy próbowali instalować programy.
Natomiast na wielu stronach z tym programikiem sygnalizują, że plik zawiera trojana.
Dlaczego upierasz się by sobie wgrać paskudę??

PS.
Tu jest instrukcja wgrania i jakby mniej negatywnych opinii..
http://www.mpcforum.pl/topic/125402-...-ramu-speed-x/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1031  
Nieprzeczytane 20-02-2011, 14:47
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie

A propos programów zwiększających szybkość komputera - wcale nie jestem pewna, czy są takie potrzebne.
Tu program do czyszczenia dysku, tu program do odkurzania, następny do zgrubnego czyszczenia i jeszcze jakiś dokładniejszy. I do tego jeden przyspieszacz i jeszcze lepszy przyspieszacz.
I teraz wystarczy policzyć, ile one w sumie zabierają miejsca
Na temat Speed X jest dość dużo negatywnych opinii w Sieci.
Np. taka
http://www.searchengines.pl/Speed-X-...e-t103090.html
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1032  
Nieprzeczytane 20-02-2011, 14:58
Alunia Alunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 6 895
Domyślnie

Cytat:
Napisał Alsko
A propos programów zwiększających szybkość komputera - wcale nie jestem pewna, czy są takie potrzebne.
Tu program do czyszczenia dysku, tu program do odkurzania, następny do zgrubnego czyszczenia i jeszcze jakiś dokładniejszy. I do tego jeden przyspieszacz i jeszcze lepszy przyspieszacz.
I teraz wystarczy policzyć, ile one w sumie zabierają miejsca
"Lepsze wrogiem dobrego"....bywa
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1033  
Nieprzeczytane 20-02-2011, 14:59
Bona's Avatar
Bona Bona jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Tarnów
Posty: 566
Domyślnie

Nie upieram się Aluniu tylko chyba mam coś nie tak z pamięcią RAM. Czasem pokazuje mi się napis, że mam za mało pamięci wirtualnej więc chciałam poprawić
__________________
Kochane życie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1034  
Nieprzeczytane 20-02-2011, 15:13
Alunia Alunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 6 895
Domyślnie

Cytat:
Napisał Bona
Nie upieram się Aluniu tylko chyba mam coś nie tak z pamięcią RAM. Czasem pokazuje mi się napis, że mam za mało pamięci wirtualnej więc chciałam poprawić
Z pamięcią RAM jest wszystko ok, chyba, że masz jej bardzo mało czyli mało pojemny dysk.
Może za dużo aplikacji uruchamiasz na raz?
Albo za dużo programów uruchamia auto start przy odpalaniu systemu. Wtedy pracują w tle, choć ich nie używasz?
Pojemność pamięci bieżącej można zmienić w ustawieniach (czyli zabrać z RAM-u, a dodać do bieżąco używanej), ale to wyższa szkoła jazdy.
W ustawieniach może też być tak, że komputer sam sobie to reguluje.

Albo trzeba po prostu, dokupić "kość" RAM.

Chyba nic nie pokręciłam bo ja samouk jestem
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1035  
Nieprzeczytane 20-02-2011, 20:58
krystynas53's Avatar
krystynas53 krystynas53 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: dolnośląskie
Posty: 842
Domyślnie

Cytat:
Napisał wifi
Yeva, krystynas53 teraz trudniejsze pytanie
W jaki sposób usunąć, po prostu nie zamieszczać tego co oni nazywają "grafika". W przypadku Yeva jest to serce z "nie palę" a w przypadku krystynas53 jest to kominiarz.
Próbowałem, próbowałem i zawsze coś się wpycha

Wifi, litosci, taka mądra to ja nie jestem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1036  
Nieprzeczytane 20-02-2011, 21:01
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Cytat:
Napisał Alunia
Radzę czytać komentarze internautów, którzy próbowali instalować programy.
Natomiast na wielu stronach z tym programikiem sygnalizują, że plik zawiera trojana.
Dlaczego upierasz się by sobie wgrać paskudę??

PS.
Tu jest instrukcja wgrania i jakby mniej negatywnych opinii..
http://www.mpcforum.pl/topic/125402-...-ramu-speed-x/
To oczyszcza RAM. RAM też się defragmentuje jak twardziela. Do Speed-X należy dodać to:

RAM odzysk http://www.klub.senior.pl/esenior/t-...ge19-2808.html . Str 19 #377 do #386 --ale # 385 nie aktualne, bo „Od Siebie” już zlikwidowali.

Pobrać można tutaj:
http://www.przeklej.pl/plik/memturbo...r-00278d93d48f

Ma się wtedy [obok zegara] ikonkę, która pokazuje ilość wolnego RAM. Bywa że piszę na 2 fora i na dodatek mam otwarte wiele stron netu [aby kopiować i brać cytaty] Jak ikonka zmieni kolor z [zielony-żółty- na czerwony] a na dodatek pokazuje np. 3 MB wolnego RAM [tak już bywało] to muszę poczekać, bo komp zasnął. Ale wiem dlaczego muszę odczekać kilka minut, lub przyśpieszyć właśnie tym Memory Turbo.

Proszę to sobie obejrzeć [i zainstalować] razem ze Speed-X. Tak wygląda ta ikonka u mnie na pasku:


Pokazuje, że w tej chwili jest 300 MB [z 512 MB], ale ponad 100 MB "żre" sam WinXP. Reszta to co używam [otwarty KSC i inne strony].
================================================== ==============
Sygnalizują na stronach, że plik zawiera trojana? Nie wiedzą co piszą. Każdy plik z rozszerzeniem .EXI to Awast tak kwalifikuje. Plik instalacyjny też. Ktoś pisał o pamięci wirtualnej. To dodatkowa na dysku gdy brakuje normalnej. U mnie komp sam ustala ile [tak zalecane--pisze przy wyborze]. Można ustawić samemu.

Mam 512 MB RAM. Speed i Memory Turbo mi pomaga. Nie zawiesza się komputer. Bez tego nie było wyjścia tylko restart. Nawet nie można było zapisać tego co nie dokończono, bo nie reagował na mysz i klawiaturę.

Alunia--pamięć wirtualna to potrzebne na przykład 100 MB lub trochę więcej. To jest malutko. Kto ma tak zapchany dysk, że tyle wolnego miejsca już nie posiada na partycji z Windowsem?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1037  
Nieprzeczytane 20-02-2011, 21:11
Yeva's Avatar
Yeva Yeva jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Posty: 5 269
Domyślnie

Cytat:
Napisał wifi
Yeva, krystynas53 teraz trudniejsze pytanie
W jaki sposób usunąć, po prostu nie zamieszczać tego co oni nazywają "grafika". W przypadku Yeva jest to serce z "nie palę" a w przypadku krystynas53 jest to kominiarz.
Próbowałem, próbowałem i zawsze coś się wpycha
W tych suwaczkach, o których wiem, zawsze jest ta grafika.Nie znam sposobu usunięcia ( taki chyba urok suwaczków)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1038  
Nieprzeczytane 20-02-2011, 21:15
Alunia Alunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 6 895
Domyślnie

Cytat:
Napisał wifi
Yeva, krystynas53 teraz trudniejsze pytanie
W jaki sposób usunąć, po prostu nie zamieszczać tego co oni nazywają "grafika". W przypadku Yeva jest to serce z "nie palę" a w przypadku krystynas53 jest to kominiarz.
Próbowałem, próbowałem i zawsze coś się wpycha
Wifi! Tego nie usuniesz, bo jak usuniesz np. kominiarza albo serce to kto będzie dni "odliczał"?
Po prostu poszukaj innego "suwaczka" w necie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1039  
Nieprzeczytane 20-02-2011, 21:24
inka-ni's Avatar
inka-ni inka-ni jest offline
Odeszła...
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: kraków
Posty: 13 448
Domyślnie

Cytat:
Napisał weronika1
Inko
Zainstaluj wersję 7.7 podaję stronę:
http://www.pobieralnia.pl/plik-316-gadu-gadu.html
Numeru nie musisz zmieniać, bo będzie zapytanie czy już posiadasz.
Powodzenia.

Weroniko bardzo Ci dziękuję mam starą taką jak chcialam wersję GG.Nie wiem dlaczego bo znalazlam ten Portal w Goolach i nie chcialo mi zarejertrować tu bylo bez problemu Co do kontaktów to stracilam bo każde podane haslo bylo zle meil tez odpowiez ze zly.No ja zmienialam operatorw sieci i nowe musialam mieć adresy melili. .Mam nowy i nowy numer.Prznajmniej nie ma tyle bajerów.Dzięki.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1040  
Nieprzeczytane 21-02-2011, 13:05
emka46's Avatar
emka46 emka46 jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Trójmiasto
Posty: 3 030
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kazik

Emka46--skąd wiadomo że Avast nie przepuszcza? Spakowane RAR-m to Avast "nie wyczuje" że to program.

Tu masz zrzut z kwarantanny, spakowanego nie wyczuje a przy rozpakowaniu blokuje i kieruje do kwarantanny. Próbowałam trzy razy i więcej nie będę. Aż tak wolno mi nie chodzi, żebym na siłę musiała go instalować.

__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Pomogę. Sewani Różne 1 03-04-2011 09:29
Pomogę każdemu - część IV emka46 eSenior 509 08-06-2010 10:06
Pomogę każdemu część 3-cia emka46 eSenior 509 01-01-2010 15:29
Niedożywienie – grozi każdemu NieDajSieZjescChorobie Choroby, badania, terapie 3 15-06-2009 17:33
Pomogę każdemu Kacper22 eSenior 548 31-12-2008 20:46

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:14.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.