menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Humor, zabawa > Humor, zabawa - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Humor, zabawa - wątki archiwalne Humor, zabawa - wątki archiwalne (ostatni post starszy niż 60 dni oraz poprzednie części aktualnie aktywnych wątków)

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #201  
Nieprzeczytane 05-08-2009, 21:35
saba15's Avatar
saba15 saba15 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Kraków
Posty: 2 125
Domyślnie

a jak Niko chcesz fotki to zaraz będą ,bo miałam dziś przyjemność być na wspaniałym koncercie,zaraz wgram to dołącze na pogaduchy ,muszę sobie tylko zrobić moją zielona herbatke i parę telefonów załatwić.Ale jeszcze wczesna pora to może nie bedę gadać sama do siebie
__________________


Nie płacz ,że coś się skończyło,
tylko uśmiechaj się,że ci się to przytrafiło!!!
  #202  
Nieprzeczytane 05-08-2009, 22:00
dziewiątka's Avatar
dziewiątka dziewiątka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Włoszczowa
Posty: 24 347
Domyślnie

Cytat:
Napisał saba15
Mirko-Dziewiątko! Serdeczne gratulacje!.Badż ukochana Teściową,ciesz się szczęściem młodych i czekaj na wnuki!.Czy to Twój debiut weselny? mam ndzieję,ze wszystko się udało.A na jakim to wątku pokazałaś troche fotek?.
..tak Sabuniu ! to mój debiut , mam trzech synów i żeniłam najmłodszego ... , ślub był piękny...gości weselnych na 180 osób.....poprawiny w niedzielę do 22-ej na 120 osób....fotki na wątku "Pszczółki....."
Dziękuję za gratulacje...buziaki
__________________
część moich obrazków pochodzi ze stron dostępnych w necie ...
  #203  
Nieprzeczytane 05-08-2009, 22:25
saba15's Avatar
saba15 saba15 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Kraków
Posty: 2 125
Domyślnie

Pięknie,pięknie Mirko wszystko było!-dziękuję za zdjęcia! ,młoda para-śliczna,dom udekorowany -bajecznie,z gustem,synek chyba do Ciebie podobny!,jeszcze raz gratuluję wspaniałego debiutu i niech wszyscy będą szczęśliwi i żyją w zgodzie bo to najważniejsze
__________________


Nie płacz ,że coś się skończyło,
tylko uśmiechaj się,że ci się to przytrafiło!!!
  #204  
Nieprzeczytane 05-08-2009, 23:10
saba15's Avatar
saba15 saba15 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Kraków
Posty: 2 125
Domyślnie Drew de Four

A teraz wspomniany koncert

Drew De Four jest jak współczesny trubadur.
Przez ostatnie 10 lat zagrał ponad 1000 koncertów.Ma 26 lat ,pochodzi i mieszka w Michigan (USA) gdzie ukończył University of Michigan z wykształceniem Music Theory and Performance.
Występuje jako pianista i wokalista.Gra także na gitarze,mandolinie,harmonijce ,perkusji,basie i skrzypcach.Nagrał 2 albumy-!-szy z kolekcją utworów bluesowych,jazzowych i rockowych i 2-gi ,który reprezentuje styl boogie-woogie i klasyki.
Koncerty Drew przypominają połączenie Toma Waitsa i Raya Charlesa.Są to ballady Folk jazzowe z przekonujacymi tekstami.
Jest to prawdziwe ekscentryczne połączenie wszystkich form grania na fortepianie w amerykańskim stylu (dynamika i umiejętność grania nadaje jej mocne rytmy,fortepian jest wówczas jak perkusja)
Ragtime,blues,soul,R&B,i kazdy inny gatunek są dla niego wzorcem ,który przetwarza w swoja pasjonujacą muzykę.Dodatkowo ma równiez doświadczenie w graniu muzyki klasycznej i na swoich koncertach wykonuje takie utwory jak słynna Prelude in C# Minor Rachmaninowa do której sam napisał słowa.
Mierzący blisko 2m Drew na scenie prezentuje się bardzo imponujaco.Jest bardzo przyjazny ,z ogromną łatwościa nawiązuje kontakt z kazdą publicznością,dla której kocha grac.
Dziś wystąpił w 4 osobowym zespole ,ze słiczną solistka ,z która zaśpiewał równiez dużo piosenek w duecie jak również z pozostałymi instrumentalistami.Urzekł nas swoimi wspaniałymi kompozycjami i sprowokował do wspólnej spontanicznej zabawy.
W Krakowie występuje jeszcze przez tydzień ,jeśli ktoś z Krakusów będzie mieć okazje ich zobaczyć ,bardzo polecam.później ma tourne po Japonii,gdyż ten kraj jest nim urzeczony i wciąż domaga jego występów .
Wystepował już w wielu krajach Europy.Do Polski trafił dzięki swojemu gitarzyscie,który jest Polakiem urodzonym w USA,ale pięknie mówiącym po polsku i czujacym więź z ojczyzną rodziców.

http://www.youtube.com/watch?v=1zKkauoa95U


http://www.youtube.com/watch?v=MJkqGmD5UmY

http://www.youtube.com/watch?v=EkAkhgt4G5c - tu przypomina jeden z najpiękniejszych utworów Freda Mercury




...........- polskie prezenty dla zespołu

- miałam przyjemnośc porozmawiać z muzykiem ( tu widać jaki jest wysoki!)
__________________


Nie płacz ,że coś się skończyło,
tylko uśmiechaj się,że ci się to przytrafiło!!!
  #205  
Nieprzeczytane 05-08-2009, 23:42
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
OK Sabo

wiesz, że jesteś SUPER?!!!!!!!!!! Podziwiam i pozdrawiam.
  #206  
Nieprzeczytane 06-08-2009, 07:49
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

Sabuniu, dzięki Tobie mamy serwis kulturalny !Wspaniała robota.dziękujemy!
  #207  
Nieprzeczytane 06-08-2009, 07:54
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie Witam miłe panie!

Wczoraj robiliśmy z mężem do późna soki- malinowy i wiśniowy.Dzisiaj przyjemnie spojrzeć na defiladę słoików i butelek.Córcia się ucieszy!
Przed wyjazdem mam pełne ręce roboty.Dzisiaj muszę pierogów narobic do zamrażarki dla moich panów, aby z głodu nie zginęli, jak mama będzie wypoczywać nad Bałtykiem.I prasowanko czeka..
Najpierw jednak poranna kawa i wizyta na forum.To już rytuał codzienny.Malwinka na pewno "w nerwach" przed podróżą...herb1.jpg
  #208  
Nieprzeczytane 06-08-2009, 07:56
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

Dziewczyny, może któraś robi buraczki w słoikach na zimę.Proszę o przepis, bo we Włoszech buraków nie ma,chciałam córce sprezentować kilka słoiczków.
  #209  
Nieprzeczytane 06-08-2009, 08:26
frida's Avatar
frida frida jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Posty: 7 833
Domyślnie

Dzień dobry!!
Uściski serdeczne Malwinko przed lotem, NIkusi przy buraczkach i dla całego babińca i zmykam do reala
__________________


  #210  
Nieprzeczytane 06-08-2009, 08:52
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Witajcie "pogaduszki" - Nika, powodzenia przy "buraczkach". Kiedy Ty znajdujesz czas na wszystko? Podziwiam Cie....w dziedzinach przetworowych jestem zupelnie NUL.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
  #211  
Nieprzeczytane 06-08-2009, 09:50
dziewiątka's Avatar
dziewiątka dziewiątka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Włoszczowa
Posty: 24 347
Domyślnie

Cytat:
Napisał nika
Dziewczyny, może któraś robi buraczki w słoikach na zimę.Proszę o przepis, bo we Włoszech buraków nie ma,chciałam córce sprezentować kilka słoiczków.
witaj Niko ! mam przepis ( sprawdzony i co roku takie robię )
Buraczki z papryką
3 kg buraczków - ugotować i zetrzeć na tarce (grube oczka)
3 szt. średniej cebuli
1/2 kg papryki czerwonej
1 szkl. oleju
1 szkl. octu ( kiedyś dawałam kwasek cytrynowy-były łagodniejsze)
1 szkl. wody
1 szkl. cukru
łyżeczka soli
*********************
olej+woda+cukier+ocet + sól = zagotować
Do wrzącej zalewy wrzucić pokrojoną w kostkę paprykę i pokrojoną w drobne paseczki cebulę = gotować 7 min od momentu zagotowania się ,
Potem wrzucamy starte buraki i razem gotujemy 5 min.
Gorące wkładamy do słoików, zakręcamy i pasteryzujemy kilka minut.
*********************
Można takie buraczki podać do II-go dania lub do przekąsek...
SMACZNEGO !!
__________________
część moich obrazków pochodzi ze stron dostępnych w necie ...
  #212  
Nieprzeczytane 06-08-2009, 10:50
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

Mireczko, jesteś aniołem.Jak tylko wrócę z nadmorskich wojaży,to zaraz wypróbuję ten przepis.Czy może być ocet jabłkowy,żeby sałatka była łagodniejsza?Czy mogę zrezygnować z papryki, bo zięć za nią nie przepada?
  #213  
Nieprzeczytane 06-08-2009, 10:55
dziewiątka's Avatar
dziewiątka dziewiątka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Włoszczowa
Posty: 24 347
Domyślnie

Cytat:
Napisał nika
Mireczko, jesteś aniołem.Jak tylko wrócę z nadmorskich wojaży,to zaraz wypróbuję ten przepis.Czy może być ocet jabłkowy,żeby sałatka była łagodniejsza?Czy mogę zrezygnować z papryki, bo zięć za nią nie przepada?
...myślę, że tak....słyszałam też że można dodawać jabłka ( też starte na grubych oczkach albo pokrojone w kostkę - tylko powinny być kwaśne i nie rozgotowujące się zbytnio
__________________
część moich obrazków pochodzi ze stron dostępnych w necie ...
  #214  
Nieprzeczytane 06-08-2009, 10:55
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie u nas leje!

deszcz dziewcz.gifno i super!Prasowanie zakończone, teraz chila odpoczynku z kawusią i zabieram się za pierogi.Moi faceci mogą jeść "ruskie" bez końca!
Marbelko, robienie przetworów na zimę to umiejętnośc przekazywana z pokolenia na pokolenie.Zawsze mówiło się, że są zdrowsze i smaczniejsze niz te sklepowe.Dawniej półki w piwnicy uginały sie od kompotów, dżemów, soków,kiszonek i marynat.Teraz robię w śladowych ilościach, głównie dla córki,która tęskni za polskimi smakami.Raffaele też rozsmakował sie w nich, więc jak dzieciom odmówić...
  #215  
Nieprzeczytane 06-08-2009, 10:56
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

Buraczki na drobnej czy większej tarce zetrzeć?
  #216  
Nieprzeczytane 06-08-2009, 11:09
saba15's Avatar
saba15 saba15 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Kraków
Posty: 2 125
Domyślnie

Witaj Nika zagrzebana w pracach domowych!
Ale pogoda Ci sprzyja bo przegoniłaś upały.,więc nie wolno Ci narzekać na deszcz.Byle nad morzem nie było tak kaprawo.
Myslę,tzn ja wole buraczki na grubej tarce ,zeby były wiórka bo na drobnej zrobi Ci się ćwikła.
__________________


Nie płacz ,że coś się skończyło,
tylko uśmiechaj się,że ci się to przytrafiło!!!
  #217  
Nieprzeczytane 06-08-2009, 11:30
Jadzia P. Jadzia P. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Polska
Posty: 12 324
Domyślnie

Witam.
U mnie pogoda super...nie pada, świeci słoneczko i......nie ma upału
  #218  
Nieprzeczytane 06-08-2009, 12:05
dziewiątka's Avatar
dziewiątka dziewiątka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Włoszczowa
Posty: 24 347
Domyślnie

Cytat:
Napisał nika
Buraczki na drobnej czy większej tarce zetrzeć?

Niko ! na grubych oczkach
__________________
część moich obrazków pochodzi ze stron dostępnych w necie ...
  #219  
Nieprzeczytane 06-08-2009, 12:13
2317kuba's Avatar
2317kuba 2317kuba jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Posty: 39
Domyślnie

Niech będzie lato.A po nim niech rosną grzyby.Pozdrawiam
  #220  
Nieprzeczytane 06-08-2009, 13:18
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

Witamy Kubę....Niko ,żeczywiscie jestem z lekka w "nerwach", ale już popakowane i poważone więc jest ok.tak jak sie boje tak sie cieszę....szykuje sobie maleńka reklamówkę (50g) mojej nalewki, coby dla kurażu przed odlotem (inaczej nijak nie wsiądę..hihi..nauczyła mnie tego stara Szwajcarka jak widziała że sie strasznie boje przed pierwszym w życiu lotem w latach 80tych....i tak już mi zostało..hihi..a Ty bidulo "bedziesz sie "zacierac"na śmierc jak zdecydujesz buraczki(buraczki pycha, ale robota horror)...odezwe sie jeszcze na ostatnie buzi......
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Babskie pogaduchy cz.XI Nika Humor, zabawa - wątki archiwalne 509 17-06-2009 01:05
Babskie pogaduchy cz.X Nika Humor, zabawa - wątki archiwalne 509 02-06-2009 13:39
Babskie pogaduchy cz.IX Nika Humor, zabawa - wątki archiwalne 521 23-05-2009 18:01
Babskie pogaduchy cz.VI Nika Humor, zabawa - wątki archiwalne 501 05-04-2009 11:23
Babskie pogaduchy cz.V Nika Humor, zabawa - wątki archiwalne 496 24-03-2009 22:04

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:04.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.