menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > eSenior
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

eSenior Komputer, internet, telekomunikacja - tu prosimy o pomoc i pomagamy rozwiązać problemy związane z obsługą komputera i korzystaniem z internetu. Dyskusje na temat korzystania z internetu, dzielenie się nowymi odkryciami. Zapraszamy też do zadawania ogólnych pytań i udzielania odpowiedzi w serwisie www.senior.pl/porady/Komputery-Internet przy czym pytania związane z forum i KSC prosimy zadawać na forum :)

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 28-11-2008, 19:22
Stefan's Avatar
Stefan Stefan jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 3 749
Domyślnie Przeglądarka internetowa Firefox3. Działanie. Jakie Dodatki.


1. Zalety Firefoxa.
Chciałbym przybliżyć naszym Forumowiczom przeglądarkę Firefox (FF), która z powodu licznych zalet jest coraz bardziej popularna i dogania pod tym względem tradycyjnego Internet Eksplorera (IE) - patrz obrazek.
Oto niektóre zalety FF:
- funkcjonalność, którą dzięki Dodatkom samemu można jeszcze zwiększyć,
- inteligentne wyszukiwanie haseł, pojęć (po 1-2 literach podpowiada źródło)
- większa szybkość przeglądania,
- brak reklam (Dodatek Adblock Plus),
- b. łatwy i logiczny sposób przeglądania w Kartach i zapisywania (gromadzenia) plików w Zakładkach,
- większe bezpieczeństwo (Dodatek NoScript),
- poprawianie błędów ortograficznych przy pisaniu tekstu.
Na koniec zostawiłem:
- poprawiona estetyka. FF jest bogatszy w funkcje ułatwiające pracę. Surfowanie po internecie jest przyjemniejsze,
daje większą satysfakcję.


Dla nas, seniorów, szczególnie przydatną może być funkcja przeglądania stron w Kartach i gromadzenia ich w Zakładkach. Albowiem naszą cechą wrodzoną jest "chomikowanie". A jeśli robimy to, ściągamy, bez głowy, to potem nie wiemy gdzie co mamy.
Firefox dopomoże nam w utrzymaniu "porządeczku", (Destiny), na naszym komputerze.
Jak tworzyć Zakładki i organizować je w FF, napisałem w moim wątku (24.09.08) pt. "FF3.0.1. Korzystanie z Zakładek i Biblioteki", do którego odsyłam.
Niniejszy temat poruszam zarówno ze względu na atrakcyjność, ale i słabą znajomość FF. Jak również dlatego, że wiele osób na tym Forum, wyrażało potrzebę przystępnego, "step by step", instruktażu na temat obsługi komputera i internetu.
I jeszcze w kwestii porządkowej.
Niniejszy wątek chcę napisać w kilku, (3-5), postach.
Całość będzie lepiej przyswajalna, jeżeli te posty będą sąsiadować ze sobą. W tym celu, na samym początku, zainstalować trzeba będzie (chyba, że ktoś już ma) dodatek o nazwie ScrapBook.
Za jego pomocą będzie można "wycinać" kolejne moje posty z wątku, i gromadzić w jednym miejscu.
I jeszcze dwie uwagi. Mowa będzie o wersji 3.0.4 FF (najnowszej). Starszą wersję łatwo jest zaktualizować, FF czyni to automatycznie.
Bardzo chętnie będę przyjmował wszelkie krytyczne uwagi i porady w poruszonym temacie, nie jestem bowiem informatykiem, lecz amatorem-samoukiem.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Internetowa przychodnia slav012 Opieka 28 21-08-2014 12:37
Przeglądarka internetowa Firefox3. Działanie. Jakie Dodatki. Sanna eSenior 84 21-06-2010 13:37
Jakie Żelazko KupiĆ Aby Nie WyŚwietlaŁo lipka008 Dom, wnętrza, ogród 28 13-06-2010 19:33
Marchew wykazuje działanie przeciwnowotworowe - komentarze ciekawski Ogólny 0 26-06-2009 11:44
Telewizja internetowa krise1 Różności - wątki archiwalne 1 21-01-2007 17:57

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:48.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.