menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Choroby, badania, terapie
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 20-04-2015, 06:30
adka adka jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Oct 2013
Miasto: Warszawa,Mazowsze,Polska
Posty: 186
Domyślnie Rehabilitacja w domu


Mam w domu starszą osobę. Brakuje mi już pomysłów na aktywizację ruchową.
W jaki sposób motywować ją do wysiłku fizycznego?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 20-04-2015, 08:33
Mermera Mermera jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Miasto: Chełm
Posty: 156
Domyślnie

Na pewno warto byłoby się skonsultować z lekarzem rehabilitacji, ewentualnie wynając na kilka godzin rehabilitanta. Powinien on nieco zachęcić tę osobę do większej aktywności (która jest zresztą bardzo ważna - osoby, które się ruszają dłużej żyją).

Polecam również odpowiednio wyposażyć dom. Kupić drabinkę rehabilitacyjną. Taki sprzęt do ćwiczeń można obecnie zamówić w dobrych cenach w sieci:
http://www.juventas.pl/ - tutaj jest sklep, w którym zamawialiśmy jakiś czas temu różne wyposażenie dla mojego brata.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 15-05-2015, 11:50
tadek3 tadek3 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: May 2015
Miasto: Portugalia
Posty: 5
Domyślnie

Moze trzeba jej zapewnić odpowiednie towarzystwo? Ale nie napisałaś w jakim wieku jest ta osoba i czy chodzi sama czy leży. A to ważne informacje są. Powiedz coś wiecej, to może więcej osób ci pomoże uzyskać odpowiedź.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 12-06-2015, 13:09
ErnestaD ErnestaD jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jun 2015
Posty: 2
Domyślnie

W prawdzie nie piszesz jaka to rehabilitacja, ale racja,może warto skontaktować się z lekarzem rehabilitantem oraz wprowadzić coś miłego jak masaże rehabilitacyjne. Może coś takiego http://www.sklepikseniora.pl/masazer...ler-p2529.html . Urozmaicenia, to klucz do zabicie nudy i zniechęcenia.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 23-06-2015, 20:22
alina58 alina58 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jun 2015
Miasto: środa
Posty: 78
Domyślnie

Można się podpytać pań z PCK, one pracują z osobami które są w domach i wymagają opieki , to mają doświadczenie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 10-07-2015, 13:54
reduks reduks jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2015
Miasto: Londyn, Anglia
Posty: 1
Domyślnie

Z pewnością towarzystwo by jej pomogło, na pewno byłaby bardziej chętna do poruszania się nawet na drobne spacery, czy wycieczki. Poza tym może faktycznie rehabilitacje, z tym że najpierw warto by było sprawdzić stan jej zdrowia i możliwości. więc jeśli jakiś rtg to tylko to miejsce mogę polecić rentgen , oni się z pewnością zajmą i tym i całą resztą aby babcia czuła się lepiej
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 21-10-2015, 13:44
Beata Drozdek Beata Drozdek jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2015
Miasto: Legnica
Posty: 1
Domyślnie

Witam jestem rehabilitantem domowym i z doświadczenia mojego wynika, że w opisanym przypadku zaproszenie rehabilitanta na kilka sesji może być niezłym pomysłem. Nierzadko starsze osoby zaczynają nagle się mobilizować i słuchać jak tylko zobaczą niebieski mundurek , naprawdę . Rodziny nie mogą wyjść z podziwu, jak schorowana osoba która leży w łóżku nagle zaczyna wykonywać to co wydawało się niemożliwe.
Najważniejszy jest kontakt z pacjentem, dotarcie do niego i umiejętne podejście, pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 11-01-2016, 15:51
Kostka Kostka jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Nov 2014
Posty: 48
Domyślnie

W sieci jest bardzo wiele informacji o tym jakie sa polecane ćwiczenia rehabilitacyjne dla starszych osób. Polecam sobie poczytać oraz uświadomić sobie,że tak naprawdę to najważniejsze sa chęci danej osoby do ćwiczeń. Sama od kiedy jestem bardziej aktywna czuję się znacznie lepiej.
Od jakiegoś czasu cierpiałam na bóle kręgosłupa. Pomogly mi właśnie ćwiczenia oraz naturalne maści. Zerknijcie sobie na stronę:
http://sulphur.com.pl/problem/bol-kr...zyny-leczenie/

Jest tam kilka dobrych informacji o tym jak to leczyc.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Rehabilitacja,masaż pawelwawa Profilaktyka i zdrowy styl życia 11 31-08-2016 19:45
Rehabilitacja firma Turystyczne 0 22-06-2013 15:56
Rehabilitacja W Spa kiotekk Turystyczne 0 04-04-2013 13:42
Rehabilitacja Franciszek56 Kraków 3 04-01-2013 16:04
rehabilitacja kręgosłupa teoretyk 56 Choroby, badania, terapie 2 13-10-2012 14:30

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:04.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.