menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Rodzina, bliscy > Rodzina bliższa i dalsza
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 22-07-2012, 19:12
kasiao34 kasiao34 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2012
Posty: 2
Domyślnie Samotna mama i córki


Witam serdecznie

Tak naprawdę nie wiem od czego zacząć, nie jest to ani łatwe ani proste. Mam 34 lata, mieszkam w wielkopolsce i sama wychowuje córki w wieku 14 i 7 lat.
Jakies 3 lata temu z racji ogromnej samotności gdyż cała moja rodzina składa sie ze mnie i moich dzieci chcialam dać ogłoszenie że szukam babuni dla moich dziewczyn no i takiej przyszywanej mamy dla mnie, jednak natknełam się na podobne ogłoszenia i miałam okazję przekonać się że osoby szukające własnie takiej "przyszywanej babci" zostaly często wyśmiane a nawet zlinczowane za sam pomysł. To smutne i straszne. Ja doskonale rozmumiem co oznacza byc NAPRAWDE samotna, nie miec rodziny, dosłownie nikogo.
Z łezką w oku słucham opowiadan znajomych którzy relacjonują swoje wyjazdy na wieś bo dziadka, babci, matki, ojca... o tym jak co niedziele spotykają się na obiadach w gronie rodzinnym...i choć to nie ładnie z mojej strony przyznaje się przed znajomymi otwarcie że im zazdroszcze lecz dziwi mnie ich opowiedz albowiem często slysze "nie ma czego zazdrościc" , no tak, człowiek jak czegoś doświadcza na codzień nie może wiedziec jak to jest być samemu.

Jak tak staram się to wszystko ogarnąc to zrozumieć jednego nie potrafie, tylu ludzi jest samotnych a jednak nie potrafia się odnaleść.
Dałabym wiele by móc mieć przy sobie kogoś jak matka czy babcia dla moich dzieci, móc pojechać do takiej osoby pomóc jej w domu, w zakupach, pojechac do lekarza a wzamian chciałabym tylko jej obecności, dobrej rady.
Bo to piękne czuć sie potrzebnym nie tylko dzieciom ale i także innym osobom.
Pozdrawiam wszystkich samotnych !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 31-07-2012, 22:46
walut84's Avatar
walut84 walut84 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2011
Miasto: lubin dolnośl. polska
Posty: 27
Uśmiech

Cytat:
Napisał kasiao34
Witam serdecznie

Tak naprawdę nie wiem od czego zacząć, nie jest to ani łatwe ani proste. Mam 34 lata, mieszkam w wielkopolsce i sama wychowuje córki w wieku 14 i 7 lat.
Jakies 3 lata temu z racji ogromnej samotności gdyż cała moja rodzina składa sie ze mnie i moich dzieci chcialam dać ogłoszenie że szukam babuni dla moich dziewczyn no i takiej przyszywanej mamy dla mnie, jednak natknełam się na podobne ogłoszenia i miałam okazję przekonać się że osoby szukające własnie takiej "przyszywanej babci" zostaly często wyśmiane a nawet zlinczowane za sam pomysł. To smutne i straszne. Ja doskonale rozmumiem co oznacza byc NAPRAWDE samotna, nie miec rodziny, dosłownie nikogo.
Z łezką w oku słucham opowiadan znajomych którzy relacjonują swoje wyjazdy na wieś bo dziadka, babci, matki, ojca... o tym jak co niedziele spotykają się na obiadach w gronie rodzinnym...i choć to nie ładnie z mojej strony przyznaje się przed znajomymi otwarcie że im zazdroszcze lecz dziwi mnie ich opowiedz albowiem często slysze "nie ma czego zazdrościc" , no tak, człowiek jak czegoś doświadcza na codzień nie może wiedziec jak to jest być samemu.

Jak tak staram się to wszystko ogarnąc to zrozumieć jednego nie potrafie, tylu ludzi jest samotnych a jednak nie potrafia się odnaleść.
Dałabym wiele by móc mieć przy sobie kogoś jak matka czy babcia dla moich dzieci, móc pojechać do takiej osoby pomóc jej w domu, w zakupach, pojechac do lekarza a wzamian chciałabym tylko jej obecności, dobrej rady.
Bo to piękne czuć sie potrzebnym nie tylko dzieciom ale i także innym osobom.
Pozdrawiam wszystkich samotnych !
witaj Kasiu

Jestem teraz osobą samotną[pół roku temu zmarł mój mąz]
mieszkam na wsi ,dzieci by miały dobre warunki do zabawy
bo działka jest duża,a ja bym się bardzo ucieszyła z towarzystwa.Moje wnuki właśnie tydzień temu wyjechały a ja
nie mogę się przyzwyczaić do ciszy.Niestety moje wnuki
mieszkają daleko i rzadko mnie odwiedzają.
Serdecznie cię zapraszam z córeczkami.Bardzo lubie dzieci.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 15-08-2012, 10:34
cwieta's Avatar
cwieta cwieta jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: poznań
Posty: 205
Domyślnie

Cytat:
Napisał walut84
witaj Kasiu

Jestem teraz osobą samotną[pół roku temu zmarł mój mąz]
mieszkam na wsi ,dzieci by miały dobre warunki do zabawy
bo działka jest duża,a ja bym się bardzo ucieszyła z towarzystwa.Moje wnuki właśnie tydzień temu wyjechały a ja
nie mogę się przyzwyczaić do ciszy.Niestety moje wnuki
mieszkają daleko i rzadko mnie odwiedzają.
Serdecznie cię zapraszam z córeczkami.Bardzo lubie dzieci.
TOTUS TUUS_cały TWÓJ

ELEMENTARZ ''ba mb o''
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 18-11-2019, 13:43
krejzol krejzol jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Jul 2019
Posty: 55
Domyślnie

A pro po samotnemu wychowywaniu dzieci. Mam synka w wieku półtora roczku i muszę wrócić do pracy. Dlatego też rozglądam się za jakimś żłobkiem. A że mieszkam w Warszawie ale nie jestem tam zameldowana to w żadnym publicznym żłobku nie przyjmą mi dziecka. Więc chcę posłać go do jakiegoś prywatnego, ale sprawdzonego. Podobno jest jakiś prywatny żłobek na Mokotowie. Sprawdziłam ich stronę http://kociakirozrabiaki.edu.pl i nie powiem całkiem fajnie wygląda. Chyba się na niego zdecyduję
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Toksyczna mama, bierny tata satoshi Rodzina bliższa i dalsza 15 31-05-2012 20:57
moja mama Rozia Rodzina bliższa i dalsza 42 12-02-2012 23:02
samotna potrzebuje cliopl Oddam, potrzebuję 7 20-03-2011 14:10
Samotna mama poszukuje dziadków dla swej córeczki masza28 Praca, wolontariat 4 19-11-2009 21:09
Najstarsza mama na świecie - komentarze Basia. Ogólny 3 10-04-2007 19:24

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:41.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.