menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > REGIONALNE > pomorskie
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #6681  
Nieprzeczytane 06-07-2020, 07:21
Iza_bella's Avatar
Iza_bella Iza_bella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: podkarpacie
Posty: 22 715
Domyślnie

WITAM na progu nowego tygodnia.
Nowe wyzwania i nowe zadania przed nami, chociaż dla nas - emerytów - dzień zawsze podobny do dnia.
Noc miałam fatalną - jest pełnia i księżyc - jak zwykle - oddziaływuje na moją podświadomość i nie pozwala zasnąć. Tłukłam się więc w łóżku jak jakiś potępieniec, a dziś będę miała ciężki dzień. Nic to....może w południe uda mi się zdrzemnąć.
Za kawę i wiersz dziękuję Marysi za Gienkowi za dowcip.
Ja powiem tylko miłego dnia....i do zobaczenia....

__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6682  
Nieprzeczytane 06-07-2020, 12:07
gynek66's Avatar
gynek66 gynek66 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Żernica/Gliwice
Posty: 9 791
Domyślnie Dobrego Dnia

Dla Was.
Pogoda dosyć sprzyja, ale ma padać po południu nas , bo jest niż. Jak słonko ostro rano świeci , to murowane będzie padał deszcz.
Dzięki z fajny wierszyk, a rusy to na każdym kroku mają wszystko większe i lepsze. Nawet i pszczoły maja większe. jak znajdę taki wierszyk to wam napiszę. Jak psceła nie umiała wlezit do ula, wlezit(wlazła)
Roboty rożne mam a jeszcze żona to i owo głowa boli od roboty po tych remontach . Łazienka przerobiona od nowa. Wymiana rurek wodnych, założenie kabiny, ubikacji, umywalka nowa z szafką wiszącą. Nowe płytki na ścianie o posadzka . W ubikacji na parterze zabudowanie rur płyta gipsową o położenie płytek. Rury szły setki. fajnie wygąlda , jak są zabudowane. Oraz dwa klozety nowe, ten stary był pęknięty. Dosyć dużo kasy poszło, jeszcze robociznę trza zapłacić. Robił sąsiad u nas młodszy dużo ode mnie, ale dokładnie.
Pozdrawiam dobrego dnia.
__________________
Eugeniusz. P.. Jak szybko mija czas..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6683  
Nieprzeczytane 07-07-2020, 06:52
Mariag2's Avatar
Mariag2 Mariag2 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2010
Miasto: Luzino Pomorze Polska
Posty: 6 711
Domyślnie Witam!

Dzień dobry!

Slonko od dawna juz swieci,co wcale nie znaczy,ze będzie ciepło.Ma być max 18 stopni i wiatr.Zobaczym.
Izo przykro mi,wiem co przeżywasz.Mialaś cięzki dzien!
Oj Gienku Ty naprawdę nie masz kiedy odpoczać.Robota goni robotę!
Niech ten dzień minie Wam bez snmutku i problemów.
A kazda minuta niech daje Wam radosc!

__________________
Jan Twardowski

Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6684  
Nieprzeczytane 07-07-2020, 09:06
Iza_bella's Avatar
Iza_bella Iza_bella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: podkarpacie
Posty: 22 715
Domyślnie

Witam w ślad za Marysią - rannym ptaszkiem. Za kawę dziękuję....przyda się na rozruch, bo znowu nocką nie spałam....pełnia nie dawała, chociaż księżyc nie świecił, ale oddziaływał swoją mocą, bo była burza z wyładowaniami atmosferycznymi i był skryty za chmurami. Znowu będzie ciężki dzień, bo głowa boli i ciśnienie podskoczyło do góry. Wrrr.
Dziś zrobiło się chłodno....będzie można trochę odsapnąć od upałów. Szkoda mi tylko dzieciaków, bo pojechali nad morze kąpać się w Bałtyku, a tu załamanie pogody.
Pozdrawiam.... Dobrego dnia WSZYSTKIM życzę.... Buziaki zostawiam....


__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6685  
Nieprzeczytane 07-07-2020, 11:46
gynek66's Avatar
gynek66 gynek66 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Żernica/Gliwice
Posty: 9 791
Domyślnie Witam

U Izy wyż jest , a u mnie niż i musiałem wziąć tabletkę na podwyższenie ciśnienia . Co prawda słonko świeci, ale jest zimny wiatr. + 18 na razie po wczorajszych opadach. Jak się ma działkę i ogród t całe czasy jest robota.
Tym którym ręce się przedłużyły to nie robią nic. Wolą posiedzieć, i czekać aż im ktoś piwko postawi.
A przysłowie mówi tak;
Lepiej w wolności kęsek lada,
jak w niewoli przysmaki.
Trawa wyrosła czeka na koszenie, ale jak mokra to się źle kosi. Musi być sucho , chyba popołudniu coś tam zacznę kisić.
Zaraz idę urwać wiśni szklanki na kompot a, może więcej do zamrażalki , i do nalewki coś tam. Coś agrestu urwać, jak lekko z czerwienieje. Oraz czarna porzeczka tez dojrzewa . pojedyncze egzemplarze trza oberwać . A mam tych krzaków 20 sztuk. Trza rwać bo, to dar Boży. Pomidory nie specjalnie są obrodzone, jak to na ogrodzie. A widziałem jak maja pomidory pod namiotami , całe szklarnie tunele. raz jechałem z bratankiem z węglem , to on tym samochodem normalnie cofnął do tego tunelu, i wysypał węgiel drobny 24 tony. On jest kierowcą zawodowym ,po całej Polsce rozwozi węgiel rozmaity przesiewany, workowany , oraz luzem. .Trzech braci robi za kierowców zawodowych.
Jakie ja tam widział pomidory, to sama radość zasilane komputerowo. Krzewy do trzech metrów wysokie. Co 30 centymetrów pomidory i tak do samej góry. U nas trzeba na jeden taki krzak , chyba z 10 krzaków.
Pozdrawiam ,życzę cieplutkiego dnia i zdrowego.
__________________
Eugeniusz. P.. Jak szybko mija czas..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6686  
Nieprzeczytane 08-07-2020, 07:35
Mariag2's Avatar
Mariag2 Mariag2 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2010
Miasto: Luzino Pomorze Polska
Posty: 6 711
Domyślnie Witam!

Dzień dobry!
Izo-ja tez miałam fatalny dzien .Nie wiem co się działo ,ale ledwo chodziłam.Pani po rehabilitacji zrobiła mi kawę,bo bałam się czy dojadę do domu.I taki był cały dzień!Izo ,trzymaj sie.
Gienku ,masz takie ilości wszystkiego ,ze bedziesz miał pracy do zimyZazdroszcze Tobie tych zbiorów ,ale pracy nie.
Zobaczymy co nam przyniesie dzisiejszy dzień!
Życzę Wam słonka i pogody ducha!




__________________
Jan Twardowski

Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6687  
Nieprzeczytane 08-07-2020, 09:24
Iza_bella's Avatar
Iza_bella Iza_bella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: podkarpacie
Posty: 22 715
Domyślnie

WITAM....
Dzisiejsza noc była troszkę lepsza niż poprzednie...dużo brakuje jeszcze do pełni szczęścia, ale wyczerpany organizm trochę odpoczął...ze 3 godziny przespałam, a to już jest coś.
Marysiu...współczuję....mam nadzieję, że to nie rehabilitacja tak Cię osłabia. Jakie zabiegi bierzesz??? Wiem, że te elektryczne bardzo osłabiają i mogłaś czuć się źle. Uważaj na siebie.
Gienku...z Ciebie pracuś całą gębą. Też mam wiśnie do oberwania, ale jakoś nie mogę się za nie zabrać. Pewnie znowu - jak w ubiegłym roku - oblecą. No, chyba, że na nalewkę urwę, bo ta sprzed 3-ch lat już się kończy. Przypomnij przepis.
Pozdrawiam....Miłego dnia....

__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6688  
Nieprzeczytane 08-07-2020, 12:05
gynek66's Avatar
gynek66 gynek66 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Żernica/Gliwice
Posty: 9 791
Domyślnie dobrego dnia kobity wom życza.

Fajnie bo świeci na razie słonko, ale mo padać późni.
Marysiu zazdrościsz mi zbiorów , a wiesz ole to roboty przy obrywaniu. Będę likwidował za dużo tych krzaków. Wszystko muszę oberwać sam żona , nie rwie, a mnie też już oczy bolą od rwania i musisz siedzieć patrzeć w te porzeczki. To do przyjemności nie należy. Muszą być czyste bez ogonków do przerobu. Samo się nic nie zrobi. Siedzę jak przysrany przy zbieraniu. Tak wam się widzi że masz swoje. Ale mam już dość roboty tak prawdę wam piszę. Dochodzą jeszcze pomidory 80 sztuk za dużo posadziłem , trzeba oprysk zrobić na zarazę, sznurkami podwiązać co by się nie połamały. Dziczki poobrywać. Chwasty wyrwać, i diabli wie ci jeszcze. Trawa do koszenie jest , nie ma komu kosić, tylko ja muszę , siedzę jak przywiązany do tej działki. To nie ma takiej przyjemności, jak wy sobie myślicie. Że o, masz swoje. Trzeba zapieprzać na działce i ogrodzie. Przyjemność jest w łóżku, kiedyś była lepsza. A wy macie przyjemność wyjście do parku kina i cholera wie gdzie jeszcze. Ja w kinie nie byłem z 30 lat, książek nie czytam latem absolutnie, zimą tak czytam. Przy tej robocie co mam można dostać depresji.. Więc też muszę zrobić sobie lekką przerwę.
Żona po się rodziła , żeby po pokojach chodziła i mężowi dawała jeść i nie tylko. Żona to mój skarb.
Pozdrawiam , miłego słonecznego dnia.
__________________
Eugeniusz. P.. Jak szybko mija czas..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6689  
Nieprzeczytane 09-07-2020, 06:11
Mariag2's Avatar
Mariag2 Mariag2 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2010
Miasto: Luzino Pomorze Polska
Posty: 6 711
Domyślnie Witam!

Dzień dobry Wszystkim!
Giienku podziwiam Cię za pracowitosć ,ale ciagle mówilam-musisz odpoczac.To co pisales to wszystko prawda,wiem bo tez sie kiedys napracowalam. Dlatego cieszę się z Twojej decyzji. Zmniejsz ilość roślin i zacznij odpoczywac.
Izo ,bardzo Tobie współczuje.Brak snu-to okropne.Też się cieszę jak przespię 4 godz.
Trzymajcie sie ,jestem z Wami.
Izo-mam tylko 2 zabiegi-masaz 15 min i lampę solux.Moze następnym razem coś wymyślą i bedę miała dłuższy masaz. Wczoraj nie byłam ,nie dałam rady.
Życzę Wam miłego czwartku!



__________________
Jan Twardowski

Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6690  
Nieprzeczytane 09-07-2020, 10:20
Iza_bella's Avatar
Iza_bella Iza_bella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: podkarpacie
Posty: 22 715
Domyślnie

WITAM na progu kolejnego dnia.
I znowu dłużej pospałam...księżyc zmniejsza się, a mój sen wydłuża. Tylko głowa boli, ale zażyłam już tabletkę przeciwbólową i mam nadzieję, że za chwilę przestanie. Kawa podana, więc czego chcieć więcej...można brać się za bary z życiem.
Dziś przytoczę parę cytatów o życiu.....

Audrey Hepburn
Najważniejszą rzeczą jest, aby cieszyć się swoim życiem – być szczęśliwym – tylko to się liczy.

Diane Ackerman
Nie chcę pod koniec życia stwierdzić, że przeżyłam tylko jego długość. Chcę przeżyć też pełną jego szerokość.

Maya Angelou
Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach.

Marek Aureliusz
Nasze życie jest takim, jakim uczyniły je nasze myśli.

Phil Bosmans
Najpiękniejszych chwil w życiu nie zaplanujesz. One przyjdą same.

Sztuka życia – to cieszyć się małym szczęściem.

Les Brown
Jeżeli robisz to co łatwe, Twoje życie będzie trudne. Jeśli robisz to co trudne, Twoje życie będzie łatwe.

Jerry Brown
Życie po prostu jest. Trzeba płynąć wraz z nim.

Anthony de Mello
Życie jest czymś, co przydarza się nam w czasie, kiedy jesteśmy zajęci planowaniem innych rzeczy.

Demokryt z Abdery
Życie bez radości jest jak długa podróż bez gospody.

Benjamin Disraeli
Życie jest zbyt krótkie, żeby było małe.

Marysiu...Gienku....
Pozdrawiam.....Dobrego dnia życzę....

__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6691  
Nieprzeczytane 09-07-2020, 11:05
barteczek's Avatar
barteczek barteczek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 55 606
Domyślnie

O, dobrze że zajrzałam... Izabel, piękne wypowiedzi podałaś do przestudiowania! Brawo!
Majeczko, trzymaj się... będzie dobrze, będzie z czego się cieszyć!
Gienku, miałam działkę i tez zasuwałam jak samochodzik.. jednego sezonu miałam 200 kg pomidorów... wiem co cię czeka! Nie tylko praca ale i rozdać te dobra!
Zostawiam pozdrowienia.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6692  
Nieprzeczytane 09-07-2020, 11:35
gynek66's Avatar
gynek66 gynek66 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Żernica/Gliwice
Posty: 9 791
Domyślnie Witam Was

A myślałem , że tylko ja zasuwam na tej działce . Ale wy też przeszłyście swoje imperium. Tak dużo pomidorów, ho, ho. Nie miałem jeszcze tyle, ale ponad 150 kg to też miałem . Wtedy sprzedawałem opłacało se . Dzisiaj se opłaca tyle co dla ,siebie najwyżej sąsiadom dać -nadwyżki. Dużo zaprawiamy na zimę w słoikach z bazylią są świetne.Pietruszka ze żółkła u mnie i chyba padnie . Trza kupić do spożycia. Jedynie czosnek wyrósł ładny duży, część już wykopane i suszy się. Duże główki są, to ozimy .
Też będę chodził do ośrodka na rechalibitacje na krzyże kolana. Rok czekam prawie, mam blisko około 300 metrów ośrodek zdrowia. Bardzo dużo ludzi u nas korzysta z ośrodka , bo mamy różne sprzęty z okolic do 50 km przyjeżdżają do nas. Kolejka się wydłuża. Nasza wieś liczy około 4000 ludzi 37 ulic jest. Ja mieszkam w sercu wsi. Wszędzie mam blisko.
pozdrawiam dobrego dnia...i potem.
__________________
Eugeniusz. P.. Jak szybko mija czas..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6693  
Nieprzeczytane 09-07-2020, 11:57
barteczek's Avatar
barteczek barteczek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 55 606
Domyślnie

Zobaczyłam Twój wpis, Gienku i podziwiam Cię za tą troskę o dobro jakie mamy wypracowane.
Powiem Ci, że od tamtej pory nie chciałam się starać o plony... mąż zawiózł córce kosz pomidorów, za dwa dni pojechał z następnym a poprzedni stał nie ruszony... tak mnie to wkurzyło, że już nie dałam nawet jednego. Nie zje , nie przerobi to można rozdać sąsiadom! Na dwoje to niewiele nam było potrzeba. Cukinie przerabiałam i na działce dzieciom ( wnukom i sąsiadów dzieciom ) smażyłam w jajku i bułce... bardzo to dzieciaki lubiły!
Pozdrawiam i zdrowia życzę.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6694  
Nieprzeczytane 09-07-2020, 20:01
Annamaria11's Avatar
Annamaria11 Annamaria11 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Gdańsk
Posty: 1 197
Domyślnie

Dzień dobry. Dobrze trafiłam, bo na wymianę opinii działkowców...ja też wiem jaka to "orka", mieliśmy przez 27 lat działkę na Kaszubach, 70 km od Gdańska...niby rekreacyjną, ale nie pamiętam chwili wytchnienia. Była taka moda na kupowanie działek tzn. kawałka ziemi od gospodarza nad jeziorem (nasz kawałek był po uprawie ziemniaków). Najpierw była walka z perzem, wyjątkowo dorodnym, a potem już tylko praca i praca. Dostaliśmy sadzonki truskawek od gospodarza i posadziliśmy taką ilość, że po dwóch latach było chyba ponad 100 kg, wszyscy znajomi działkowcy, którzy tego nie mieli zbierali dla siebie, sporo rozdałam sąsiadom z Gdańska i byłam szczęśliwa, że nic się nie zmarnowało. Sama też całe noce (po powrocie) przetwarzałam, żeby nie zmarnować. Piękne wspomnienia teraz, ale wtedy ogrom pracy...mimo to płakałam, gdy musiałam sprzedać z powodu nieuleczalnej choroby męża.
Obudziliście we mnie wspomnienia...dziękuję.
Izo bardzo lubię cytaty, bo zawierają tyle prawdy. Dzisiaj dodam też coś prawdziwego...przygotowała to na obecne potrzeby nas seniorów p. Edyta Bonk, wykładowca z UG...miała z nami zajęcia na GUTW.


https://gutw.ug.edu.pl/sites/default...W6z7cCGxFREagQ

Miłego wieczoru życzę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6695  
Nieprzeczytane 10-07-2020, 06:42
Mariag2's Avatar
Mariag2 Mariag2 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2010
Miasto: Luzino Pomorze Polska
Posty: 6 711
Domyślnie Witam!

Dzień dobry Wszystkim!
Piękny był wczoraj dzien na wątku. Takie dyskusje są bardzoo wskazane.Proszę o jeszcze.Widzicie dobre duszki w takiej rozmowie dowiadujemy się ,ze tak naprawdę jestesmy bardzo podobni.Wszyscy pracowali lub pracują na kawałku ziemi. A chleb tam niełatwy.Przekonała się o tym Ninka,Ania,Iza Gienek i ja. Ale ja tez nie zaluję niczego.Ninko dziękujjjję za odwiedziny.
Na rehabilitację nie dałam rady pójsc.Dzisiaj równiez nie. Poza tym mam telefoniczne spotkanie z Pania diabetolog.
Życzę Wam udanego dnia!


__________________
Jan Twardowski

Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6696  
Nieprzeczytane 10-07-2020, 09:20
Iza_bella's Avatar
Iza_bella Iza_bella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: podkarpacie
Posty: 22 715
Domyślnie

WITAM na progu weekendu...Znowu piątek i znowu koniec tygodnia. Jak ten czas zasuwa.
Ruch zrobił się wczoraj na wątku...tak lubię.
Marysiu....martwię się o Twoją kondycję. Już któryś dzień z kolei rezygnujesz z zabiegów.... niby to logiczne, jak nie masz siły, ale czy będziesz mogła odebrać sobie te zabiegi w terminie późniejszym, czy Ci przepadają??? Ja jak chodziłam na masaże i w jednym dniu nie mogłam iść, bo miałam wyznaczoną wizytę lekarską to nie mogłam odebrać sobie tego zabiegu...fundusz zapłacił a ja nie skorzystałam. No, chyba, że chodzisz prywatnie, to wtedy płaci się za odbyte zabiegi.
Pozdrawiam WSZYSTKICH....Marysię, Ninkę, Anię i zapracowanego Gienka. Buziaki....

__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6697  
Nieprzeczytane 10-07-2020, 10:53
gynek66's Avatar
gynek66 gynek66 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Żernica/Gliwice
Posty: 9 791
Domyślnie Witam Wszystkich Odwiedzających

Nasz wątek. Tak to w życiu kochani jest. Mnie tez zaczynają kolana boleć, ciężko mi się chodzi, smaruje maściami , nawet i na noc przykładam liść z kapusty. Rano fajnie się chodzi, najgorzej już wieczorem. Pogoda przepiękna dziś, wszystko dojrzewa , nawet i koty latają za kocurami, moja się smyka już trzeci dzień.Kocice jak mają cieczkę, nawet nie jedzą trzy dni, tylko się kochają. A kocury rwią się jak lucypry. Pełno wszędzie jest siersi . Kocica dopuszcza do siebie takiego kocura który mrałczy cienkiem głosem i długo.
Tak to w życiu jest.
Pozdrawiam dobrego dnia, smacznej kawy i obiadu, odpoczynku.
ja dalej ide na działkę obierać z krzaków porzeczkę. Jeszcze z 6 kg urwię.

Czas nie mija, Hansie Thomasie.
I nie cyka.
To my mijamy, a cykają nam zegarki.
__________________
Eugeniusz. P.. Jak szybko mija czas..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6698  
Nieprzeczytane 11-07-2020, 06:19
Mariag2's Avatar
Mariag2 Mariag2 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2010
Miasto: Luzino Pomorze Polska
Posty: 6 711
Domyślnie Witam!

Dzień dobry!
Masz racje IZO,czas biegnie za szybko.Nie wiem,kiedy te dwa tygodnie minęły.Tyle mialam rehabilitacji.Niestety mnie trzy dni umknęły.Czułam sie fatalnie.Przepadly ,bo mialam z funduszu i nie mam kiedy je powtórzyc .Kolejka jest straszna.Jednak ,gdy będę chciala to Panie znajdą mi dobry termin.A myśle ,że stalo się to z mojej winy,bo stymulator był za malo naladowany .Zrobiłam to wczoraj , a dzisiaj chyba będzie dobrze.Oby.Izo,dziękuje za troskę.Gienkowi życzę pięknych zbiorów!
Izo,Gienku i pozostałym sympatykom wątku zyczę udanej soboty!

__________________
Jan Twardowski

Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6699  
Nieprzeczytane 11-07-2020, 10:50
Iza_bella's Avatar
Iza_bella Iza_bella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: podkarpacie
Posty: 22 715
Domyślnie

WITAM w sobotnie przedpołudnie.
Chałupkę ogarnęłam...wprawdzie dziś co z grubsza, ale widać różnicę. W planach mam dziś dzień lenia...nie wyjdę na ogród bo upalnie (już teraz w słońcu jest 42 stopnie ciepła) i komary gryzą, obiadu nie gotuję bo zastrajkowałam...będzie fotel i książka i...odpoczynek. A pod wieczór dłuuugie leżenie w wannie. Trzeba się od czasu do czasu dopieścić.
WSZYSTKICH pozdrawiam.... Miłego dnia życzę....


__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6700  
Nieprzeczytane 11-07-2020, 12:15
gynek66's Avatar
gynek66 gynek66 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Żernica/Gliwice
Posty: 9 791
Domyślnie Dzięki Za Kawę Marysiu I Izo Woda Pieści

Ale musi być pod ciśnieniem , inaczej nie ma szans.
Pochmurno, chłodno z lekkimi opadami deszczu.
Tak to w życiu jest ,raz ciepło raz zimno. Prawie oberwałem porzeczkę wczoraj dojrzała , zostało trochę niedojrzałej 10 kg naszarpałem bez ogonków czyściutka. na wino i do nalewek taką większą 3 kg . Jeden kg wczoraj zrobiłem na nalewkę , Dałem 5 łyżek cukru trzcinowego, resztę dopieszcze ją miodem na końcu po wyrzuceniu owoców. Dałem jeszcze laskę wanilii,parę goździków i 20 deka imbru akurat miałem korzeń , można dać suchy proszek. Na 6 tygodni musi stać. Po tym czasie byda wyciągał te dobra. filtrował dodawał miód i do butelek , i do regału na 1 m-c. Po tym czasie będę kosztował to na rełmatyzm zdrowa jest jako lekarstwo . Tak samo robi mi się nalewka z agrestu z imbrem i cukier trzcinowy on zdrowszy jest od normalnego białego. Oczywiście daję spirytus i wódkę zbożową 40% z kłoskiem. Wszystkie nalewki muszą swoje odstać. W spokoju i filtrowanie przez papier ręcznikowy.

Pozdrawiam dobrego dnia.
Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek .
__________________
Eugeniusz. P.. Jak szybko mija czas..
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Witam! agatka jmj małopolskie 29 20-07-2011 10:33
Witam. Dusia mazowieckie 9 06-11-2010 17:32
Witam wszystkich. Gaja60 Dom, wnętrza, ogród 0 22-04-2010 23:39
Witam. Dusia Uzależnienia 31 22-04-2010 16:40

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:47.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.