menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Uroda > Moda i styl
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 29-01-2009, 15:52
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Cytat:
Napisał marbella123
Dziekuje, ze o tym piszesz. Wlasnie to jest historia mody, nie tylko zagranicznej ale naszej polskiej. Piszcie o tym jak najwiecej, wspaniale wspomnienia, ktore powoli zanikaja w naszych "szufladkach mozgowych" (jak to trafnie powiedziala Lili).

Moje szufladki otwierają się coraz szerzej.
Woda ''Soir de Paris ''.O matko ! Powiew Zachodu.Lekka nuta cytrusów .Za nic nie wierzyłam,że w Paryżu można je było nabyć w kioskach .U nas szał ''Być może ''.Jakież one karierę zrobiły w Sojuzie .
Smukła buteleczka ( u nas cena 17 zł ) z napisem ''Możiet byt' ''.Rosjanki szalały.Ich ''duchy'' ...o jezu."Krasnaja Moskwa '' ...o panie Boże.
Ktoś przywiózł ''Antiloppe'' Welli .Ach ,jak one pachniały .Człowiek w ''Antiloppe'' był jeden ,jedyny na całą ulicę. To lata 60-te jeszcze.W 70-tych nastąpiło otwarcie małej furtki na Zachód.W ''Modzie polskiej pojawiła się firma Coty i jej pomadki ,oraz woda ''Masumi'',którą pachniała cała Polska.
Pomadki były cholernie drogie na polską kieszeń.Kosztowały 150 zł.( cholera,ja pamiętam wszystkie komunistyczne ceny,a teraz nie mam pojęcia co i ile kosztuje ..).
Pojawiły się bluzeczki z angory w bieli ,pudrowym różu i niebieskim.Obchodziło się tym jak z jajkiem.Ja i moje koleżanki ,przed praniem wkładałyśmy je do zamrażalnika lodówki i prałyśmy w zimnej wodzie.
No bo kiedy następne rzucą ? Kto to wiedział ?

Domy ''Centrum''wprowadziły stoiska Hoffland.Oblężone od rana do nocy.Kiedyś pojechałam do Warszawy i stałam 5 godzin w kolejce.Kupiłam dwie sukienki i dwie spódnice.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #22  
Nieprzeczytane 29-01-2009, 15:57
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
.
Ktoś przywiózł ''Antiloppe'' Welli .Ach ,jak one pachniały .Człowiek w ''Antiloppe'' był jeden ,jedyny na całą ulicę.
.

Pamietam ta "Antiloppe" , Dla mnie zapach.... mlodosci
Randki w Lazienkach.....
...
Kiedys podczas jednej z takich randek ( z moim przyszlym mezem) omal co nie zamkneli nas na noc w parku..
__________________
"Dobry malarz musi namalować dwie rzeczy: człowieka oraz istotę jego duszy."
Leonardo DaVinci
Odpowiedź z Cytowaniem
  #23  
Nieprzeczytane 29-01-2009, 17:40
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Pare modeli z wiosennego pokazu rok 2009 "haute couture" Chanel - projektowane przez Karla Langerfelda. Kolory bialy i czarny sa bardzo podkreslone w kolekcji. Zdjecia pochodza z prestigium ("Vogue")

2a.jpg 4a.jpg

5a.jpg 8a.jpg

12a.jpg
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #24  
Nieprzeczytane 29-01-2009, 18:54
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Haute couture..popatrzeć można.Czyli takie trendy będą .Zresztą to już widać od jakiegoś czasu,że chanelowska 'mała czarna' jest zastępowana 'małą białą'.Warto pamiętać .

A ja wrócę do Polski naszej modowej .
Moda lat -60-tych .Co w niej uderzało ,pamiętacie ? Czy był jakiś kraj na świecie ,który by się tak umundurował we włoskie płaszcze przeciwdeszczowe ? Ortalionowa Polska ,w kolorze brązu i zgniłej zieleni ,a także oliwki i granatu.
Podziemna kontrabanda i nasi marynarze ,zadbali o wystrój Polaków i Polek.

A oto oryginalny płaszcz z tamtych lat.Z siateczką ,a jakże.
Na aukcji Allegro był za 19 pln.W latach 60-tych ,ponad 800 zł.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #25  
Nieprzeczytane 29-01-2009, 20:13
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Haute couture..popatrzeć można.Czyli takie trendy będą .Zresztą to już widać od jakiegoś czasu,że chanelowska 'mała czarna' jest zastępowana 'małą białą'.Warto pamiętać .

A ja wrócę do Polski naszej modowej .
Moda lat -60-tych .Co w niej uderzało ,pamiętacie ? Czy był jakiś kraj na świecie ,który by się tak umundurował we włoskie płaszcze przeciwdeszczowe ? Ortalionowa Polska ,w kolorze brązu i zgniłej zieleni ,a także oliwki i granatu.
Podziemna kontrabanda i nasi marynarze ,zadbali o wystrój Polaków i Polek.

A oto oryginalny płaszcz z tamtych lat.Z siateczką ,a jakże.
Na aukcji Allegro był za 19 pln.W latach 60-tych ,ponad 800 zł.

A tzw : spodnie elastyczne pamietasz?? Ja jeszcze bylam dzieckiem.. ale klasowe pieknosci juz mialy..
Moja mama za zadna cene nie chciala mi takich kupic.. Kazala nosic te z czystej welny.. brrrrrr
__________________
"Dobry malarz musi namalować dwie rzeczy: człowieka oraz istotę jego duszy."
Leonardo DaVinci
Odpowiedź z Cytowaniem
  #26  
Nieprzeczytane 29-01-2009, 20:41
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Elastyczne spodnie ,to chyba lata 70-te ,tak jak koszmarna kremplina.?
Ikona tych lat - Twiggy.


I typowa sukienka teenagers .Bardzo podobną ,tylko w kolorze turkusu ,nosiłam na swoim comersie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #27  
Nieprzeczytane 29-01-2009, 20:43
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Ja pamietam , jak nastała moda na maxi i długie kiecki. w zwiazku z tym ,ze sama niezle szylam , a rodziców nie bardzo było stac na takie szaleństwa(trzy jednoczesnie studiowałysmy), no to sobie uszyłam spodnice maxi-pamietam jak wyszłam w tym do tzw miasta( małe miasto na Ślasku) nie było człowieka , który nie ogladnalby sie za mna. W lecie chodzilam w długich kieckach- bardzo fajnych -i boso, Ojciec pozwolił mi iśc z soba ,ale 5 m za nim.Fajne wspomnienia, pamietam jeszcze piekne spodnice robione na szydełkach z malych kwadracików, szalenie kolorowe.No, i perfumy SOIR DE PARIS-och to był zapach- kupowało sie w komisach kosztowały 180zł.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #28  
Nieprzeczytane 29-01-2009, 20:52
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Ja miałam bananową . w żółto -czarne pasy i żółte ,zamszowe sandały na platformie.To już lata 70-te .Pamiętacie 'polską wełnę ' w 'Modzie polskiej '?
Moda pojechała z kolekcją do Australii.Czołową modelką była Agnieszka Fitkau- Perepeczko ,aktorka .No i afera.Została tam na 25 lat ,porzucając "Janosika'' ,choć niby do końca byli razem- uczuciowo.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #29  
Nieprzeczytane 29-01-2009, 21:02
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Ale Moda Polska miała niezłe rzeczy- i gatunkowo i modne.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #30  
Nieprzeczytane 29-01-2009, 21:20
Jadzia P. Jadzia P. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Polska
Posty: 12 324
Domyślnie

A ja miałam suknie ślubną uszytą z tej " koszmarnej " krempliny i .......wyglądała cudownie .
Juz na uroczystości w kosciele dwie znajome które przyszły z życzeniami szeptały mojej mamie do ucha , że chetnie by ja ode mnie odkupiły. Obie wkrótce wychodziły za mąż.
Dwa tygodnie po ślubie ( po uprzednim wypraniu ) sukienka moja zmieniła właścicielke.
Fason miała bardzo skromny i prosty, ponieważ sama gremplina to tkanina bardzo " dekoracyjna ".
Wygladała prześlicznie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #31  
Nieprzeczytane 29-01-2009, 21:28
Jadzia P. Jadzia P. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Polska
Posty: 12 324
Domyślnie

Marbelko, firma konfekcyjna o nazwie BIBA jest obecna na polskim rynku.
Jest to niewielka firma polska specjalizujaca się w kofekcji damskiej....nakrycia wierzchnie.....przeróżne kurtki, żakiety.
Kiedyś mieli swój butik w Manufakturze ( to takie łódzkie centrum handlowo-rozrywkowe ).
Mają też odzież przeznaczoną dla tzw. klasy ,średniej ale z dobrych tkanin i dobrze uszytą ....a co najważniejsze....za normalne pieniadze.
Może to przypadek, a może jakaś rodzina która kontynuuje tradycje rodzinne tyle, że w Polsce.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #32  
Nieprzeczytane 29-01-2009, 21:30
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie

A pamietacie jak modne byly biale podkolanowki do sukienek z podwyzszonym stanie (takie jak ciazowe)
Pamietam na jedna zabawe w liceum ,koniecznie musialam miec taki stroj ale sukienki nie mialam.. Uszylam ja sobie zatem sama z plisowanej spodnicy mojej mamy.. Wszyscy sie pytali skad ja mam..
Do tego musowo musialy byc biale podkolanowki..
Mysle ze ta moda przyszla z serialu "Wojna Domowa".. bo Anula tak sie tez ubierala
W tym czasie tez tanczylo sie smieszny taniec skakajac w parze w przod i w tyl.. do muzyki " No milk today"
__________________
"Dobry malarz musi namalować dwie rzeczy: człowieka oraz istotę jego duszy."
Leonardo DaVinci
Odpowiedź z Cytowaniem
  #33  
Nieprzeczytane 29-01-2009, 21:38
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Pozwolicie, ze jeszcze na chwilke zatrzymam sie przy wiosennej kolekcji haute couture Chanel'a. Male czarne ciagle sa ale w zupelnie innej wersji. osobiscie bardziej wolalam "pierwsza", prosta i szykowna.

32a.jpg 34a.jpg

35a.jpg 36a.jpg

38a.jpg

Modele z prestigiu.com
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #34  
Nieprzeczytane 29-01-2009, 22:52
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Cytat:
Napisał jp50
A ja miałam suknie ślubną uszytą z tej " koszmarnej " krempliny i .......wyglądała cudownie .
Juz na uroczystości w kosciele dwie znajome które przyszły z życzeniami szeptały mojej mamie do ucha , że chetnie by ja ode mnie odkupiły. Obie wkrótce wychodziły za mąż.
Dwa tygodnie po ślubie ( po uprzednim wypraniu ) sukienka moja zmieniła właścicielke.
Fason miała bardzo skromny i prosty, ponieważ sama gremplina to tkanina bardzo " dekoracyjna ".
Wygladała prześlicznie

Kochana ,ja też miałam garsonkę w kolorze ecru i sukienkę w morskim kolorze.
Koszmar krempliny polegał na tym,że była sztuczna.Cała tablica Mendelejewa.Ale to znak tamtych czasów,jak bistor i anilana.Nie gniotło się i to było ważne.

ps.Chanel jak zwykle niezawodna.W zasadzie czerń i biel ,to jest TO.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #35  
Nieprzeczytane 29-01-2009, 23:05
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Kochana ,ja też miałam garsonkę w kolorze ecru i sukienkę w morskim kolorze.
Koszmar krempliny polegał na tym,że była sztuczna.Cała tablica Mendelejewa.Ale to znak tamtych czasów,jak bistor i anilana.Nie gniotło się i to było ważne.

ps.Chanel jak zwykle niezawodna.W zasadzie czerń i biel ,to jest TO.


Lila, teraz sztuczne tak zrobili ze jest nawet lepsze od naturalnego wlokna.. Mikrofibra we wszystkich postaciach imituje i zastepuje.. nawet najmieksza bawelne czy len..

Oryginalna Chanel jest super.. niestety ja teraz projektuje Niemiec... niejaki Karl Lagerfield . Poprzestane na tym ..

Biel i czern bardzo w modzie na ta wiosne .. Wszedzie!!
__________________
"Dobry malarz musi namalować dwie rzeczy: człowieka oraz istotę jego duszy."
Leonardo DaVinci
Odpowiedź z Cytowaniem
  #36  
Nieprzeczytane 29-01-2009, 23:24
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Podobno czern i biel sa kolorami estetow. Niczego nie sugeruje , ale uwialbiam te kolory i połaczenie czerni z biela , czerwieni z czernia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #37  
Nieprzeczytane 29-01-2009, 23:27
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Moj kostiumik na odebranie dyplomu byl z granatowej krempliny, a do tego granatowe lakierki i lakierowane getry(pamietam dostałam je od przyjaciela ojca z Johannesburga). Wiecej eleganckich strojow nie miałam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #38  
Nieprzeczytane 29-01-2009, 23:33
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie Elu

Cytat:
Napisał babciela
Podobno czern i biel sa kolorami estetow. Niczego nie sugeruje , ale uwialbiam te kolory i połaczenie czerni z biela , czerwieni z czernia
przez całe swoje życie uwielbiam czerń.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #39  
Nieprzeczytane 30-01-2009, 00:26
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Ciekawosci do poczytania:


Szafa polska 1945-89
Jest to pełna humoru i anegdot historia mody w PRL.

Opowieść zarówno o twórcach i kreatorach mody, którzy w panującej ogólnie szarości próbowali zrobić „coś z niczego”, żeby Polacy wyglądali bardziej elegancko, jak i o Polakach, którzy chcieli podążać za ogólnoświatowymi trendami choćby na skromną, socjalistyczną miarę. W filmie wypowiadają się najwięksi polscy projektanci, m.in.: Grażyna Hase, Barbara Hoff i Jerzy Antkowiak oraz gwiazdy polskiej estrady, m.in.: Maryla Rodowicz i Halina Frąckowiak. Wykorzystano także doskonale zachowane materiały archiwalne.

http://www.kworum.com.pl/art813,szaf...a_1945_89.html
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #40  
Nieprzeczytane 30-01-2009, 00:40
jakempa's Avatar
jakempa jakempa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 10 302
Domyślnie

MARBELLO123, weszłam dzisiaj na ten nowy watek świetny, gratuluję nowego pomysłu, , no i te ciekawostki. ktore zaproponowałaś do przeczytania, wspaniałe wspomnienia,
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:42.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.