menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.zdrowie.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 19-02-2008, 06:12
rybka rybka jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Posty: 6
Post Depresja w jesieni życia – skomplikowana, ale uleczalna - komentarze


Komentarz do artykułu: Depresja w jesieni życia – skomplikowana, ale uleczalna
--------------------
Temat na czasie! Poruszający wstydliwe klimaty! Kto z nas ,ludzi w podeszłym wieku ,nie męczy się myślą- jaki będzie mój koniec i gdzie? Poszukuję ciągle w księgarni , prasie ,( może poradnika?)na ten temat. I co? nie znajduję.Podawanie leków antydepresyjnych jest wyjściem ,owszem, ale ,prosze mi wierzyć, nie każdy je wykupi i.Dlaczego? Poprostu- z braku pieniędzy.
podziękowania dla autorki artykułu i prowadzących portal ,za dostrzeżenie tematu-jak oswoić zbliżającą się śmierć.
Brakuję mi tu kącika profesjonalnego poradnictwa odżywiania ludzi po 60-ce, może gotowe jadłospisy, proste, nie wymyślne, zbilansowane, łatwe w zakupach, tanie- dla ludzi bez schorzeń- bo tacy tez są. Diety w chorobach można znaleźć wszędzie.
Również kącik w którym można by zobaczyć ,jakie ćwiczenia mona wykonywać po 60 +- i też niekoniecznie schorowanych - bo tu dba rehabilitacja.
Również kącik mody byłby miłym akcentem-stonowany, z cicha elegancją -może ze wskazaniem zakupów w sieci.
I chciałam zapytać się - jak można do seniorów zaliczać 50-latki?!Przecież to jeszcze osoby w wieku pracy zawodowej! A więc spawne, prężne i z wieloma możliwościami! Ach! co to był za cudowny wiek!
Pozdrawiam prowadzących i życzę wielu sukcesów i jeszcze raz dziękuję!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 19-02-2008, 07:06
baburka's Avatar
baburka baburka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Wielkopolska
Posty: 1 416
Post

Ze starczą depresją jak z inną cholerą - zależy na jaką osobowość padnie. Kto się chce wywinąć jej ostrej postaci, nie ma wyboru, musi się brać do roboty i zmieniać to, co się da zmienić, a pogodzić się z tym, co zostało dane raz na zawsze. Przecież nie każdego starego człowieka dręczy depresja.
Co do samóbojstw w podeszłym wieku nie mam większych zastrzeżeń; wszelkie ziemskie obowiązki zostały wypełnione, więc jeśli życie nadmiernie dokucza, spokojnie wolno się przewinąć.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 19-02-2008, 08:30
aannaa235's Avatar
aannaa235 aannaa235 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Małopolska
Posty: 4 734
Domyślnie depresja

Zgadzam się w zupełności, że jak w życiu już wszystko się osiągnęło to można się przekręcić, przecież nikt za nami nie będzie płakać, a jeżeli nawet to kiedyś przestanie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 19-02-2008, 09:27
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 008
Domyślnie

Przewinąć...baaa...ale jak ?
Aby było estetycznie i miło...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 19-02-2008, 09:59
vega's Avatar
vega vega jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 444
Domyślnie

Cytat:
Napisał rybka
[b]
Brakuję mi tu kącika profesjonalnego poradnictwa odżywiania ludzi po 60-ce, może gotowe jadłospisy, proste, nie wymyślne, zbilansowane, łatwe w zakupach, tanie- dla ludzi bez schorzeń- bo tacy tez są. Diety w chorobach można znaleźć wszędzie.
Również kącik w którym można by zobaczyć ,jakie ćwiczenia mona wykonywać po 60 +- i też niekoniecznie schorowanych - bo tu dba rehabilitacja.
Również kącik mody byłby miłym akcentem-stonowany, z cicha elegancją -może ze wskazaniem zakupów w sieci.
I chciałam zapytać się - jak można do seniorów zaliczać 50-latki?!Przecież to jeszcze osoby w wieku pracy zawodowej! A więc spawne, prężne i z wieloma możliwościami! Ach! co to był za cudowny wiek!
Pozdrawiam prowadzących i życzę wielu sukcesów i jeszcze raz dziękuję!

Może to nie jest odpowiednie miejsce bo to topik o depresji, ale chcę podpisac sie pod wypowiedzią rybki.
Mam zupełnie to samo odczucie !
Przegladam to forum i szukam interesujących mnie tematów które tutaj, przez przypadek wymieniła rybka. Jasne, można założyc nowe topiki ale u licha, nie nazywajcie 50-latków seniorami !!!!
Wśród 50-60 latkow jest wiele zdrowych, pełnych zycia, czynnych zawodowo oraz z pasjami ludzi. Jacy to SENIORZY? Nie postarzajcie się !
Pozdrawiam i myślę co dalej
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 19-02-2008, 10:20
ja-ninka ja-ninka jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Posty: 56
Post

Skąd traktowanie słowa "senior" jak jako uwłaczającego określenia??Seniorem jest np. trzydziestoletni sportowiec!! Zwyczajnie, to osoba bardziej dojrzała niż junior.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 19-02-2008, 11:48
rybka rybka jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Posty: 6
Post

Kochana Vego, a ja nadal upieram sie, że temat odzywiania, ćwiczeń i stylu ubierania , brak blikości kochanych ludzi,a więc braku odwzajemnianych uczuć Bliskich, czynności dnia codziennego wymagające coraz większego wysiłku,są związane zmocno z temarem depresji. Spróbuj poćwiczyć choć dwa razy w tygodniu w gronie zbliżonych wiekowo ludzi. Endorfina murowana! Choć jest to lekarstwo na chwilę, cieszę się, że tyle wciąż jeszcze mogę!Pozdrawiam Wszystkich.
Senior to brzmi dumnie! niezależnie czy sportowiec czy ja.Ale naprawdę mamy zupełnie inne problemy!IJa myślałam, że to stronka dla seniorów- tak nazywa się również ludzi, którzy przeszli na emeryturę.ale jeśli nie , to też fajnie!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 19-02-2008, 13:00
baburka's Avatar
baburka baburka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Wielkopolska
Posty: 1 416
Domyślnie

Jak na razie każdy przyszły pensjonariusz Pana B. zdany jest na własną pomysłowość i siły.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 19-02-2008, 13:03
baburka's Avatar
baburka baburka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Wielkopolska
Posty: 1 416
Domyślnie

Naturalne zejścia też nie zawsze bywają przyjemne dla oka i innych zmysłów. Na pierwszym miejscu postawiłabym skuteczność, a tu - jak się zdaje - pętelka jest nie do zastąpienia.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 19-02-2008, 13:19
bogda's Avatar
bogda bogda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 62 111
Domyślnie

Przecież to forum nie ma zastrzeżenia, że tylko dla seniorów, zagląda tu każdy kto ma na to ochotę, może się również wypowiadać, bez znaczenia jest wiek, czy jest seniorem czy też nastolatkiem. Zresztą mamy takich młodych forumowiczów...i chwała im za to, wnoszą coś innego, żywszego, nie myślą tylko o śmierci i przemijaniu....a depresja...dopada bez względu na wiek...
A odnośnie braku wątków w/w....to nic chyba nie stoi na przeszkodzie aby je założyć...Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 19-02-2008, 13:40
rybka rybka jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Posty: 6
Post

no tak, ale gdzie i z kim o tym porozmawiać, tak normalnie, bez pouczania, ironizowania, czy spłaszczania tematu.miałam nadzieję, że ta stronka spelni wielu podobnym mnie oczekiwania. Oczywiscie że Młodzi mają zagladać i czytać, i może właśnie w chwilach głębszej refleksji zrozumieja, że : niepełnosprawność, depsresja starcza, domy opieki, śmierćcyt.artyk.)-każdego czeka.Uwielbiam przebywać w towarzystwie Mlodszych od siebie korzystam często z ich wiedzy i rad- sa bardziej przystosowani do dzisiejszych realiów.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 19-02-2008, 14:04
Bianka's Avatar
Bianka Bianka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 6 197
Domyślnie

Cytat:
Napisał rybka
Uwielbiam przebywać w towarzystwie Mlodszych od siebie korzystam często z ich wiedzy i rad- sa bardziej przystosowani do dzisiejszych realiów.
Święta prawda. Często stosuję się do porad mojej córki, gdy kupuję jakieś ciuszki. Zawsze tylko dobrze na tym wychodzę
Myślę, ze śmiało możesz założyć wątek o modzie. Problem tylko w tym, że modę i własne potrzeby w tym zakresie najlepiej się rozumie, przymierzajac przed lustrem ciuszki... Teoretyzowanie akurat tutaj jest troszkę niepełne.
__________________
Niespełnienie marzeń bywa czasem łutem szczęścia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 19-02-2008, 17:16
tar-ninka's Avatar
tar-ninka tar-ninka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: małopolska
Posty: 26 714
Domyślnie

Rybko zobacz proszę do Archiwum
http://www.klub.senior.pl/archive/index.php/
sa tam działy ..Zdrowie , Uroda , a w nich duzo watków ,ktore napewno Cie zainteresuja ,
a ktore możesz rozwinac, Sa nawet watki pt. " Moda dla pączusia" i " Ja nie mam co na siebie włożyć"
My tutaj naprawde poruszamy duzo tematow i nie ze wszystkich "drwimy jak piszesz .
Odnosnie Seniorow. To forum ma taka nazwe , Klub Seniorow " ale to przeciez nie znaczy ze tu wszyscy sa seniorami , tu moze wejsc kazdy niezaleznie od wieku , i kazdy wchodzi . I jest tu dużo młodych bardzo milych osób .
A jezeli widzisz ze w archiwum niema wątku ,ktory Cię interesuje , to go otwórz . niema problemu
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 19-02-2008, 19:57
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 008
Domyślnie

Cytat:
Napisał baburka
Naturalne zejścia też nie zawsze bywają przyjemne dla oka i innych zmysłów. Na pierwszym miejscu postawiłabym skuteczność, a tu - jak się zdaje - pętelka jest nie do zastąpienia.

Nic na to nie poradzę Baburko,ale muszę się śmiać.Takie wynaturzenie...

To właśnie za to zostałam o mało co ...wdeptana w glebę.Za czarny humor właśnie..

Na wszelki wypadek znikam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 19-02-2008, 21:55
FeliksG's Avatar
FeliksG FeliksG jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: Łódż
Posty: 585
Domyślnie

Znane porzekadło mówi: Kurek albo sznurek.

P.S. czarny humor, nie zawsze jest czarny.
Humor,to, zawsze humor.

Pytała szyszka, szyszkę:
Zali,upadłszy, dalej jestem towarzyszką?
J.I.Sz.
__________________
Błądzi człowiek, póki dąży.
> Goethe <
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 19-02-2008, 22:52
hanka93's Avatar
hanka93 hanka93 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Kraków
Posty: 165
Domyślnie

Ci co mają pieniądze i zażywają antydepresanty gorzej na tym wychodzą niż ci co nie wykupią.
__________________
Hanka
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 20-02-2008, 08:12
aannaa235's Avatar
aannaa235 aannaa235 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Małopolska
Posty: 4 734
Domyślnie

Droga Vego - w 100% zgadzam sie z Twoją wypowiedzią na temat seniorów. Znam seniorów 30 letnich, a także młodych duchem 60-cio i 70-cio latków. Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 20-02-2008, 18:36
~gość: Benigna's Avatar
~gość: Benigna
 
Posty: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał hanka93
Ci co mają pieniądze i zażywają antydepresanty gorzej na tym wychodzą niż ci co nie wykupią.
Dlaczego tak uważasz?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 21-02-2008, 07:05
baburka's Avatar
baburka baburka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Wielkopolska
Posty: 1 416
Domyślnie

Też zastanawiałam się nad stwierdzeniem HANKI. Ma sporo racji, bo zażywający leki mają możliwość przyklepania problemów. Przeżycie depresji bez znieczulenia nie pozwala na zamknięcie oczu. Jdnak z całą odpowiedzialnością podyktowaną doświadczeniem twierdzę, że na pewnym etapie choroby czy w jej ostrej postaci bez antydepresantów nie sposób sobie poradzić.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 22-02-2008, 20:19
Oleńka 13 Oleńka 13 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Piła,Wielkopolska,Polska
Posty: 8
Post

Zycie seniorów w Polsce nie należy do okresu usłanego różami,ale trzeba wszystko robić, żeby nas ten marazm życiowy nie dopadł.
Zycie w jesieni życia ma też swój urok.
Ja jeszcze pracuję w niepełnym wymiarze godzin, ale już coraz częściej myślę o tym aby mieć wieczne
wakacje, bo tyle mam planów na ten wolny czas i zrobię wszystko aby mnie nie dopadła depresja.
Pozdrawiam serdecznie...
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Depresja - komentarze siekierka Ogólny 99 16-08-2012 20:12
depresja malgos651 Choroby, badania, terapie 169 17-02-2011 18:45
Depresja często towarzyszy chorobom reumatycznym - komentarze LOTOS Ogólny 5 14-12-2010 11:35
Depresja, a styl życia - komentarze Ircia Ogólny 17 11-08-2010 17:26
Felietony – wspomnienia – komentarze Karol Książka, literatura, poezja 20 02-01-2008 21:16

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:25.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.