menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Styl życia > Dom, wnętrza, ogród
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 14-04-2008, 11:11
DamianF DamianF jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Posty: 1
Domyślnie Budowa domu drewnianego


Znalazłem kilka firm w internecie, które budują domy drewniane (domy z bali). Jedną z nich jest Dom z Bieszczadhttp://www.domzbieszczad.pl, którą polecają mi znajomi. Zapoznałem się z ich technologią wykonania jednak nie jestem profesjonalistą w tej dziedzinie i chciałbym się dowiedzieć czy ta technologia jest dobra? Bo spotkałem też firmy budujące domy z całych płazów drewnianych. Koszt jednak takiego domu jest większy. Czy ktoś mógłby się wypowiedzieć na ten temat? na tym forum znalazlem gdzieś post odnośnie rozszczelnień między balami i polecali właśnie tam firmę w/w, która w belkach konstrukcyjnych robi piórowpust rzekomo odbowiązkowy w przypadku połączeń. Czytałem też o osiadaniu domów drewnianych. Dom z Bieszczad drewno suszy dlatego ten problem podobno jest zminimalizowany. Jednak niestety jestem laikiem w tej dziedzinie a wiadomo hasła reklamowe mogą być tylko hasłami. Natomiast rzeczywistość lubi wyglądać inaczej. Moi znajomi są bardzo zadowoleni z wybudowanego domu przez ta firmę jednak dom wybudowali 3 lata temu. Jest ładny jednak czy dom drewniany jest naprawde taki wytrzymały i czy te wszystkie impregnaty zapewnią trwałość drewna? Z góry dziękuję za pomoc.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 07-06-2008, 23:36
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie Uwielbiam drewniane domy

Kiedys w Polsce bylo ich duzo... Niestety juz nie..
Zobaczcie tu:

http://www.polskadrewniana.pl/index.php
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 08-06-2008, 01:01
Anielka's Avatar
Anielka Anielka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: pomorskie
Posty: 11 336
Domyślnie

http://www.wasco.pl/,coraz częściej znowu budujew sie drwniane domy.Pozdrawiam cieplutko.
__________________
1.-"Prawda jest taka, że ludzie dzielą się na przyzwoitych i kanalie, oba rodzaje człowieczeństwa są po obu stronach."
/maja59- senior/

Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 08-06-2008, 15:21
largetto's Avatar
largetto largetto jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Ojczyzna
Posty: 1 679
Uśmiech

nie wiem czy to dom drewniany, ale na tle nowobogackich willi jest po prostu piękny - Jedlina Zdrój

__________________



\"Muzyka powinna zapalać płomień w sercu mężczyzny i napełniać łzami oczy kobiety\"
Beethoven


Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 08-06-2008, 17:35
green's Avatar
green green jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: naturalne ostoje Polski
Posty: 506
Domyślnie

Witam serdecznie ! Myślę że mogę włączyć się do dyskusji w temacie budownictwa drewnianego. Jednak zaznaczę na samym początku że temat jest tak obszerny i żeby powiedzieć że jestem fachowcem, to mogę jedynie sprecyzować swoją wiedzę w obszarze tradycyjnych technologii budownictwa drewnianego regionu Podlasia. Posiadam wiedzę również związaną z zastosowaniem tych technologii we współczesnym budownictwie, jednak istnieje zawsze potrzeba, sprecyzowania zainteresowania stron.
Ze zdjęcia "Largetto" można jedynie przypuszczać że jest to technologia łączona, tzn.zewnętrzne ściany z cienkich krawędziaków łącznych na ciesielskie zamki ze ścianami wewnętrznymi...są wielowarstwowe tzn w budynku rekreacyjnym sezonowym może ta grubość ścian być zadowalająca, jednak w okresie zimowym wystąpi potrzeba ocieplenia od wewnątrz i tu być może występują dodatkowe warstwy tj: wełna mineralna + płyta gipsowa + plus dwie warstwy folii. Na tradycyjnym fundamencie betonowym z szalunku + dach pokryty blachą imitującą dachówkę cementową. Mogę się mylić opisując zdjęcie nie stan faktyczny. Jednak jeżeli komuś zależy na budowie dla siebie i swojej rodziny domu to jedyne co mogę poradzić ... to znaleźć dobrych wykonawców do ściśle sprecyzowanych Swoich potrzeb. Pozdrawiam słonecznie z naturlandii H.T.
__________________
Słoneczne pozdrowienia z naturlandii H.T.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 09-12-2009, 17:45
Beata55 Beata55 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2009
Posty: 11
Domyślnie

Zdecydowanie jak dom to drewniany. Na całym świecie są bardzo modne i to nie ze względu na mode. U nas tez coraz więcej osób się przekonuje, ale większość ufa cegle czy pustakowi.
Córka z mężem pobudowali dom z bala kilka lat temu i jak jestem u nich i porównuję nasz dom murowany to w zasadzie nie ma porównania. Ich jest zwyczajnie pod każdym względem atrakcyjniejszy. Zupełnie inne jest tam powietrze, atmosfera. Jest cichy, nieakustyczny, zimą ciepły (duży dół wystarczy ogrzewać tylko kominkiem), a latem chłodek. Gdybym jeszcze raz podejmowała decyzję o budowie domu to tylko drewniany.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 09-12-2009, 17:49
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie

Cytat:
Napisał Beata55
. Gdybym jeszcze raz podejmowała decyzję o budowie domu to tylko drewniany.


Ale tylko z bali.. innych drewnianych nie lubie.
__________________
"Dobry malarz musi namalować dwie rzeczy: człowieka oraz istotę jego duszy."
Leonardo DaVinci
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 30-01-2011, 19:25
ogrodniczka11 ogrodniczka11 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Posty: 15
Domyślnie

Z tego co się orientuję, to takie domy drewniane mogą być bardzo kosztowne w utrzymaniu - ogrzewanie, impregnacja i mam wrażenie, że nie są w 100% niezawodne. Takie górskie chatki wyglądają bardzo ładnie. Osobiście jednak nie zdecydowałabym się na budowę domu w tej technologii - drewno impregnowane na altanę i szklarnię - tak, do całorocznego domu mieszkalnego - raczej nie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 08-02-2011, 14:11
forumpost forumpost jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Dec 2010
Miasto: Wrocław
Posty: 3
Domyślnie

Nie do końca te domy są drogie w utrzymaniu. One są specjalnie ocieplane. Byłem kiedyś w takim domku i bardzo podobało mi się jego wnętrze. A jak zapytałem właściciela jakie opłaty ponosi to (nie pamiętam dokładnie) były porównywalne do tych z domów murowanych.





---------------------------------------------
Upiększ dom zamawiając markizy tarasowe warszawa i ciesz się pięknem swego domu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 27-08-2012, 17:07
50krysia 50krysia jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2012
Posty: 39
Domyślnie domki rewniane

To zależy o jakie domy drewniane chodzi. Całoroczne to owszem - fajny byłoby, jakby były z bali, ale wiem, że niektóre firmy robią i z normalnego drewna (tańsze).
Jeśli chodzi o altanki lub większe domki letniskowe z drewna (np takie jak tu mają: ogrodosfera.pl/domki-letniskowe to jak najbardziej normalne deski wystarczą, a wygląda to schludnie, estetycznie i po prostu ładnie.
czy
Zdjęcia z http://ogrodosfera.pl/domki-letniskowe
__________________
-->Jeśli książka, to dobra, jeśli film, to mocny, jeśli wino, to czerwone!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 15-03-2013, 22:17
seniorita51 seniorita51 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2013
Miasto: Polska
Posty: 18
Domyślnie

domy z drewna to świetna sprawa co prawda mieszkam w mieszkaniu, ale jestem zakręcona na punkcie ekologii, ostatnio słyszałam o meblach z kartonu i zaczęłam szukać w Internecie
i znalazłam fajne stronki, np. http://dornob.com/sleep-sit-store-li...niture-series/ albo http://tektoora.com/pl/Oferta/Dom-i-.../Dom-i-wnetrze

zastanawiam się nawet nad takimi krzesłami


co o tym sądzicie?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 04-05-2013, 17:40
lusia55 lusia55 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Oct 2012
Miasto: Bielsko-Biała Polska
Posty: 119
Domyślnie

Krzesła super - ale reszta wystroju też musi być dobrana, a z tym napewno nie będzie łatwo - ale dla chcącego nic trudnego. Powodzenia !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 30-07-2013, 12:08
paruzel paruzel jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jul 2013
Miasto: Wrocław
Posty: 199
Domyślnie

Cytat:
Napisał seniorita51
zastanawiam się nawet nad takimi krzesłami


co o tym sądzicie?

krzesła są super, gdzie można coś takiego dostać? przyznam szczerze, że interesują się trochę designem, ale czegoś takiego to jeszcze nie spotkałam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 18-11-2013, 16:35
klenczon1 klenczon1 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2013
Miasto: Bielsko-Białą, śląskie, Polska
Posty: 2
Domyślnie

Domy drewniane co wiem z doświadczenia są bardzo dobrym rozwiązaniem. Budowa jest o wiele krótsza a jakość jest dużo lepsza. Są energooszczędne oraz tańsze jeśli chodzi o budowę od A do Zet. Sam mieszkam w takim domu już ponad cztery lata i jestem zadowolony. technologie drewniane są szerokie i wiele z nich różni się między sobą. Sam materiał jakim jest drewno jest jednak idealny do budowy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 06-12-2013, 13:24
matrioszka52's Avatar
matrioszka52 matrioszka52 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2013
Miasto: Polska
Posty: 35
Domyślnie

Ja zastanawiam się jak uprządkować swoją działkę i pomyślałam, że dobrym rozwiązaniem było by wybranie jakiegoś modelu z dostępnych na rynku domków ogrodowych. Dzięki temu, moje narzędzia będą miały swoje miejsce i nic się już nie zawieruszy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 10-12-2013, 13:58
euzebia euzebia jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2013
Posty: 257
Domyślnie

Ja baaardzo lubię oglądać drewniane domy, są piękne. Ale jak widzę takie gdzieś w mieście, to wydaje mi się to dziwne... Takie domy kojarzą mi się z wsią, z małą, malowniczą wioską wysoko w górach i tylko w takim otoczeniu wszystko mi wizualnie pasuje.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 15-01-2014, 19:57
profesorek profesorek jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Posty: 178
Domyślnie

Obecnie mieszkam w mieszkaniu w 4-piętrowym bloku. Zawsze marzyłem o zakupie domu, takiego drewnianego, z kominkiem. Zastanawiam się czy mnie na to stać. Przeglądam sobie tą porównywarkę kredytów na dom z tego adresu i ofert jest bardzo dużo. Brałbym na krótki okres, z możliwością szybszej spłaty. Co o tym sądzicie?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 21-10-2020, 14:14
adinka adinka jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2020
Posty: 105
Domyślnie

Budowa domu to zawsze wydatek, ale z drewnianym podobno sporo mniejszy. Czy wy się na to zgodzicie? Ja się chętnie dowiem, co po prostu możemy, jako inwestorzy w taki domek https://www.mgprojekt.com.pl/kasia , uciąć z kosztów. Jednak spodziewam się, że nie będzie tego dużo. Zgadzacie się?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 09-02-2021, 12:08
kalina3 kalina3 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2014
Posty: 638
Domyślnie

Jak to wygląda w Gliwicach, można sprawdzić tutaj. Ten artykuł w przejrzysty sposób omawia, ile kosztuje budowa, ile zakup gotowego domu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 18-02-2021, 19:30
Artur5555 Artur5555 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2021
Miasto: Lublin
Posty: 1
Domyślnie

chciałbym dom z bali
https://nasionamarychy.pl
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Zarabiaj nie wychodząc z domu Dorota123 Praca, wolontariat 73 30-03-2023 16:08
Praca w domu Miecia Seniorzy i praca 9 29-03-2023 20:24
ulubione miejsce w domu Nika Dom, wnętrza, ogród 88 28-11-2018 15:12
Misiek szuka domu Basia. Oddam, potrzebuję 10 11-05-2008 21:01
Potrzebna pomoc przy prowadzeniu domu katarzyna Praca, wolontariat 0 15-02-2007 17:11

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:51.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.