menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Edukacja > Uniwersytety Trzeciego Wieku
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Uniwersytety Trzeciego Wieku Wymiana doświadczeń na temat UTW w Polsce i nie tylko.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 28-01-2007, 17:41
Akademia Akademia jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Posty: 6
Uśmiech Akademia Seniora


Witam wszystkich.Zdecydowałem się do Państwa napisac aby prosić o opinię. nie interesuje mnie reklama więc nie będę pisał o mieście ale interesuje mnie sama opinia o pomyśle.. A mianowicie przygladajac się emerytom i rencistom, ich frustracji, ambiwalencji (młodość ducha a obiegowa opinia oseniorach) chciałem mocno istanowczo powiedzieć DOŚĆ...
Uniwersytet Trzeciego Wieku to instytucja niebywale potrzebna i chylę czoła..natomiast w moim miescie, seniorzy musza czekać niejednokrotnie kilka lat aby z usług UTW móc skorzystać...to niesamowite, nieuczciwe i przykre.. Otworzyłem więc podobną placówkę i chce aby wszyscy chętni mogli spedzic czas poza domem.. niestety nie mam dotacji ani sponsorów, wiec robimy to wlasnym sumptem..koszt kursu np to niecale 40 zł - wiec uwazam,że jest to dość niska cena i dająca mozliwości wszystkim seniorom.. ale tyle o mnie.. bardzo prosze o opinie co powinno znaleźć sie na zajeciacj Akademii.. mamy kursy komputerowe,jezykowe,taniec, gimnastyka, kręgle, warsztaty literackie.palnujemy wycieczki, wyjazdy, sekcje historyczna... chciałbym wyklady dla seniorów i negocjuję z uniwersytetem - sale iwykladowcow.. darmowych oczywiscie , bo nie ma u nas zadnych wpisowych a za wyklady nie pozwole aby płacic..
moje pytanie jak jeszcze organizowac czas seniorom - co Państwo widzielibyście w ramach takich zajęć, jak ściągnąć kogoś, kto mogłby zasponsorować seniorom ciekawe zajęcia i spotkania. myślę nad planem wyjazdów - jak Państwo sądzą - dokąd możemy jechać, co obejrzeć, jak sie bawic...
realizuję pewną misję, swoją misję i chciałbymaby aby grupa starszych ludzi - wszyscy, ktorzy chcą - za niewielkie pieniadze a najchętniej za darmo mogli sie realizować, spedzac czas - jednymslowem dalej aktywnie życ..
Dlatego zwracam sie do Pańśtwa i proszę o opinie,pomysły i sugestie... za wszystkie nawet krytyczne będę wdzięczny.

pozdrawiam gorąco.
Radek
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 28-01-2007, 18:27
Dzidka's Avatar
Dzidka Dzidka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 2 317
Domyślnie

Popieram, popieram i jeszcze raz popieram.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 29-01-2007, 01:23
Bezia Bezia jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Krakow
Posty: 2
Domyślnie

Bardzo cenny pomysl, zapisalabym sie na konwersacje angielskie i kurs fotografii cyfrowej ( KRAKÓw )
Goraco pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 29-01-2007, 10:21
Dzidka's Avatar
Dzidka Dzidka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 2 317
Domyślnie

Wszystko o czym piszesz,Akademio, znam i jeśli zamierzasz wprowadzić ten pomysł w Warszawie,to nie zda egzaminu. Uniwersytety tutaj mają status stowarzyszeń.Prywatne ,myślę, też muszą działać na podobnej zasadzie, choćby na sprawy dot.rozliczeń finansowych.Z tego co wiem w W-wie uniwersytety są tworzone w każdej większej dzielnicy i nie ma w zasadzie problemu z zapisem. W Falenicy np. jest wspaniały uniwersytet, działający po nazwą "Uniwersytet Złotego Wieku".Tam co środę o godz.17:30 odbywają się spotkania z seniorami, a wstęp jest wolny. Na gimnastykę, angielski i kurs komputerowy trzeba się zapisywać i za drobną opłatą uczęszczać.Polecam dla Warszawiaków.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 29-01-2007, 14:16
hanka93's Avatar
hanka93 hanka93 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Kraków
Posty: 165
Domyślnie

Dzidka odezwij się do mnie ,proszę
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 20-02-2007, 23:34
Nella's Avatar
Nella Nella jest offline
Zagląda prawie codziennie
Moderator
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Miasto: Poznań
Posty: 252
Domyślnie

Wspaniała inicjatywa!Najważniejszy jest chyba lokal.Ja też stworzyłam grupę osób,ktore spotykają się w celach edukacyjnych,ale niestety jest nas mało,gdyż warunki lokalowe mamy skromne. 2 kwietnia będziemy obchodzić pierwszą rocznicę powstania naszej grupy.To chyba dowód,ze jest fajnie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 05-06-2007, 11:10
olga olga jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 4
Domyślnie witaj,

to niesamowite, ze tu trafilam! Choc nie widze pozniejszych wpisow, sprobuje sie dolaczyc do dyskusji.Jestem na emeryturze osiem lat.Poczatek emerytury byl fantastyczny! Odpoczywalam , odpoczywalam, odpoczywalam.Az odpoczelam do bolu.I co dalej!? Niby zyje, ale to zycie jakies mdle.Popracowalam na godziny przez dwa lata i doszlam do wniosku, dosyc zaleznosci. Emerytura niewielka, ale da sie przezyc Przez leniuchowanie dosyc mocno przytylam. Okropnie mnie to deprymowalo! I nagle blyskawica! To jest moim atutem! To jest moja motywacja!Cos musze z tym zrobic!Najpierw probowalam rozgladac sie po fitnes klubach i basenach. Wszystko cudowne, piekne, chcialoby sie!Ale :tak czlowiek kraje jak mu materialu staje omyslalam, ze w podobnej sytuacji jak ja, moze w mojej miejscowosci ktora liczy okolo 40.tys. mieszkancow,znajdzie sie z 20 kobiet!Musze sie streszczac, bo widze ,ze jest to przydlugie. w 2000 r. zalozylam klub cwiczacych. Rozrosl sie do niebywalych rozmiarow, w 2002 zalozylam klub cwiczacych emerytow! Niewyobrazalna sila! Radku, tak trzymaj! Oplacalysmy po 1.50 za wejscie, Nie jestesmy zrzeszone, nie mamy sponsorow, same sie sponsorujemy, kiedy organizujemy imprezy, same je finansujemy, najtaniej jak sie da!Wszedzie negocjujemy!Kluby przekazalam szalenie sprawnej emerytce!Jak to w zyciu bywa i mnie dopadl smutek. Wyizolowalam sie na pol roku. Ale juz znowu mnie korci, juz znowu cos gna! Grupa ludzi z pasja skrzyknela sie i mamy :AKTYWNEGO SENIORA: dzialamy od miesiaca i nie przejmujemy sie niczym. Zmeczylo mnie to pisanie. Na razie! pozdrawiam! Zycze sukcesow!Miej uszy zamkniete na negatywy!Rob swoje. Emeryci potrzebuja takich jak Ty. Olga
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 17-06-2007, 10:54
Ewita's Avatar
Ewita Ewita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Łódź
Posty: 8 434
Domyślnie

Akademio! Jeden post - i co? Cisza? A wątek wzbudził zainteresowanie, jak widać! Sama bym chętnie dołączyła do grona studentów takiej akademii! Mieszkam w Łodzi. Znalazłam trzy adresy internetowe Uniwersytetów Trzeciego Wieku. Próbowałam (i nadal próbuję) dostać się na któryś z nich... Chętnych jest tylu, że listy rezerwowe liczą po kilkaset nazwisk... Pomysł fantastyczny!
__________________
Myślę, więc jestem... (Kartezjusz)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 17-06-2007, 22:39
Nella's Avatar
Nella Nella jest offline
Zagląda prawie codziennie
Moderator
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Miasto: Poznań
Posty: 252
Uwaga adresy

Rzeczywiście UTW wzbudzają duże zainteresowanie.Już należy się zapisywać na zajęcia jesienne.Podaję kilka adresów,pod którymi można znależć odpowiednią dla swego miejsca zamieszkania lokalizację.Przy niektórych UTW istnieją również szkoły letnie.
Towarzystwo Uniwersytet Trzeciego Wieku
www.utw.poznan.pl
Uniwersytet Trzeciego Wieku
www.utw.pl/linki_utw.php
Uniwersytet Każdego Wieku Poznań
Szkoła Letnia
www.wsb.poznan.pl/wwwPoznan/1643394.xml
Powodzenia w poszukiwaniach!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 17-06-2007, 22:50
bogda's Avatar
bogda bogda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 61 927
Domyślnie

Mnie się wydaje, że teraz to jest już za póżno na zapisy, u nas były w maju, a chętnych przynajmniej trzy razy tyle ile miejsc, a też są trzy UTW. Trzeba zawsze pilnować terminu kiedy są zapisy, ogłaszane są wcześniej na tablicy ogłoszeń (tak jest u nas), ale możesz jeszcze Ewito popróbować, bo niektórzy rezygnują. A jak nie dostaniesz się w tym roku to musisz przypilnować w następnym. Powodzenia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 17-06-2007, 23:03
duszka07's Avatar
duszka07 duszka07 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 607
Domyślnie

Radku, w Trójmiescie na UTW są listy rezerwowych (w Gdańsku, Sopocie i w Gdyni). Zerknij tutaj, może coś Cię zainspiruje:
www.cku.sopot.pl
www.cas.gdynia.pl
www.eniv.gda.pl/pl/gutw
www.university.com.pl.
W Twoim przypadku pamiętaj też o tym,że i seniorzy mogą interesujaco poprowadzić zajecia czy wykład z danego tematu. Korzystaj z ich kompetencji i umiejętności.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 25-06-2007, 12:32
Bogunia49 Bogunia49 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Posty: 1
Domyślnie

Witam wszystkich serdecznie,
w moim mieście (Szczecin) działa Akademia Seniora, chodziłam tam na kurs komputerowy. Sa tam też kursy językowe, słyszałam że są też warsztaty psychologiczne. Bardzo miłe i sympatyczne miejsce, nauczyciele są bardzo wyrozumiali. Atmosfera domowa, panie w sekretariacie częstują ciastkami i kawą. Mogę polecić z czystym sercem to miejsce jeśli nie ma się co ze soba zrobić w domu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 28-06-2007, 13:30
Ewita's Avatar
Ewita Ewita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Łódź
Posty: 8 434
Domyślnie

Hurrrra! Dostałam mailem odpowiedź z Uniwersytetu 3 Wieku przy Politechnice Łódzkiej. Wpisali mnie na listę rezerwową i we wrześniu mam szansę - po tylu latach - znów zostać studentką!
Fajnie będzie!
__________________
Myślę, więc jestem... (Kartezjusz)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 28-06-2007, 20:07
an_inna's Avatar
an_inna an_inna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: Kraków
Posty: 1 701
Domyślnie

Ewa! Ale Ci fajnie! Ja w Krakowie nie mam szans Może w przyszłym roku...?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 28-06-2007, 20:35
Ewita's Avatar
Ewita Ewita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Łódź
Posty: 8 434
Domyślnie

Pewnie, że fajnie! Zawsze twierdzę, że szare komórki trzeba wietrzyć od czasu do czasu, żeby nie zaśniedziały
Fajnie się składa: moje młodsze dziecię (pod tytułem Ania) właśnie zdało maturę i na studia się wybiera hi,hi,hi... Może się spotkamy?
__________________
Myślę, więc jestem... (Kartezjusz)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 28-06-2007, 23:14
Nella's Avatar
Nella Nella jest offline
Zagląda prawie codziennie
Moderator
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Miasto: Poznań
Posty: 252
OK

Ewuś,a na jakie zajęcia zapisałaś się?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 29-06-2007, 07:39
Ewita's Avatar
Ewita Ewita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Łódź
Posty: 8 434
Domyślnie

Za wcześnie! Rekrutacja będzie dopiero we wrześniu i wtedy pewnie będę mogła wybrać zajęcia. Na razie to tylko możliwość, ale i ona cieszy
__________________
Myślę, więc jestem... (Kartezjusz)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 29-06-2007, 09:04
Dzidka's Avatar
Dzidka Dzidka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 2 317
Domyślnie

Ewitko,bardzo dobry pomysł te uniwersytety.Ja w tym roku otrzymałam dyplom ukończenia trzeciego roku.
Jestem zachwycona wykładami.Poza tym są organizowane wspaniałe wycieczki w różne zakątki Polski ,a także było kilka poza granicę np. na Litwę czy Ukrainę.
Poza wykładami są różnego rodzaju sekcje wg upodobań i możliwości.
Można korzystać ze wszystkiego,żeby tylko czas na wszystko pozwolił. Podobno,jak obliczył nasz zarząd, gdyby ktoś zdecydował się na te wszystkie propozycje, musiałby poświęcić 5 godz.dziennie.
Wracając do wycieczek, ostatnio byliśmy w Siedlcach /niedaleko Warszawy/.Jakie to piękne miasto! W Muzeum Arcydiecezjalnym znajduje się oryginał obrazu El Greco "Ekstaza św.Franciszka".
Życzę Ci,Ewito, podobnych wrażeń a nawet lepszych.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 10-07-2007, 11:10
Akademia Akademia jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Posty: 6
Domyślnie Akademia

Witajcie moi drodzy.
Wasze głosy dodają skrzydeł - bardzo Wam dziekuję, nie będę przejmował się negatywnymi głosami, myślami... Pomysł mój działa (nawet jeden z postów o tej inicjatywie mówi..) ale nie chcę tutaj reklamy - mam małe problemy..
może i słabo nagłośnione są moje działąnia - wiecie moi drodzy, jak nie masz pieniędzy na reklamę, jest cieżko..
wyobraźcie sobie,że teraz np.organizujemy bezpłatne warsztaty (komputer,psychologia i taniec) dla wszystkich chętnych, chciałem o tym poinformować media i... nic za darmo.. nikt nie jest zainteresowany aby o tym powiedzieć.. z wyjątkiem - Jeden program w TVP3 -program dla seniorów , zechciał nakręcic o tym wzmiankę i 11 lipca będzie to na wizji..

Powiedzcie co sie dzieje? Dlaczegoo nikt nie jest zainteresowany aby większa rzesza ludzi z półmilionowegoo miasta mogła skorzystać... Nie rozumiem.
Jeszcze raz dziękuję Wam za słowa.. będę szedł pod wiatr i nadal robił to co robię..
Prosze o radę - jak sądzicie powinienem spotkać sie z UTW aby razem współdziałać? czy będzie to dobrze przyjęte? prosze o radę. Pozdrawiam. Radek
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 10-07-2007, 13:29
Ewita's Avatar
Ewita Ewita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Łódź
Posty: 8 434
Domyślnie

Akademio! Osobiście uważam, że między rzetelną informacją, a reklamą jest naprawdę wielka różnica... Pytamy Cię i pytamy i... mgła tajemnicy osnuwa Twoje działania, a szkoda!
To nie jest tak, że nikt nie jest zainteresowany. Spróbuj pogadać z "medialnymi" ludźmi. Przedstaw zamierzenia, sposoby realizacji, zapotrzebowanie. Początki są zawsze trudne, ale zniechęcać się nie wolno! Jeśli potrzebujesz kogoś, kto napisałby informację do rozpowszechniania, reklamę na ulotki, albo podobne sprawy - z wielką ochotą służę pomocą. Odezwij się do mnie!
Ta inicjatywa jest ze wszech miar warta poparcia i moje już masz! Pozdrawiam! Gdybym wiedziała gdzie - pewnie bym odwiedziła Wasze miasto, żeby pomóc i poczuć się użyteczna...
__________________
Myślę, więc jestem... (Kartezjusz)
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
sport seniora... hary Profilaktyka i zdrowy styl życia 123 03-07-2023 12:25
zdrowie seniora Anonymous Dieta 127 17-07-2022 18:24
dla seniora nina2-58 Zaproszenia 5 10-08-2013 15:51
Akademia Dobrego Życia - komentarze panda99 Ogólny 1 05-03-2007 23:01

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:43.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.