menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Rodzina, bliscy > Miłość, przyjaźń, związki, samotność
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #61  
Nieprzeczytane 02-04-2012, 07:53
aniak2015's Avatar
aniak2015 aniak2015 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jan 2012
Miasto: Śląskie
Posty: 317
Domyślnie

Do=baburki-Wiesz święta samotne nie są dobrym rozwiązaniem.Spędziłam Boże Narodzenie-koszmar,było to na moje życzenie.Człowiek chodzi z kąta w kąt i nie może sobie znaleźć miejsca.Dla nas jest to duże obciążenie mieć więcej ludzi w domu i przygotowanie posiłków.Ale to się opłaca,choćby nie wiem jak człowiek był zmęczony to da radę,a może też poprosić o pomoc.Ja mam dwoje dzieci i zaproponowałam im ,że Święta chciałabym spędzić razem.Dla nas Święta są trudnym czasem.Nie możemy też decydować za dzieci,które mają swoje rodziny,dla nich też należą się Święta.Starajmy się też,żeby czas spędzony razem był miły.Pozdrawiam Anna.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #62  
Nieprzeczytane 06-04-2012, 08:06
aniak2015's Avatar
aniak2015 aniak2015 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jan 2012
Miasto: Śląskie
Posty: 317
Domyślnie

Witam wszystkich na wątku Życie samotnych seniorów.Z okazji zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy życzę Spokoju i Zdrowia i żeby za rok Bóg pozwolił mi złożyć Wam życzenia.Pozdrawiam Anna.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #63  
Nieprzeczytane 18-04-2012, 15:14
kaniedzka kaniedzka jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Apr 2012
Miasto: kaniedzka
Posty: 9
Domyślnie

Witam, cieszę się, że znalazłam ten wątek. Też jestem "samotna", ale na samotność nie narzekam. Jeszcze do nie dawna pracowałam, działała moja kancelaria prawna Wrocław jest idealnym miejscem dla seniorów, więc rzadko jestem sama. Jeśli nie podróżuję do wnuków na drugi koniec Polski, to jeżdżę po Europie razem z koleżankami... Chociaż tęsknię czasami za spokojem. Przyznam, że nawet na aerobik chodzę. Seniorzy nie muszą być przecież samotni.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #64  
Nieprzeczytane 18-04-2012, 15:55
estella's Avatar
estella estella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: Bory Tucholskie
Posty: 1 726
Domyślnie

Witaj! Polecam także nordic walking. Tzw. kijki mają tę przewagę nad aerobikiem, że nie musisz iść na zajęcia w określonym terminie, ale korzystać z aktywnego spaceru kiedy tylko możesz i madz ochotę. Też jestem sama, ale nie samotna ! Bardzo mi odpowiada ten stan wolności.Pozdrawiam :-)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #65  
Nieprzeczytane 18-04-2012, 16:00
aniak2015's Avatar
aniak2015 aniak2015 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jan 2012
Miasto: Śląskie
Posty: 317
Domyślnie

Gdy czytam wątki odn. życia seniorów to muszę przyznać,ze jestem chyba z drugiej planety.Cytuje to dlatego ,że z chwilą odejścia na emeryturę moje życie zmieniło się raz że kontakty z ludźmi żadne,a już jak jest jaki wyjazd to noc nie przespana.Podziwiam tych seniorów co są na codzień ze znajomymi,korzystają z sanatorium z wycieczek .Pozdrawiam Anna
Odpowiedź z Cytowaniem
  #66  
Nieprzeczytane 18-04-2012, 16:28
estella's Avatar
estella estella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: Bory Tucholskie
Posty: 1 726
Domyślnie

Cytat:
Napisał aniak2015
Gdy czytam wątki odn. życia seniorów to muszę przyznać,ze jestem chyba z drugiej planety.Cytuje to dlatego ,że z chwilą odejścia na emeryturę moje życie zmieniło się raz że kontakty z ludźmi żadne,a już jak jest jaki wyjazd to noc nie przespana.Podziwiam tych seniorów co są na codzień ze znajomymi,korzystają z sanatorium z wycieczek .Pozdrawiam Anna
Spróbuj sama wyjść do ludzi. Nie wiem czy mirszkasz w dużm czy małym mieście, czy może na wsi. W miastach częste są jakir§ występy, wystawy, wykłady itp. Tam przy okazji można spotkać ròwieśników, zagadnąć i już kontakt nawiązany ! Polecam, ale trxeba wyjść z domu ! :-) Pozdrawiam !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #67  
Nieprzeczytane 18-04-2012, 18:41
aniak2015's Avatar
aniak2015 aniak2015 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jan 2012
Miasto: Śląskie
Posty: 317
Domyślnie

Założyłam ten wątek-życie samotnych seniorów i cieszę się ,że osoby,które tu wchodzą nie są samotne ,żyją pełnią życia-tak trzymać.Dziwi mnie fakt ,że nie ma seniorów samotnych,gdzie dzieci pozakladały swoje rodziny,wyprowadziły się z domu rodz.nie ma też wdów,które utraciły wiarę do dalszego życia.Zaczęłam trochę pisać o smutnym życiu to moderator mnie upomniał -ma tu być wesoło.Sądzę ,że są seniorzy,którzy nie mogą się pogodzić z samotnościa ze zwiększającym się wiekiem z niezaradnością.Nie jesteśmy wszyscy otwarci na ludzi,nie umiemy ich sobie zjednywać a może powodem jest pesymizm,który zamyka wszędzie drogę.Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #68  
Nieprzeczytane 18-04-2012, 19:00
Setunia's Avatar
Setunia Setunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2012
Miasto: Szczecin
Posty: 16 138
Domyślnie

Cytat:
Napisał aniak2015
Założyłam ten wątek-życie samotnych seniorów i cieszę się ,że osoby,które tu wchodzą nie są samotne ,żyją pełnią życia-tak trzymać.Dziwi mnie fakt ,że nie ma seniorów samotnych,gdzie dzieci pozakladały swoje rodziny,wyprowadziły się z domu rodz.nie ma też wdów,które utraciły wiarę do dalszego życia.Zaczęłam trochę pisać o smutnym życiu to moderator mnie upomniał -ma tu być wesoło.Sądzę ,że są seniorzy,którzy nie mogą się pogodzić z samotnościa ze zwiększającym się wiekiem z niezaradnością.Nie jesteśmy wszyscy otwarci na ludzi,nie umiemy ich sobie zjednywać a może powodem jest pesymizm,który zamyka wszędzie drogę.Pozdrawiam
Witam ! Ależ są na wątku seniorzy już "opuszczeni" przez dzieci , wdów też sporo. Ale nie wiem dlaczego nie można pisać o tym, co smuci ? Co to znaczy, że ma byc wesoło ? Polecenie moderatora, piszesz ? To może założymy kabaret albo cyrk ? Smutny nie może sie pożalić, że mu smutno ? Często ulge przynosi sam fakt, że ktoś cie wysłucha . No ale skoro ma byc wesoło ...... to hihihihi !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #69  
Nieprzeczytane 18-04-2012, 19:38
estella's Avatar
estella estella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: Bory Tucholskie
Posty: 1 726
Domyślnie

Aniak, zastanawiałam się nad tym, co napisałaś. Nasuwają mi się 2 wnioski. Z naszego pokolenia do internetu wchodzą raczej ospby aktywne z natury, bardziej wykształcone (tak myślę). A takie na ogół jakoś sobie radzą.A z drugiej strony - wyprowadzka dzieci z rodzinnego domu, odejście drugiej połówki z wieloletniego związku na lepszy ze światów musi powodować stres, wręcz depresję. Słusznie więc założyłaś, że potrzebują wsparcia, zrozumienia. Ja chciałabymaleźć na tym wątku osoby, które same zrezygnowały z trwania w nieudanym związku. Ale teraz trzeba samej/samemu radzić sobie z życiem. A siły już nie te. Może więc sami odwiedzający wątek powiedzą, czego oczekiwałyby ? Pozdrawiam i miłego wieczoru ! :-)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #70  
Nieprzeczytane 18-04-2012, 20:14
aniak2015's Avatar
aniak2015 aniak2015 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jan 2012
Miasto: Śląskie
Posty: 317
Domyślnie

Nie ma osoby która nie boryka się z jakimś problemem i jest tak ,że nie jesteśmy w stanie nic zrobić i stajemy się bezsilni.I życie samotnych seniorów czasami tak wygląda.Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #71  
Nieprzeczytane 19-04-2012, 10:11
aniak2015's Avatar
aniak2015 aniak2015 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jan 2012
Miasto: Śląskie
Posty: 317
Domyślnie

Pozdrawiam i życzę miłego dnia.Anna
Odpowiedź z Cytowaniem
  #72  
Nieprzeczytane 19-04-2012, 10:14
Setunia's Avatar
Setunia Setunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2012
Miasto: Szczecin
Posty: 16 138
Domyślnie

Też pozdrawiam samotnych seniorów i życzę dobrego dnia. Dzisiaj czeka mnie zalatwianie sprawy w ZUS i juz na samą myśl o tym dostaję wysypki nerwowej. Wy tez tak czasem macie ?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #73  
Nieprzeczytane 19-04-2012, 11:25
estella's Avatar
estella estella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: Bory Tucholskie
Posty: 1 726
Domyślnie

Mariano, też tak mam, niestety. Najwięcej problemów mam ze zrozumieniem terminologii w urzędzie skarbowym, w banku i w zus-e właśnie. Gdybyż tak różne instrukcje, przepisy były formułowane w ludzkim języku, to nawet seniorka poradziłaby sobie. Udanego załatwiania i miłego dnia !:-)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #74  
Nieprzeczytane 19-04-2012, 13:42
aniak2015's Avatar
aniak2015 aniak2015 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jan 2012
Miasto: Śląskie
Posty: 317
Domyślnie

Każde załatwienie spraw urzędowych wiąże się z niepokojem ,te instrukcje,przepisy,umowy są tak sprecyzowane,że po przeczytaniu człowiek dostaje mętliku.Ja mam teraz odnośnie dostawców energii.Reklamy,pisma i mam wybrać?Przecież tacy dostawcy powinni mieć swoje rejony.Czy muszę wybierać?Dostawcą moim jest TAURON.Pozdrawiam Anna
Odpowiedź z Cytowaniem
  #75  
Nieprzeczytane 19-04-2012, 13:55
estella's Avatar
estella estella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: Bory Tucholskie
Posty: 1 726
Domyślnie

Cytat:
Napisał aniak2015
Każde załatwienie spraw urzędowych wiąże się z niepokojem ,te instrukcje,przepisy,umowy są tak sprecyzowane,że po przeczytaniu człowiek dostaje mętliku.Ja mam teraz odnośnie dostawców energii.Reklamy,pisma i mam wybrać?Przecież tacy dostawcy powinni mieć swoje rejony.Czy muszę wybierać?Dostawcą moim jest TAURON.Pozdrawiam Anna
Witaj, niby nie musisz wybierać, ale poszczególni dostawcy różnią się cenami. Trzeba by tu porównać cenę kwh poszczególnych dostawców, ale takż np ich koszty przesyłu. Z tego co wiem różnice nie są duże i czasami skórka nie jest warta za wyprawkę. Ja niedawno zmieniłam taryfę na tzw nocną, kiedy w weekendy, święta i noce prąd mam znacznie tańszy, a w dni powszednie nieco droższy. Przy moim trybie życia to opłacalne. Ale problem właśnie z właściwym wyborem. Pozdrawiam :-)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #76  
Nieprzeczytane 19-04-2012, 15:14
aniak2015's Avatar
aniak2015 aniak2015 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jan 2012
Miasto: Śląskie
Posty: 317
Domyślnie

Jeżeli nie muszę wybierać to faktycznie cena za energię + przesył nie różnią się.Też mam dwie taryfy i chociaż ta pierwsza jest większa to i to się opłaci.Na każdym kroku mamy do czynienia z pismami,które tak jak w tym nie ma nigdzie napisane wybór należy do mnie ew.muszę wybrać.I to nie czarna magia.Pozdrawiam Anna
Odpowiedź z Cytowaniem
  #77  
Nieprzeczytane 19-04-2012, 20:01
Setunia's Avatar
Setunia Setunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2012
Miasto: Szczecin
Posty: 16 138
Domyślnie

Cytat:
Napisał estella50
Mariano, też tak mam, niestety. Najwięcej problemów mam ze zrozumieniem terminologii w urzędzie skarbowym, w banku i w zus-e właśnie. Gdybyż tak różne instrukcje, przepisy były formułowane w ludzkim języku, to nawet seniorka poradziłaby sobie. Udanego załatwiania i miłego dnia !:-)
A otóż dzisiaj w ZUS zostałam milezaskoczona. Pani w okienku nie tylko była uprzejma, ale z czystej życzliwości poradziła mi, jak załatwic sprawe z większą korzyścią dla mnie.Zdarzają się ludzie wśród urzędników, przyznaję, że coraz częściej. Pozdrawiam !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #78  
Nieprzeczytane 21-04-2012, 12:48
aniak2015's Avatar
aniak2015 aniak2015 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jan 2012
Miasto: Śląskie
Posty: 317
Domyślnie

Witam seniorów .Jak mija sobota ,czas podziwiać przyrodę co budzi się do życia.Byłam dziś na wycieczce rowerowej nie mam licznika przy rowerze ale myślę,że zrobiłam ok.20 km.To moja pierwsza wycieczka po zimie i skutki będą.Nie o to chodzi na powietrzu wśród zieleni wypoczywa się znakomicie.Polecam Anna
Odpowiedź z Cytowaniem
  #79  
Nieprzeczytane 21-04-2012, 13:58
estella's Avatar
estella estella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: Bory Tucholskie
Posty: 1 726
Domyślnie

Cytat:
Napisał aniak2015
Witam seniorów .Jak mija sobota ,czas podziwiać przyrodę co budzi się do życia.Byłam dziś na wycieczce rowerowej nie mam licznika przy rowerze ale myślę,że zrobiłam ok.20 km.To moja pierwsza wycieczka po zimie i skutki będą.Nie o to chodzi na powietrzu wśród zieleni wypoczywa się znakomicie.Polecam Anna
Witaj! U mnie niestety pochmurno i pada więc uroki przyrody na inny dzień. Rower to dobra rzecz, ale faktycznie chyba tych kilometrów nakręciłaś za dużo i jutro będziesz cierpieć. Ale to minie! Ja od roweru wolę piesze wyprawy (także z kijkami), bo łatwiej dostrzec kwiatka czy żuczka. Ale to rzecz gustu i możliwości. Fajnie, że się ruszamy ! Nawet same. Pozdrawiam :-)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #80  
Nieprzeczytane 22-04-2012, 17:01
aniak2015's Avatar
aniak2015 aniak2015 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jan 2012
Miasto: Śląskie
Posty: 317
Domyślnie

Witam.Wczoraj trochę nabiłam kilometrów na rowerze ale nie odczuwam tak tego.Dziś od samego rana pada deszcz i nawet na spacer z psem nie chce się wychodzić. Kijki super sprawa,można sobie chodzić i podziwiać przyrodę.Pozdrawiam Anna
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Szukam Samotnych Kobiet! Kasia_H66 Zaproszenia 46 04-06-2023 21:02
wieczorki taneczne dla samotnych Eliza Hobby, pasje 91 12-02-2020 08:46
Nie odwracaj się od samotnych seniorów - komentarze barbara41 Ogólny 119 16-08-2017 18:36
Dlaczego pomimo że jest tylu samotnych, potrzebujących rodziny Małgosia G. Opieka 38 14-01-2017 21:45
zapisanisobie.pl serwis dla samotnych chrześcijan pawels Miłość, przyjaźń, związki, samotność 19 27-04-2015 14:03

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:37.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.