menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > REGIONALNE > pomorskie
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #6061  
Nieprzeczytane 17-01-2020, 07:07
Mariag2's Avatar
Mariag2 Mariag2 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2010
Miasto: Luzino Pomorze Polska
Posty: 6 711
Domyślnie Witam!

Witam Izo!
Chyba zderzyliśmy się przy wejsciu,ale ja robię wszystko wolno,a TY juz tu wpadlaś z pozdrowieniami.Tez wczoraj odebralam powtórkę leków,ale z jednym mam klopot,bo wycofali juz drugi lek na Parkinsona >Ale co naszą sluzbę zdrowia obchodzi ,to co czujemy i jakie mamy klopoty.Jeszcze raz pozdrawiam!

__________________
Jan Twardowski

Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6062  
Nieprzeczytane 17-01-2020, 15:33
Stefan's Avatar
Stefan Stefan jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 3 757
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mariag2
...wczoraj odebralam powtórkę leków,ale z jednym mam klopot,bo wycofali juz drugi lek na Parkinsona >Ale co naszą sluzbę zdrowia obchodzi ,to co czujemy i jakie mamy klopoty.
Marysiu, to przecież nie ich kłopoty.

Zobacz jakie bajki, jaki pokrętny wywiad dał dziennikarzowi Interii minister zdrowia Łukasz Szumowski.
Jaką to świetną mamy służbę zdrowia. Najlepszą chyba w Europie. On jeszcze lepiej umie "owijać w bawełnę" niż jego poprzednik. Samymi kłamstwami nas karmią w państwie PIS. W tym wypadku - ... nas leczą.

https://fakty.interia.pl/zdrowie/new...ie,nId,4272126
Co mówi minister zdrowia:
  • Za 80 proc. zadłużenia szpitali w Polsce odpowiada 6 proc. jednostek służby zdrowia,
  • Miejsc na oddziałach psychiatrycznych jest za mało, a z drugiej strony za dużo pacjentów jest kierowanych na te oddziały,
  • W tym roku rusza także pilotaż, którego celem jest zwiększenie dostępności do pomocy psychologicznej i psychiatrycznej dla dzieci i młodzieży - na każdą z poradni psychoterapeutycznych przewidziano finansowanie na poziomie pół miliona złotych w ryczałcie - ma powstać 300 takich placówek,
  • Niektórych specjalistów jest po prostu za mało, np. psychiatrów dziecięcych czy endokrynologów - rozwiązaniem problemu może być nielimitowane płacenie za wizyty u specjalisty i sukcesywny wzrost nakładów na zbliżenie sektora prywatnego i publicznego w służbie zdrowia,
W 2018 roku Sejm przyjął ustawę, która zakłada, że środki na ochronę zdrowia będą stopniowo rosły i osiągną 6 proc. PKB w 2024 r. Jak przekonuje w rozmowie z Interią minister zdrowia, Łukasz Szumowski, cel ten uda się osiągnąć szybciej. W ubiegłym roku nakłady na służbę zdrowia zaplanowano na poziomie ok. 98 mld zł. Wydano więcej i podobnie ma być w tym roku.
- Trudno mówić, że w 2024 r. będziemy usatysfakcjonowani 6 proc., bo każdy kraj na świecie zwiększa odsetek wydatków na zdrowie. Polska w tej chwili rekordowo szybko zwiększa te nakłady i to jest najważniejsze - mówi Interii szef resortu zdrowia. I dodaje: - Trudno powiedzieć, co będzie w 2024 r., ale jestem przekonany, że my w 2024 r. będziemy mówili o 7-8 proc. PKB na zdrowie.
Cytat:
Trudno powiedzieć, co będzie w 2024 r...
No tym to już się zdradził.
No bo co będzie za 5 lat ? Nie jego problem. Wiadomo, że on już nie będzie ministrem. "Ja nie - to kolega", powie.

Trzymajmy się, drogie Panie.

Ostatnio edytowane przez Stefan : 18-01-2020 o 12:31.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6063  
Nieprzeczytane 17-01-2020, 21:33
Annamaria11's Avatar
Annamaria11 Annamaria11 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Gdańsk
Posty: 1 197
Domyślnie

Dobry wieczór.
Pozdrawiam Wszystkich serdecznie, poczytałam co pisaliście i też dodam coś, co mnie zmartwiło i co zaczęło się już kilka lat temu z gabinetami rehabilitacji i fizykoterapii w Przychodniach.

https://www.medexpress.pl/prezes-krf...ud9pQUcWjY57o0

A na poprawę nastroju coś przyjemniejszego.

https://www.jestpozytywnie.pl/drzewa...sie-przytulac/

Przeczytałam dwie piękne książki tego autora (kupiłam rok temu): "Sekretne życie drzew" i "Duchowe życie zwierząt". Zachwyciły mnie i teraz protestuję, gdy na osiedlu moim (właśnie teraz kaleczą drzewa i piłami całe konary - to tak jakby obcinali ramiona). Tłumaczę im, że każdy listek pochłaniałby dwutlenek węgla i produkował tlen...Ręce opadają, zanim zrozumieją...ten świat zginie.
Kochani...spokojnej soboty i niedzieli życzę, a teraz - spokojnej nocy.










Odpowiedź z Cytowaniem
  #6064  
Nieprzeczytane 18-01-2020, 06:03
Mariag2's Avatar
Mariag2 Mariag2 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2010
Miasto: Luzino Pomorze Polska
Posty: 6 711
Domyślnie Witam!

[Przepraszam,ale przed chwilą skaowalam jakoś długi post.
Nie mam sily pisać go jeszcze raz.Pozdrwiam i życzę dobrego dnia
__________________
Jan Twardowski

Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6065  
Nieprzeczytane 18-01-2020, 07:15
Iza_bella's Avatar
Iza_bella Iza_bella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: podkarpacie
Posty: 22 779
Domyślnie

Witam na progu nowego dnia.
Marysiu...zdarza się, że człowiek gdzieś kliknie i post poleci w powietrze...czasem można odzyskać klikając w strzałkę w lewym górnym rogu...czasem już nie da rady...gdzieś poleci i ...nie ma. Trudno. A przepraszać nie musisz.
Janku...Aniu...poruszacie bardzo ważne, ale i frapujące sprawy. Żadna władza nie jest idealna i popełnia błędy, ale to, co wyprawia się teraz przechodzi ludzkie pojęcie. Służba zdrowia jest w agonii, niedofinansowana, kolejki do lekarzy, nieważny pacjent i jego problemy. Środowisko woła o litość...człowiek ingeruje w świat przyrody i zwierząt, robiąc więcej zła niż pożytku. A te wszystkie zabetonowane i zakostkowane miejsca w centrum miast.? Świat wielkimi krokami zdąża ku zagładzie.
Pozdrawiam...Miłego dnia wszystkim życzę... Buźka...

__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6066  
Nieprzeczytane 18-01-2020, 20:11
Mariag2's Avatar
Mariag2 Mariag2 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2010
Miasto: Luzino Pomorze Polska
Posty: 6 711
Domyślnie Witam!

Dobry wieczór!
Mam nadzieje,że tym razem uda mi się i post nie zniknie.
Aniu,Izo,Janku macie rację .Podpisuje się pod tym co napisaliście.Brak słow nawet nie wiem jak to określić ,,to co wyprawia się w służbie zdrowia.
Ciągle mam problem z lekiem tzw zastępczym(ma zastąpić lek ,który wycofano).Ale to nie takie proste ,bo musi to zatwierdzić lekarz specjalista.Sami wiecie,że trudno sie do nich dostac.Więc kombinuje na rózne sposoby ,może mi sie uda i będę mogła kupic ten lek.
Ale koniec narzekania.Jutro niedziela,Niech każdemu przyniesie radośc i spokój.


__________________
Jan Twardowski

Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6067  
Nieprzeczytane 18-01-2020, 20:19
helena62's Avatar
helena62 helena62 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: okolice Szczecina
Posty: 10 871
Domyślnie

Witam w końcu i ja wiem, wiem że zaniedbuję przyjaciół ...wybaczcie Dziś caly dzień byłam zajęta domowymi pracami a że samopoczucie byle jakie to...przepraszam. Macie rację ta nasza służba zdrowia jest do niczego...w poniedziałek mam wizytę u rodzinnej i już się stresuję bo te humorki i ten mój pesel...życzę wszystkim przede wszystkim zdrowka
__________________
“Szczęście pojawia się, gdy to, co myślisz, mówisz i robisz jest w harmonii.”...Gandhi
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6068  
Nieprzeczytane 19-01-2020, 05:35
Mariag2's Avatar
Mariag2 Mariag2 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2010
Miasto: Luzino Pomorze Polska
Posty: 6 711
Domyślnie Witam!

/Dzień dobry!
Niech będzie dobry!
Helenko cieszę się ,że jestes!nIc nieszkodzi.Przecież nie musisz się tlumaczyc.I tak zawsze na Ciebie czekam.Na innych tez.
No udało sie Minute po północy zarejestrowalam sie internetowo na wizyte do lekarza rodzinnego.Super ,bo w inny sposób pewnie by sie nie dalo.
Życzę Wszystkim dobrej niedzieli w radości i spokoju
![/font][/i][/b]
__________________
Jan Twardowski

Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6069  
Nieprzeczytane 19-01-2020, 11:14
Vika Vika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Polska
Posty: 6 248
Domyślnie

Witam niedzielnie.......
Marysiu,Izo,Janku,Aniu,Helenko,Jagódko.......,
życzę choć na dziś
zapomnienia o troskach,problemach,chorobach.......,
nie jest to łatwe ale musimy próbować ....
Życzę pięknego dnia wśród rodziny,znajomych,przyjaciół....,
pozdrawiam serdecznie


Odpowiedź z Cytowaniem
  #6070  
Nieprzeczytane 19-01-2020, 11:20
Iza_bella's Avatar
Iza_bella Iza_bella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: podkarpacie
Posty: 22 779
Domyślnie

Witam w "Witam"....niedzielnie.
Za kawę dziękuję...piękna wklejka, taka kwiecista i serdeczna z tymi serduszkami.
Marysiu... przykro mi, że masz takie problemy z lekiem...to nie do przetrawienia. Chociaż tyle dobrze, że udało Ci się zarejestrować do lekarza.
Helenko....
Beniu...jak miło, że jesteś z nami....
P o z d r a w i a m... Miłego świętowania życzę...WSZYSTKIM...

__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6071  
Nieprzeczytane 19-01-2020, 15:54
helena62's Avatar
helena62 helena62 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: okolice Szczecina
Posty: 10 871
Domyślnie

Witam mija niedziela z rana było u mnie nawet slonecznie teraz zrobiło się buro i ponuro . Do kościła ostatnio chodzę na 12 stą bo...jestem zmęczona , bardzo zmęczona latami wstawania w nocy...dziś obudziłam się po 9 tej...miałam zaprosić sasiadki na kawę ale wyszło inaczej. Po wyjściu z kościoła niespodzianka zjawla się synowa z synem ...w końcu syn ustawił i podłączył kabel hdm i mogę ćwiczyć patrząc w telewizor! no to się nachwaliłam pozdrawiam Marylko, Izuniu, Bess, Aniu ,Stefanie bądzcie zdrowi
__________________
“Szczęście pojawia się, gdy to, co myślisz, mówisz i robisz jest w harmonii.”...Gandhi
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6072  
Nieprzeczytane 19-01-2020, 20:14
Mariag2's Avatar
Mariag2 Mariag2 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2010
Miasto: Luzino Pomorze Polska
Posty: 6 711
Domyślnie Witam!

Dobry wieczór!
Mam nadzieję,że niedziela minęła Wszystkim miło i spokojnie ,zgodnie z życzeniami Izy,Beni,Helenki i moimi.
Dzisiaj u mnie tez było buro i ponuro,a samopoczucie miałąm fatalne.
Dobrze,ze jutro juz poniedziałek.
Życzę Wszystkim spokojnej i pięknej nocy.

__________________
Jan Twardowski

Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6073  
Nieprzeczytane 20-01-2020, 06:34
Mariag2's Avatar
Mariag2 Mariag2 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2010
Miasto: Luzino Pomorze Polska
Posty: 6 711
Domyślnie Witam!

Dzien dobry!
Witam o poranku i zyczę Wszystkim dobrym duszkom milego dnia.
Od dzisiaj rozpoczynam rehabilitację.To tylko 3 zabiegi ,ale dobre i to.A o 12,30 mam wizytę u lekarza rodzinnego.
Wiec cos się będzie sie dzialo.
A teraz życze Wszystkim ,aby dzień minal w spokoju i bez wiiększych trosk.

__________________
Jan Twardowski

Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6074  
Nieprzeczytane 20-01-2020, 07:07
Iza_bella's Avatar
Iza_bella Iza_bella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: podkarpacie
Posty: 22 779
Domyślnie

Witam na progu nowego tygodnia....
Marysiu...to będziesz miała dziś zajęty dzień...Obyś załatwiła wszystko sprawnie i szybko, bez zbędnego czekania i problemów.
Za oknem jeszcze ciemna noc, niebo zachmurzone i bure, a ja za chwilkę wyruszam po moich chłopaków, bo mają ferie i trzeba zapewnić im opiekę.
WSZYSTKICH pozdrawiam...Miłego dnia życzę. Za kawę dziękuję...

__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6075  
Nieprzeczytane 21-01-2020, 07:23
Iza_bella's Avatar
Iza_bella Iza_bella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: podkarpacie
Posty: 22 779
Domyślnie

Obowiązki wzywają, a więc teraz tylko WITAM i... znikam.
Wpadnę jeszcze później, bo ciekawi mnie co Marysia załatwiła wczoraj u medyka...pewnie napisze.
P o z d r a w i a m....Miłego dnia życzę....

__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6076  
Nieprzeczytane 22-01-2020, 05:44
Mariag2's Avatar
Mariag2 Mariag2 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2010
Miasto: Luzino Pomorze Polska
Posty: 6 711
Domyślnie Witam!

Dzień dobry !
Przepraszam ,ale wczoraj nie zdążylam wejsć na watek.Załatwilam wszystko.Bylam na rehabilitacji,mialam wizytę u rodzinnego.Napisal mi wniosek na turnus rehabilitacyjny.Mam male nadzieję ,że mi przyznaja(jakoś mam male szczęscie w tym Centrum Pomocy niepelnosprawnym),ale muszę czekać na ich decyzję.Zajecia rehabilitacyjne sa prowadzone dobrze.Najlepszy jest masaz.A calosc jakie będa efekty ,zobaczymy.
Widzę iZO,że jak zawsze masz mnóstwo zajęc z wnukami,ale myslę,że to sa mile zajęcia.
Tobie i reszcie duszków zycze dobrego dnia

.
__________________
Jan Twardowski

Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6077  
Nieprzeczytane 22-01-2020, 13:05
Iza_bella's Avatar
Iza_bella Iza_bella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: podkarpacie
Posty: 22 779
Domyślnie

Witam trochę później niż zwykle, ale przysnęłam dziś nad ranem i wstałam dość późno jak na moje potrzeby. Musiałam biec do wnusia i przyprowadzić go do mnie, bo gdy rodzice wychodzą do pracy, to on jeszcze śpi i nie chcą go budzić. Więc babcia robi za nianię, póki jeszcze są ferie.
Marysiu...cieszę się, że udało Ci się załatwić wniosek na turnus rehabilitacyjny....oby jeszcze dalsze procedury nie zawiodły i żebyś dostała dofinansowanie do turnusu. Gdzie planujesz wyjechać???
Fajnie, że rehabilitacja Ci służy. Masaże są doskonałe, oby tylko Ci pomogły, bo ja po tych grudniowych jakoś nie odczułam poprawy...powiem nawet, że czuję się gorzej i kręgosłup dowala. Wrrr.
WSZYSTKICH pozdrawiam....Dobrego dnia życzę. Buźka....

__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6078  
Nieprzeczytane 22-01-2020, 14:57
helena62's Avatar
helena62 helena62 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: okolice Szczecina
Posty: 10 871
Domyślnie

Witam cieszę się Marylko że chodzisz na rehabilitację, Izo ja wykupiłam prywatne masaże no ale nie bardzo po nich się czułam...wyszukuję ćwiczen na you tube i jak na razie nie bardzo mi to idzie ale gdy nie dżwigam jest ok...wczozoraj byłam u podologa....muszę nosić wkładki. Dziś moje śniadanie było o 13;30 i nareszccie kawa! najważniejsze że wynik usg dobry.W poniedziałek do pracy pozdrawiam wszystkich ..oby do wiosny choć tak naprawdę nie wiadomo ...
__________________
“Szczęście pojawia się, gdy to, co myślisz, mówisz i robisz jest w harmonii.”...Gandhi
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6079  
Nieprzeczytane 23-01-2020, 05:32
Mariag2's Avatar
Mariag2 Mariag2 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2010
Miasto: Luzino Pomorze Polska
Posty: 6 711
Domyślnie Witam!

Dzien dobry!
Helenko ,nie wiedzialąm ,ze już minąl Twój urlop..Cieszę sie,że masz dobre wyniki.Izo-mam nadzieje ,że masaz mi pomoże,że chociaz trochę się wyprostuje.Zabiegi na nogi ,nie wiem,bola mnie kolana.Byc moze te zabiegi wykonuje zbyt pózno.Spróbuje dzis porozmawiać z pania.Moze coś wymyśli,moze da inne zabiegi.
Jakos musimy sobie radzic z codziennoscia.A Tobie Izo,życzę milych chwil z wnukiem.
Przedstawic Wam chcę wiersz,naszej tęsknoty za piękną zimą


JEDZIE ZIMA

Cz. Janczarski

Przypłynęła chmura sina.
Od północy wiatr zacina.
Kot wyjść z domu nie ma chęci.
Coś się tam na dworze święci!

Kraczą wrony na parkanie:
- Jedzie zima, groźna pani!

I już lecą z nieba śnieżki,
zasypują drogi, ścieżki,

pola, miedzę i podwórka,
dach, stodoły, budę Bur
ka.

Kraczą wrony na jabłoni:
- Jedzie zima parą koni!

Mróz ściął lodem brzeg strumyka.
Zając z pola w las pomyka.
Krasnalowi zmarzły uszy,
już spod pieca się nie ruszy!

Kraczą wrony na brzezinie:
- Oj, nieprędko zima mini
e!


__________________
Jan Twardowski

Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6080  
Nieprzeczytane 23-01-2020, 13:30
Iza_bella's Avatar
Iza_bella Iza_bella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: podkarpacie
Posty: 22 779
Domyślnie

Witam w "Witam".
Ranek i przedpołudnie miałam bardzo zajęte - najpierw wnuk, a potem wizyta u rodzinnego. Od przedwczoraj odczuwam silny ból po prawej stronie klatki piersiowej i obawiałam się, że to coś z sercem....musiałam więc odwiedzić medyka.
Teraz jestem z Wami...i wczytuję się w słowa wiersza. Za zimą nie tęsknię...niby dla przyrody potrzebny śnieg, ale wolę taką jaka jest - niż mroźną i śnieżną.
WSZYSTKICH pozdrawiam...Dobrego dnia życzę...

__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Witam! agatka jmj małopolskie 29 20-07-2011 09:33
Witam. Dusia mazowieckie 9 06-11-2010 16:32
Witam wszystkich. Gaja60 Dom, wnętrza, ogród 0 22-04-2010 22:39
Witam. Dusia Uzależnienia 31 22-04-2010 15:40

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 06:48.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.