menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Choroby, badania, terapie
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 19-09-2013, 09:20
labella labella jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2013
Miasto: Warszawa, woj. mazowieckie, Polska
Posty: 6
Domyślnie Laserowa korekta wzroku


Czy ktoś z Państwa miał przeprowadzaną laserową korektę wzroku? Moja mama ma 50 lat i zastanawiam się czy zabieg można bezpiecznie przeprowadzać w tym wieku. Będę wdzięczna za opinie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 19-09-2013, 10:49
AnekSadek's Avatar
AnekSadek AnekSadek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Posty: 5 767
Domyślnie

Oczywiscie ze tak!
Ja zrobilam w 2005 majac 53. jakby ktos sie pytal - zrobilabym ponownie! Super sprawa, kazdemu polecam!
__________________
Radość dzielona jest pomnożona
Smutek dzielony jest pomniejszony...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 19-09-2013, 21:45
labella labella jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2013
Miasto: Warszawa, woj. mazowieckie, Polska
Posty: 6
Domyślnie

A gdzie Pani miała robiony zabieg jeżeli mogę zapytać? Lub u jakiego lekarza? My szukamy dobrej kliniki w Warszawie. NFZ refunduje w ogóle takie zabiegi?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 20-09-2013, 00:25
AnekSadek's Avatar
AnekSadek AnekSadek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Posty: 5 767
Domyślnie

Ja mialam robione w Australii ale teraz to nie ma znaczenia. Teraz jest bardzo rozpowszechnione i na pewno mozna zaufac.
Wybierajac lekarza czytalam o ich edukacji i karierze. Bralam pod uwage wiek. Bo jak zbyt "sedziwy" to moze reka drgnac
za mlodego tez nie chcialam. Wybralam takiego po 40-stce i wszystko mi sie podobalo.
Po wielu latach dalej moge liczyc liscie na drzewie po drugiej stronie ulicy
__________________
Radość dzielona jest pomnożona
Smutek dzielony jest pomniejszony...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 20-09-2013, 10:51
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał labella
A gdzie Pani miała robiony zabieg jeżeli mogę zapytać? Lub u jakiego lekarza? My szukamy dobrej kliniki w Warszawie. NFZ refunduje w ogóle takie zabiegi?

Labello, jezeli jestes z Waszawy albo okolic, w Warszawie jest dobra klinika okulistyczna, RETINA. Osobiscie nie musze robic tego typu zabiegow jako ciagle widze doskonale , rowniez nie mieszkam w Polsce. Za to moj brat mial skomplikowana operacje i wszystko udalo sie doskonale. Nie sa tani, ale wiem, ze czesc refunduje NFZ.

W tej klinice leczy sie wielu cudzoziemcow:Amerykanie, Anglicy. Maja doskonale wyposazenia. Lekarz, ktory kieruje placowka ma duza praktyke ze Stanow i Europy.

Mozesz zawsze tam pojechac i dowiedziec sie na miejscu.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 21-09-2013, 09:47
labella labella jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2013
Miasto: Warszawa, woj. mazowieckie, Polska
Posty: 6
Domyślnie

Poczytałam trochę i jednym z najbardziej znanych w Polsce lekarzy od laseru jest dr Szaflik. On ma swoją prywatną klinikę, ale chyba rutynowych zabiegów nie przeprowadza. Sprawdzam lekarzy, którzy tam pracują. Poza tym taki zabieg to nic pewnego, najpierw trzeba przejść kwalifikację (!!) tzn. lekarz sprawdza czy w ogóle możliwa jest korekta . Mam nadzieję, że nie będzie żadnych przeciwwskazań. No a potem metoda . . . EBK, EPI-LASIK, LASEK, SBK. I bądź tu mądry.

Sprawdziłam tą RETINĘ i to jest jakiś duży szpital okulistyczny, ale nie znalazłam tam zabiegów laserowych na korektę wzroku tzn. korekty krótkowzroczności, astygmatyzmu lub dalekowzroczności . Zabiegi wymienione są w cenniku.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 25-09-2013, 21:01
rozi rozi jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2013
Miasto: Warszawa
Posty: 9
Domyślnie

Osobiście dr nie poznałam ale ja miałam zabieg cztery lata temu (jak ten czas szybko leci..). Po zabiegu byłam ogromnie szczęśliwa, efekt przerósł moje oczekiwania (jednak okres rekonwalescencji był dość męczący, choć nie tak długi jak się spodziewałam). Zabieg przeprowadzała dr Izdebska, pół roku temu jeszcze była na stanowisku.
Nie masz co się stresować, klinika poprowadzi Cię za rękę we wszystkim. Najpierw idziesz na kwalifikacje, czyli szereg dokładnych badań i masz decyzję czy nadajesz się czy nie. Lekarz też radzi jaka metoda byłaby dla Ciebie najlepsza - decyduje dużo czynników, grubość rogówki, osadzenie oczu itp.
Później już z górki..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 27-09-2013, 14:42
labella labella jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2013
Miasto: Warszawa, woj. mazowieckie, Polska
Posty: 6
Domyślnie

Rozi piszesz o dr Izdebskiej z CMO Laser? Pytam bo lekarze pracują często w różnych klinikach a tylko tam ją znalazłam.

Ja generalnie stresuje się jedynie tym, że sprawa dotyczy mojej mamy, chciałabym dla niej jak najlepiej. I tak ciężko ją było namówić do zabiegu. Ciężko jest jej wydać tyle pieniędzy "na siebie" .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 29-09-2013, 17:40
rozi rozi jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2013
Miasto: Warszawa
Posty: 9
Domyślnie

Tak, o niej pisze. Czy pracuje jeszcze gdzieś tego właściwie nie wiem..
Z tymi pieniędzmi, to tak niestety często bywa. Mam przyjaciółkę której oczy zaatakowała zaćma i choć ma dużo oszczędności czeka na zabieg przez NFZ (już zdiagnozowano zaćmę, kwalifikuje się do zabiegu ale jeszcze czekają.. nie wiadomo na co). Ciężko jest wydać na siebie ale zdrowie jednak jest najważniejsze.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Badania wzroku Jadwigaaa Profilaktyka i zdrowy styl życia 0 28-09-2012 14:34
AMD grozi utratą wzroku - komentarze rena Ogólny 5 16-01-2012 17:18
Metody korekcji wad wzroku - komentarze 78.9.150.xxx Ogólny 0 28-10-2011 14:46
wczasy z treningiem wzroku - Joga dla oczu - czyli popraw wzrok w 7 dni Akasha Turystyczne 0 19-06-2011 19:31
Utrzymaj ostrość wzroku – zbadaj oczy - komentarze 83.20.0.xxx Ogólny 1 31-03-2011 07:55

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:36.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.