menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo > Społeczeństwo - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo - wątki archiwalne Społeczeństwo - wątki archiwalne (ostatni post starszy niż 60 dni oraz poprzednie części aktualnie aktywnych wątków)

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 27-03-2009, 18:06
Frezja's Avatar
Frezja Frezja jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Posty: 232
Domyślnie Dusza romantyczna w odwrocie.


Drodzy klubowicze ,czy nie odnosicie wrażenia , że ludzie coraz mniej się uśmiechają, marzą ,wzruszają i cieszą się przyrodą. Niedawno powiedziałam znajomej, że nie mogę się doczekać kiedy trawa zacznie pachnieć kiedy ptaki zaczną śpiewać , rozmarzyłam się ,ale na chwilkę- ocknęłam się szybko kiedy usłyszłam "no ty to naprawdę nie masz większych problemów.
  #2  
Nieprzeczytane 27-03-2009, 18:50
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał Frezja
Drodzy klubowicze ,czy nie odnosicie wrażenia , że ludzie coraz mniej się uśmiechają, marzą ,wzruszają i cieszą się przyrodą. Niedawno powiedziałam znajomej, że nie mogę się doczekać kiedy trawa zacznie pachnieć kiedy ptaki zaczną śpiewać , rozmarzyłam się ,ale na chwilkę- ocknęłam się szybko kiedy usłyszłam "no ty to naprawdę nie masz większych problemów.

Frezjo, juz Cie lubie, wlasnie za ten romantyzm. Musze Ci przyznac, ze czesto przekraczam progi marzen. Cudowne uczucie.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
  #3  
Nieprzeczytane 27-03-2009, 19:01
Frezja's Avatar
Frezja Frezja jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Posty: 232
Domyślnie

Marbelko. cieszę się, myślałam już, że pozostanę sama niepoprawną romantyczką. Od zeszłego roku zaczęliśmy z mężem wędrówki po górach,nigdy nie lubiłam ich bo zawsze myślałam że oprócz odcisków na piętach niczego innego nie doświadczę.A jednak widoki zapierają dech w piersiach, szczególnie kiedy są pomalowane jesienią.Uwielbiam również wiosnę,kiedy wszystko budzi się do życia .Ach.....życie.Pozdrawiam Cię serdecznie.

  #4  
Nieprzeczytane 27-03-2009, 19:10
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

Dołączam do Was -bez romantyzmu nie ma życia..prawdziwego, aczkolwiek czasem potzreba kopniaka w skrzydła ,aby sfrunąć na ziemię i dobrego kleju,żeby na chwilę przywrzec...hihi, ale bez umiejetnosći patzrenia na swiat i chłonięcia wszystkimi zmysłami....jest sie ubogim
  #5  
Nieprzeczytane 27-03-2009, 19:11
jakempa's Avatar
jakempa jakempa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 10 302
Domyślnie

Nie wiem jak można żyć bez marzeń i jak nie widziec piękna tego swiata, bardzo biedni są tacy ludzie, którzy nie czują np budzacej się wiosny, zapachu ziemi, trawy,nie mowiac o kwiatach czy ziołach,...a zapach lasu., morskiej bryzy,,,oooo rozmarzylam się, stęskniona za słońcem już jestem,
  #6  
Nieprzeczytane 27-03-2009, 19:31
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

Wbrew pozorom wiele jest osób wrażliwych,romantycznych,ale nie wszyscy do tego otwarcie się przyznają.
  #7  
Nieprzeczytane 27-03-2009, 19:46
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Frezjo, chodzisz z mezem po gorach, nie zwracasz uwagi na "odciski" .....i marzysz. Kiedy jestem w Afryce, rowniez z mezem, szczegolnie czarnej Afryce - marze....kiedy widze zachod i wschod slonca, gwiazdy na niebie, odglosy dzikich zwierzat, dzikie gory.....mijam wioski Masaji.....przelatuja mi tysiace mysli przez glowe.....nie potrafie napisac co czuje, ale to jest magiczne.

Zgadzam sie z Wami dziewczyny, podpisuje rekami i nogami, ze nie mozna zyc bez romantyzmu....a ci co nie potrafia marzyc, musza byc bardzo nieszczesliwi.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
  #8  
Nieprzeczytane 27-03-2009, 20:12
leluri's Avatar
leluri leluri jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 859
Domyślnie

kocham wschód słońca za oknem,...... boso biegać po trawie rankiem (rzadko, bo mieszkam w mieście ....sąsiedzi mieliby uciechę ).....oglądac zachody na Jurze...., leżeć na trawie i podziwiać płynące obłoki jak coraz to inne przybierają kształty, zaglądać w usmiechnięte ślepka mojego kota. kocham wnuka trzymać na kolanach, bawić sie z wnuczką w pania doktor... patrzeć jak z ważna minką robi opatrunki..... marzyć,że nikt sie nie kłóci, wszyscy są zgodni i uśmiechnięci... mąż zonce kwiaty przynosi, żona dla męża zdrowe pyszności gotuje ,ale slodko sie rozmarzyłaam
  #9  
Nieprzeczytane 27-03-2009, 21:02
gratka's Avatar
gratka gratka jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: wioska
Posty: 16 011
Domyślnie

SMSy spowodowały, ze ludzie mówią skrótami.Oni mówią wprost, dobitnie, bez "krainy łagodności".Myślę, że każdy z nas ma jakieś marzenia, ale to co dla nas jest romantyczną melodią, dla młodzieży jest na ogół kiczowate i zbyt melancholijne.
Ale oni są też romantyczni, tylko inaczej.
__________________
Nie możesz zatrzymać żadnego dnia, ale możesz go nie stracić....
  #10  
Nieprzeczytane 27-03-2009, 21:10
Frezja's Avatar
Frezja Frezja jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Posty: 232
Domyślnie

Cytat:
Napisał leluri
kocham wschód słońca za oknem,...... boso biegać po trawie rankiem (rzadko, bo mieszkam w mieście ....sąsiedzi mieliby uciechę ).....oglądac zachody na Jurze...., leżeć na trawie i podziwiać płynące obłoki jak coraz to inne przybierają kształty, zaglądać w usmiechnięte ślepka mojego kota. kocham wnuka trzymać na kolanach, bawić sie z wnuczką w pania doktor... patrzeć jak z ważna minką robi opatrunki..... marzyć,że nikt sie nie kłóci, wszyscy są zgodni i uśmiechnięci... mąż zonce kwiaty przynosi, żona dla męża zdrowe pyszności gotuje ,ale slodko sie rozmarzyłaam
Droga Leluri pięknie to wyraziłaś aż się łezka w oku kręci ,czy to nie jest właśnie romantyzm?Aż chce się żyć i cieszyć życiem .
  #11  
Nieprzeczytane 27-03-2009, 21:11
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

Dziewczyny Wy takie komputerowe ..jak się zaprasza kogoś do siebie na profil do grona znajomych..krok po kroku...please...
  #12  
Nieprzeczytane 27-03-2009, 21:22
Jadzia P. Jadzia P. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Polska
Posty: 12 324
Domyślnie

A więc Frezjo , witaj w klubie romantyczek
Przecież my wszystkie nic innego nie robimy ...tylko marzymy ....o wiośnie...o zielonej trawie...pięknie świecącym słoneczku....
Ale się rozmarzyłam....a za oknem czarna rzeczywistość...
Pójdę na wątek o wiośnie i już mi się humor poprawi....tam też są same marzenia ....
  #13  
Nieprzeczytane 27-03-2009, 21:31
Frezja's Avatar
Frezja Frezja jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Posty: 232
Domyślnie

Cytat:
Napisał jp50
A więc Frezjo , witaj w klubie romantyczek
Przecież my wszystkie nic innego nie robimy ...tylko marzymy ....o wiośnie...o zielonej trawie...pięknie świecącym słoneczku....
Ale się rozmarzyłam....a za oknem czarna rzeczywistość...
Pójdę na wątek o wiośnie i już mi się humor poprawi....tam też są same marzenia ....
Kochane z wszystkiego możemy się cieszyć nawet jak strasznie leje romantyk powie" jak wspaniale że leje chociaż się nie kurzy"
  #14  
Nieprzeczytane 27-03-2009, 21:41
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał Malwina
Dziewczyny Wy takie komputerowe ..jak się zaprasza kogoś do siebie na profil do grona znajomych..krok po kroku...please...

Malwinko, ja to robie tak. Wlaczam sie na Profil osoby, ktora chce zaprosic do znajomych. Jest tam taka opcja 'zapros mnie do swoich znajomych". Poszukaj, jak nie znajdziesz przekopuje krok po kroku. To jest latwe. Daj mi znac na priva.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
  #15  
Nieprzeczytane 27-03-2009, 21:48
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

Dzięki, będę próbować...
  #16  
Nieprzeczytane 27-03-2009, 22:00
bronczyk's Avatar
bronczyk bronczyk jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 10 970
Domyślnie

Frezjo ja uciekam od takich znajomych. Mam dość rozmów o praniu, myciu okien i serialowych dramatów. Wywiewam w pola z psami i tam z nimi mogę pogadać o wszystkim.I tak maszerując sobie pogadujemy i o widokach i o marzeniach. Wracamy szczęśliwi i radośni. Co ciekawe mój mąż, który źle znosił upływające lata po wielu sprzeczkach i rozmowach zaczął inaczej patrzeć na świat. Był okres w naszym małżeństwie gorszy, czułam się samotna dziś po mówieniu szczerym co mnie boli, co cieszy mąż też poczuł się bardziej zadowolony z życia. A przyznam sie, że było niełatwo przekonać uparciucha do pozytywnego myślenia.Udało się i dziś np. wspólnie sobie słuchaliśmy Sławy Przybylskiej i zamarzył nam się hotelik pod różami. Przyziemne marzenia, ale cóż człowiekiem jestem. Dziś jesteśmy silna grupą staruszków bardzo wesołych. Grupą dlatego, że i psy też leciwe. Kot najpoważniejszy , chociaż najmłodszy.
  #17  
Nieprzeczytane 27-03-2009, 22:09
lorison's Avatar
lorison lorison jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Posty: 16 686
Domyślnie

Droga Frezjo.
Trochę przewrotna nazwa założonego przez Ciebie wątku.
Nie wydaje się Tobie, że większość uczestników
forum to romantycy? Gdzież tu odwrót.
Takie ja odnoszę wrażenie.Bardzo romantyczne obrazki,
romantyczne pps-y, romantyczne wiersze, romantyczna
muzyka.To przynosimy tutaj my.M.innymi w ten sposób
świadcząc o swojej romantyczności.
Zawsze byłem romantykiem i teraz to również potwierdzam.
Pozdrawiam wszystkie Panie romantyczki z KSC.
lorison
  #18  
Nieprzeczytane 27-03-2009, 22:14
Frezja's Avatar
Frezja Frezja jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Posty: 232
Domyślnie Droga Bronczyk

Wspaniałe jest to jak mówisz że udało Ci się zaszczepić troszkę romantyzmu Twojemu mężowi.Uważam ,że nie ma nic piękniejszego niż dwoje ludzi o podobnej wrażliwości. Ja jestem bardzo szczęśliwą mężatką ale wszystko czego teraz doświadczam zawdzięczam naszej wspólnej pracy nad nami samymi .Nic nie jest dane nam raz na zawsze,ale to jak będziemy żyć w związku zależy tylko od nas.Jesteśmy 33 lata po ślubie a jeszcze tyle wspólnie chcielibyśmy przeżyć i to jest nasz romantyzm.No i rozmarzyłam się znowu a co????? tak trzymać nie popuszczać
  #19  
Nieprzeczytane 27-03-2009, 22:19
Frezja's Avatar
Frezja Frezja jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Posty: 232
Domyślnie Lorisonie

Czy nie warto było rozpocząć taki zaczepny wątek,żeby się utwierdzić w tym jak bardzo jesteśmy romantyczni? Zobacz wszyscy chcemy wykrzyczeć , to nie prawda JESTESMY ROMANTYCZNI. I zaczynamy przemiłe wspominki nie warto było?
  #20  
Nieprzeczytane 28-03-2009, 07:42
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

Myślę,że wielu romantyków jest zarówno wśród starszego jak i młodszego pokolenia...w czasie wakacyjnych wojaży zauważyłam spore grupy wysiadujące na plaży,aby obejrzeć wschód czy zachód słońca w niemym zachwycie..
 

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:30.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.