menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Rodzina, bliscy > Miłość, przyjaźń, związki, samotność
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 01-05-2007, 18:11
Sunshine's Avatar
Sunshine Sunshine jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2006
Miasto: Krakow
Posty: 2 041
Mruga oczkiem (żart) Maj-miesiąc miłości


Urodziłam się co prawda w lutym,ale z moich obliczeń wynika,że stałam się nowym życiem właśnie w maju.Mam wewnętrzne odczucie że ten miesiąc trochę kieruje moim życiem.
Bywałam bardzo,bardzo zakochana lecz niestety żadna z tych miłości nie zakończyła się happy-endem.Trochę mam o to pretensje własnie do maja,no trzeba na kogoś lub na coś zwalić winę.
Może za bardzo się starałam,a może nie dość.
I mimo że nie toczyło się wszystko po mojej myśli i kończyło nie tak to jednak bardzo lubiłam ten stan zakochania.Zawsze w maju bardzo wracam wspomnieniami do tych cudownych przeżyć,i chociaż czasem piekielnie bolało jakze bardzo chciałabym wrócić do tych chwil.
Dzisiaj nie ma nikogo bliskiego przy mnie/co nie ; znaczy że jutro to się nie zmieni/ale za to mam cudowne wspomnienia,których nie zamieniłabym na szarą zwykłą codzienność z kimś na widok kogo rano zadawałybym sobie pytanie:co ja tu jeszcze robię?
Może inni poczęci w maju,też czują jego oddziaływanie.Ja kocham ten miesiąc i chciałabym kiedyś odejść na drugą stronę tęczy też w maju.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 01-05-2007, 19:10
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

A ja bardzo kocham jednego Pana spokojna majowo-styczniowa miloscia i jest mi z tym dobrze caly bozy rok
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 01-05-2007, 19:52
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie miłość rzychodzi nie tylko w maju

Name:  całujaca się para.gif
Views: 268
Size:  15.6 KBa ja zawsze zakochiwałam sie jesienia i moja najwieksza miłość-ta prawdziwa też przyszła w porze złotych liści..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 01-05-2007, 19:52
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

przychodzi-sorry-zgubiłam literkę
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 01-05-2007, 20:30
qrystyna216's Avatar
qrystyna216 qrystyna216 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Białystok
Posty: 1 410
Domyślnie

Dla mnie miesiąc maj też zawsze będzie najpiękniejszym miesiącem, właśnie w maju zawarłam swój związek małżeński. Był piękny słoneczny dzień i nadal tak jest.
11.gif
__________________
Pozdrawiam qrystyna 216
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 01-05-2007, 21:54
emka46's Avatar
emka46 emka46 jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Trójmiasto
Posty: 3 030
Domyślnie

Moje dwa małżeństwa były majowe.ale znajomości wcześniejsze.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 01-05-2007, 21:59
destiny's Avatar
destiny destiny jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Posty: 12 004
Uśmiech Wow !!!

Nie da się ukryć...że pewnie i dla mnie ten miesiąc był kiedyś jakimś szczególnym
Pewnie mąż szeptał te słowa ? :

036.gif

Ale tak dawno to było...że już nie pamiętam

Bo jak tu wyjasnić, że obaj synowie urodzili się w lutym ? I to dzień za dniem - tylko inne lata ?

breast.jpg

Wodnikiem jest też mój mąż
Czy to jest tylko zbieg okoliczności ?
__________________
You never have this day again...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 02-05-2007, 14:33
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 008
Domyślnie Maj i miłośc...

Maj,miesiąc zakochanych...

Ale moja jedyna miłość przypadła na jesień.Do tej pory ,jak słyszę szelest liści pod stopami ,ogarnia mnie uczucie szczęścia.Sama nie wiem czemu,bo wtedy ja byłam inna i świat był inny.
Natomiast w maju urodziła się moja córka;prawie fuksem,po 11 latach przerwy między jednym dzieckiem i drugim..

A tak naprawdę to czym jest maj ?
Maj ,Miłość i Matura...3 razy M...Czy mi się wydaje,że w parku podjasnogórskim kwitły wtedy kasztany ?? Gdy ze swoją przyjaciółką wracałyśmy ze szkoły ?

Mój Boże.Wydaje mi się ,że to było wczoraj;że jestem z powrotem młodą dziewczyną z blond grzywką..Dopiero trzymalam za klamkę drzwi prowadzących mnie do życia,a już mam świadomość,że te drzwi trzeba będzie za sobą zamknąć..
A wtedy ,w maju mojej matury,wydawało mi się,że życie jest jak kawał słodkiego tortu,który będę jeść i jeść ....w nieskończoność.A apetyt na życie miałam ogromny.I przeczucie wielkich rzeczy do spełnienia...

Niestety.Z tych wielkich rzeczy nic nie wyszło.Siedząc na ławce,pod kwitnącym drzewem,ani nie domyśliłabym się,że to się tak potoczy,jak koraliki różańca; tylko gdzieniegdzie szarość i praca będzie miała radosne przerywniki..Ale z perspektywy czasu ,dobrze się stało..
Tylko czemu mnie tak nachodzą rozważania Barbary Niechcic...tak się to wszytko toczy,dlaczego i dla kogo ?
Czy Wy też tak macie ,moje miłe ?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 02-05-2007, 15:29
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Lila nie opowiadaj,taka pelna poczucia humoru i barwna kobitka jak ty nadaje szarej rzeczywistosci kolory samym swoim istnieniem ..... ot co!!!!!
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 02-05-2007, 15:50
Kundzia's Avatar
Kundzia Kundzia jest offline
....
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: małopolska
Posty: 4 696
Domyślnie

Ja ze wszystkich miesięcy w roku lubię najbardziej maj i przełom września i pażdziernika.Maj -wszystko kwitnie,rozwija się,jak przyjemne są spacery gdy patrzy się na tą przyrodę wokoło.To właśnie w maju tak naprawdę poznałam mojego obecnego męża,a nasz pierwszy spacer miał iście majową oprawę,po załatwieniu spraw służbowych w dyrekcji/byliśmy na delegacji/parę godzin spacerowaliśmy po krakowskim ogrodzie botanicznym,który szczególnie wiosną ma swój urok,wiele było rozmów o planach ,marzeniach choć wtedy jeszcze nie wiedzieliśmy że część tych planów i marzeń przyjdzie nam razem realizować.Mnie maj zawsze dodaje energii i optymizmu.To w maju zaczęłam walkę z rakiem,i w maju dowiedziałam się że ostatecznie ją wygrałam.Kocham maj i kocham mocniej w maju.
__________________
"nie jestem absolutnie gruba, tylko moja bogata osobowość nie mieści się w mniejszym rozmiarze"

http://mojezacisze-kundzia57.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 02-05-2007, 16:30
destiny's Avatar
destiny destiny jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Posty: 12 004
Domyślnie Noce i dnie

Cytat:
Napisał Lila
..
Tylko czemu mnie tak nachodzą rozważania Barbary Niechcic...tak się to wszytko toczy,dlaczego i dla kogo ?
Czy Wy też tak macie ,moje miłe ?

Lilu, uwielbiam ten film ! Może za sprawką tej Barbary ?
Też często szamotam się z uczuciami...

f2-noce-i-dnie.jpg

Uważam, że to najlepsza rola Jadwigi Barańskiej !
Jeszcze jedna postać filmowa jest mi bliska...
Scarlett O'Hara z "Przeminęło z wiatrem"...

wind_narrowweb__200x261.jpg
__________________
You never have this day again...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 02-05-2007, 16:59
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

Dwie świetne książki i dwa cudowne filmy.Mogę je czytać i oglądać wielokrotnie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 02-05-2007, 18:06
ammi1952's Avatar
ammi1952 ammi1952 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: Grodzisk Maz
Posty: 5 177
Domyślnie

No i Desti podpusciłas mie zaraz zaczne maratonik filmowy będzie Przemineło z wiatrem i Scarlett
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 02-05-2007, 18:41
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 008
Domyślnie Faktycznie,

Desti,Ty podżegaczu...

Noce i dnie mogę czytać na okrągło i oglądać jednym ciurkiem,tak samo jak Nad Niemnem..

Ażeby się utrzymać w temacie,to maj musiał być piękny i w Kalińcu i w Serbinowie...a i miłość też pewnie.
Zaraz,zaraz...powiedzcie mi jakie kwiaty dał Bogumił do powozu Teresie ? O co zresztą miał zaraz scenę zazdrości,tak miło zakończoną .
Czyli kwiaty danej innej kobiecie+ kilka słów za dużo wypowiedzianych =recepta na super seks ?

A maj w Atlancie w czasie wojny secesyjnej ? Pamiętacie może,bo ja czytając książkę te 200 razy nie zwracałam uwagi na pory roku..
Natomiast najbardziej pamiętam te czerwone schody,po których Rett wnosił Scarlett.I swoją złość na nią,za to zadurzenie się w tym bladym mięczaku - Ashley'u...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 02-05-2007, 19:16
Sunshine's Avatar
Sunshine Sunshine jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2006
Miasto: Krakow
Posty: 2 041
Domyślnie Majowe małżeństwa

Podobno małżeństwa zawarte w maju nie mają szans przetrwania.Jak się okazuje z poprzednich postów nie jest to regułą.
Ja wyszłam za mąż właśnie w maju, poniekąd kusząc los, stało się to 28maja,bez trudu mogłam tę datę przesunąć o 3dni by uniknąć przepowiedni,ale zrobiłam to w pełni świadomie będąc bardzo pewną że mnie się uda..Jakże się myliłam,małzeństwo przetrwało zaledwie 5 lat.Ale to już prehistoria.
Nie zmieniło to jednak mojego stosunku do tego najpiękniejszego miesiąca roku.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 03-05-2007, 02:11
Wilhelmina's Avatar
Wilhelmina Wilhelmina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Kraków
Posty: 2 190
Domyślnie

Najpiękniejszy miesiąc.
Wszystko, cała przyroda jest jednym wielkim wyznaniem miłości życia. Każda pora roku jest piękna, każdy miesiąc niesie coś ciekawego i dla siebie znamiennego, ale maj niesie wraz z rozkwitającą przyrodą, pragnienie zwykłej ludzkiej miłości.
Najpiękniejsza rzecz jaka mnie spotkała w maju, to to, że się urodziłam.
Kiedyś ktoś mi śpiewał:
Majowa panienko w niebieskiej sukience,
jak wiosna przebiegniesz przez życie,
a póżną jesienią, gdy liscie opadną
w łupince orzecha znajdz swoje ukrycie.
Urodziłam się tego samego dnia co Jan Paweł, on też mnie bierzmował, może dlatego przez wiele lat czułam sentyment do tego człowieka i jego twórczości. Jakby był moim ojcem.
Niezaprzeczalnie dla wielu powodów, maj jest najpiękniejszym miesiącem.
__________________
"Miłość nie jest słaba.
Miłość nie jest ślepa".
-Phil Bosmans
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 03-05-2007, 07:57
Sunshine's Avatar
Sunshine Sunshine jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2006
Miasto: Krakow
Posty: 2 041
Domyślnie Wilhelmino

Szczęściara z Ciebie Wilhelminko!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 03-05-2007, 08:03
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie zwyczaj każe

tradycja mówi,aby pobierać się w miesiącu mającym w nazwie literkę"R",bo to zapewnia długotrwałe szczęście.Maj -wykluczony.Pierwszy raz brałam ślub w październiku i już po 1,5 roku byłam wdową.........Drugi raz ślubowałam w maju ..do tej pory jesteśmy razem.A co do szczęścia w tych związkach, to zupełnie inna sprawa..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 03-05-2007, 08:07
hannabarbara's Avatar
hannabarbara hannabarbara jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: Olsztyn
Posty: 19 421
Domyślnie

Tak więc Niko, widzisz, ze coś z tym "r" jest na rzeczy.!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 03-05-2007, 08:29
Ala-ma-50's Avatar
Ala-ma-50 Ala-ma-50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Warszawa Mazowsze Polska
Posty: 920
Domyślnie

Wiecie co?..wczoraj usłyszałam jak ktoś powiedział, że człowiek bez miłości jest martwy...i pomyślałam sobie, że ja jestem martwa już 25 lat..czy to możliwe?
Ale kocham swoich chłopców...swoją mamę...więc chyba tak do końca nie jestem martwa..jak myślicie?
Za mąż wychodziłam w styczniu
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Listy o miłości............. annaxx Miłość, przyjaźń, związki, samotność 29 21-02-2012 22:36
Niech sie swieci MAJ ! senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 31 02-05-2008 14:01
Bajka o miłości.............. annaxx Miłość, przyjaźń, związki, samotność 510 30-08-2007 15:32

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:52.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.