menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Finanse > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działów www.finanse.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 15-02-2011, 10:47
Mirosław Mirosław jest offline
Czasem zajrzy
Moderator
 
Zarejestrowany: Jan 2006
Posty: 120
Post Polacy coraz biedniejsi: rośnie Indeks Nędzy - komentarze


Komentarz do artykułu: Polacy coraz biedniejsi: rośnie Indeks Nędzy
--------------------
... by żyło się lepiej? Komu? Podatki w górę, opłaty w górę, ceny w górę. Rośnie nam Polska cała!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 15-02-2011, 11:04
jakempa's Avatar
jakempa jakempa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 10 302
Domyślnie

No niestety, biedniejące społeczeństwo, to jest rezultat działania rządzącej partii. Miało być LEPIEJ, obniżka podatków, praca, ulgi dla emerytów i całe tam,..ble, ble , przed wyborami, A co jest? Podwyżki wszystkiego na każdym kroku, nie znalazłam ani jednego punktu na plus polityki obecnego rządu, sama odczuwam co miesiąc lzejszy porlfel, coraz większe kłopoty z korzystaniem z publicznej służby zdrowia, ciągle rosnące opłaty, to co było standartem życia przy takim tempie podwyżek i ochłapie podwyżek emerytur, jeszcze za rok czy dwa będzie luksusem, PRZYKRE, ALE PRAWDZIWE
__________________
]


Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 19-02-2011, 06:10
aannaa235's Avatar
aannaa235 aannaa235 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Małopolska
Posty: 4 734
Domyślnie

co tu duzo mówic,,,bieda z nędzą razem pędzą,,,,,strach pomyślec co nas czeka,,,,komentrz j.w.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 19-02-2011, 12:41
stanley47 stanley47 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Posty: 446
Domyślnie

aannaa235!!! Biadolisz od samego świtu.Ja tam pędzącej biedy z nędzą w moim najbliższym otoczeniu nie dostrzegam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 19-02-2011, 16:11
jasinek123's Avatar
jasinek123 jasinek123 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Zabrze
Posty: 11 863
Domyślnie

stanlej47
Była na naszym forum prośba o wypełnienie ankiety
Kryteria- Emeryt,Emerytka,samodzielne gospodarstwo
jednorodzinny dom i dochód 3000 zł na członka rodziny
i pytanie jak można wyżyć!!!!!

widzisz biedy nie ma!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 20-02-2011, 07:16
aannaa235's Avatar
aannaa235 aannaa235 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Małopolska
Posty: 4 734
Domyślnie

stanley47 - dziękuj Bogu ze nie musisz od rana biadolić i abyz nigdy nie musiał
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 20-02-2011, 16:54
stanley47 stanley47 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Posty: 446
Domyślnie

aannaa235 - Powszechnie znane są dwa stare powiedzenia.
-"Jak sobie pościelisz , tak się wyśpisz".
-"Każdy jest kowalem swego losu".
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 20-02-2011, 17:56
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał stanley47
aannaa235 - Powszechnie znane są dwa stare powiedzenia.
-"Jak sobie pościelisz , tak się wyśpisz".
-"Każdy jest kowalem swego losu".
Stanley też nie widzę tej pędzącej biedy wokół mnie a raczej widzę, że coś się dzieje , buduje, unowocześnia normalnie idzie ku lepszemu, wystarczy się rozglądnąć i popatrzeć uczciwie, ... no ale jak się nie chce widzieć.....
Ja nie widzę tych
Cytat:
coraz większych kłopotów z korzystaniem z publicznej służby zdrowia, ciągle rosnące opłaty, to co było standartem życia przy takim tempie podwyżek i ochłapie podwyżek emerytur

Ostatnio edytowane przez jip : 20-02-2011 o 18:35.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 20-02-2011, 19:34
Siri's Avatar
Siri Siri jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Posty: 24 381
Domyślnie Tak to jest ,że syty głodnego

Cytat:
Napisał aannaa235
stanley47 - dziękuj Bogu ze nie musisz od rana biadolić i abyz nigdy nie musiał
nie zrozumie, jak ktoś ma bliskich, którzy mu dopomogą w razie potrzeby na opłacenie leków, albo kupią coś do ubrania od czasu do czasu, albo dołożą do sanatorium czy do prywatnych wizyt u dr bo na NFZ to można raczej śmierci się doczekać prędzej jak wizyty u specjalisty w razie potrzeby, no to jeszcze można jakoś przeżyć na tej średniej emeryturze ,ale w przeciwnym razie to już nędza całkowita i dziadostwo.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 20-02-2011, 19:36
Siri's Avatar
Siri Siri jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Posty: 24 381
Domyślnie Pracowałam od 18 roku życia do pełnej emerytury...

Cytat:
Napisał stanley47
aannaa235 - Powszechnie znane są dwa stare powiedzenia.
-"Jak sobie pościelisz , tak się wyśpisz".
-"Każdy jest kowalem swego losu".
...i co !?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 20-02-2011, 19:53
Doc's Avatar
Doc Doc jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Posty: 31 756
Domyślnie

http://www.voila.pl/464/hkx0n/?1
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 20-02-2011, 20:57
stanley47 stanley47 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Posty: 446
Domyślnie

Siri!Pracowałem od 19 roku życia do emerytury...
I co!?
I wstaję rano w dobrym nastroju.
Nigdy nie spodziewałem się że będę żył jak np. emeryt w Szwecji.Czasem nachodzą mnie myśli i mam pretensję do samego siebie że odpowiednio wcześnie nie zmieniłem zawodu na lepiej opłacany, miejsca zamieszkania i zakładu pracy . Wszak można było.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 20-02-2011, 21:19
jakempa's Avatar
jakempa jakempa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 10 302
Domyślnie

jip

Nie wiem gdzie mieszkasz, ze nie widzisz rosnących opłat, ja mieszkam w bloku, już 2 podwyżka czynszu, cen wody, podatków od gruntów, i to w tym roku, a jeszcze zapowiadają wzrost energii cieplnej, elektrycznej i jeszcze raz wody, A co do służby zdrowia? Widocznie jeszcze nie chorowałeś i nie bylo koniecznosci skorzystania ze specjalistów i szpitala,
ja do niedawna też nie miałam o tym pojęcia, ale teraz wiem, ze jak nie masz kasy to umieraj,
__________________
]


Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 20-02-2011, 21:53
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał jakempa
jip

Nie wiem gdzie mieszkasz, ze nie widzisz rosnących opłat, ja mieszkam w bloku, już 2 podwyżka czynszu, cen wody, podatków od gruntów, i to w tym roku, a jeszcze zapowiadają wzrost energii cieplnej, elektrycznej i jeszcze raz wody, A co do służby zdrowia? Widocznie jeszcze nie chorowałeś i nie bylo koniecznosci skorzystania ze specjalistów i szpitala,
ja do niedawna też nie miałam o tym pojęcia, ale teraz wiem, ze jak nie masz kasy to umieraj,
Chorowałem i to poważnie, i nadal się leczę, ale jakoś mi się żyje, nie narzekam, cieszę się z tego co w koło widzę, ... i pewno, że problemy ma każdy, czasem większe, czasem mniejsze ale co mi pomoże jak będę jęczał? staram się korzystać z tego co mam, a ceny? szukam tam gdzie mi taniej sprzedadzą, patrzę na promocje, kupuję z kartką , z przyjemności korzystam, tez nieraz tańszych (np. w poniedziałki mogę 1,5 godz z basenu skorzystać), a na wyjazdy składam cały rok i jakoś mi się udaje, i jeszcze sobie piwko wypiję, mimo, że kasa taka sobie niezbyt dostatnia, powiedzmy średnio poniżej średniej, jak mi wyliczyli przy wniosku na turnus... ale doszedłem do wniosku, że zmian rządu raczej mi zaszkodzi niż pomoże, bo nie ma na kogo zmienić no bo nikt z próżnego nie napełni, a obiecać, że jak zacznie rządzić to dołoży to każdy może jeden trochę lepiej inny gorzej... więc, więc staram się korzystać z tego z czego mogę korzystać, patrzeć na luzie w lustro, i nie jęczeć....ale się rozpisałem, ....
ale dołożę jeszcze coś bo podobnie jak Ty mówi znajoma mojej teściowej, że opłaty mieszkania ale sama na 85 metrach mieszka zamienić nie chce, część emerytury oddaje na to żeby mogła radia słuchać tego jedynie słusznego, no i jeszcze część ... no przecież wnukom trzeba pomóc...a u lekarza jest co tydzień i co tydzień wymyśla sobie chorobę i kupuje leki, i fakt lekarz lekarstwa przepisuje a ona kupuje i wywala większość... i tak potem ma powody czyli brak kasy i sobie może pojęczeć.....
Wiem, że przypadki są różne, ale podobne jak wyżej również....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 20-02-2011, 22:16
jakempa's Avatar
jakempa jakempa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 10 302
Domyślnie

jip

Oczywiście masz rację, ja też tak do życia podchodzę, zresztą osobiście nie mam powodu do narzekań, ale widzę co się dzieje, mam kontakty na codzień z ludźmi i widzę jak się borykają pomimo, ze nigdy nie byli leniami i w miarę swoich możliwosci pracowali jak mogli, wiele z nich to już samotni , bo małżonkowie umarli, nie stać ich na podstawowe potrzeby dnia codziennego, nie mówiąc o jakichś przyjemnosciach, Przecież jeszcze kilka lat do tyłu, było jednak inaczej, więc nie
bardzo można mówić o jakiejś wydumanej narzekomanii, Tylko w sumie przykre to jest, jak na starość, nawet nie taką późną nie można sobie pozwolić na minimum przyjemnosci, czy wykupienie leków,
__________________
]


Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 22-02-2011, 15:57
Siri's Avatar
Siri Siri jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Posty: 24 381
Domyślnie Tak, tak, jakby człowiek wiedział,że się przewróci...

Cytat:
Napisał stanley47
Siri!Pracowałem od 19 roku życia do emerytury...
I co!?
I wstaję rano w dobrym nastroju.
Nigdy nie spodziewałem się że będę żył jak np. emeryt w Szwecji.Czasem nachodzą mnie myśli i mam pretensję do samego siebie że odpowiednio wcześnie nie zmieniłem zawodu na lepiej opłacany, miejsca zamieszkania i zakładu pracy . Wszak można było.
...to by się położył....Nikt się nie spodziewał zmian na gorsze, odkładało się na emeryturę prawie połowę poborów...każdy poza tym był ubezpieczony w PZU na,,wszelki wypadek"(obowiązkowo!), a co potem...każdy już się dowiedział. http://pl.wikipedia.org/wiki/Bieda
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 22-02-2011, 16:15
Siri's Avatar
Siri Siri jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Posty: 24 381
Domyślnie Doc, piosenka jest super...

Cytat:
Napisał Doc
.... ...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 23-02-2011, 11:02
zen's Avatar
zen zen jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2009
Posty: 601
Domyślnie

Cytat:
Napisał jakempa
jip

Oczywiście masz rację, ja też tak do życia podchodzę, zresztą osobiście nie mam powodu do narzekań, ale widzę co się dzieje, mam kontakty na codzień z ludźmi i widzę jak się borykają pomimo, ze nigdy nie byli leniami i w miarę swoich możliwosci pracowali jak mogli, wiele z nich to już samotni , bo małżonkowie umarli, nie stać ich na podstawowe potrzeby dnia codziennego, nie mówiąc o jakichś przyjemnosciach, Przecież jeszcze kilka lat do tyłu, było jednak inaczej, więc nie
bardzo można mówić o jakiejś wydumanej narzekomanii, Tylko w sumie przykre to jest, jak na starość, nawet nie taką późną nie można sobie pozwolić na minimum przyjemnosci, czy wykupienie leków,

Zgadzam się w zupełności z Tobą. Ja nie narzekam, jeszcze żyjemy i mamy dwie emerytury co prawda nie wielkie ale dwie. Byłoby tez komuś pomóc, ale patrze wkoło i widzę, że jest co raz więcej biedy i to niekoniecznie emeryckiej.Ludzie bez pracy, samotne matki wychowujące dzieci, ludzie chorzy. Na każdym kroku widać braki i niedostatek.
Rozpiętośc dochodów jest zatrważająca.

Czy nie należałoby myśleć o zmianie skali podatkowej?
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 23-02-2011, 17:39
stanley47 stanley47 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Posty: 446
Domyślnie

Siri! Akurat to ,że im więcej się zarabia , tym większa będzie emerytura było do przewidzenia .Zarabiałem coś tam więcej niż średnia krajowa i dziś o tyle jest wyższa od średniej moja emeryturka.Tak dla przypomnienia , moja pierwsza płaca to 20 dolarów miesięcznie . Na kilogram cukru pracowało, się w PRL 2 godziny, a na tabliczkę czekolady(100g) 3 godziny(za Gomółki).Aby poprawić sobie humorek pomyśl że składka ZUS wynosiła kilkadziesiąt dolarów a otrzymujesz dziś emerytury zapewne kilkaset.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 23-02-2011, 18:21
Siri's Avatar
Siri Siri jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Posty: 24 381
Domyślnie No to licząc za dolara ok.3 zł, to cos marnie wyszło...

Cytat:
Napisał stanley47
Siri! Akurat to ,że im więcej się zarabia , tym większa będzie emerytura było do przewidzenia .Zarabiałem coś tam więcej niż średnia krajowa i dziś o tyle jest wyższa od średniej moja emeryturka.Tak dla przypomnienia , moja pierwsza płaca to 20 dolarów miesięcznie . Na kilogram cukru pracowało, się w PRL 2 godziny, a na tabliczkę czekolady(100g) 3 godziny(za Gomółki).Aby poprawić sobie humorek pomyśl że składka ZUS wynosiła kilkadziesiąt dolarów a otrzymujesz dziś emerytury zapewne kilkaset.
...ale co by nie gadać, ceny rosną, towaru wszelkiego w sklepach pełno i apetyty też rosną, a jak niczego w sklepach nie było to i kasa zostawała w kieszeni.Pamiętam jak miałam kartki na buty, a butów nie było...Teraz są ciuchlandy to też można się ,,wystroić"...No nic, aby zdrowie było to jeszcze pożyję...
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:46.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.