menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Różności > Różności - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Różności - wątki archiwalne Różności - wątki archiwalne (ostatni post starszy niż 60 dni oraz poprzednie części aktualnie aktywnych wątków)

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 25-04-2007, 20:39
Anielka's Avatar
Anielka Anielka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: pomorskie
Posty: 11 336
Domyślnie

Od lat noszę srebrną bizuterię.Najczęściej są to komplety;pierścionek,kolczyki i wisiorek,ale ostatnio coraz mniej,ponieważ bardzo puchną mi paluchy.Lubie tez latem koraliki,takie zwykłe ,kolorowe.Złota nie lubie i nigdy nie lubilam.Smieszą mnie kobiety obwieszone złotem jak choinki,ale każdy ma swój gust.
  #22  
Nieprzeczytane 26-04-2007, 15:25
urszula-kol's Avatar
urszula-kol urszula-kol jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2006
Miasto: Wrocław
Posty: 3 067
Domyślnie

Bardzo lubię kombinację srebra z bursztunem i taką noszę biżuterię.Najwięcej mam pierścionków, ale zawsze noszę jakieś dwa:jeden na jednej ręce, drugi na drugiej i często je zmieniam.
  #23  
Nieprzeczytane 26-04-2007, 15:42
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Post

Ja uzbierałam kilka kg srebrnej biżuterii, mam srebro z koralem, granatem, bursztynem w różnych odcieniach, turkusem, onyksem, kwarcem, kryształem górskim, ametystem, karneolem, rubinem, perłami, malachitem, szafirem, szmzaragd, czyste srebro. Złotych pierścionków mam 32 i są to pierścionki wybrane przeze mnie "do noszenia", nie traktuję ich jako lokaty kapitału chociaż wszystkie są ciężkie. Lubię pierścionki w kształcie obrączki i lubię duże pierścionki z kamieniami takimi jak np bursztyn, onyks, szafir, koral, rubin, perła, agat, granat, szmaragd. Nigdy nie zakładam więcej niż po jednym pierścionku na rękę, kolczyki noszę przeróżnej wielkości od małych do bardzo dużych, z kamieniami lub bez to zależy, lubię biżuterię ekstrawagancką.

Ostatnio edytowane przez Basia. : 26-04-2007 o 15:46.
  #24  
Nieprzeczytane 26-04-2007, 18:27
ammi1952's Avatar
ammi1952 ammi1952 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: Grodzisk Maz
Posty: 5 177
Domyślnie

Od lat ta sama :złote kolczyki z szafirkami które dostałam od swojego taty na osiemnastke łańcuszek z medalikiem zrobione ze złota które otrzymałam od rodziców z okazji ślubu ,pierścionek za za znalezione przez córke pieniądze leżały luzem na ulicy pierścionek został tak przez moje małe jeszcze dziecko dobrany- miała 6 lat że z kolczykami stanowić może komplet i pierścionek znaleziony przeze mnie przy śmietniku jakieś 4 lata temu jak ja ślepota go ujżałam w tym błocisku do dziś nie rozumiem pozostałą biżuterją tak srebrną jak i złota bez żalu podzieliłam się z córką

Ostatnio edytowane przez ammi1952 : 26-04-2007 o 18:29.
  #25  
Nieprzeczytane 26-04-2007, 20:46
Sunshine's Avatar
Sunshine Sunshine jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2006
Miasto: Krakow
Posty: 2 041
Domyślnie

Mam trochę ładnej biżuterii ale prawie wcale jej nie noszę.Mam nadzieję że moja wnusia będzie bardziej kobieca niż babcia i będzie chciała coś z tych rzeczy używać-a zapowiada się na niezłą strojnisię mimo zaledwie 2 latek.
  #26  
Nieprzeczytane 26-04-2007, 23:12
elkarak's Avatar
elkarak elkarak jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Miasto: Warszawa
Posty: 26
Domyślnie

Cześć wam ja lubję złoto ,ale żadko noszę przeważnie na na duże okoliczności ( piesionki i wisiorek), na codzień wychodząc z domu jakiś mały wisiorek złotopodobny ,lub większy rodzaj metaliki, nieraz korale ,ale wszystko w zależności gdzie i po co idę. Za srebrem nie przepadam.
  #27  
Nieprzeczytane 05-06-2007, 20:12
katarzyna's Avatar
katarzyna katarzyna jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Miasto: Warszawa
Posty: 74
Domyślnie

Mam pytanie-może do Basi (bo z W-wy jak ja).
Mam po Mamusi pierścionek platynowy, który wymaga renowacji.Nie mogę trafić do punktu, który obrabia platynę.
Z góry dziękuję za poświęcenie mnie uwagi. Trzeba go trochę powiększyć i oczyścić.
  #28  
Nieprzeczytane 05-06-2007, 20:56
Honorka1949's Avatar
Honorka1949 Honorka1949 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Miasto: Gdynia
Posty: 10 371
Domyślnie

Dla wielu z nas bizuteria jest niezbednym elementem naszego stroju.Bizuteria jaka nosimy, tez swiadczy o nas; o upodobaniach i stylu bycia.Zapewne inna ubieramy do pracy a inna na wielkie wyjscie. Ja osobiscie lubie zloto, ale w zaleznosci od sytuacji sa tez perly , bursztyn oraz plastykowe korale czy kolczyki.Chetnie ulegam modzie i dobrze sie z tym czuje.Ale oczywiscie wszystko z umiarem !
__________________

*** Wklejone obrazki pochodzą ze stron ogólnodostępnych w "necie" ***
  #29  
Nieprzeczytane 05-06-2007, 21:18
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie do poogladania

Zobaczcie jakie piekne
http://www.chanel.com/
  #30  
Nieprzeczytane 05-06-2007, 21:23
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Post

Cytat:
Napisał katarzyna
Mam pytanie-może do Basi (bo z W-wy jak ja).
Mam po Mamusi pierścionek platynowy, który wymaga renowacji.Nie mogę trafić do punktu, który obrabia platynę.
Z góry dziękuję za poświęcenie mnie uwagi. Trzeba go trochę powiększyć i oczyścić.
Kasiu, nie jestem pewna na 100% ale wydaje mi się że na Saskiej Kepie jest jubiler który obrabia platyne. Sprawdzę to w piątek i dam ci znać.
  #31  
Nieprzeczytane 08-06-2007, 16:22
katarzyna's Avatar
katarzyna katarzyna jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Miasto: Warszawa
Posty: 74
Domyślnie

Do Basi
Bardzo dziękuję.Oby to była prawda. Ja się wywodzę z Saskiej Kępy i jestem tam co tydzień u rodziny. Możesz też napisać do mnie pod adres kasiadanusia@neostrada.pl
  #32  
Nieprzeczytane 01-07-2007, 22:31
Asia Asia jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Posty: 1
Domyślnie przerobka bizuterii

Ciekawa jestem czy mozna przerobic stara, zepsuta, srebrna bizuterie i zrobic z niej cos naprawde pieknego? Pewnie wiele z nas ma w domu przerwane lancuszki, pierscionki bez oczka, zlamane kolczyki,bransoletki czy zostal nam sie z kompletu jeden tylko klips bo drugi przepadl gdzies bezpowrotnie? Ja uzbieralam juz pokazna sume mojej srebrnej,popsutej bizuterii i niestety nie potrafie jej wyrzucic ot tak sobie. Chcialabym ja przerobic na cos wyjatkowego. Niestety nie wiem czy sa jubilerzy ktorzy mogli by sie tego podjac. Wielu z nich tylko naprawia stara bizuterie czy produkuje nowa. Ale czy jest mozliwosc jej stopu i przerobienia? Czy jedynym tylko wyjsciem z tej sytuacji jest po prostu - skupic srebro?

Pozdrowienia
 

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:05.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.