menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > eSenior
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

eSenior Komputer, internet, telekomunikacja - tu prosimy o pomoc i pomagamy rozwiązać problemy związane z obsługą komputera i korzystaniem z internetu. Dyskusje na temat korzystania z internetu, dzielenie się nowymi odkryciami. Zapraszamy też do zadawania ogólnych pytań i udzielania odpowiedzi w serwisie www.senior.pl/porady/Komputery-Internet przy czym pytania związane z forum i KSC prosimy zadawać na forum :)

Zobacz wyniki ankiety: Komputer/internet służą mi do:
Czytania wiadomości 78 86.67%
Przeglądania stron 77 85.56%
Pracy 34 37.78%
Korzystania z komunikatorów i telefonii internetowej 56 62.22%
Korzystania z dostępu do swego konta bankowego 46 51.11%
Dokonywania zakupów 44 48.89%
Czatowania 19 21.11%
Udzielania się na forum (grupie dyskusyjnej) 56 62.22%
Słuchania muzyki 59 65.56%
Inne.. proszę w poście wymienić 17 18.89%
Sonda z Wielokrotnym Wyborem Głosujących: 90. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 17-10-2006, 12:17
Mirosław Mirosław jest offline
Czasem zajrzy
Moderator
 
Zarejestrowany: Jan 2006
Posty: 120
Domyślnie Do czego używacie komputera/internetu?


Ja głównie do pracy a z zajęć "nieobowiązkowych" to komunikatory (GG, Skype) - do tańszych rozmów ze znajomymi, co ich rozsiało p całym świecie. No i grupy dyskusyjne tudziez fora - ale raczej czytam niż się udzielam...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 29-11-2006, 14:47
araukaria's Avatar
araukaria araukaria jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Miasto: Trójmiasto
Posty: 435
Domyślnie Do czego uzywamy komputera/internetu

Mirosław
Do czego używacie komputera/internetu?

Ja głównie do pracy a z zajęć "nieobowiązkowych" to komunikatory (GG, Skype) - do tańszych rozmów ze znajomymi, co ich rozsiało p całym świecie. No i grupy dyskusyjne tudziez fora - ale raczej czytam niż się udzielam...


Dość długo ten wątek czeka na odzew z naszej strony. Już miałam odpowiadać, ale doszłam do wniosku, że bardziej adekwatną formą (i chyba praktyczniejszą) będzie ankieta. Zdaję sobie sprawę, że "propozycje ankiety" nie odzwierciedlają całej gamy możliwości z których korzystamy, ale ankieta pozwala "tylko" albo "aż" na określenie opcji w maksymalnej liczbie 10-ciu.
Dodam jeszcze, że mamy możliwość zaznaczenia wszystkich opcji z których korzystamy.
Mirosławie... Przepraszam, że ankiety nie dołaczyłam do Twojego wątku.... ale nie ma takich możliwości technicznych, albo może są ...tylko ja nie potrafię z nich skorzystać. Pozdrawiam.
__________________
*Jedno życzliwe zdanie może zmienić czyjeś życie na lepsze, ale wystarczy parę złych słów, by komuś życie zrujnować* (Florence Littauer)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 29-11-2006, 15:30
jolita's Avatar
jolita jolita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: sopot
Posty: 27 028
Domyślnie

U mnie "inne" to: gry komputerowe [b]jednoosobowe [b](mahjong, pasjanse,kulki i tp.),Gadu-Gadu oraz mój "ODGROMNIK" czyli blog...
P.S.Araukario - widzę, że wzięłaś się do pracy na rzecz...Dzięki za "kuchenną" odpowiedż.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 30-11-2006, 00:47
Himalaya's Avatar
Himalaya Himalaya jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Miasto: Gdańsk Polska
Posty: 113
Domyślnie

Ja komputera używam do pracy (excel,word) telefonii internetowej, GG Skype Tlen, dyskusja na forum odbierania wiadomości e-mail , zakupy na allegro, a na google poszukuje różnych informacji które w danej chwili mi są potrzebne. Na czaty żadne nie wchodzę bo tam totalny bałagan . Od czasu do czasu postawie sobie tarota lub runy . w gry żadne nie gram bo nie umiem.Szkoda , że nie ma krzyżówek w internecie . No i oczywiście bank internetowy to chyba najlepszy wynalazek jak dla mnie bo za przelewy nic a nic nie płacę tylko 6.- zł na miesiąc za obsługę i używanie karty płatniczej A-ha. wysyłam deklaracje ZUS droga elektroniczną . Czasami siedzę po 10 godzin z małymi przerwani na spacerek z pieskami i małą gimnastykę hi hi
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 30-11-2006, 12:05
iwo1111's Avatar
iwo1111 iwo1111 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Posty: 2 223
Domyślnie

W moim banku na necie płacę za każdy przelew 50gr, a za zlecenia stałe 1zł, opłata za konto 5zł na m-c, ale i tak jestem zadowolona, bo nie wyobrażam sobie stania w kolejkach, żeby co miesiąc opłaty porobić. Kupuję też w sklepach internetowych, głównie karmę dla psa, bo wychodzi trochę taniej i do domu 15kg przywiozą.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 30-11-2006, 21:52
Himalaya's Avatar
Himalaya Himalaya jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Miasto: Gdańsk Polska
Posty: 113
Domyślnie

Iwo1111 podaj namiary na ten sklep może ja tez skorzystam gdyby mieli filie w Gdańsku
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 01-12-2006, 12:16
iwo1111's Avatar
iwo1111 iwo1111 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Posty: 2 223
Domyślnie

Himalaya sklep nie musi być w Gdańsku, bo calą Polskę obsługują te internetowe. Ja już kilka razy korzystałam z tego sklepu i mam do nich zaufanie
http://www.karmydodomu.pl Nie pobierają opłaty za doręczenie, mają dość duży wybór i często są promocje. Kupuje u nich na przemian, eukanubę i royal canin i wychodzi zawsze trochę taniej niż w sklepie.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 01-12-2006, 12:18
iwo1111's Avatar
iwo1111 iwo1111 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Posty: 2 223
Domyślnie

Aha, tylko z tymi opłatami to jest za darmo jak płacisz na ich konto, bo jak przy odbiorze, to chyba są jakieś opłaty za doręczenie.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 01-12-2006, 21:31
Himalaya's Avatar
Himalaya Himalaya jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Miasto: Gdańsk Polska
Posty: 113
Domyślnie

Dziękuje Ci Iwo. Nie ma sprawy zapłacę przez internet , zaraz wchodzę0 na ich stronkę .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 02-12-2006, 12:39
iwo1111's Avatar
iwo1111 iwo1111 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Posty: 2 223
Domyślnie

Ależ proszę bardzo :-))) Powinni Ci e-mailem wysłać potwierdzenie. Jak coś jest nie tak, to dzwonią. (jak podasz nr tel.) Nie doręczają, z tego co wiem, w weekendy.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 13-12-2006, 16:29
araukaria's Avatar
araukaria araukaria jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Miasto: Trójmiasto
Posty: 435
Domyślnie

Nowych użytkowników forum zachęcam do wypowiedzenia się w sondzie
__________________
*Jedno życzliwe zdanie może zmienić czyjeś życie na lepsze, ale wystarczy parę złych słów, by komuś życie zrujnować* (Florence Littauer)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 09-01-2007, 22:10
wofo wofo jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: dolny śląsk
Posty: 18
Uśmiech komputer,internet

Komputera uzywam do zabawy /tak nazywam przeglądanie wiadomości z kraju i ze świata,sluchanie muzyki,zaczynam się interesować fotografią cyfrową i obróbką zdjeć w ACDSee,Photoshop/.Wszelkie rachunki płacę oczywiście też przez internet.
Od niedawna jestem zarejestrowany i podziwiam niektórych użytkownikow np.kristel1.
POzdrawiam wszystkich.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 09-01-2007, 22:59
hrabina's Avatar
hrabina hrabina jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Posty: 20
Domyślnie

Mirosław, witaj. Komputer to dla mnie pewnego rodzaju łączność ze światem. Używam go do: czytania codziennych wieści z kraju i ze świata, czytania wszelkich interesujących mnie ciekawostek, tłumaczenia słówek w języku obcym, czytania w bibliotece internetowej (no nie za często), korespodencji, wysyłania sms, dyskutowania, wykonywania operacji bankowych, komunikowania się przez gadu-gadu i skype, poznawania interesujących przepisów oraz do oglądania filmów, słuchania muzyki,nagrywania prywatnych zdjęć i filmików na płytki no i serfować, serfować po internecie Trudno byłoby dzisiaj odnaleźć się mi na emeryturze bez komputera!Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 10-01-2007, 12:37
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

Korzystam przede wszystkim z wyszukiwarki,czytam co ciekawsze blogi,rozmawiam na gg,przeglądam poczte,korzystam z biblioteki internetowej/super wynalazek/,zagladam tez na stronke www,video.google.pl,a poza tym przeglądam fora.Dzięki temu dotarłam doWas,co bardzo mnie cieszy.Pozdrawiam wszystkich.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 10-01-2007, 17:55
araukaria's Avatar
araukaria araukaria jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Miasto: Trójmiasto
Posty: 435
Strzałka biblioteka internetowa

Cytat:
Napisał nika
Korzystam przede wszystkim z wyszukiwarki,czytam co ciekawsze blogi,rozmawiam na gg,przeglądam poczte,korzystam z biblioteki internetowej/super wynalazek/,zagladam tez na stronke www,video.google.pl,a poza tym przeglądam fora.Dzięki temu dotarłam doWas,co bardzo mnie cieszy.Pozdrawiam wszystkich.
Niko.... witaj w naszym gronie. Zainteresowały mnie "namiary" biblioteki internetowej. Bądź tak uprzejma i "wklej je" do wątku.... "ciekawe miejsca w sieci". Dziekuję i pozdrawiam.
__________________
*Jedno życzliwe zdanie może zmienić czyjeś życie na lepsze, ale wystarczy parę złych słów, by komuś życie zrujnować* (Florence Littauer)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 10-01-2007, 21:22
araukaria's Avatar
araukaria araukaria jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Miasto: Trójmiasto
Posty: 435
Strzałka Sonda w górę

Podrzucam.... i proszę nowych użytkowników .... zagłosujcie
__________________
*Jedno życzliwe zdanie może zmienić czyjeś życie na lepsze, ale wystarczy parę złych słów, by komuś życie zrujnować* (Florence Littauer)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 11-01-2007, 10:57
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

Dla Araukarii podaję adres biblioteki internetowej:www.pbi.edu.pl Pozdrawiam, na pewno ucieszy Cię bogaty księgozbiór.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 11-01-2007, 18:44
araukaria's Avatar
araukaria araukaria jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Miasto: Trójmiasto
Posty: 435
Strzałka

Cytat:
Napisał nika
Dla Araukarii podaję adres biblioteki internetowej:www.pbi.edu.pl Pozdrawiam, na pewno ucieszy Cię bogaty księgozbiór.
Bardzo dziekuję.... pozdrówki
__________________
*Jedno życzliwe zdanie może zmienić czyjeś życie na lepsze, ale wystarczy parę złych słów, by komuś życie zrujnować* (Florence Littauer)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 05-02-2007, 20:52
xl68 xl68 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Bytom
Posty: 8
Domyślnie

emaile,Skype, prasa, programy, pogoda i .....cholera wie co!
Kompa uzywam w domu od 1994r a internetu od ? 95-6? jak tylko działał modem; nb. strasznie drogi. Teraz Neostrada 1MB, nie ściagam filmów więc całkowicie wystarcza. Koszt chyba 75 PLN, niemało, ale .....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 07-03-2007, 14:52
jolita's Avatar
jolita jolita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: sopot
Posty: 27 028
Domyślnie Re x168

Witaj Przbyszko(ku?). tak długo działasz to napewno będzie okazja, żeby podzielić się doświadczeniami...A jeśli chodzi o cenę to jakaś cholendarna...Czy kablówka nie byłaby tańsza? Pozdrawiam Name:  blog - szukam.gif
Views: 121
Size:  1.2 KB
__________________

obrazki oraz większość tekstów w moich post-ach pochodzi z ogólnodostępnych w net-cie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
uzależnienie od komputera emka46 Uzależnienia 191 30-06-2011 12:40
Czego kobieta nie lubi... Nika Społeczeństwo - wątki archiwalne 228 22-04-2008 14:19
czy jest z czego się ceszyć? ymca Emerytura, renta, ZUS 7 10-03-2008 09:51
Od czego zależy predyspozycja do uzależnień? kufa86 Uzależnienia 39 04-11-2007 04:05

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:49.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.