menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Dieta
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Dieta Doświadczenia (dobre i złe) na temat diet odchudzających i zdrowotnych, ale bez ogłoszeń dystrybutorów i awizytorów.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #121  
Nieprzeczytane 28-11-2009, 20:52
barbarakoch barbarakoch jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 18
Domyślnie

dietom mowie zdecydowane NIE, jestem poprostu za zdrowym racjonalnym odzywaniem, a nie jakimis drakonskimi poczynaniami.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #122  
Nieprzeczytane 28-11-2009, 21:07
emerED's Avatar
emerED emerED jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Nov 2009
Miasto: pomorskie
Posty: 221
Domyślnie

Cytat:
Napisał barbarakoch
dietom mowie zdecydowane NIE, jestem poprostu za zdrowym racjonalnym odzywaniem, a nie jakimis drakonskimi poczynaniami.
tak też?
S5301237.JPG
Odpowiedź z Cytowaniem
  #123  
Nieprzeczytane 28-11-2009, 22:15
Jadzia_G's Avatar
Jadzia_G Jadzia_G jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Sosnowiec
Posty: 14 579
Domyślnie

Cytat:
Napisał emerED
Wydaje mi się że prawie każda dieta powoduje efekt jojo- bo po jakimś czasie człowiek jest tak spragniony różnych ulubionych smakołyków -że po pewnym czasie odpuszcza i......zaczyna się na nowo. Dlatego ja osobiście jestem zwolenniczką diety JP czyli jedz połowę -tego co chciałabyś zjeść. Jeszcze chce dodać, że życie jest za krótkie żeby sobie wszystkiego odmawiać. Chyba że jest to nakaz lekarza ze względu na narażenie życia.
__________________
Jadzia G
Odpowiedź z Cytowaniem
  #124  
Nieprzeczytane 28-11-2009, 23:08
marzenna79's Avatar
marzenna79 marzenna79 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Gdynia
Posty: 9 761
Cytat:
Napisał krystynas53
Wyczytałam na WP o dosyć sympatycznej diecie odchudzającej, której stosowanie jest ponoć skutecznym sposobem na pozbycie się zbędnych kilogramów. Obiecałam sobie, że od 1-go zaczynam.

"Na wszystko są sposoby. Na zbędne kilogramy również! W sezonie jesienno – zimowym szczególnie łatwo jest je „złapać” (jakby przybywały nam z powietrza, a nie z tego powodu, że bez skrupułów objadamy się i lenimy w ciepłym, domowym zaciszu). Niezależnie od tego, w jaki sposób udało się Wam przytyć, podajemy 10 prostych sposobów na pozbycie się ich raz na zawsze!

10 prostych sposobów na pozbycie się nadwagi!
1. Śpij! Rozbawiła Cię ta metoda? To dobrze. Ruch przepony jest świetnym ćwiczeniem. A metoda jest jak najbardziej poważna. Jak udało się obliczyć naukowcom z Chicago, każda dodatkowa godzina snu to 200 kcal mniej w ciągu jednego dnia. Prościej się nie da!
2. Zrelaksuj się! Sposób równie przyjemny jak ten poprzedni. Okazuje się, że hormony stresu – kortyzol i noradrenalina – stymulują rozwój komórek tłuszczowych! Naukowcom udało się dowieść, że stosowanie codziennie kilkuminutowej relaksacji może Ci pomóc zgubić nawet 1 kg w ciągu miesiąca!
3. Uprawiaj seks! Kolejna przyjemna i prosta metoda na pozbycie się zbędnych kilogramów. 20 minut intensywnych rozkoszy w łóżku pozwoli Ci pozbyć się aż 150 kcal. Seks 4 razy w tygodniu pozwoli Ci zgubić zbędne kilogramy i… przyspieszyć metabolizm!
4. Pamiętaj o śniadaniu! To bardzo ważny posiłek w ciągu dnia. Im pożywniejsze zjemy śniadanie, tym mniej „pustych kalorii” pochłoniemy w ciągu dnia! Jak twierdzą naukowcy, najlepiej, by śniadanie zawierało też sporą dawkę tłuszczu (świetnie nadają się do tego tłuszcze rybie – łosoś lub tuńczyk na kanapce wzbogacą Twoją dietę o omega 3). Gwarancja utraty 1 kilograma w ciągu 20 dni takiej „diety”!
5. Pamiętaj o drugim śniadaniu! Banalne, prawda? A jednak o drugim śniadaniu pamiętamy tylko wtedy, kiedy pakujemy je do szkolnego plecaka naszym pociechom. Tymczasem drugie śniadanie to nasz zdrowotny obowiązek i świetna kuracja odchudzająca . W przeciwieństwie do śniadania podstawowego, drugie śniadanie powinno być lekkie i zawierać sporą porcję błonnika. Dobrze zrobi nam np. miska płatków owsianych z jogurtem! Zdziwisz się, jak po tygodniu Twoje spodnie zaczną się mniej opinać.
6. Przed obiadem zjedz sałatkę! W ten sposób nie tylko nasycisz pierwszy głód, ale też zadbasz o odpowiednią porcję witamin dla Twojego organizmu. Sałatka powinna składać się z różnego rodzaju liści sałaty, kiełków oraz octu balsamicznego i oleju z siemienia lnianego. Pysznie, zdrowo i ponad 1 kg mniej w 2 tygodnie.
7. Po obiedzie idź na spacer! Już 20 minut spaceru po obiedzie pozwoli Ci pozbyć się kolejnego 1 kg w 2 tygodnie. Co więcej, taka porcja ruchu pobudzi Twoją przemianę materii i przez kolejne trzy godziny Twój żołądek będzie miał ułatwione zadanie. A i mózg przy okazji się dotleni.
8. Jedz 5 porcji warzyw – codziennie. Im więcej warzyw, tym lepiej – nie tylko nie przytyjesz, ale też nie będziesz ciągle podjadał między posiłkami (słodycze, słone przekąski – Twoi najwięksi wrogowie). W dodatku wzbogacisz swoją codzienną dietę o porządną porcję witamin, minerałów oraz błonnika.
9. Pamiętaj o przyprawach! Mają one właściwości przyspieszające przemianę materii. Z takich właściwości słynie m.in. cynamon oraz chili. Wystarczy dodawać te przyprawy do codziennych posiłków, by już po 2 tygodniach obserwować pierwsze efekty.
10. Ruszaj się! No tak – najtrudniejsze zawsze na koniec. Ale aktywność fizyczna nie musi być nudna i nieprzyjemna. Poszukaj sportu, który lubisz, zaproś do zabawy znajomych – czasem potrzebna jest nam odrobina motywacji. A możliwości wyboru masz naprawdę wiele. Wystarczy tylko chcieć ruszyć się z domu! "

Rewelacyjna ta dieta !
Stosuję bardzo podobną.
Poza tym trzeba wykluczyć z diety ziemniaki, makaron, chleb i cukier oraz wypijać 1,5 l wody mineralnej codziennie.
__________________
Forum Gdynia * Blog MG * Blog M. Misz Masz
Odpowiedź z Cytowaniem
  #125  
Nieprzeczytane 28-11-2009, 23:51
zosinek's Avatar
zosinek zosinek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: powiśle
Posty: 1 188
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jadwiga_G
Wydaje mi się że prawie każda dieta powoduje efekt jojo- bo po jakimś czasie człowiek jest tak spragniony różnych ulubionych smakołyków -że po pewnym czasie odpuszcza i......zaczyna się na nowo. Dlatego ja osobiście jestem zwolenniczką diety JP czyli jedz połowę -tego co chciałabyś zjeść. Jeszcze chce dodać, że życie jest za krótkie żeby sobie wszystkiego odmawiać. Chyba że jest to nakaz lekarza ze względu na narażenie życia.
A może nie czekać na zakaz od lekarza?Czy wtedy nie jest ciut za póżno i trzeba już więcej samozaparcia? Lepiej jeść wszystko ale rzeczywiście mniej niż wskazuje na to nasz apetyt.No i nigdy w póżnych godzinach.
__________________
"Innego życia nie będzie".
Odpowiedź z Cytowaniem
  #126  
Nieprzeczytane 29-11-2009, 10:22
B.B. B.B. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 638
Domyślnie

Co z tą wodą ? Mowi sie o piciu do trzech litrow dziennie, ale niektorzy lekarze uwazaja ,ze pic nalezy wtedy , gdy organizm jest spragniony i daje o tym znac ,a nie na siłe.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #127  
Nieprzeczytane 02-12-2009, 00:59
JAGODA57's Avatar
JAGODA57 JAGODA57 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 585
Domyślnie

Nie zawsze daje znać,albo zbyt późno.Woda pomaga usunąć szkodliwe substancje z organizmu.To ważne,szczególnie podczas diety odchudzającej.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #128  
Nieprzeczytane 08-12-2009, 12:34
ewiko ewiko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 619
Domyślnie

Moja śp. Mama kiedy odmawiałam jedzenia zawsze mi powtarzała "lepiej być pączkiem jak strączkiem" więc jadłam ...pokutuję do dziś.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #129  
Nieprzeczytane 12-12-2009, 10:29
rebelio's Avatar
rebelio rebelio jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 556
Domyślnie

schudłam 14 kilo przez ostatnie dwa lata, i to jest trwałe, trzymam fason, chodze w spodniach córki (numer 38)... zrobiłam to z powodu kolan i kregoslupa, jestem dzielna?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #130  
Nieprzeczytane 12-12-2009, 10:44
ewiko ewiko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 619
Domyślnie

Dzielna ...mało powiedziane. Jesteś SUPER. Tylko jak Ty to zrobiłaś????
Odpowiedź z Cytowaniem
  #131  
Nieprzeczytane 12-12-2009, 11:35
rebelio's Avatar
rebelio rebelio jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 556
Domyślnie

Cytat:
Napisał ewiko
Dzielna ...mało powiedziane. Jesteś SUPER. Tylko jak Ty to zrobiłaś????
siłom woli i godnościom osobistom

głodówki zdrowotne i wege, serio, to wystarczyło, odstawiłam brykę, zresztą psuła się ciagle bo stara i pozbyłam sie, duzo chodze
Odpowiedź z Cytowaniem
  #132  
Nieprzeczytane 12-12-2009, 11:59
ewiko ewiko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 619
Domyślnie

Jesteś Wielka...Siły woli u mnie brak (może i jest ale krucha) ...bryki nie mogę odstawić bo do pracy mam parę kilometrów.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #133  
Nieprzeczytane 13-12-2009, 08:53
B.B. B.B. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 638
Domyślnie

No to nie ma co , Rebelio, podawaj przepis na głodowkę zdrowotną , juz Cię o to na kilku wątkach proszą ! Z Twoich postow wynika,ze energia Cię rozpiera, w wiec efekty są. A przy okazji - ile masz lat , jesli wolno spytac ? 50+. 60+. 70+ ? Tempo przemiany materii rozne jest w roznym wieku, ma więc to dla " całokształtu " znaczenie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #134  
Nieprzeczytane 13-12-2009, 09:43
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał rebelio
schudłam 14 kilo przez ostatnie dwa lata, i to jest trwałe, trzymam fason, chodze w spodniach córki (numer 38)... zrobiłam to z powodu kolan i kregoslupa, jestem dzielna?
Jestem lepszy- dwa lata i worek cementu zrzuciłem (25) i tak mam - ale trudno utrzymać..... a miałem cholerną lustrzycę
Odpowiedź z Cytowaniem
  #135  
Nieprzeczytane 13-12-2009, 19:25
B.B. B.B. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 638
Domyślnie

A ja trzech kilo nie mogę ! Podobno w tak zwanym " pewnym wieku " organizm " wybiera sobie " pewną optymalną wage i nie chce jej opuscic. Tak i ja: chcialabym wazyc 60 , a mam o trzy za duzo, żadne gimnastyki nie pomagają. Ha, coż ...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #136  
Nieprzeczytane 14-12-2009, 08:38
rebelio's Avatar
rebelio rebelio jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 556
Domyślnie

Cytat:
Napisał jip
Jestem lepszy- dwa lata i worek cementu zrzuciłem (25) i tak mam - ale trudno utrzymać..... a miałem cholerną lustrzycę
jestes wielki

a teraz przepisy:
glodówki
http://www.glodowka.pl/
http://www.terapienaturalne.pl/_odzy...6&file=article

może uda wam sie znaleśc cos jeszcze
akurat osobiscie uzywam glodowek w przypadku chorob, nie do odchudzania sie... ale problemy ze stawami i kregosłupem byly dodatkowym powodem, dla ktorego sie za to wzięłam... jesli nie wytrzymuje glodu zajadam male ilosci kaszy gryczanej na wodzie i pije duzo wody, tak zalatwilam sobie problem przeziebien i gryp, bardzo mnie to przesladowalo, po paru razach moje cialo przestalo sie narażać na te glodówki, od poltora roku wogole nie choruje

diety:
małe info jedynie
http://www.dziennik.pl/kobieta/uroda...iecznosci.html
to mój konik ostatnio, mialam faze wege 30 lat temu, trwala okolo 12 lat, potem kiedy dzieci poszly do szkoly wyluzowalam, znaczy się dawałam mało miesa w domu ale troche tak, nie chciałam izolowac dzieci od otoczenia.... jak urosly calkiem znowu sie wkręciłam tym razem juz mądrze, zreszta to właśnie moje dzieci zainspirowały mnie do ponownego podjecia tematu.... ale neico dietetycznie bardziej konstruktywnie - zero cukru i znaczne ograniczenie (z celem - odstawienia calkowitego) glutenu
Odpowiedź z Cytowaniem
  #137  
Nieprzeczytane 14-12-2009, 13:07
B.B. B.B. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 638
Domyślnie

Dzięki za te informacje, bardzo interesujace czytanie.Szczera to prawda,ze organizm sam czesto podpowiada czego chce.Na przykład Ty -Rebelio- jestes przeciwnikiem nabiału, a ja latem , gdy sa upaly , pochłaniam kefiry i zsiadłe mleka, tak bardzo tego moj organizm potrzebuje. Osteoporozy nie mam.
Tak tez z porzuceniem mięsa :na siłę sie nie da,samo powoli przychodzi.
Jedno z najgłupszych powiedzeń, ktore przesladowało mnie w dzieciństwie było "jeśc przez rozum" ( czyli nawet wtedy kiedy sie nie chce ). Ile taka teoryjka krzywdy mi narobiła. Na szczęscie - chyba juz nie funkcjonuje.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #138  
Nieprzeczytane 14-12-2009, 17:41
rebelio's Avatar
rebelio rebelio jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 556
Domyślnie

BB
ale wiesz, organizm, kiedy ma złe nawyki, domaga się niedobrych rzeczy, znam osoby które nie moga obejśc się bez kawy, to jest koniec świata.... albo czekolada, magnez w czekoladzie absolutnie nie jest przyswajalny, przeszedł taką obróbkę że jest do niczego.. rozumiesz? stąd mówi się o rozumie, dopiero jak się organizm oczyści i wejdzie w zdrowe nawyki, mozna słuchac jego głosu, kiedyś moje ciało krzyczało o dżem, cukier! a to jest trucizna tak naprawde, cukier w postaci wyprodukowanej jest bez sensu i nic nie buduje, a na dodatek ogałaca nasz organizm z wartościowych minerałów, wiem, że czegoś tam nie pozwala przyswoić ale nie pamietam czego... normalnie - skleroza nie boli, ale nie jestem dietetyczką.. wiec sobie wybaczam brak profesjonalizmu
.. a że cukier nie krzepi - to przecież wszyscy wiedzą

kefiry też rąbię... i piwo.. nie jestem ortodoksem.. absolutnie

wysłałam te linki tylko jako - powiedzmy - inspirację, bo każdy jest inny, i jeszcze coś:To co najprostsze jest najgenialniejsze. Skrywana prawda o Twoim zdrowiu.

wysyłam takie rzeczy, ktore jakos tam na sobie posprawdzałam, a zyje juz troche, wiec po kilkunastu latach okropnego reagowania na paprykę na tyle zmienilam sobie flore bakteryjna ze moge wreszcie moją ukochaną papryczke jeść, nawet ostrą.. to nie jest tak, ze odrzuciłam skrajnie nabiał i mieso, ograniczylam je bardzo drastycznie, bo nie udalo mi sie wyrzec, lubie pewne rzeczy, i nie ma zmiłuj, właściwie moge jeśc wszystko, ale pewne rzeczy minimalistycznie, bo czuję, że to nie jest to co tygryski lubią najbardziej

wiem tez ze w Polsce, nawet wśród lekarzy jest bardzo słaba znajomość faktu, ze bardzo wiele osob jest uczulonych na gluten i to nie od urodzenia a dopiero w dorosłości: Celiakia

osobiście robiąc sobie żarełko staram się oduczać od chleba, znam wiele osób po 80 cieszących się zdrowiem jako takim i energią które instynktownie nauczyly sie jeśc ryżyk z jarzynkami jako podstawa diety

no to wszystkiego dobrego, twórczego podejścia do tematu życze, google są dla każdego .. caluski
Odpowiedź z Cytowaniem
  #139  
Nieprzeczytane 14-12-2009, 17:50
rebelio's Avatar
rebelio rebelio jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 556
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jadwiga_G
Wydaje mi się że prawie każda dieta powoduje efekt jojo- bo po jakimś czasie człowiek jest tak spragniony różnych ulubionych smakołyków -że po pewnym czasie odpuszcza i......zaczyna się na nowo. Dlatego ja osobiście jestem zwolenniczką diety JP czyli jedz połowę -tego co chciałabyś zjeść. Jeszcze chce dodać, że życie jest za krótkie żeby sobie wszystkiego odmawiać. Chyba że jest to nakaz lekarza ze względu na narażenie życia.
jojo jest tylko wtedy kiedy nie zmieniasz życia na stale, czyli czegoś sobie odmawiasz a potem jak jest lepiej, skok z powrotem - do starych nawyków... to nie tak.. ma się zmienić na stale.. do końca...

wiesz, wybór należy do każdego z osobna, mnie osobiście przeszkadzało że chorowałam, miałam silną motywację, chciałam normalnie żyć i to był warunek, bo leki słabo działały... albo lekarza miałam głupiego, za co mu jestem wdzięczna przeogromnie, służbie zdrowia nieudolnej również, bo się od niej uniezależniłam w dużym stopniu....

i się tym dzielę, nie mając wszakże potrzeby nawracania innych
Odpowiedź z Cytowaniem
  #140  
Nieprzeczytane 14-12-2009, 20:04
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Myślę, że wszystko można ale mniej, więcej zielonego, i więcej ruchu w każdej postaci, zamiast ciastka jabłko albo surówka, efekty będą.....
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Zielona kawa dobra na odchudzanie - komentarze blimp Ogólny 30 13-07-2015 22:12
Odchudzanie - fakty i mity - komentarze aleksa5 Ogólny 2 08-06-2015 12:36
Preparaty na odchudzanie niebezpieczne dla zdrowia - komentarze Basia. Ogólny 9 23-10-2013 17:31
Na odchudzanie (i nie tylko) - błonnik - komentarze beterus Ogólny 2 17-08-2012 15:22
Bezpieczne korzystanie z kart płatniczych - komentarze Basia. Ogólny 11 31-03-2009 19:29

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:30.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.