menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Styl życia > Wszystkie zwierzęta duże i małe
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Wszystkie zwierzęta duże i małe Nasi podopieczni w domach i inne "co skaczą i fruwają"

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #161  
Nieprzeczytane 02-11-2009, 14:33
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Nie Widzieli jak mężczyzna katował psa, ale boją się zeznawać

Zdaniem świadków, mężczyzna rzucał psem o chodnik, tłukł go kamieniem w głowę. Pół bloku słyszało wycie. Ośmiomiesięczna suczka Lili ledwo uszła z życiem. Ale mieszkańcy nie chcą nic powiedzieć policji.

http://miasta.gazeta.pl/katowice/1,35019,7210319,Widzieli_jak_mezczyzna_katowal_psa __ale_boja_sie_zeznawac.html

Pół bloku boi się jednego menela jakie to "ludzkie", widzieli ale nie powiedzą.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #162  
Nieprzeczytane 02-11-2009, 15:22
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Basiu widocznie ten stwór to wspaniały sąsiad i nie pasuje donosić na kumpla. Może następnym razem skatuje sąsiadkę, powybija szyby, pomaluje bazgrołami komuś drzwi. Pewnie jeszcze wiele można wymienić "przyjemności" jakie może stworzyć ten menel.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #163  
Nieprzeczytane 02-11-2009, 16:21
koziorożec's Avatar
koziorożec koziorożec jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Radom-mazowieckie-Polska
Posty: 3 871
Domyślnie

Większość ludzi określa się, że lubi zwierzęta a tymczasem ich zachowanie wobec zwierzaków w szczególności psów i kotów jest karygodne.Obserwuję jedną rodzinę z pozoru dobrą, wzięli dużego psa, ale nie puszczają go nawet na podwórku - żeby nie niszczył. Początkowo stał na krótkim łańcuchu przy budzie a od kilku m-cy stoi w metrowym kojcu, bez żadnych spacerów.
W tym kojcu je, śpi i załatwia się.:
Odpowiedź z Cytowaniem
  #164  
Nieprzeczytane 02-11-2009, 16:41
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie Nóż się w kieszeni otwiera

Cytat:
Napisał koziorożec
Większość ludzi określa się, że lubi zwierzęta a tymczasem ich zachowanie wobec zwierzaków w szczególności psów i kotów jest karygodne.Obserwuję jedną rodzinę z pozoru dobrą, wzięli dużego psa, ale nie puszczają go nawet na podwórku - żeby nie niszczył. Początkowo stał na krótkim łańcuchu przy budzie a od kilku m-cy stoi w metrowym kojcu, bez żadnych spacerów.
W tym kojcu je, śpi i załatwia się.:
szczerze mówiąc pracownicy TOZ-u powinni psa tym ludziom odebrać ale wtedy psa czeka pobyt w schronisku nie wiadomo, która opcja dla biedaka bedzie lepsza. W schronisku duży pies ma małe szanse na adopcję, jeżeli będzie przez kogoś adoptowany to też prawdopodobnie na łańcuch. To jest błędne koło, potrzebne są zmiany w prawie, politycy nie są chyba miłośnikami zwierząt.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #165  
Nieprzeczytane 02-11-2009, 16:50
koziorożec's Avatar
koziorożec koziorożec jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Radom-mazowieckie-Polska
Posty: 3 871
Domyślnie

Biedne są te zwierzęta, które trafiają do osób nie odpowiedzialnych a w dodatku bez serca, ale w tej sprawie żadne prawo nie pomoże, psa może nabyć każdy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #166  
Nieprzeczytane 02-11-2009, 17:16
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie Podpadnę, wiem o tym

Cytat:
Napisał koziorożec
Biedne są te zwierzęta, które trafiają do osób nie odpowiedzialnych a w dodatku bez serca, ale w tej sprawie żadne prawo nie pomoże, psa może nabyć każdy.
mówi się trudno, moim zdaniem na posiadanie psa powinny być wydawane zezwolenia takie jak na posiadanie broni. Wiem, że mój pomysł jest kontrowersyjny ale przy uzyskaniu zezwolenia na broń trzeba zadać sobie trochę trudu, gdyby tak samo było w przypadku uzyskania zezwolenia na posiadanie psa może psy trafiałyby wreszcie do tych ludzi, którzy naprawdę pragną mieć zwierzaka?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #167  
Nieprzeczytane 02-11-2009, 18:49
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 22 932
Smutny Witam Was.

Witam ja mieszkam na wsi i wiem jak zwierzeta są karmione.Psy czy na Kecie - łańcuchu jest nażarty czy głodny też szczeka.Koty przychodza do mnie na podwórze i szukaja żarcia ja je uważam za bezdomne ale każdy Kot ma swój Dom a jak są karmione to wiadomo skoro Ludzie rano wczesnie wyjeżdzaja wypasionymi autami do pracy i przychodzą wieczorem.Gdzie mają myśli po powrocie z pracy o Kotach.
Serce mi chce rozerwać niekiedy, w pełni Ciebie Basiu popieram.Nasze prawo jak zwykle jest kulawe a wogóle to całe prawo włożyć do sadzawki i utopić.
Zwierzęta są męczone i taki dostanie 2 lata w zawieszeniu.
Jeżeli już jest skazany to nie ma lekkiego życia wśród więżniów,skazańcy dają porządny wycisk.Narazie tyle bo znowu nie będę umiała spać.
__________________
http://ewefew.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #168  
Nieprzeczytane 02-11-2009, 19:02
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał Basia
mówi się trudno, moim zdaniem na posiadanie psa powinny być wydawane zezwolenia takie jak na posiadanie broni. Wiem, że mój pomysł jest kontrowersyjny ale przy uzyskaniu zezwolenia na broń trzeba zadać sobie trochę trudu, gdyby tak samo było w przypadku uzyskania zezwolenia na posiadanie psa może psy trafiałyby wreszcie do tych ludzi, którzy naprawdę pragną mieć zwierzaka?
Basiu, czy nie przesadzasz z tymi zezwoleniami. Na psy, koty, papugi, ryki myszki chomiki?? Nad wszystkimi stworzeniami można się znęcać. Pewnie nie tędy droga.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #169  
Nieprzeczytane 02-11-2009, 19:07
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie

Cytat:
Napisał Basia
mówi się trudno, moim zdaniem na posiadanie psa powinny być wydawane zezwolenia takie jak na posiadanie broni. Wiem, że mój pomysł jest kontrowersyjny ale przy uzyskaniu zezwolenia na broń trzeba zadać sobie trochę trudu, gdyby tak samo było w przypadku uzyskania zezwolenia na posiadanie psa może psy trafiałyby wreszcie do tych ludzi, którzy naprawdę pragną mieć zwierzaka?


No wiesz Basiu?? Gdybym ja musiala miec pozwolenie na trzymanie psa nie zaadoptowalabym zadnego bo nie byloby tej spontanicznosci. Jest biedna porzucona psina ktora sie do mnie lasi.. biore go.. i pies ma pana i wszystko to na co sobie zasluguje.. Dom, milosc, jedzenie, spacerki, ogrod a nawet towarzystwo innego psiaka..
__________________
"Dobry malarz musi namalować dwie rzeczy: człowieka oraz istotę jego duszy."
Leonardo DaVinci
Odpowiedź z Cytowaniem
  #170  
Nieprzeczytane 02-11-2009, 19:12
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie Nie zrozumiałaś mnie Asiu

Cytat:
Napisał Pani Slowikowa
No wiesz Basiu?? Gdybym ja musiala miec pozwolenie na trzymanie psa nie zaadoptowalabym zadnego bo nie byloby tej spontanicznosci. Jest biedna porzucona psina ktora sie do mnie lasi.. biore go.. i pies ma pana i wszystko to na co sobie zasluguje.. Dom, milosc, jedzenie, spacerki, ogrod a nawet towarzystwo innego psiaka..
nie wszyscy nadają się do posiadania zwierzaków, gdyby były wydawane zezwolenia to być może nie doszłoby do sytuacji opisanej w artykule, do którego link wkleilam w tym wątku /czytałaś go?/. Prawdopodobnie "pan" nieszczęsnej suczki nie dostałby zezwolenia na posiadanie zwierzaka albo sam by nie podchodzil do tematu. Domki dla zwierząt sa różne, suczka opisana w artykule nie miała szczęśliwego domu. Powiem więcej, miała cholernego pecha, pójdę jeszcze dalej, osoba biorąca sobie psa czy kota nie mogłaby zwierzaka wyrzucić na ulicę jak śmiecia, za to serwowałabym surowe kary. Zwierzak to nie rzecz tylko żywa istota czująca ból, radość.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #171  
Nieprzeczytane 02-11-2009, 19:35
BarbaraK's Avatar
BarbaraK BarbaraK jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Zduny
Posty: 5 559
Domyślnie

Prawo,prawo i jeszcze raz prawo,inaczej z naszym społeczeństwem się nie da.A póżniej egzekwowanie tego prawa.Niechby może TOZ zgłosiło jakąś propozycję ustawy do sejmu,przecież napewno wystarczającą liczbę podpisów jest w stanie zebrać.Przede wszystkim całkowity zakaz trzymania psów na łańcuchu,pewnie by się ludzie zastanowili ,czy mają je brać i gdzie wówczas będą trzymać.Bo dla niektórych zbudowanie chociażby kojca,to za duży zachód pracy.Konieczne chipy,wtedy wiadomo czyj pies /wyrzucony,walęsający się bez opieki,itd/.Ale konieczne uregulowania prawne,a póżniej egzekwowanie.Dla osob które kochają zwierzęta nie będzie to problemem,inni może się zastanowią nad posiadaniem.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #172  
Nieprzeczytane 02-11-2009, 21:40
bronczyk's Avatar
bronczyk bronczyk jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 10 970
Domyślnie

Basiu twoje serce jest wielkie, ale sama pomyśl jak wydwawać takie zezwolenia. Sama znam osoby , u których pies czy kot to egzemplarz i przychód, a jakbyś posłuchała jak pięknie mówią o zwierzętach. Sama dobroć. Ja bym nałożyła podatki na wielkie hodowle psów i kotów, ponieważ to co się mówi o selekcji, o poprawie stanu zdrowia to kłamstwa. Z podatków byliby zwolnieni ludzie poddający sterylizacji swoich pupili. Uff, myśli mi się kłębią , ale temat bolesny i ciągle żywy. U nas zamiast poprawiania losu zwierząt wymyśl się coraz to nowe zaostrzenia przepisów dla ludzi mających zadbane psy i koty.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #173  
Nieprzeczytane 02-11-2009, 21:56
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie Halinko

Cytat:
Napisał bronczyk
Basiu twoje serce jest wielkie, ale sama pomyśl jak wydwawać takie zezwolenia. Sama znam osoby , u których pies czy kot to egzemplarz i przychód, a jakbyś posłuchała jak pięknie mówią o zwierzętach. Sama dobroć. Ja bym nałożyła podatki na wielkie hodowle psów i kotów, ponieważ to co się mówi o selekcji, o poprawie stanu zdrowia to kłamstwa. Z podatków byliby zwolnieni ludzie poddający sterylizacji swoich pupili. Uff, myśli mi się kłębią , ale temat bolesny i ciągle żywy. U nas zamiast poprawiania losu zwierząt wymyśl się coraz to nowe zaostrzenia przepisów dla ludzi mających zadbane psy i koty.
wiem, że mój pomysł jest nierealny chociaż w przypadku psów ras agresywnych bądź mieszańców tych ras zezwolenia takie jak na posiadanie broni powinny być normą. Znam sytuację w Związku Kynologicznym, znam osobiście sędziów międzynarodowych, którzy kiedyś mieli w swojej hodowli 700 psów. Na hodowle powinien być nałożony podatek, masz rację, a ludzie poddający sterylizacji swoje zwierzaki powinni być od podatku zwolnieni. Temat jest bardzo bolesny i żywy, świadomości ludzi prędko się nie zmieni dlatego konieczne są zmiany w prawie jak i egzekwowanie tego prawa.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #174  
Nieprzeczytane 04-11-2009, 13:08
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał Basia
mówi się trudno, moim zdaniem na posiadanie psa powinny być wydawane zezwolenia takie jak na posiadanie broni. Wiem, że mój pomysł jest kontrowersyjny ale przy uzyskaniu zezwolenia na broń trzeba zadać sobie trochę trudu, gdyby tak samo było w przypadku uzyskania zezwolenia na posiadanie psa może psy trafiałyby wreszcie do tych ludzi, którzy naprawdę pragną mieć zwierzaka?
Basiu może Twoje słowa były prorocze bo dziś czytam
Zabiorą ci charta, jeśli nie masz ogródka

http://miasta.gazeta.pl/katowice/1,3...wybiegiem.html

Pierwsze jaskółki nie czynią wiosny ale może coś się wykluje realnego. Trudno jednak będzie egzekucję takich praw.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #175  
Nieprzeczytane 04-11-2009, 17:05
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie

Nie wydaje mi sie to zbyt sprawiedliwe dla tych ktorzy kochaja swoje psy i wyprowadzaja czesto na spacerki.. To co zabrac psa komus takiemu jak nasza Basia?? Tylko dlatego ze mieszka w blokach?? Bzdura!

Z drugiej strony przeraza ignorancja.. Kot nie pasuje kolorem do wystroju mieszkania???

http://miasta.gazeta.pl/bielskobiala... o_mebli.html
__________________
"Dobry malarz musi namalować dwie rzeczy: człowieka oraz istotę jego duszy."
Leonardo DaVinci
Odpowiedź z Cytowaniem
  #176  
Nieprzeczytane 08-11-2009, 14:33
Mirusia's Avatar
Mirusia Mirusia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2009
Miasto: Dubaj
Posty: 685
Domyślnie Zwierzę Ta Jako Istoty żyjące



Zwierzeta, które wtapiają się w naszą codzienność , żyją z nami gdzieś każdego dnia , żyją gdzieś niedaleko , po prostu są blisko nas . Gdziekolwiek nie spojrzymy tam są . Te kochane , szczęśliwe , otoczone troską przez swoich właścicieli , ale też te , które często zapomniane , opuszczone , porzucone , głodne , pozbawione godności , skazane za życia na ból i cierpienie . Właśnie tym drugim będzie poświęcony mój dzisiejszy komentarz . Koty i psy bo o nich mowa są istotami , które obok nas żyją , dzielą każdy skrawek ziemi , ale my ludzie tak często o tym zapominamy myśląc , że cały świat należy tylko do nas .

ZWIERZĘ JAKO ISTOTA ŻYJĄCA , ZDOLNA DO ODCZUWANIA CIERPIENIA , NIE JEST RZECZĄ .
CZŁOWIEK JEST MU WINIEN POSZANOWANIE , OCHRONĘ I OPIEKĘ . -
.
USTAWA O OCHRONIE PRAW ZWIERZĄT

...
" Pies to jedyna istota na Ziemi, która kocha cię bardziej niż ty sam."
.
=Josh Billings=
.
„ Panie mój! ”
.
Moje życie trwa około 15 lat.
.
Każda rozłąka z Tobą zadaje mi ogromny ból.
Zastanów się zatem, zanim mnie sobie sprawisz.
Bądź cierpliwy i daj mi trochę czasu
na zrozumienie tego, czego ode mnie wymagasz i oczekujesz.
.
Obudź we mnie i utrwal zaufanie do Ciebie - jest mi to potrzebne do życia.
Nigdy nie gniewaj się na mnie zbyt długo i nie zamykaj mnie za karę.
Ty masz swoją pracę, rodzinę, przyjaciół i przyjemności
a ja mam TYLKO Ciebie.

„ Mówi Ci to Twój pies ”
.
Człowieku! - panie mój, przyjacielu.
Przyjacielu z sercem jak głaz.
Przykre, że takich jak Ty jest tylu wśród was.
Twa fascynacja mną prysnęła jak czar.
Wywiozłeś mnie daleko gdzieś bo przeszkadzała Ci moja sierść.
Na pożegnanie dostałem pięścią w nos.
.
Skazałeś mnie na okrutny los
Na głód i chłód
Na bezlitosne pcheł kąsanie
Nie na szybką śmierć
Lecz na powolne w mękach konanie.
Biegałem w amoku - łapy zdarłem do krwi.
Nie odnalazłem powrotu - który mi się śni.
Mój przyjacielu - czym dla Ciebie jest pies? Odpowiedź jest prosta.
Pies to nie istota - to zbędna, niepotrzebna rzecz.
Pies - to tylko pies - bez serca, uczuć i łez.
Czy źle Ci służyłem? - wiedz, że wszystko znosiłem
- Pragnienie i głód
- Ataki Twej złości
- Przenikliwy ból
- Rozpaczliwą samotność długich dni.
Nie byłem wcale głaskany. Teraz to wiem - byłem po prostu niechciany

W psach znajdujemy prawdziwych przyjaciół. One nas kochają bez wygłaszania opinii i bez próśb o pożyczkę."
.
=Valeriu Butulescu=

Rudy kotek co łatki ma dwie
miauczy na płocie że jest mu źle .
.
Zielone oczy cierpieniem zgaszone
przygładził swoje futerko znoszone .
.
Siedzi na płocie i uczuć szuka
do ludzkich serc mruczeniem puka .
.
Smutne spojrzenie rozpaczą woła
w ramionach twych chętnie się schowa .
.
Ogon zdarty od sztachet z płotu
nędzne to życie kociego miotu .
...
..........♥..........
...
Nie jestem motylem
I nie chcę nim być
By móc skakać z kwiatka na kwiatek
.
Co rano w innym
Ogrodzie żyć
Pić nektar co dzień z innego kwiatu
.
Znam ja wiele
Takich motyli
motyli pięknych, zwiewnych, wolnych
.
Lecz taki motyl
Długo nie żyje
A wolność, przyjemność to chwile
.
Więc cieszę się
Że sobą jestem
Tym kotkiem małym, mizernym
.
Z łebkiem malutkim
uszami do góry
I sercem bardziej od motyla wiernym
.
Bo ja jak ten kotek
Mam swoją panią
I przy niej będę na zawsze
.
Wystarczy jedno
Słowo od niej
By być szczęśliwą i marzyć
.
Wystarczy skarbie
Wystarczy tylko
Że skiniesz palcem na mnie
A wtedy będę
Prędko do Ciebie
Biec i nie patrzeć co za mną .
...
..........♥..........
...
" TO JAK TRAKTUJESZ KOTY , DECYDUJE O TWOIM MIEJSCU W NIEBIE ".
.
=ROBERT A . HEINLEIN=



„ Pytanie.....”
Tyle zła wokoło,czemu to tak jest?
Tyle złości i podłości w nas,czemu to tak jest?
Czemu nic się nie zmienia,
Czemu my chcemy innych zmienić
By przeżyć.................
By być
Nie wiem................
.
Odpowiem sobie sama w cichym kacie,
Zrób to tez w wielkiej mierze
Póki nie jest za późno....to jest zwierze....
Ono pyta
Czemu to tak jest?

„ MODLITWA ”
.
PANIE BOŻE SPRAW, ABY JUŻ NIGDY WIĘCEJ ŻADNE ZWIERZĄTKO NIE CIERPIAŁO
BÓLU, GŁODU, CHŁODU I ODRZUCENIA PRZEZ " CZARNY CHARAKTER " CZŁOWIEKA.
DAJ OPAMIĘTANIE CZŁOWIEKOWI, ŻE MY ZWIERZĘTA MAMY, SERCE - KTÓRE BOLI,
MÓZG - KTÓRY ROZUMIE, DUSZĘ - KTÓRA KOCHA I PRAGNIE MIŁOŚCI CZŁOWIEKA.
DZIĘKUJĘ CI PANIE BOŻE ZA TO, ŻE WYDARŁEŚ MNIE Z RĄK OPRAWCÓW I DAŁEŚ
MI PRAWDZIWY DOM, CIEPŁO I SERCE PRAWDZIWEGO CZŁOWIEKA.
ZADBAJ PANIE, O TO SAMO DOBRO DLA WSZYSTKICH ZWIERZĄT NA ŚWIECIE.
.
=Zofii.D.Fabijanczyk=
...
..........♥..........
...
„ Ratując jednego kota może nie zmienisz świata, ale świat zmieni się dla tego kota.
__________________
"Gdy jesteśmy szczęśliwi, zawsze jesteśmy dobrzy, ale gdy jesteśmy dobrzy, nie zawsze bywamy szczęśliwi." Oscar Wilde
Odpowiedź z Cytowaniem
  #177  
Nieprzeczytane 08-11-2009, 15:37
koziorożec's Avatar
koziorożec koziorożec jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Radom-mazowieckie-Polska
Posty: 3 871
Domyślnie

Pies to jedyna istota na ziemi, która kocha cię bardziej niż ty sam


czy może być coś piękniejszego?
Mirusiu dziękuję za ten cały artykuł
Odpowiedź z Cytowaniem
  #178  
Nieprzeczytane 10-11-2009, 19:22
Mirusia's Avatar
Mirusia Mirusia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2009
Miasto: Dubaj
Posty: 685
Domyślnie





Z roku na rok rośnie liczba postępowań karnych dotyczących znęcania się nad zwierzętami lub ich nielegalnego uśmiercania.

Młodzież krzywdzi dla zabawy. Dorośli, najczęściej mężczyźni, po to, by pokazać swoją wyższość i siłę, rozładować gniew. Chyba każdy z nas spotkał się z przypadkiem maltretowania zwierzą. Wielu żałuje, że nie zgłosiło tego na policję.

Każdy, kto wie o uśmierconym lub maltretowanym zwierzęciu, powinien zgłosić sprawę policji lub organizacji zajmującej się ochroną praw zwierząt, z którymi ta współpracuje.
__________________
"Gdy jesteśmy szczęśliwi, zawsze jesteśmy dobrzy, ale gdy jesteśmy dobrzy, nie zawsze bywamy szczęśliwi." Oscar Wilde
Odpowiedź z Cytowaniem
  #179  
Nieprzeczytane 10-11-2009, 21:51
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 22 932
Domyślnie Nasze prawo.

Witam wszystko przeczytałam i popłakałam.Wiersze cudowne tak jakby to Psiu i Kociu pisało i o bólu mówiło.
Nasze prawo bodajby jasna cholera wzięła.Rok czy 2 w zawieszeniu i dalej męczarnie.
Na którymś z postów niedawno pisałam ze młody s...........wiel
zabił 2o kotów i kilkadziesiąt zranił miał on 16 Lat.

Ja kazałabym mu dla każdego kota wykopac dołek,te ranne opatrzyć a na końcu sam musiałby wykopać dla siebie dól.
Strach przed czymś może tych młodych Bandytów opamiętać.
__________________
http://ewefew.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #180  
Nieprzeczytane 08-12-2009, 12:04
Mirusia's Avatar
Mirusia Mirusia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2009
Miasto: Dubaj
Posty: 685
Domyślnie




Calkowicie nie da sie wyeliminowac cierpienia zwierzat , poniewaz wykorzystujemy je w celu produkcji zywnosci czy do badan naukowych, ale mozemy zrezygnowac z cennych futer czy taktowania zwierzeta jako zabawki, gdy sie znudza porzucamy je jak przedmiot, takze mozna zrezygnowac z ulubionego hobby jak polowania na zwierzeta.Coz mozemy duzo zdzialac ale czy tego chcemy?Pisze sie na ten temat duzo i mowi. a nadal widujemy ludzi znecajacych sie na zwierzetami.Jednym slowem znieczulica , w dzisiejszych czasach mimo postepu cywilizacji jest nagminne znecanie takze nad czlowiekiem.Horror
__________________
"Gdy jesteśmy szczęśliwi, zawsze jesteśmy dobrzy, ale gdy jesteśmy dobrzy, nie zawsze bywamy szczęśliwi." Oscar Wilde
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Nadwaga epidemi take wród zwierzt - jak dba o swojego pupila? - komentarze szarotka Ogólny 7 15-07-2010 20:21
Zatrzymaj mękę zwierząt w cyrku-podpisz petycję! al-ka Społeczeństwo - wątki archiwalne 31 04-04-2008 14:14

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:39.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.