menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.zdrowie.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 27-02-2008, 14:35
kw-gd kw-gd jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 1
Post Niedosłuch - głuchota starcza - komentarze


Komentarz do artykułu: Niedosłuch - głuchota starcza
--------------------
Aparaty słuchowe są b.drogie, przynajmniej te dobre ("niedenerwujące")
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 21-08-2008, 23:19
elżbieta14 elżbieta14 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 3
Post

tez tak sądziłam, do momentu, kiedy sama nie kupiłam aparatu. Dostałam 500 zł refundacji z NFZ oraz 1500 z PFRONu. i wtedy mogłam sobie na niego pozwolić. jestem bardzo zadowolona! poza tym satysfakcja i komfort noszenia aparatu warte są tych pieniędzy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 05-12-2008, 13:11
ciekawski ciekawski jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Posty: 121
Domyślnie

Ja tez zmienilem aparat na cyfrowy i wiem jaki to jest luksus dla osoby nedoslyszacej.Pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 05-12-2008, 13:41
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

Elżbieto a ile kosztował ten aparat z którego jestes zadowolona jesli mozesz powiedzieć? i jakie musiałaś czynić starania zwiazane z refundacją?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 10-12-2008, 09:05
Twój Protetyk Słuchu Twój Protetyk Słuchu jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 17
Domyślnie

Ceny aparatów zależą od tego w jakich sytuacja mają być używane, w jakich środowiskach akustycznych. Czy to ulica, dom, praca czy plac zabaw. Im lepszy aparat tym dokładniej można go wyregulować. Podstawowe aparaty regulowane kosztują średnio od 2000 zł w górę. Najdroższe kosztują nawet 7-9tys złoty.
Refundowane mogą być przez: NFZ do max 800 zł dla osoby dorosłej do jednego aparatu, lub do dwóch jeśli osoba pracuje.
Z reguły jest to 560 zł.
Innem źródłem dofinansowania jest Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie. Ale tu trzeba mieć orzeczenie o niepełnosprawności i niezbyt wysokie dochody. Refunduje max do 150% tego co refunduje NFZ. Czyli jak NFZ zapłaci 560 zł to PCPR może dopłacić 1560 zł czyli dopłaca się już nie tak dużą kwotę. Samemu można się starać u kombatantów o ile samemu się nim jest oczywiście i w niektórych zakładach pracy tak jak do okularów. Ale nawet jeśli te dofinansowania nie wypalą to można zakupić sobie aparat na raty. MOżliwości jest sporo. Trzeba tylko dokładnie dopytać.
Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 10-12-2008, 09:29
cyrylita cyrylita jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: wlkp
Posty: 46
Domyślnie

Problem niedosłuchu jest dla mnie aktualny, ponieważ chcę to załatwic mojej mamie. Ma zrobione na razie badania audiometryczne i umówioną wizytę u laryngologa.
Niestety, dowiedziałam się że wiele osób nie toleruje aparatów. Mama do cierpliwych nie nlezy więc czarno to widzę. Kuzynka zaproponowała, abym wypozyczyła apatrat cioci ( ma ich 3, ostatni kosztował ponad 3 tys. i nie używa), aby mamie ustawiono i spróbować , czy mama będzie korzystać. Wtedy dopiro zdecydować sie na aparat.
Co sądzisz?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 10-12-2008, 10:09
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał Twój Protetyk Słuchu
Ceny aparatów zależą od tego w jakich sytuacja mają być używane, w jakich środowiskach akustycznych. Czy to ulica, dom, praca czy plac zabaw. Im lepszy aparat tym dokładniej można go wyregulować. Podstawowe aparaty regulowane kosztują średnio od 2000 zł w górę. Najdroższe kosztują nawet 7-9tys złoty.
Refundowane mogą być przez: NFZ do max 800 zł dla osoby dorosłej do jednego aparatu, lub do dwóch jeśli osoba pracuje.
Z reguły jest to 560 zł.
Innem źródłem dofinansowania jest Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie. Ale tu trzeba mieć orzeczenie o niepełnosprawności i niezbyt wysokie dochody. Refunduje max do 150% tego co refunduje NFZ. Czyli jak NFZ zapłaci 560 zł to PCPR może dopłacić 1560 zł czyli dopłaca się już nie tak dużą kwotę. Samemu można się starać u kombatantów o ile samemu się nim jest oczywiście i w niektórych zakładach pracy tak jak do okularów. Ale nawet jeśli te dofinansowania nie wypalą to można zakupić sobie aparat na raty. MOżliwości jest sporo. Trzeba tylko dokładnie dopytać.
Pozdrawiam
Nie jestem zainteresowany /w tej chwili/ aparatem słuchowym ale czytam i jakoś matematycznie mi się coś nie zgadza. 150% z 560zl to 840 zł a nie 1560zl. Podawaj sensowne wyliczenia.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 10-12-2008, 16:30
Twój Protetyk Słuchu Twój Protetyk Słuchu jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 17
Domyślnie

Wszystko zależy od ubytku słuchu i typu aparatu. Problem polega na tym, że do aparatu trzeba się przyzwyczaić. Niektóre firmy dają możliwość wypożyczenia, ale albo czas wypożyczenia jest krótki, albo wypożyczają tańszy egzemplarz. Natomiast użytkownik najczęściej akceptuje aparat po około 2 tygodniach i kilku wizytach kontrolnych. Wypożyczenie jest faktycznie dobrym rozwiązaniem ale musicie z mamą pamiętać, że będzie to tylko próba aby sprawdzić czy mama da radę nosić, nauczy się obsługi itp. Poprawa samego słyszenia jest trudniejsza do uzyskania w tak krótkim czasie. W pierwszych dniach na pewno będzie słychać głośniej, na pewno wyraźniej ale dobre zrozumienie mowy osiągnie się dopiero po jakimś czasie. Większość ludzi nie nosi aparatów ponieważ decyduję się tańsze aparaty czyli takie których nie da się zaprogramować do ubytku słuchu, lub protetyk nie wie co z aparatem zrobić.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 10-12-2008, 16:39
Twój Protetyk Słuchu Twój Protetyk Słuchu jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 17
Domyślnie

Przepraszam, źle napisałam. PCPR dopłaca max 1560 zł do aparatu, ale ze względu na ilość chętnych najczęściej jest to 150% NFZ. Z doświadczenia wiem że w mniejszych miastach płacą maksa, a w większych wojewódzkich te 800 zł. Problem w tym że w każdym powiecie jest trochę inaczej i do samego końca niema pewności jaką kwotę się otrzyma.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 12-12-2008, 18:06
cyrylita cyrylita jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: wlkp
Posty: 46
Domyślnie

Cytat:
Napisał Twój Protetyk Słuchu
Wszystko zależy od ubytku słuchu i typu aparatu. Problem polega na tym, że do aparatu trzeba się przyzwyczaić. Niektóre firmy dają możliwość wypożyczenia, ale albo czas wypożyczenia jest krótki, albo wypożyczają tańszy egzemplarz. Natomiast użytkownik najczęściej akceptuje aparat po około 2 tygodniach i kilku wizytach kontrolnych. Wypożyczenie jest faktycznie dobrym rozwiązaniem ale musicie z mamą pamiętać, że będzie to tylko próba aby sprawdzić czy mama da radę nosić, nauczy się obsługi itp. Poprawa samego słyszenia jest trudniejsza do uzyskania w tak krótkim czasie. W pierwszych dniach na pewno będzie słychać głośniej, na pewno wyraźniej ale dobre zrozumienie mowy osiągnie się dopiero po jakimś czasie. Większość ludzi nie nosi aparatów ponieważ decyduję się tańsze aparaty czyli takie których nie da się zaprogramować do ubytku słuchu, lub protetyk nie wie co z aparatem zrobić.
Dziękuję, to dobra uwaga. Nie ma problemu, aparat wypozyczymy na dluzej , bo ciocia w ogóle jego nie uzywa. Mama z pewnoscią nauczy się obsługi, gorzej będzie pewnie z przyzwyczajeniem się.
Czyli: najpierw wizyta u laryngologa z badaniami a potem u protetyka słuchu? dobrze rozumiem?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 15-12-2008, 15:33
Twój Protetyk Słuchu Twój Protetyk Słuchu jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 17
Domyślnie

Tak jest. Laryngolog powinien zajrzeć do ucha i na podstawie wyniku wypisze zlecenie (wniosek) na aparat słuchowy i na wkładkę jeśli pomyśli o aparacie zausznym. Takie zlecenie trzeba potwierdzić w oddziale NFZ, a następnie umówić się na dobór aparatu słuchowego. W różnych firmach różnie to wygląda. Średnio tzw "pełna" wizyta trwa od 45 minut do 1,5 godziny. Życzę powodzenia. :-)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 15-12-2008, 22:50
krysta's Avatar
krysta krysta jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Gdansk
Posty: 596
Domyślnie

Koniec z głuchotą. Jutro idę do "Acustika".
__________________
Dorośli to przeterminowane dzieci.
Dr Seuss
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 16-12-2008, 09:27
Twój Protetyk Słuchu Twój Protetyk Słuchu jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 17
Domyślnie

Proszę iść i nie bać się pytać. Pozdrawiam i życzę powodzenia.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 30-12-2008, 13:09
senior100 senior100 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Posty: 1
Post

Polecam ciekawy program do badania słuchu dostępny na stronie http://zubek.com.pl/audiometr
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 13-01-2011, 12:59
Renios Renios jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Kraków, Polska
Posty: 5
Post

Jak ktoś potrzebuje ciężko zmieniać baterie w swoim aparacie, to polecam stronę hurt.com.pl - mają tam najtaniej w Polsce baterie do aparatów słuchowych - można zaoszczędzić ponad złotówkę na każdej sztuce...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 27-01-2011, 11:16
qba1975 qba1975 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jun 2010
Miasto: Polska
Posty: 3
Domyślnie

Podłączając się do tematu chciałbym dodac ze z ta refundacja NFZ i PCPr to bywa róznie. W ubiegłym roku w wielu regionach ludzie czekali po kilka miesiecy na uzyskanie pieniązków od NFZ na zakup aparatu. Po prostu brakuje kasy. Mysle więc ze najlpiej nastawić sie na większy wydatek niz liczyc na czesciowe pokrycie kosztów ze strony Panstwa. Moze w tym roku bedzie lepiej ale nie byłby tego taki pewnien.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 02-09-2012, 20:08
~gość: 83.22.212.xxx's Avatar
~gość: 83.22.212.xxx
 
Posty: n/a
Post

Witam i serdecznie pozdrawiam.Ja również mam problem ze słuchem. W miesiącu kwietniu nabyłem aparat słuchu w FIRMIE GEERS,jednak noszenie go jest bardzo uciążliwe. Wynika to z tego powodu,że aparat nie przekazuje sygnału czystego tylko zniekształcony. W czasie rozmowy do ucha docierają dodatkowe szumy,rozmowa ubarwiona jest nie zrozumiałym echem,
odbiciem i różnego rodzaju wrzaskami. Co mam z tym problemem zrobić. Marian.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Niedosłuch: prawdy i mity - komentarze LENA Ogólny 3 20-04-2012 23:09

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 04:35.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.