menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > REGIONALNE > zagranica > Europa
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 31-07-2008, 19:11
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie Nie ma to jak Europa!


Ostatnia wiadomosc;

Anjelina Jolie przenosi sie z USA do Francji.

"Les Etats-Unis, c'est le bout du monde! En France, c'est plus central!

Ma racje, Francja jest bardziej w centrum!

Uwielbiam Anjeline.

Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 31-07-2008, 19:24
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie

Cytat:
Napisał marbella123
Ostatnia wiadomosc;

Anjelina Jolie przenosi sie z USA do Francji.

"Les Etats-Unis, c'est le bout du monde! En France, c'est plus central!

Ma racje, Francja jest bardziej w centrum!

Uwielbiam Anjeline.


Ale te piekny zamek tylko wynajeli.. nie kupili.. Moze sie boja ze im sie nie spodoba i beda musieli wracac??
Podejzewam ze Anjelina jest mulatka... A wy co na to??
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 31-07-2008, 19:32
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie Wobec tego trzeba sie zastanowic?

Cytat:
Napisał Pani Slowikowa
Ale te piekny zamek tylko wynajeli.. nie kupili.. Moze sie boja ze im sie nie spodoba i beda musieli wracac??
Podejzewam ze Anjelina jest mulatka... A wy co na to??

Joasiu, a moze poskapili? Ah te gwiazdy, kto za nimi trafi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 31-07-2008, 19:44
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie

U nich wszystko jest tymczasowe.. malzenstwa.. dzieci..pieniadze..milosc, uroda
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 31-07-2008, 19:54
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie A

Cytat:
Napisał Pani Slowikowa
U nich wszystko jest tymczasowe.. malzenstwa.. dzieci..pieniadze..milosc, uroda

Niech korzystaja, dopoki sa mlodzi i maja sile.

Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 02-08-2008, 17:23
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie Oh ta nasza Europa

Europa - watek malo popularny o "seniorkow" - a moze jednak cos ruszy?
Zyjemy w Europie, blizsza cialu koszula niz......
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 02-08-2008, 20:24
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie Niepopularna w Polsce

Wielu z nas zyje w Europie, podzielcie sie swoimi doswiadczeniami. To nie zadna dyskusja polityczna, poprostu o Polakach, ktorzy zyja w Europie.
Nasi mili rodacy zyjacy w Ameryce pisza o odrzutowcach, SPA, bogatych rodzinach, radza sie jak zarobic pare groszy sprzataniem, pilnowaniem starych babci .....a my. W koncu nie jestesmy az tak niesmiali. A moze zle sie czujemy na emigracji w Europie?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 02-08-2008, 20:29
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

Moje dziecię wyemigrowało do Włoch 10 lat temu za...miłością.Szybko nauczyła się języka/miała podstawy z liceum/,znalazła dobrą pracę.zyskała sympatie i szacunek otoczenia.Od 7 lat ma podwójne obywatelstwo,pracę ,mieszkanie,męża/tubylca/.Jest zadowolona,dobrze jej sie tam zyje.Nauczyła makaroniarzy cenic polską kuchnię,a nas włoską.W czasie urlopu zwiedza ten piękny kraj.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 02-08-2008, 20:54
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie Polska kuchnia

Cytat:
Napisał nika
Moje dziecię wyemigrowało do Włoch 10 lat temu za...miłością.Szybko nauczyła się języka/miała podstawy z liceum/,znalazła dobrą pracę.zyskała sympatie i szacunek otoczenia.Od 7 lat ma podwójne obywatelstwo,pracę ,mieszkanie,męża/tubylca/.Jest zadowolona,dobrze jej sie tam zyje.Nauczyła makaroniarzy cenic polską kuchnię,a nas włoską.W czasie urlopu zwiedza ten piękny kraj.

Nie ma nic wspanialszego niz polskie danka. Wczoraj wrocila z Polski pani, ktora mi pomaga w domu. Przywiozla ogorki malosolne, barszczyk czerwony z kartonach 1.5l, kiszona bialutka kapuste i grzybki polskie, plus przecier ze szczawiu. Dzisiaj mamy uczte: chlodniczek z polskim koperkiem i szczypiorkiem, ogoreczkami i bedziemy sie oblizywac.
Moja rodzina jest szwajcarsko-francuzko-monegasko-polska i wszyscy uwielbiaja polskie przysmaki. Nawet "zabojady" ja chwala.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 03-08-2008, 01:35
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie hmmm

Ale wloska kuchnia tez niczego sobie
Ja gotuje polsko-wlosko..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 03-08-2008, 08:04
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

A ja mogłem zostać Norwegiem-wtedy [84r] nie było trudno. Rodzina załatwiła by mi pracę, a kapustę tam trzeba kisić samemu. Jednak z kiszonej bigos im smakuje. Ale ta pogoda-pomieszałem w garażu farbę i idę malować płot-nie jestem darmozjadem. Deszcz. za godz. wyschło-biorę farbę-deszcz. Ta pogoda nie dla mnie, a ogólnie zimniej. Podziwiam zawsze czystość-niedopałka na ulicy trudno znaleźć. No i jadę na Świę ta i Sylwestra-z siostrą do jej córki-bilety Nowegian Air Lines już kupione, fajnie bo właśnie zaczyna drożeć euro. To już 12 lub 13 raz-kiedyś liczyłem, uzbiera się na ponad 2 lata pobytu w Stavanger-lubię port, pojadę do portu bo pewnie znowu mi użyczą jakiś wóz. Tam sprzedają żywe krewetki-dla mnie nie smaczne-a siostra się tym objada. Nie pasowałem na Norwega jak widać.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 03-08-2008, 10:06
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

Widzę,Asiu,że mamy podobne gusty kulinarne!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 03-08-2008, 10:37
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie A

Cytat:
Napisał Kazik
A ja mogłem zostać Norwegiem-wtedy [84r] nie było trudno. Rodzina załatwiła by mi pracę, a kapustę tam trzeba kisić samemu. Jednak z kiszonej bigos im smakuje. Ale ta pogoda-pomieszałem w garażu farbę i idę malować płot-nie jestem darmozjadem. Deszcz. za godz. wyschło-biorę farbę-deszcz. Ta pogoda nie dla mnie, a ogólnie zimniej. Podziwiam zawsze czystość-niedopałka na ulicy trudno znaleźć. No i jadę na Świę ta i Sylwestra-z siostrą do jej córki-bilety Nowegian Air Lines już kupione, fajnie bo właśnie zaczyna drożeć euro. To już 12 lub 13 raz-kiedyś liczyłem, uzbiera się na ponad 2 lata pobytu w Stavanger-lubię port, pojadę do portu bo pewnie znowu mi użyczą jakiś wóz. Tam sprzedają żywe krewetki-dla mnie nie smaczne-a siostra się tym objada. Nie pasowałem na Norwega jak widać.

Norwegia p
Piekny kraj ale dla turysty. Ludzie raczej zamknieci, malo komunikatywni. Zgadzam sie z Kazikiem, ze pogoda jest mordercza, deszcz, mgla, zimno, sloneczko krotko swieci. Ale wycieczka po fiordach jedno cudo. Krewetki zywe? przeciez trzeba je albo usmazyc albo poprostu ugotowac.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 03-08-2008, 13:07
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie Jaki spokoj

Cytat:
Napisał marbella123
Norwegia p
Piekny kraj ale dla turysty. Ludzie raczej zamknieci, malo komunikatywni. Zgadzam sie z Kazikiem, ze pogoda jest mordercza, deszcz, mgla, zimno, sloneczko krotko swieci. Ale wycieczka po fiordach jedno cudo. Krewetki zywe? przeciez trzeba je albo usmazyc albo poprostu ugotowac.

W Europie blogi spokoj, zadnych opyskowek, ludziska bardziej okrzesane niz za Atlantykiem. Hihi,
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 03-08-2008, 16:33
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

"Europo witaj nam ,z nami siądź ,zdejmij płaszcz...",.a serio- Europejczycy dogadują się bo czytali te same książki ,rozumieją się wpół zdania kiedy rozmawiają o sztuce ,muzyce ,kulturze -historii...już niekonieczne -ale przynajmniej z grubsza wiadomo o co chodzi ...natomiast z Amerykaninem ..panika w oczach i głupi wyraz twarzy....
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 03-08-2008, 17:55
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie

Cytat:
Napisał marbella123
Krewetki zywe? przeciez trzeba je albo usmazyc albo poprostu ugotowac.

W zyciu nie ugotowalabym czegos zywego brrrrr

W Skandynawii nigdy nie bylam... ale o maly wlos nie urodzilam sie Szwedka hi hi
Zartuje , zartuje.. Moja mama zostala uratowana przez szwedzki czerwony krzyz... i spedzila tam rok.. Piekny Szwed o nia sie staral.. Ech!!!
Moja mamusia jednak wolala do swojej zrujnowanej biednej Warszawy.. gdzie czekali juz rodzice z apteka odtworzona z tzw. "walizki" Moj dziadek zakopal w piwnicy ,gasior spirytusu i o dziwo ten spirytus przetrwal powstanie..

Wielu zostalo na stale w Szwecji..i krytykowali tych ktorzy chcieli wracac do Warszawy.. a moja mama tak im odpalila:"
Na kolanach do stolicy powinniscie isc"

Nie na kolanach ale promem w koncu dostala sie ... a potem juz bylo gorzej niz lepiej... Nigdy jednak nie zalowala..tego powrotu...
Ot e uropejska mentalnosc!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 03-08-2008, 17:56
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał Malgorzata 50
"Europo witaj nam ,z nami siądź ,zdejmij płaszcz...",.a serio- Europejczycy dogadują się bo czytali te same książki ,rozumieją się wpół zdania kiedy rozmawiają o sztuce ,muzyce ,kulturze -historii...już niekonieczne -ale przynajmniej z grubsza wiadomo o co chodzi ...natomiast z Amerykaninem ..panika w oczach i głupi wyraz twarzy....

No i nie ma na forum wlascicielki odrzutowca z Florydy Zosi i Jane_czki. Blogi spokoj na forum.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 03-08-2008, 19:14
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie Oj, ciagnie nas do tej Europy

Cytat:
Napisał Pani Slowikowa
W zyciu nie ugotowalabym czegos zywego brrrrr

W Skandynawii nigdy nie bylam... ale o maly wlos nie urodzilam sie Szwedka hi hi
Zartuje , zartuje.. Moja mama zostala uratowana przez szwedzki czerwony krzyz... i spedzila tam rok.. Piekny Szwed o nia sie staral.. Ech!!!
Moja mamusia jednak wolala do swojej zrujnowanej biednej Warszawy.. gdzie czekali juz rodzice z apteka odtworzona z tzw. "walizki" Moj dziadek zakopal w piwnicy ,gasior spirytusu i o dziwo ten spirytus przetrwal powstanie..

Wielu zostalo na stale w Szwecji..i krytykowali tych ktorzy chcieli wracac do Warszawy.. a moja mama tak im odpalila:"
Na kolanach do stolicy powinniscie isc"

Nie na kolanach ale promem w koncu dostala sie ... a potem juz bylo gorzej niz lepiej... Nigdy jednak nie zalowala..tego powrotu...
Ot e uropejska mentalnosc!!

Gdybym nie miala rodzinnych obowiazkow i "staruszka", miejsce w ktorym bym chciala mieszkac jest Krakow (ziemia mojej babci). Bylam w wielu zakatkach swiata ale Polska i Europa sa niezastapione. Europa - wszedzie blizko, ludzie sie rozumieja...poprostu inny swiat, bardziej romantyczny i cieply.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 03-08-2008, 22:58
bogda's Avatar
bogda bogda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 61 930
Domyślnie

Cytat:
Napisał marbella123
No i nie ma na forum wlascicielki odrzutowca z Florydy Zosi i Jane_czki. Blogi spokoj na forum.
Miła moja...nie wywołuj wilka z lasu....bo leśniczego ci u nas nie ma
Ja też kocham Kraków, chociaż tam nigdy nie mieszkałam, ale byłam kilka razy, tamtejsza atmosfera jest niepowtarzalna...a Ameryka sprawia na mnie wrażenie zimnej i wyrachowanej jędzy...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 03-08-2008, 23:03
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie

Cytat:
Napisał bogda
Miła moja...nie wywołuj wilka z lasu....bo leśniczego ci u nas nie ma
Ja też kocham Kraków, chociaż tam nigdy nie mieszkałam, ale byłam kilka razy, tamtejsza atmosfera jest niepowtarzalna...a Ameryka sprawia na mnie wrażenie zimnej i wyrachowanej jędzy...



Nie !! Nie Bogdo!! Przyzekam ci ze nie jest zimna wyrachowana jedza.. Jest raczej naiwna i dziecinna.. Jeszcze moze niewinna w pewnym sensie.. Sa tu szlachetne i waleczne serca ... Sa ludzie tacy jakich juz w Europie nie ma.. wierzacy w ludzkosc i w Boga..
Wlasnie ci ludzie sa najlepszymi ofiarami dla cynikow..
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Europa, upały, plażowanie Mar-Basia Europa 12 07-01-2020 19:49
Europa dyskryminuje osoby starsze? - komentarze Basia. Ogólny 26 11-05-2008 16:02
Europa i wolontariat - komentarze czort Ogólny 3 03-04-2007 22:45

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 03:41.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.