menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Polityka Komentarze i dyskusje polityczne oraz gospdarcze - globalne i lokalne. Na tym podforum nie jest możliwe bezpośrednie zamieszczanie zdjęć.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #3181  
Nieprzeczytane 25-02-2021, 11:33
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 590
Domyślnie

Jest coś co mnie zaczyna wkurzać.
Jęki tzw celebrytów i części tzw artystów na emerytury ZUS-owskie.

Po pierwsze nie tyrali jak górnicy, hutnicy i prządki na etatach albo za grosze w muzeach, filharmoniach itp.
A po drugie /delikatnie mówiąc/ wszystkie ZUSy, KRUSY i różne takie, a gaże brali po całości ...
Opłacali ZAIKS i jakieś tantiemy /jak wyznawał Kukiz/ im wpływają na konto..
To wszystko przypomina opowieść szefowej ZUSu o groszowych /poniżej 1 złotówki/ emeryturach wypłacanych komuś kto przepracował 1 ozusowany dzień w życiu.

Co o tym sądzicie?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3182  
Nieprzeczytane 25-02-2021, 12:21
Jadzia P. Jadzia P. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Polska
Posty: 12 324
Domyślnie

Pluto zgadzam się z Toba z tą różnicą, że ja już nie czytam tych jęków
Zdaję sobie sprawę z tego, że byli oni wszyscy zatrudnieni na własny rachunek i od kwoty zgłoszonej jako dochód odprowadzali ZUS, a dochód wykazywali jak najniższy by płacić najniższą składkę choć i tak te składki były i są bardzo duże. ja również przez wiele lat miałam swoją działalność stąd temat nie jest mi obcy. Też mam małą emeryturę
Kiedyś czytałam jęki p. Maryli R. bo było ok póki mąż partycypował w kosztach utrzymania ( sprzątaczki, kucharki, ogrodnika itp) a teraz ona biedna sama musi na to wszystko łożyć z tej głodowej emerytury.
A pamiętasz jak narzekał p. Gowin , że jego bodajże ministerska pensja ledwo mu starcza na koszty utrzymania. Cóż, oni przywykli do życia ponad stan.
Większość z tych artystów miała dochody z koncertów , z płyt które wydawali i myśląc o starości powinni coś zostawić na starość a nie deponować w wille na Lazurowym Wybrzeżu czy w przepięknej Marbelli.

A tak przy okazji: od wczoraj należę do zaszczepionych jedną dawką, teraz czekam na drugą która będzie za 3 tygodnie. Mąż został zaszczepiony Moderną ( w innym mieście niż ja , tak nam się udało zarejestrować) i kolejne szczepienie będzie miał za miesiąc.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3183  
Nieprzeczytane 25-02-2021, 13:58
Magda.A Magda.A jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Warszawa
Posty: 384
Domyślnie

Fajny temat

Przypomniała mi się wypowiedź Zofii Czerwińskiej, która w punkt podsumowała jęki swoich kolegów ..i odszukałam

,,Nieoczekiwanie 83-letnia aktorka staje w obronie ZUS-u i przekonuje, że ma już dość "skowytu oszukanych pupilków". – To moi koledzy, lubię ich, ale w tej sprawie nie mam litości. Żadna z osób, które dziś narzekają na wysokość swojej emerytury nie napisała, ile w rzeczywistości zapłaciła składek przez te 40 czy 50 lat pracy. A przecież, aby wyciągnąć coś systemu, trzeba najpierw coś tam wpłacić. Ja na przykład jeszcze za komuny płaciłam wysokie składki. Dziś mam wysoką emeryturę. Wystarczającą zarówno dla mnie, jak i nawet dla mojego psa - przekonuje w naTemat.,,

Taka prosta zależność a okazuje się , że dla artystów za trudna do zrozumienia
Większość artystów w ogóle nie płaci składek ZUS

Ostatnio edytowane przez Magda.A : 25-02-2021 o 14:10.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3184  
Nieprzeczytane 25-02-2021, 14:38
Magda.A Magda.A jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Warszawa
Posty: 384
Domyślnie

Groszowe emerytury , to dopiero jest temat.

Reforma systemu emerytalnego z 1999r spowodowała obniżenie przyszłych emerytur ( to było jej głównym założeniem) i wysyp tz groszowych emerytur.
Kto wpadł na tak idiotyczny pomysł , by za 1 wpłaconą składkę do ZUS należała się emerytura , zasługuje na ......
A problem narasta, bo liczba groszowych emerytur przekracza już 300 tys.
Dlaczego nikt nie chce naprawić tego ewidentnego błędu, generującego coraz wyższe koszty dla systemu.. nie wiem
Emerytury pod palmami , pamiętacie te reklamy...

Ostatnio edytowane przez Magda.A : 25-02-2021 o 14:49.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3185  
Nieprzeczytane 25-02-2021, 15:12
ariadna's Avatar
ariadna ariadna jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Dec 2019
Miasto: Szczecin
Posty: 166
Domyślnie

Cytat:
Napisał Magda.A
Groszowe emerytury , to dopiero jest temat.

Reforma systemu emerytalnego z 1999r spowodowała obniżenie przyszłych emerytur ( to było jej głównym założeniem) i wysyp tz groszowych emerytur.
Kto wpadł na tak idiotyczny pomysł , by za 1 wpłaconą składkę do ZUS należała się emerytura , zasługuje na ......
A problem narasta, bo liczba groszowych emerytur przekracza już 300 tys.
Dlaczego nikt nie chce naprawić tego ewidentnego błędu, generującego coraz wyższe koszty dla systemu.. nie wiem
Emerytury pod palmami , pamiętacie te reklamy...

Na emeryturach PiS i Duda wygrali wybory.
I jest coraz gorzej.

Obniżenie wieku emerytalnego.
Zaniżona rewaloryzacja by dać trzynastki, które nie wchodzą do bazy rewaloryzacyjnej.
Wydłużenie przeżywalnościany do ponad 84 lat dla obu płci dla celów emerytalnych.
To wszystko sprawka najlepszej ze zmian.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3186  
Nieprzeczytane 25-02-2021, 16:11
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 590
Domyślnie

Cytat:
Napisał Magda.A
Groszowe emerytury , to dopiero jest temat.

Reforma systemu emerytalnego z 1999r spowodowała obniżenie przyszłych emerytur ( to było jej głównym założeniem) i wysyp tz groszowych emerytur.
Kto wpadł na tak idiotyczny pomysł , by za 1 wpłaconą składkę do ZUS należała się emerytura , zasługuje na ......
A problem narasta, bo liczba groszowych emerytur przekracza już 300 tys.
Dlaczego nikt nie chce naprawić tego ewidentnego błędu, generującego coraz wyższe koszty dla systemu.. nie wiem
Emerytury pod palmami , pamiętacie te reklamy...

Magdo.A!
Znowu mieszasz wszystko ze wszystkim.
Czemu problem narasta? To gdybyś uważała na lekcjach, to wiedziałabyś, że to jest problem .....księgowy.
Jakieś sumy ci groszowcy jednak wpłacili.
A nie wypłacenie im tych groszy to ....kradzież jest.
Bo im się te grosze /co też POWINNAŚ PAMIĘTAĆ/ należą.

Jesli jest tych groszowców 300 tys i żyją to PANU CHWAŁA bo ....DAJĄ RADĘ!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3187  
Nieprzeczytane 25-02-2021, 16:20
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 590
Domyślnie

Cytat:
Napisał Magda.A
Większość artystów w ogóle nie płaci składek ZUS

Skoro zarabiają /zarabiali/ to mogli w skarpetę, w brylanty itp hektary.

Albo jak jedna artystka ...."ulicznym grajkom znów się tutaj płaci" i to bez ZUSu i podatków.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3188  
Nieprzeczytane 25-02-2021, 16:27
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 590
Domyślnie

Cytat:
Napisał ariadna
Na emeryturach PiS i Duda wygrali wybory.
I jest coraz gorzej.

Obniżenie wieku emerytalnego.
Zaniżona rewaloryzacja by dać trzynastki, które nie wchodzą do bazy rewaloryzacyjnej.
Wydłużenie przeżywalnościany do ponad 84 lat dla obu płci dla celów emerytalnych.
To wszystko sprawka najlepszej ze zmian.

A teraz pani na ZUSie jasno mówi, żeby na skróty nie iść.
No i gdyby w miejsce tej 13-ki każdą em. podnieśli o 100 złp/ miesięcznie ileż roboty by ZUS-owi zaoszczędzili.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3189  
Nieprzeczytane 25-02-2021, 16:29
amiii's Avatar
amiii amiii jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2011
Posty: 31 826
Domyślnie

Cytat:
Napisał Magda.A
Dlaczego nikt nie chce naprawić tego ewidentnego błędu, generującego coraz wyższe koszty dla systemu.. nie wiem
Małej wiary jesteś Magdo.
PIS to na pewno naprawi, ma jeszcze chwilę, w końcu to "dobra zmiana".
I jest tak fajnie.
Cytat:
Emerytury pod palmami , pamiętacie te reklamy...
Jeszcze jedna kadencja PIS-u i palmy będą rosły w Polsce.
__________________
"Trzeba natychmiast żyć. Jest później, niż się wydaje." - Baptiste Beaulieu
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3190  
Nieprzeczytane 25-02-2021, 16:48
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Tu jest bardziej przyjazne towarzystwo.

Gigantyczna „emerytura” byłego prezesa banku. Tak płaci Pekao SA. Kwoty idą w miliony!

Takich pieniędzy można tylko pozazdrościć! Bank Pekao SA przedstawił, ile wydał w 2020 roku na pensje swoich menadżerów – byłych i obecnych. Okazuje się, że najwięcej wypłacono byłemu prezesowi, który na bankowej „emeryturze” wciąż dostaje miliony. Na wynagrodzenia nie mogą narzekać także prezesi, którzy w ostatnich miesiącach kierowali bankiem. Ile zarobił Michał Krupiński zwany złotym dzieckiem PiS i były wiceminister finansów Leszek Skiba? Kwoty robią wrażenie.
https://www.fakt.pl/pieniadze/pensja...ankach/9w3185t
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3191  
Nieprzeczytane 25-02-2021, 16:54
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Komisja do spraw pedofilii powstała po szokującym filmie braci Sekielskich "Tylko nie mów nikomu", gdy ujawniono nieznane przypadki pedofilii w polskim Kościele. W jej skład, po kilku miesiącach od jej powołania, weszło siedem osób - przewodniczącym został Błażej Kmieciak. Jego osoba, tak jak pozostali członkowie komisji, budzą kontrowersje.

Troje z członków komisji zostało zgłoszonych przez PiS - Barbara Chrobak, Hanna Elżanowska i Andrzej Nowarski

Kandydatów zgłaszała też opozycja. Żaden nie został powołany do komisji, nie udało się też kandydatowi Naczelnej Izby Lekarskiej

Prezydent wyznaczył Justynę Kotowską, premier Elżbietę Malicką, Senat Agnieszkę Rękas, a rzecznik praw dziecka - Błażeja Kmieciaka.

Komisja powstała po to aby nic nie wykryć i wszystko utajnić. Najlepiej aby rodzice wzięli sprawy w swoje ręce a raczej nie sprawy tylko narządy.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3192  
Nieprzeczytane 25-02-2021, 19:31
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 590
Domyślnie

Bo jak się nie wie co robić żeby zarobić , to się powołuje .... komisję.
A w niej funkcjonariuszy zasłużonych posłusznych i z deficytem intelektualnym.
Dorobia a szarych nie przemęczą.
Jak radiowiec SUSKI.... z PiSu np
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3193  
Nieprzeczytane 25-02-2021, 20:37
Jadzia P. Jadzia P. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Polska
Posty: 12 324
Domyślnie

" I Prezes SN robi zamach na jawność . Ograniczy za pomocą TK Przyłębskiej dostęp do informacji o nadużyciach władzy "
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3194  
Nieprzeczytane 25-02-2021, 20:50
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 590
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jadzia P.
" I Prezes SN robi zamach na jawność . Ograniczy za pomocą TK Przyłębskiej dostęp do informacji o nadużyciach władzy "

Chyba po to została tym .....I prezesem SN.
Tak jak rzecznik praw dziecka, prezes IPN, czy inny Terlecki albo mgr Julka P od rosołka...

Jadziu! Był taki kierunek filozoficzno-artystyczny gdzie wyznawcy twierdzili, że jak czegoś nie widać, to tego nie ma.
I dlatego to jest takie dopełnienie tego tryndu.....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3195  
Nieprzeczytane 25-02-2021, 21:08
Jadzia P. Jadzia P. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Polska
Posty: 12 324
Domyślnie

Pluto ja już coraz mniej za tym wszystkim nadążam...chyba przerasta mnie to bagno które zalewa moją ukochaną ojczyznę.
Jak posłucham wice marszałka RT i jak on odnosi się do posłów z innej partii to nie wiem czy to jest na prawdę czy tylko mi się wydaje. JK siedzi na Nowogrodzkiej i tylko wymyśla co dalej zrobić by zapewnić sobie władzę na lata . A najgorsze jest , że ich zwolennicy tego nie widzą, że każde jego przedsięwzięcie coraz bardziej zbliża nas do dyktatury i coraz bardziej rujnuje nasz kraj. Czytam na fb a nawet nieraz się wypowiadam i takiego kołtuństwa i chamstwa jakie występuje wśród zwolenników PIS nawet się nie spodziewałam. A nawet Ci powiem, że jeszcze kilka lat temu nie przypuszczałam, że tak duży % naszego społeczeństwa jest tak głupi . Myślałam , że jesteśmy bardziej cywilizowanym narodem. Smutno mi, że tak nie jest
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3196  
Nieprzeczytane 25-02-2021, 23:14
Magda.A Magda.A jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Warszawa
Posty: 384
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jadzia P.
Czytam na fb a nawet nieraz się wypowiadam i takiego kołtuństwa i chamstwa jakie występuje wśród zwolenników PIS nawet się nie spodziewałam. A nawet Ci powiem, że jeszcze kilka lat temu nie przypuszczałam, że tak duży % naszego społeczeństwa jest tak głupi . Myślałam , że jesteśmy bardziej cywilizowanym narodem. Smutno mi, że tak nie jest

Badania temu przeczą

Badanie Uniwersytetu Warszawskiego:
większa nienawiść po stronie zwolenników opozycji
Cytat
Zwolennicy partii opozycyjnych żywią bardziej negatywne uczucia wobec zwolenników PiS niż na odwrót - tak wynika z analizy Centrum Badań nad Uprzedzeniami Uniwersytetu Warszawskiego, które opublikowała "Rzeczpospolita".

Odpowiedź z Cytowaniem
  #3197  
Nieprzeczytane 26-02-2021, 06:30
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 590
Domyślnie

Cytat:
Napisał Magda.A
Badania temu przeczą

Badanie Uniwersytetu Warszawskiego:
większa nienawiść po stronie zwolenników opozycji
Cytat
Zwolennicy partii opozycyjnych żywią bardziej negatywne uczucia wobec zwolenników PiS niż na odwrót - tak wynika z analizy Centrum Badań nad Uprzedzeniami Uniwersytetu Warszawskiego, które opublikowała "Rzeczpospolita".


Magdo.A!!
Czy zdanie o tym że nazista "Greniuch UWIERA BOLSZEWIĘ" to twój wyraz miłości do bliźnich mających inne zdanie niż ty???
I czy to twój sposób na wyznanie wspólnoty ideowej z owym faszystą Greniuchem z polskim paszportem?

No i Magdo.A!
Znów masz chyba kłopot ze zrozumieniem tego co sama produkujesz.
Albowiem zdanie" Zwolennicy partii opozycyjnych żywią bardziej negatywne uczucia wobec zwolenników PiS niż na odwrót

nie mówi nic o NIENAWIŚCI
Przeczytaj je powoli jeszcze raz i sprawdź.
No i chyba sama potrafisz ocenić czy słowo BOLSZEWIA użyte pod czyimś adresem wyraża NIENAWIŚĆ czy jedynie negatywne uczucia

Zastanów się......dasz radę.
Wierzymy w ciebie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3198  
Nieprzeczytane 26-02-2021, 12:30
Magda.A Magda.A jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Warszawa
Posty: 384
Domyślnie

[quote=pluto37]

No i Magdo.A!
Znów masz chyba kłopot ze zrozumieniem tego co sama produkujesz.
Albowiem zdanie" Zwolennicy partii opozycyjnych żywią bardziej negatywne uczucia wobec zwolenników PiS niż na odwrót

nie mówi nic o NIENAWIŚCI
Przeczytaj je powoli jeszcze raz i sprawdź.



[b]Napisz to do dziennikarzy Onetu i Rzepy i nie zapomnij wysłać ich do szkoły

,, Badanie Uniwersytetu Warszawskiego: większa nienawiść po stronie zwolenników opozycji,,

https://wiadomosci.onet.pl/kraj/bada...ozycji/xd612f5

Ostatnio edytowane przez Magda.A : 26-02-2021 o 13:32.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3199  
Nieprzeczytane 26-02-2021, 12:40
Magda.A Magda.A jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Warszawa
Posty: 384
Domyślnie

Do Pluto37
Ponieważ prośby nie skutkują, wycieczki osobiste zgłaszam admin.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3200  
Nieprzeczytane 26-02-2021, 15:16
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jadzia P.
takiego kołtuństwa i chamstwa jakie występuje wśród zwolenników PIS nawet się nie spodziewałam. Myślałam , że jesteśmy bardziej cywilizowanym narodem. Smutno mi, że tak nie jest

Myślę, że jeszcze bardziej będzie Ci smutno jak na Twoim forum tacy ludzie będą merdać Ci ogonem.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Nasze i nie nasze kwiaty w naszym obiektywie Mar-Basia Fotografia 4866 17-11-2020 15:44
. . . Nasze i nie tylko nasze PPSy - exe - flash. . . cz. 3. tar-ninka Hobby, pasje 2837 25-10-2020 12:24
Ubezpieczenie (prawie) od wszystkiego - komentarze 81.190.208.xxx Ogólny 2 25-03-2019 21:16
Drogi Panie ...Ułóż Zdanie.. Lila Humor, zabawa - wątki archiwalne 182 20-06-2008 23:32
Uzależnienie od sprawdzania wszystkiego .Pomocy Heniek52 Uzależnienia 17 09-10-2007 23:56

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wł.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:12.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.