menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Rodzina, bliscy > Miłość, przyjaźń, związki, samotność
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #12001  
Nieprzeczytane 23-12-2020, 19:25
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net...&oe=600883 8E
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12002  
Nieprzeczytane 03-01-2021, 09:52
danusiia's Avatar
danusiia danusiia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Miasto: Kościerzyna Polska
Posty: 1 705
Domyślnie

W Nowym Roku 2021 życzę zdrowia i pogody ducha! Dużo czytam, zajmuję się papużkami, spaceruję do lasu. Unikam jednak ludzi w bliskich kontaktach. Aniu, jakie masz zdanie na temat szczepienia? Ja zaszczepie się bo w przeciwnym razie nie będę mogła uczestniczyć w zajęciach w Domu Dziennego Pobytu Senior +!A to podoba mi się. Nie mogę się już doczekać aż otworzą dom. Będę mieć dyżur w kuchni przez tydzień,ćwiczyć na sali,wykonywać różne prace manualne. Będą też jednodniowe wycieczki autokarowe. Czas nam szybko poleci,już dziś jest 03.01.Ani obejrzymy się a przyjdą cieplejsze, dłuższe dni. Na Nowy Rok czasu przybywa na barani skok!! Pozdrawiam!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12003  
Nieprzeczytane 03-01-2021, 12:36
Stefan's Avatar
Stefan Stefan jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 3 762
Domyślnie

Danusiu, pozdrawiam Cię.
Przeczytałem Twój post, i bardzo mi się podoba. Nie tylko pod względem treści. Jest taki optymistyczny. Widzisz dziecinko, ja Ci nawet zazdroszczę troszeczkę. Choć przecież jesteś sama. A tak sobie pięknie radzisz. I z samotnością i, - co budujące, godne naśladowania - i w tych ciężkich czasach pt. pandemia.
Ja nie widzę u nas takiego Domu Dziennego Pobytu dla seniorów. Z takim programem, z taką organizacją. Więc siedzimy w domu. Świadomie. I czekamy. Wiadomo na co .
Ja mam na szczęście drugą osobę koło siebie, moją wierną żonkę. I syn młodszy jest z nami. To już dużo, to bardzo dużo.
Więc trzymamy się, uważamy, (choć virus wredny czyha skubany za oknem). Nie wpuścimy .
Ty także trzymaj się tak dalej, Danusiu. "tak dierżit", jak mówi kapitan do sternika.
Jeszcze Ci powiem, że bardzo rozwinęłaś się literacko. Od czasów, gdy zaistniałaś na tym forum.
Od czasu gdy Cię poznałem, osobiście w Kościerzynie. Pamiętasz to ?
Pozdrawiam Cię serdecznie.
No i całkiem aktualnie: WSZYSTKIEGO DOBREGO W NOWYM ROKU
Ci życzę:
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12004  
Nieprzeczytane 03-01-2021, 20:01
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

Cytat:
Napisał danusiia
Aniu, jakie masz zdanie na temat szczepienia? Ja zaszczepie się bo w przeciwnym razie

Też unikam w realu kontaktów, przywykłam do innego stylu życia jaki prowadziłam jeśli chodzi o kontakty towarzyskie, są krótsze i na wolnym powietrzu.
Poza tym mam mnóstwo zainteresowań toteż nudzić się nie nudzę...czytam, oglądam zdobywam wiedzę.

Z tego co wiem ta szczepionka jest bez testów więc nie mam zamiaru się szczepić i czy ta szczepionka chroni też nie jest wiadomo bo wirus mutuje.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12005  
Nieprzeczytane 18-01-2021, 09:53
jurko jurko jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2020
Miasto: Krzywaczka
Posty: 9
Domyślnie

Dość przytłaczający temat, ale samotność nie zawsze jest czymś negatywnym. Wiem na swoim przykładzie, że czasem to jest zbawienne. Chociaż przyznaje, że coraz częściej myślę o tym czy domy pogrzebowe opolskie spełnią moje życzenia na temat pogrzebu. Taki nas los Co o takim podejściu myślicie?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12006  
Nieprzeczytane 18-01-2021, 11:13
edcio's Avatar
edcio edcio jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Apr 2013
Miasto: Slupsk
Posty: 89
Domyślnie

Spelniają , nie martw sie bedziesz zadowolony .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12007  
Nieprzeczytane 18-01-2021, 11:45
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 008
Domyślnie

A jak okaże zadowolenie? Zatańczy sobie tango na ruszcie w krematorium,
czy spod wieka morsem zapuka?

Ićcie stond z tymi durnymi reklamami.

Odpowiedź z Cytowaniem
  #12008  
Nieprzeczytane 18-01-2021, 20:31
danusiia's Avatar
danusiia danusiia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Miasto: Kościerzyna Polska
Posty: 1 705
Domyślnie

Hej! Ale temat-krematorium. W zasadzie co na będzie to obchodzić jak nas spalą? W ubraniu czy beż? To jest tylko dla oka żyjących którzy nas żegnają.Nas dotyczy życie jakie ono jest od nas zależy! Bo jakie będzie to już czasem los...Teraz Dom Senior+ zamknięty i dostajemy zajęcia do domu. I gorące obiady też. Jak wszyscy zaszczepimy się to może otworzą i będziemy spotykać się nadal.
Stefanie-Janku oczywiście pamiętam lekcję z Tobą w Kościerzynie. Było miło i dużo rzeczy pokazałeś mi! Zł Dziękuję. Literacko nie rozwinęłam się ale pisze pamiętnik z opieki w Niemczech. Mam tam opisane różne sytuacje i śmieszne i smutne. To właśnie tak radzę sobie teraz z samotnością. Pozdrawiam czytelników i zaglądaczy. Miłego wieczoru i zdrowego śnie!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12009  
Nieprzeczytane 18-01-2021, 22:57
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

Cytat:
Napisał jurko
Dość przytłaczający temat, ale samotność nie zawsze jest czymś negatywnym. Wiem na swoim przykładzie, że czasem to jest zbawienne. Chociaż przyznaje, że coraz częściej myślę o tym czy domy pogrzebowe opolskie spełnią moje życzenia na temat pogrzebu. Taki nas los Co o takim podejściu myślicie?

))))))
pozdrawiam Jurko....
powiem, że te domy to nie mój kłopot.

Cytat:
Napisał edcio
Spelniają , nie martw sie bedziesz zadowolony .

Edcio ...
))))) popłakałam się ze śmiechu.
__________________

Ostatnio edytowane przez Arti : 18-01-2021 o 23:10.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12010  
Nieprzeczytane 18-01-2021, 23:22
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

Cytat:
Napisał danusiia
Nas dotyczy życie jakie ono jest od nas zależy! Bo jakie będzie to już czasem los

Przeorganizowałam sobie życie i jest ok
Mam z kim pogadać, zajęć mi nie brakuje zainteresowania mam no i zawsze przecież można nauczyć się czegoś nowego z instrukcji w internecie.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12011  
Nieprzeczytane 18-01-2021, 23:40
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

🐧 dobranoc
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12012  
Nieprzeczytane 25-01-2021, 20:06
danusiia's Avatar
danusiia danusiia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Miasto: Kościerzyna Polska
Posty: 1 705
Domyślnie

Cześć! Jakoś w zdrowiu leci! Pogoda nie sprzyja nastrojowi- jest mi trochę smutno! Odżywiam się dobrze,wysypiam,czytam a jednak czegoś mi brakuje! Chyba spacerów po lesie. Chodzę z kijkami ale niedaleko i na ogół sama i tylko co soboty. Szczepionek nie ma już do marca,ludzie denerwują się.Przeciez nie panikujmy,kiedyś nas zaszczepią?!Pozdrawiam wszystkich serdecznie a zwłaszcza Ciebie Aniu! Zdrowia nieustająco życzę!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12013  
Nieprzeczytane 01-02-2021, 21:04
podbiala's Avatar
podbiala podbiala jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2021
Miasto: Gdańsk
Posty: 2
Domyślnie Witam wszystkich

Dobry wieczór jestem tu nowa , powiem szczerze trafiłam przez przypadek i dobrze - totalny brak serwisów dla osób w wieku senioralnym chcących nawiązać kontakt, porozmawiać o wszystkim i o niczym , szukam kontaktu osób z Gdańska Wrzeszcza , jestem pracującą emerytką , dorosłe dzieci mają swoje towarzystwo. Jestem wdową fajnie by było wypić kawę z kimś wyskoczyć na spacer , na wystawę , jestem towarzyska samej mi się nie chce. Może znajdzie się jakaś Pni w zbliżonym wieku , pełna humoru i chcąca nawiązać znajomość .Pozdrawiam wszystkich Ala
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12014  
Nieprzeczytane 02-02-2021, 13:51
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

Cytat:
Napisał danusiia
Cześć! Jakoś w zdrowiu leci! Pogoda nie sprzyja nastrojowi- jest mi trochę smutno! Odżywiam się dobrze,wysypiam,czytam a jednak czegoś mi brakuje! Chyba spacerów po lesie. Chodzę z kijkami ale niedaleko i na ogół sama i tylko co soboty. Szczepionek nie ma już do marca,ludzie denerwują się.Przeciez nie panikujmy,kiedyś nas zaszczepią?!Pozdrawiam wszystkich serdecznie a zwłaszcza Ciebie Aniu! Zdrowia nieustająco życzę!!

Serdeczności ślę Danusiu

Ooooj las to mi się marzy szczególnie gdy śniegu napadało..poza tym mam las daleko no i samej też mi się nie chce jechać.
Czasem zabierają mnie poza R gdy wnuczka ma lekcje konnej jazdy...las widzę wtedy z daleka więc pochodzę choć po polach.
Niby mam psa, jeździłam z nim do lasu no ale on na taką wyprawę kondycyjnie już za słaby.
Temat szczepień mnie nie interesuje.
Codziennie wychodzę wynajdując powód do wyjścia a jak śnieg przywali to odśnieżam przed domem, balkony nawet nawisy śniegowe z dachu ściągam bo jak Blus wychodzi żeby taki nawis na niego nie spadł...dla bezpieczeństwa.

Edward się nie pokazuje ...inni też poznikali z wątku.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12015  
Nieprzeczytane 02-02-2021, 14:11
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 008
Domyślnie

Aniu, pozwól, że CIEBIE ucałuję. Siostrą mi jesteś w niewierze w szczepionki.
Jak my na tym wyjdziemy? Może skończymy pod respiratorem, a po dzisiejszej rozmowie z moim bratem, starym lekarzem, po pierwszej dawce szczepionki,
wiem, że to straszna śmierć?
A ja nadal na NIE.
Aniu, coś nie tak z nami?


PS. czemu nie witacie nowej koleżanki?
Ala, ja nie samotna, ale gdybyś była bliżej, kawusia murowana. Troszkę mi się znudził Dozgonny,
po pandemii.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12016  
Nieprzeczytane 02-02-2021, 14:22
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

Cytat:
Napisał podbiala
Dobry wieczór jestem tu nowa , powiem szczerze trafiłam przez przypadek i dobrze - totalny brak serwisów dla osób w wieku senioralnym chcących nawiązać kontakt, porozmawiać o wszystkim i o niczym , szukam kontaktu osób z Gdańska Wrzeszcza , jestem pracującą emerytką , dorosłe dzieci mają swoje towarzystwo. Jestem wdową fajnie by było wypić kawę z kimś wyskoczyć na spacer , na wystawę , jestem towarzyska samej mi się nie chce. Może znajdzie się jakaś Pni w zbliżonym wieku , pełna humoru i chcąca nawiązać znajomość .Pozdrawiam wszystkich Ala

Witaj ALU ...nie ma przypadków masz wiele wątków do wyboru do koloru różnotematycznych i towarzyskich. Ten wątek jest towarzyski
Ze mną to możesz wypić kawę wirtualnie, lubię kapuczino )) lub z ekspresu z mlekiem, bez ciasta bo nie jadam ale mogę poczęstować ...jakie lubisz?
Być może, że odezwie się ktoś co koło ciebie mieszka
Tu pogadać możemy o wszystkim...zapraszam 🌼
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12017  
Nieprzeczytane 02-02-2021, 14:40
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Aniu, pozwól, że CIEBIE ucałuję. Siostrą mi jesteś w niewierze w szczepionki.
Jak my na tym wyjdziemy? Może skończymy pod respiratorem, a po dzisiejszej rozmowie z moim bratem, starym lekarzem, po pierwszej dawce szczepionki,
wiem, że to straszna śmierć?
A ja nadal na NIE.
Aniu, coś nie tak z nami?


PS. czemu nie witacie nowej koleżanki?
Ala, ja nie samotna, ale gdybyś była bliżej, kawusia murowana. Troszkę mi się znudził Dozgonny,
po pandemii.

Lilu
Rozmawiałam z koleżanką w temacie, powiedziała, że ostatnia się zaszczepi
Nie mam zaufania do tej szczepionki, coś tam wiem w temacie. Podsuwałam wieści udokumentowane.
Każdy decyduje sam czy chce czy nie więc skoro nie chcę to wbrew sobie niczego nie zrobię.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12018  
Nieprzeczytane 02-02-2021, 17:58
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 008
Domyślnie

Moim zdaniem szczepionka jest bezcelowa.
https://wydarzenia.interia.pl/raport...dz,nId,5025249
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12019  
Nieprzeczytane 02-02-2021, 19:42
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Moim zdaniem szczepionka jest bezcelowa.
https://wydarzenia.interia.pl/raport...dz,nId,5025249

no ale rząd nasz robi co może w kierunku wygaszenia...nie zarzucił obowiązku zadbania o obywateli to chyba przyznasz
__________________

Ostatnio edytowane przez Arti : 02-02-2021 o 19:52.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12020  
Nieprzeczytane 02-02-2021, 19:51
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 008
Domyślnie

Oczywiście, że robią co mogą. Aż strach pomyśleć, co byłoby gdyby inni byli na ich miejscu.
Taka Hiszpania może pozazdrościć.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Szukam Samotnych Kobiet! Kasia_H66 Zaproszenia 46 04-06-2023 21:02
wieczorki taneczne dla samotnych Eliza Hobby, pasje 91 12-02-2020 08:46
Nie odwracaj się od samotnych seniorów - komentarze barbara41 Ogólny 119 16-08-2017 18:36
Dlaczego pomimo że jest tylu samotnych, potrzebujących rodziny Małgosia G. Opieka 38 14-01-2017 21:45
zapisanisobie.pl serwis dla samotnych chrześcijan pawels Miłość, przyjaźń, związki, samotność 19 27-04-2015 14:03

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:52.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.