menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka > Polityka - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 23-06-2009, 17:16
zdzislaw.bedrylo's Avatar
zdzislaw.bedrylo zdzislaw.bedrylo jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: chorzów Polska
Posty: 443
Domyślnie Dlaczego nie lubię...ruskich 2


Kilka miesięcy temu napisałem dlaczego nie lubię...Ruskich...
Otóż obecnie moje spostrzeżenia potwierdziły się dobitnie.....
Ostatnie wypowiedzi pseudo historyków z Moskwy są tego potwierdzeniem......
Ja tych ludzi nie mogę organicznie strawić,ponieważ to co tkwi
w ich pijanych umysłach to się nie mieści w głowach...
Stale walczyli o ciemiężenie innych narodów czy to sąsiadów czy
narodów z Kaukazu i Azji.....Ten naród pod wodzą carów i innych
ciemiężył i stworzył gigantyczne ,niewyobrażalne więzienie jakim
jest i był Sybir.....
Ja już mam swoje lata,byłem w latach 50-tych w Polskim Wojsku,gdzie oficerami byli Ruscy....B.dobrze ich pamiętam i nie zapomnę do śmierci.....
Teraz oni mówią,że to Polska i Niemcy sprzymierzyć się chcieli
aby usunąć ZSSR z mapy świata...Co za bełkot pijanej osoby,która pisze takie bzdury..Oni zawsze byli pierwsi...wszędzie i zawsze.....
Nawet oni stwierdzili,że im należą się ziemie lwowskie bo to było ruskie....Nonsens i bzdura....
I jak można ich lubić......Tylko życzyć im choć trochę rozumu aby alkohol im w porę wywietrzał...Bo kiedyś nawet Putin i jego koledzy zginą w oparach alkoholu tak jak cała pijana Rosja.....
__________________
zdzislaw1
  #2  
Nieprzeczytane 23-06-2009, 17:30
jasinek123's Avatar
jasinek123 jasinek123 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Zabrze
Posty: 11 863
Domyślnie

Zdzisiu
nie denerwuj się szkoda twojego serduszka
w/g nich Katynia też nie było
  #3  
Nieprzeczytane 23-06-2009, 19:52
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał zdzislaw.bedrylo
Kilka miesięcy temu napisałem dlaczego nie lubię...Ruskich...
Otóż obecnie moje spostrzeżenia potwierdziły się dobitnie.....
Ostatnie wypowiedzi pseudo historyków z Moskwy są tego potwierdzeniem......
Ja tych ludzi nie mogę organicznie strawić,ponieważ to co tkwi
w ich pijanych umysłach to się nie mieści w głowach...
Stale walczyli o ciemiężenie innych narodów czy to sąsiadów czy
narodów z Kaukazu i Azji.....Ten naród pod wodzą carów i innych
ciemiężył i stworzył gigantyczne ,niewyobrażalne więzienie jakim
jest i był Sybir.....
Ja już mam swoje lata,byłem w latach 50-tych w Polskim Wojsku,gdzie oficerami byli Ruscy....B.dobrze ich pamiętam i nie zapomnę do śmierci.....
Teraz oni mówią,że to Polska i Niemcy sprzymierzyć się chcieli
aby usunąć ZSSR z mapy świata...Co za bełkot pijanej osoby,która pisze takie bzdury..Oni zawsze byli pierwsi...wszędzie i zawsze.....
Nawet oni stwierdzili,że im należą się ziemie lwowskie bo to było ruskie....Nonsens i bzdura....
I jak można ich lubić......Tylko życzyć im choć trochę rozumu aby alkohol im w porę wywietrzał...Bo kiedyś nawet Putin i jego koledzy zginą w oparach alkoholu tak jak cała pijana Rosja.....
Ale czy wszystkie ruskie są takie ruskie, czy czasem niektóre ruskie są ludzkie? A ja lubię ruskie...pierogi...
  #4  
Nieprzeczytane 23-06-2009, 21:47
zdzislaw.bedrylo's Avatar
zdzislaw.bedrylo zdzislaw.bedrylo jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: chorzów Polska
Posty: 443
Domyślnie

Ja uwielbiam ruskie pierogi,są wspaniałe kiedy są zrobione
prawidłowo. Smacznego..Zdzisław
__________________
zdzislaw1
  #5  
Nieprzeczytane 23-06-2009, 23:34
jano43 jano43 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Polska północnozachodnia
Posty: 335
Domyślnie

O której z nacji,z jakimi sąsiadujemy,możemy uczciwie powiedzieć,że nas -polaków-lubi?
  #6  
Nieprzeczytane 23-06-2009, 23:42
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie

Cytat:
Napisał jano43
O której z nacji,z jakimi sąsiadujemy,możemy uczciwie powiedzieć,że nas -polaków-lubi?

Wlosi lubia Polakow a przynajmniej lubili kiedys
__________________
"Dobry malarz musi namalować dwie rzeczy: człowieka oraz istotę jego duszy."
Leonardo DaVinci
  #7  
Nieprzeczytane 24-06-2009, 00:40
jano43 jano43 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Polska północnozachodnia
Posty: 335
Domyślnie

Osobiście też lubię włochów.Pech chce,że nie graniczą z nami.
  #8  
Nieprzeczytane 24-06-2009, 00:45
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie

Cytat:
Napisał jano43
Osobiście też lubię włochów.Pech chce,że nie graniczą z nami.



Moze to i dobrze? Przewaznie jak sie z kims graniczy przez miedze to rodza sie nieporozumienia i niesnaski.

Jestem przekonana ze i Eskimosi nas lubia..


Wlasnie ogladam we wloskiej telewizjii wywiad z Walesa.
__________________
"Dobry malarz musi namalować dwie rzeczy: człowieka oraz istotę jego duszy."
Leonardo DaVinci
  #9  
Nieprzeczytane 24-06-2009, 01:03
jano43 jano43 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Polska północnozachodnia
Posty: 335
Domyślnie

Nie wątpię!
  #10  
Nieprzeczytane 24-06-2009, 15:38
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Panie Zdzichu !
To pan taki stary ?
Pamietasz ruskich oficerow w polskim wojsku gdy ty byles zolnierzem ???
No to Panie i Panowie senior Zdzislaw jest najstarszy w tym gronie !
Gratuluje pieknego wieku i prosze cos napisac o tych ruskich oficerach moze byc z nazwiska lub tylko z imienia,jakie to byly formacje i jednostki ? !
Ja jednak cenie "ruskich" za walecznosc i gdyby nie oni to z Berlinem by tak latwo nie poszlo.
Ktos tu wspomnial Garbaczowa - jaki z niego "ruski" jak jemu harylka przez gardlo nie przechodzila ? Co innego Jelcyn ,ten to mial "dysze" !
  #11  
Nieprzeczytane 25-06-2009, 12:52
zdzislaw.bedrylo's Avatar
zdzislaw.bedrylo zdzislaw.bedrylo jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: chorzów Polska
Posty: 443
Domyślnie

Witam pięknie..Ja mam 78 lat i jeszcze..... mi się chce pisać...dyskutować i trochę popsuć sobie i nnym nerwy. Tak byłem w wojsku w Krakowie od 1952 do 1953..w 16 Kołobrzeskim
Pułku Piechoty...Byłem też w Spec.Jednostce w Krakowie..Tam też pamiętam szefa Jednostki płk.Kasjanowa (Ruski,który chodził w polskim mundurze choć mówił po rosyjsku)...Były to ponure i straszne czasy...Kablowanie na każdym kroku,głupie słowo ..to paka i gorsze....Ciężko to wspominać....Za słowa o tym,że Lwów był polski groziło więzienie.Jakoś się przeżyło.....
Chętnie jeszcze coś opowiem,ale te wspomnienia są przykre....
__________________
zdzislaw1
  #12  
Nieprzeczytane 25-06-2009, 13:25
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Cytat:
Napisał zdzislaw.bedrylo
Witam pięknie..Ja mam 78 lat i jeszcze..... mi się chce pisać...dyskutować i trochę popsuć sobie i nnym nerwy. Tak byłem w wojsku w Krakowie od 1952 do 1953..w 16 Kołobrzeskim
.Jakoś się przeżyło.....
Chętnie jeszcze coś opowiem,ale te wspomnienia są przykre....
Zdzisławie , opowiadaj koniecznie .
Senior jest wielkim sympatykiem ruskich oficerów , może pograsz mu trochę na nerwach ?
  #13  
Nieprzeczytane 25-06-2009, 21:32
zdzislaw.bedrylo's Avatar
zdzislaw.bedrylo zdzislaw.bedrylo jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: chorzów Polska
Posty: 443
Domyślnie Czasy ...straszne i bolesne....

W latach 50-tych byłem w Polskim Wojsku w Krakowie..
Szkoła Podoficerska (1 rok) i.... czekała mnie kariera oficerska w Warszawie...To miała być tajemnica..tak jak wszystko w owym okresie....
Zaraz po maturze..Po kilku miesiącach odtchnienia...wcielono mnie bez gadania...i w grudniu 1952 roku otworzyły się i zarazem zamknęły bramy koszar..16 Kołobrzeski Pułk Piechoty ..7 lat od czasów zakończenia wojny,gdzie jeszcze sprzęt wojskowy był
wojenny..Broń...sprzęt i zawodowi kaprale i sierżanci,którzy walczyli pod Kołobrzegiem....Oj było co słuchać ich opowieści..
wojennych.....Makabra....
Oficerowie to od majora wzwyż sami Ruskie kacapy w polskich,
oficerskich mundurach,gdzie nawet im się nie chciało mówić po polsku...
Był to niestety prymityw i nędza...Chłód..głód i do domu daleko.
Jakoś tę Szkołę zaliczyłem i...kariera.....Ale Opatrzność mną
kierowała....Odmówiłem pójścia na zawodowego i koniec kariery....Jednak to nie wszystko..zostałem wcielony do Ochrony Sztabu Spec.Jednostki...gdzie raczej chluby tam nie
było...a ja przecież zostałem tam wcielony na rozkaz a nie z wyboru...Do dzisiaj mam tam złe wspomnienia mimo tego,że
raczej tam było o niebo lepiej jak w Pułku....
Wszyscy oficerowie na wyższych szczeblach to wyłącznie
Ruskie kacapy z Moskwy....a naszych oficerów traktowali bardzo lekceważąco.....
A co najlepsze to traktowali naszych szeregowych żołnierzy lepiej jak polskich oficerów,którzy byli szkoleni w Moskwie..
Więcej zrozumienia osobistego i np.urlopów...A nasi oficerowie
to raczej żłoby i bezduszne ofiary....
Tak to biegła moja służba...Monotonna ale też ciężka bo wówczas widziałem jak tam można było upodlać ludzi....
To narazie....Jeszcze napiszę dalszy ciąg....wojaka z PRL-u
__________________
zdzislaw1
  #14  
Nieprzeczytane 26-06-2009, 00:33
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Zdzisław ...

Czekam na ciąg dalszy .

ps.widzisz Augustyn ? Ktoś wreszcie prawdę pisze o tym jak wyglądało wojsko.
A Ty tylko te peany na cześć Jaruzelskiego .
  #15  
Nieprzeczytane 27-06-2009, 13:22
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Juz jestem i tez z ciekawoscia czytam powyzsze wspomnienia. Gdzie tam mnie do takich jak weterani, kiedy sluzbe wojskowa zaczynalem 10 lat pozniej od nich (1962r) i rosyjskich oficerow widzialem juz tylko na ulicach Szczecinka i to w ich mundurach a nie polskich. Oczywiscie,nie moge podwazyc ,ze krasnoarmiejcow podczas wojny, jak i zaraz po niej przebrano w polskie mundury,bo fakt jest faktem ale nie mozna generalizowac ,ze to bylo tak powszechne i widoczne jak opisuje tu nam weteran Zdzislaw.
Aby troche ostudzic propagande moze pomyslimy dlaczego nie bylo OFICEROW POLSKICH na waznych stanowiskach dowodczych. Przeciez wszystkich "bolszewia" wymordowala w Katyniu a inni "polscy" poszli na Zachod .Nie bedziemy sie spierac ktorzy i z kim,bo i tak by mi tego cenzura nie puscila.
Nie bede tez tego opieral na kanwie serialu filmowego "Czterech pancernych i psa",bo i tu bym "przegial pale". Bedac oficerem polskim srodka, napisze tylko,ze bez rosyjskich oficerow nie bylo by WP na Wschodzie,nie dano by tez mlodemu Jaruzelskiemu i innym razem z nim ubrac sie w mundury zolnierzy polskich a potem isc az po Berlin.
To by byla dluga dyskusja i dochodzenie racji.Jedno jest pewne - nas wojaczki uczyl Wschod a nie Zachod.
Dzisiaj jest odwrotnie,to Zachod dyktuje Polsce jakie ma miec wojsko polskie i ile, a co do kadry to..... , to to co wiem tez by nie przeszlo cenzury tego portalu.
Zastanawia mnie funkcja naszego kolegi weterana a mianowicie to co sam napisal,ze "zostal wcielony do Ochrony Sztabu Spec.Jednostki....",co jako zolnierz wiem,ze wcale sluzba w takiej jednostce nie bylo zaszczytem ale zaufaniem do odpowiednich osob.Zreszta i dzisiaj spec sluzby w swych szeregach maja "wybranych" ludzi.
Sluzba w bezposrednio powojennych latach (1952 r. to przeciez 7 lat po wojnie) byla bardzo specyficzna ,wystarczy wspomniec "Luny w Bieszczadach" lub nawet pierwsze odcinki serialu filmowego "Dom".Wtedy o Polske rozni ze soba walczyli, a cierpieli niewinni.
Chetnie poczytam dalsze wspomnienia jako oficer WP,ktorego pierwszym Komendatem Oficerskiej Szkoly Samochodowej byl weteran wojenny plk. dypl.Jan Prus w Pile bardzo dobry czlowiek, mowil bardzo spiewnym jezykiem polsko-rosyjskim i przypuszczam,ze byl Polakiem.
  #16  
Nieprzeczytane 27-06-2009, 23:38
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Cytat:
Jedno jest pewne - nas wojaczki uczyl Wschod a nie Zachod.

Tym , których uczył Zachód , odebrano polskie obywatelstwo .
Gen.Maczek chociażby .
Anders czy Berling , to polscy dowódcy , aczkolwiek do Berlinga przyczepiło się oskarżenie poważne , i tylko przy ruskich mógł rozwinąć skrzydła.
No i rozwinął.
Szkoda tylko ,że dzioba nie umiał otworzyć , jak mu żołnierzy Sowieci na pewną śmierć wysłali pod Lenino.
  #17  
Nieprzeczytane 28-06-2009, 03:09
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

To prawda co pisze Lila o wymienionych generalach ale prosze pamietac,ze generalowie maja nad soba zawsze marszalka,ktoremu sprzeciwic sie malo kto potrafi, a jezeli juz to potem marny jego los,tym bardziej na wojnie.
Jezeli juz o Lenino wspomnialas,to byl to "chrzest bojowy" i proba tych co chcieli walczyc o WOLNA POLSKE.
CZESC PAMIECI TYCH CO TAM ZGINELI.
Droga do wolnosci jest zawsze uslana trupami !
  #18  
Nieprzeczytane 28-06-2009, 11:58
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Cytat:
Napisał senior A.P.
To prawda co pisze Lila o wymienionych generalach ale prosze pamietac,ze generalowie maja nad soba zawsze marszalka,ktoremu sprzeciwic sie malo kto potrafi, a jezeli juz to potem marny jego los,tym bardziej na wojnie.
Jezeli juz o Lenino wspomnialas,to byl to "chrzest bojowy" i proba tych co chcieli walczyc o WOLNA POLSKE.
CZESC PAMIECI TYCH CO TAM ZGINELI.
Droga do wolnosci jest zawsze uslana trupami !

A idźże !
Wiemy jak to było z tym chrztem teraz.
Kacapy wysłały naszych chłopców na śmierć , bo jakie znaczenie miała bitwa pod Lenino ?
  #19  
Nieprzeczytane 28-06-2009, 14:14
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 602
Domyślnie

Czy wojna ma jakiś sens patrząc z perspektywy 60 lat i siedząc przed ekranem komputera.Ciągłe wracanie do przeszłości i żale do sąsiadów,40 lat do Niemców 20 lat do Rosjan.Czy dzielenie na tych walczących z armią zachodnią i armią wschodnią w II wojnie światowej.Czy ci co walczyli będąc żołnierzami Wermachtu a byli polakami czy mieli wybór?Wszyscy walczący wierzyli że mają rację i walczyli za Wolną Polskę .
  #20  
Nieprzeczytane 28-06-2009, 19:29
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Cytat:
Napisał waclaw46
Czy wojna ma jakiś sens patrząc z perspektywy 60 lat i siedząc przed ekranem komputera.Ciągłe wracanie do przeszłości i żale do sąsiadów,40 lat do Niemców 20 lat do Rosjan.Czy dzielenie na tych walczących z armią zachodnią i armią wschodnią w II wojnie światowej.Czy ci co walczyli będąc żołnierzami Wermachtu a byli polakami czy mieli wybór?Wszyscy walczący wierzyli że mają rację i walczyli za Wolną Polskę .

Jasne.Powiedz to Niemcom.Niech się odczepią i nie mają żalu do nas ,że musieli opuścić Heimat.
Tylko raczej niech się wypłakują Putinowi ze Stalinem w klapie.
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Lubię - nie lubię. wierna Eliza Różności - wątki archiwalne 205 29-05-2009 22:41
Dlaczego mi się znudziło Malgorzata 50 Różności - wątki archiwalne 207 28-05-2009 19:14
Dlaczego nie lubię ....ruskich zdzislaw.bedrylo Polityka - wątki archiwalne 106 04-01-2009 20:22
Dlaczego klamiemy? inka-ni Różności - wątki archiwalne 86 08-08-2007 11:20

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:56.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.