menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.zdrowie.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 15-09-2011, 14:33
elzbietab44 elzbietab44 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Rybnik
Posty: 61
Post Stary człowiek = chory człowiek? Seniorzy w Polsce - komentarze


Komentarz do artykułu: Stary człowiek = chory człowiek? Seniorzy w Polsce
--------------------
Sama mam prawie 70 lat i opiekuję się 92 ojcem.Pomocy Samorządu,Państwa i innych instytucji nawet nie chcę komentować,już dawno uznałam że nie warto.Na szczęście mogę liczyć na znajomych i sąsiadów oczywście w pod bramkowych sytuacjach.Nikt mimo dobrych chęci nie jest w stanie ciągle pomagać.A instytucje niby do tego powołane tylko wpadną i wypadną,ewentualnie za odpłatnością.Którego emeryta stać na opłacanie wielu godzin opieki?Pozdrowienia przed wyborami dla polityków.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 16-09-2011, 15:56
elzbietab44 elzbietab44 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Rybnik
Posty: 61
Post

Ponownie Ja.Dziś byłam u lekarza po recepty dla Ojca i dowiedziałam się że muszę przynieść zaświadczenia od lekarzy specjalistów by dostawać recepty na tzw"P" z większą ulgą odpłatonści.Czyli wziąść skierowania,zapisać się w wielomiesięcznych kolejkach do urologa,neurologa do diabetologa łaskawie nie muszę.Następnie ślepego,głuchego i ledwo poruszającego się z orzeczeniem o stałej niepełnosprawności zawieść Ojca w określonym terminie do danego specjalisty,by otrzymać zaświadczenie że dany lek ma być przepisywany.Paranoja.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 17-09-2011, 06:12
Jolusia's Avatar
Jolusia Jolusia jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Nov 2009
Posty: 77
Domyślnie ...

Też opiekuję się chorym mężem...mój lekarz rodzinny na razie nie wymaga zaświadczenia od specjalisty...chociaż kiedyś wspominał o tym.......
Ostatnio byłam z mężem u kardiologa i poprosiłam o przeprowadzenie dokładniejszych badań niż tylko EKG.....zawał i udar był 9 lat temu i usłyszałam, że w takim przypadku będzie się mąż musiał leczyć u lekarza rodzinnego...bo takie są przepisy NFZ......paranoja....to wszystko jest chore
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 17-09-2011, 13:48
elzbietab44 elzbietab44 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Rybnik
Posty: 61
Post

Mimo upływu kilku dni nie widzę komentarza piszących artykuł do mojego komentarza.Wściekłość mnie narazie nie minęła,mam zamiar od pniedziałku rozrabiać jak "pijany zając" w NFZ,prasie ,telewizji i gdzie tylko mnie przyjmą.Prowadzić negatywną kampanię wyborczą do lekarzy na wszystkich listach wyborczych.Wg.mnie oni stworzyli lobby które zapewnia im pełno pacjętów w prywatnych gabinetach lekarskich.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 17-09-2011, 18:34
elza1302's Avatar
elza1302 elza1302 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Posty: 1 849
Domyślnie

Cytat:
Napisał elzbietab44
Mimo upływu kilku dni nie widzę komentarza piszących artykuł do mojego komentarza.Wściekłość mnie narazie nie minęła,mam zamiar od pniedziałku rozrabiać jak "pijany zając" w NFZ,prasie ,telewizji i gdzie tylko mnie przyjmą.Prowadzić negatywną kampanię wyborczą do lekarzy na wszystkich listach wyborczych.Wg.mnie oni stworzyli lobby które zapewnia im pełno pacjętów w prywatnych gabinetach lekarskich.

Popieram Twoją chęć działania, jeżeli potrzeba, chętnie się pod taką kampanią podpiszę ,może jak zaczniemy rozrabiać to zauważą nas, ludzi chorych, którzy miesiącami czekają na wizytę u specjalisty i rehabilitację. A obiecywano nam ,że od początku 2011 kolejki do specjalistów zmniejszą się , obiecanki, cacanki a głupiemu choremu radość
__________________
Daj każdemu dniu szansę stania się najpiękniejszym w całym twoim życiu./ Mark Twain /



Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 18-09-2011, 09:31
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

pretensje kierujcie nie do lekarzy ale do NFZ-jest niezliczona lista ustaw-ja przyjmując pacjenta musze znac pełno ilosc bzdurnych symboli, wpisywanych w karte pacjenta, i w dokument idacy do NFZ.Podam przykład - pacjent 82 letni ze zmianami w psychice. Pierwszy nr choroby-nie choroba - tylko nr, potem po rp cyfra 89.0( diabli wiedza co to jest)a potem proceduty ktore wykonuje na cholrsterol z frakcjami- to sa cztery numery( ja nie pamietam- korzystam ze sciągi)potem nr TK głowy, a na koncu moja pieczątka z nr prawa wykonywania zawodu- mimo, ze ten nr jest wpisywany automatycznie przez komputer. Wypisanie dla tego pana psychotropowego srodka wymaga znajomosci dawki- to jest moj obowiązek znac dawkę, ale potem musze napisac słownie ilosc tabletek,a na koncu pomnozyc te ilosc tabletek przez dawkę- i wychodzi pelna dawka na jedną kurację. pisanie tych bzdur zajmuje circa 10 min.Więc też wybralam privat- po pierwsze nie musze tych pierdoł pisać,pacjenci nie sa tak żądający badan np MRI od stop do glow- czego nam nie wolno robic w NFZ.Nie ma awantur, ze kogoś nie przyjęlam- bo kontrakty sa w NFZ znacznie okrojone- i jestem zobligowana do przyjecia 10 lub w drugiej przychodni 20 pacjenów.tak , ze kazdy medal ma dwie strony- pamietajcie o tym.
Odnosnie kardiologa- ja jestem specjalistą i to specjalista ma OBOWIAZEK wypisać skirerowanie na badania specjalistyczne- lekarz pierwszego kontaktu tylko na podstawowe.Więc jezeli lekarz pierwszego kontaktu widzi potrzebe bardziej dokladnych badań , skierowanie na te badania wydaje specjalista.Kolejki do specjalistów nie zmniejszą się , wrecz przeciwnie-kontrakty sa coraz mniejsze- ale to nie nasz- lekarzy wymysł- tylko szczesliwej minister zdrowia i NFZ. KONIEC.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 18-09-2011, 09:43
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

istotnie- wymagane jest przez NFZ zaswiadczenie nie tylko na lek refundowany literka P , ale na kazdy lek wypisywany przez specjalistę- takie duze białe plachty, wypisywane przez nas i przechowywane przez lekarzy pierwszego kontaktu.Pacjenci maja jedno udogodnienie- moga telefonicznie poprosic o powtórzenie lekow, i odebrac rp w dowolnym wygodnym dla siebie terminie. Acha- jeszcze jedno- za wszystkie badania w przychodniach NFZ placi lekarz ze swojej pensji(kontraktu)Chyba koniec , jezeli macie jakies pytania , chetnie odpowiem.I daję Wam słowo honoru, ze nie jest naszym celem doprowadzamie Was do o szczesliwego lub mniej szzc szcesliwego konca - tylko LECZENIE- które daje efekty.Pacjentom tylko wydaje sie , ze nie mamy duszy- skad w takim razie drugie miejsce w rankingu zawałowców?- to nie walka o pieniadze , to walka o coś bardzie znaczacego.To już chyba byloby na tyle. Pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 18-09-2011, 13:52
elzbietab44 elzbietab44 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Rybnik
Posty: 61
Post

My chorzy to wiemy że za każde badanie płacicie z pieniędzy zakontraktowanych.Im mniej badań tym więcej zostaje pieniędzy dla was.Przepisy i ustawy NFZ w większości były tworzone przez lobby lekarskie.Powstało tyle gabinetów prywatnych że trzeba jakoś chorych zmusić do ich odwiedzania.Nie znam jednego przepisu działającego faktycznie dla dobra chorego.Są tylko przepisy i praktyki utrudniające dostęp do leczenia w ramach NFZ,a o profilaktyce nie warto wspominać.Po co zapobiegać,jeszcze zabraknie chorych no i kasy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 18-09-2011, 13:59
elzbietab44 elzbietab44 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Rybnik
Posty: 61
Post

Ponownie Ja.Za poprzedni wpis przepraszam część lekarzy(Są jeszcze "Judymowie"),ale jest ich bardzo mało.I wcale nie cieszą się uznaniem w swoim środowisku.Serdeczne pozdrowienia i słowa uznania dla nich od chorych.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 18-09-2011, 17:10
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Ezbietko Judymów to nie ma i dobrze.Sa lekarze mniej i bardziej etyczni. Ale na innym forum pisalam o tym , co mi się nie podoba w postepowaniu lekarzy i organizacji sł zdrowia to zaraz byly glosy , ze jest b. dobrze. Więc jak?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 19-09-2011, 10:37
elzbietab44 elzbietab44 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Rybnik
Posty: 61
Post

Dlatego"Judymowie" dałam w cudzysłów.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:50.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.